Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

ειναι καθαρα τι εχεις κινησει στο paypal και οχι στη καρτα σου γενικα.

ακομα τιποτα για σενα οποτε 0

πχ μου ειχαν κρατησει την 1,5 λιρα απο τη καρτα αλλα στη πρωτη συναλλαγη δε την επεστρεψαν

τους ενημερωσα και μου εβαλαν πιστωτικο 1,5

δε ξερω αν με καταλαβες

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σε κατάλαβα, σε κατάλαβα. Αλλο, σχετικά με το ebay, που γράφει που στέλνει και με πόσα μεταφορικά γιατί απο όσο κοιτάω εγώ βλέπω μόνο για αγγλία και δεν βλέπω που του στέλνω μηνυμα. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

σε κατάλαβα, σε κατάλαβα. Αλλο, σχετικά με το ebay, που γράφει που στέλνει και με πόσα μεταφορικά γιατί απο όσο κοιτάω εγώ βλέπω μόνο για αγγλία και δεν βλέπω που του στέλνω μηνυμα. Ευχαριστώ.

 

 

 

 

http://cgi.ebay.co.uk/BRAND-NEW-BOX-CHICCO-360-HOOK-CHAIR-TABLE-SEAT-/130427124578?pt=UK_Baby_Babay_Feeding_Highchairs_Boosters_LE&var=&hash=item641e67e4f2

 

 

πατας δεξια πανω στο ψευδωνυμο του (στην προκειμενη skdatta57_) και μετα αριστερα εχει την επιλογη contact member.

 

http://myworld.ebay.co.uk/skdatta57/

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Δώστε λιγο προσοχή στο μύνημα μου οσες δεν γνωριζετε καλα να ψάχνετε στο εμπαυ.....

οταν ανοιγει η σελιδα του εχει την μπαρα πανω της αναζήτησης ...διπλα λεει search σε πράσινο κουμπάκι...εκει ακριβως διπλα λεει advanced..........

Το πατάμε και μας βγαζει μια σελιδουλα να κανουμε καποιες επιλογες για να μη ψάχνουμε βελόνα στα αχυρα στα απειρα αποτελέσματα...να βρουμε αυτα που στέλνονται ελλαδα...

 

γραφουμε στην πρωτη μπαριτσα αυτο που ψάχνουμε ή μια περιγραφή του

 

Μετα διαλέγουμε τι buying formats θελουμε ...δηλαδη θελουμε μονο αγορες ή θελουμε και δημοπρασιες? αν το αφησουμε κενο μας τα εμφανιζει οοοοολα

 

μετα λεει να διαλέξεις με τι τροπο να πληρώσεις

διαλεγουμε παντα το πευπαλ γιατι ειναι ο ασφαλέστερος και γρηγορότερος τροπος αν κατι παει στραβα με τον πωλητη ή το δεμα μας να παρουμε πισω τα χρηματα μας απλα ακυρώνοντας την πληρωμη μεσω του πευπαλ μεσα σε 40μερες!!!

 

Και ερχομαστε στο ζουμι....

μετα μας βάζει να επιλέξουμε τι να μας δειχνει (location που λεει εκει) εκει εμεις επιλέγουμε show only results that are available to.....εκει διαλεγουμε το ελλαντα μας!!!

 

Συνήθως στα αποτελέσματα οταν ανοιγετε ενα αντικειμενο εχει δυο καρτελάκια απο κατω του το ενα λεει description και ειναι η περιγραφή του αντικειμενου αν ειναι καινούργιο αν ειναι μεταχειρισμένο ή καινουργιο με ντεφό....κτλπ η δευτερη καρτελιτσα διπλα λεει Postage and payment εκει τωρα οταν στελνει ελλαδα θα εχει την ελλάδα και την τιμή αποστολης για ενα προιόν ή και για επιπλεον χρέωση ανα προιον ή αν δεν εχει την ελλάδα --πολυ σημαντικο δωστε βάση -- θα λεει κατω dispatches worldwide contact seller....εκει εσεις πριν και το τονίζω πριν πατήστε το buy it now πρωτα θα επικοινωνήστε με τον πωλητη μεσω του εμπαυ την φορμα επικοινωνιας ρωτώντας τον για τα μεταφορικα για το προιόν που θελετε. Και μονο οταν σας απαντήσει θα προβειτε σε αγορα....ειδάλλως αν προβειτε σε αγορα χωρις να ξερετε τα μεταφορικα....ε τοτε εκεινος μπορει να ζητήσει οοοοοτι θελει!

αυτο ηταν μια μικρή παρένθεση

 

Γυρναμε στις επιλογες τωρα εκει στην σελιδουλα μας....

μετα την επιλογη για την Ελλαδα

λεει παρακάτω

 

sellers

εκει αν θελεις διαλέγεις το only top rated ebay sellers

αλλα ετσι σου κοβει πολλα αποτελέσματα....

εγω προσωπικα δεν επιλέγω τιποτα και οταν μπαινω να τσεκάρω ενα προιόν βλεπω τι στατιστικα εχει σαν σελερ....συνήθως καλο ειναι να αγοράζετε μονο απο πωλητες με 99,5% και πανω και εννοειτε να βλεπετε διπλα απο το ονομα του σελλερ ποσες πωλήσεις εχει κανει θα λεει πχ καλαμαρακι 99,8% θετικό feedback (και μεσα σε παρένθεση θα εχει εναν αριθμο αυτος αναφέρεται στις πωλήσεις τους αρα....ενας που πουλησε 6000φορες και εχει καλο φιντμπακ ειναι ποιο εμπιστος απο εναν που πουλησε δυο προιόντα και εχει παλι θετικο φιντ μπακ.....

 

και μετα απο ολο αυτο το σεντόνι...............

πατάμε το search...........

και μας βγαζει οοοοολα τα αποτελέσματα που αφορουν ελλάδα....εκει τωρα στην αριστερη μπαρα....εχει να διαλέξεις κατηγορια προιόντων.....και αν θελεις να ειναι νεο ή μεταχειρισμένο....

 

Ελπιζω να σας βοήθησα.....

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει απο Mandco απο 7/10 και ακόμα τίποτα....:-(

8/10 στα εστειλαν? κανουν 5-7 μερες κανονικα...

[URL="http://pregnancy.baby-gaga.com/"][/URL][URL="http://www.baby-gaga.com/"][IMG]http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogard20100608_-8_My+child+is.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μόνο εγω περιμένω ακόμη? Και υπαρχει περιπτωση να τα αφησουν στην εισοδο της πολυκατοικιας χωρις να με χτυπησουν κουδουνι?

 

Εγώ κορίτσια είχα παραγγείλει την Τρίτη 05/10 και ήρθαν προχθές και χθές σε 2 δέματα, αφού όμως πρώτα αφήσαν χαρτάκι και τα παρέλαβα απο το ταχυδρομείο!!!!!

z4X6p2.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα λες....? Οχι τωρα το εγραψα....

 

 

na το σωσεις η να θυμασαι σε ποια σελιδα το εγραψες για να μην γραφουμε συνεχεια τα ιδια.και γραψε και για το amazon.εχεις deadline μεχρι τις 10 το βραδυ :mrgreen::mrgreen::mrgreen:!!!!!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τοσο γρηγορα?????? απιστευτο!!!!

 

να ναι καλα τα μαθήματα του τυφλού συστηματος χε χε

 

na το σωσεις η να θυμασαι σε ποια σελιδα το εγραψες για να μην γραφουμε συνεχεια τα ιδια.και γραψε και για το amazon.εχεις deadline μεχρι τις 10 το βραδυ :mrgreen::mrgreen::mrgreen:!!!!!

 

Μαλιστα κιουρια μου το βραδυ θα εχετε και το αμαζον χε χε το λινκ με την σημειωση θα το κανω τωρα!!:mrgreen::mrgreen:

 

ασχετο...καλαμαρι....δε σε εχουν πει τιποτα αλλο?????????? :D :D :D

 

Τι να με πουν δηλαδη?? Δεν το εννοεισα η μελαχροινή!!!

 

εγω λεω να βαλουμε τοπικ με ολες τις οδηγιες

τις αγορες

τους πωλητες

οχι για τσατ αλλα μονο πληροφορια μεσα

 

Το εχουμε συζητήσει με την Αννα και ειπαμε εν καιρώ να το κανουμε

 

Link to comment
Share on other sites

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=67896

βάλτε τα εδώ να είναι όλα μαζί και ότι ενδιαφέρον στο ebay και άμαζον και να ζητήσουμε να γίνει υπόμνημα έτσι ώστε όταν ρωτάει κάποιος κάτι που έχει απαντηθεί να δίνουμε λίνκ :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς!:mrgreen: Μόλις γράφτηκα, παρόλο που παρακολουθώ το φόρουμ πάνω από ένα χρόνο, διαβάζοντας άλλα θέματα. Εντελώς τυχαία έπεσε το μάτι μου πριν από κανένα μήνα στο συγκεκριμένο θέμα και έχω να δηλώσω ότι είστε φοβερές!!!! Εννοείται ότι έχω ήδη κάνει αρκετές αγορές...

Στο ζουμί τώρα: η παραγγελία μου από το shoesforkids, λέει ότι έφυγε 5/10...μήπως να αρχίσω να ανησυχώ; Όσες παραλάβατε από εκεί πόσες μέρες έκανε; Ήρθε με απλό ταχυδρομείο ή με ειδοποίηση;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολλήηηηηηη οργάνωση ρε παιδί μουυυυυ !!!!!!!!!!!

 

Κουκλιτσα αν δεν οργανωθούμε θα γινεται μονιμως μπάχαλο και θα ρωτάμε τα ιδια και τα ιδια και θα λεμε τα ιδια.....

 

Link to comment
Share on other sites

8/10 στα εστειλαν? κανουν 5-7 μερες κανονικα...

Τα έστειλαν 8/10 και ο'υτε φωνή ούτε ακρόαση!!

Απο το ταχυδρομείο γενικά δεν έχω παράπονο.

Kickers, Feelunique παραλαβή εντός 10 ημερών.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

ξαναρωτησα αλλα νομιζω δεν απαντηθηκε

καλαμαρακι επειδη βλεπω οτι εχεις φοβερες γνωσεις στις ονλαιν αγορες

το αμαζον εχει δωρεαν αποστολη ελλαδα για περιορισμενο διαστημα ή ισχυει γενικοτερα;

Z57wp3.png dQOzp3.png

25/12/10 πήραμε το καλύτερο δώρο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

ξαναρωτησα αλλα νομιζω δεν απαντηθηκε

καλαμαρακι επειδη βλεπω οτι εχεις φοβερες γνωσεις στις ονλαιν αγορες

το αμαζον εχει δωρεαν αποστολη ελλαδα για περιορισμενο διαστημα ή ισχυει γενικοτερα;

http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html/?ie=UTF8&nodeId=200355380

Link to comment
Share on other sites

απ' οτι καταλαβα ισχυει απο 9 οκτωβριου αλλα δε λεει μεχρι ποτε

νομιζετε οτι ειναι κατι που θα σταματησει να ισχυει;

γιατι θελω να παραγγειλω 2-3 πραγματα αλλα δεν επειγουν

αν ειναι ομως να χασω τη δωρεαν αποστολη να τα παραγγειλω απο τωρα

Z57wp3.png dQOzp3.png

25/12/10 πήραμε το καλύτερο δώρο

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω, δεν το ειχα προσεξει

μαλλον θα προγραμματισω τις αγορες αυτες συντομα γιατι μπορει ανα πασα στιγμη να κοπει το free

 

ευχαριστω και παλι

Z57wp3.png dQOzp3.png

25/12/10 πήραμε το καλύτερο δώρο

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε κορίτσια, το έπιασα το υποννοούμενο να μην ρωτάω τα ίδια χαζά αλλα εγώ ψάχνω τόση ώρα και εκει που έχει location έχει τρείς επιλογές uk only, europian union and world wide δεν βλέπω πουθενά για ελλάδα συγκεκριμένα και πάλι οτι απο τα τρία βάλω στον πωλητή έχει πληροφορίες για αγγλία μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς!:mrgreen: Μόλις γράφτηκα, παρόλο που παρακολουθώ το φόρουμ πάνω από ένα χρόνο, διαβάζοντας άλλα θέματα. Εντελώς τυχαία έπεσε το μάτι μου πριν από κανένα μήνα στο συγκεκριμένο θέμα και έχω να δηλώσω ότι είστε φοβερές!!!! Εννοείται ότι έχω ήδη κάνει αρκετές αγορές...

Στο ζουμί τώρα: η παραγγελία μου από το shoesforkids, λέει ότι έφυγε 5/10...μήπως να αρχίσω να ανησυχώ; Όσες παραλάβατε από εκεί πόσες μέρες έκανε; Ήρθε με απλό ταχυδρομείο ή με ειδοποίηση;

 

Καλησπέρα και καλή αρχή!!!

Τα παρέλαβα σε 5 εργάσιμες από τον ΕΛΤΑ. Μου είχε αφήσει ειδοποίηση στο σπίτι!!!

Μάλλον πρέπει να ρωτήσεις στον ΕΛΤΑ τι τρέχει με το δέμα σου!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...