Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσακια!!! Παρηγγειλα τελικα την ενδοεπικοινωνια απο το αμαζον και εχω μια απορια. Εκτος απο την μετατροπη απο λιρες σε ευρω δεν μου προσθεσε επιπλεον χρηματα για τον ΦΠΑ, απο οτι ειδα στο μειλ που μου εστειλαν πρεπει να συμπεριλαμβανεται στην αναγραφομενη τιμη. Σας παραθετω το κομματι απο το μειλ που μου εστειλαν

Subtotal of Items: GBP 73.27

Postage & Packing: GBP 0.00

Total before VAT: GBP 59.57

VAT: GBP 13.70

Total: GBP 73.27

Promotional Gift Certificates: GBP 0.00

Total for this order: GBP 73.27

Payment Total: EUR 87,43

Δεν πιστευω να μου ερθει καμια επιπλεον χρεωση του ΦΠΑ?

 

Νομίζω ότι αυτό που σου πρόσθεσαν είναι το ΦΠΑ (13.70) και όχι μεταφορικά:roll:

Link to comment
Share on other sites

εγω παραγγειλα απο εδω http://nursingbra-shop.co.uk/. εχει πολλα σχεδια σε ο,τι νουμερο μπορεις να φανταστεις και για οσα αντεχει η τσεπη σου. πολυ εξυπηρετικοι και γρηγορη αποστολη. το ειχα ξεχασει. συμπαθες μαλακιο δεν το βαζεις στη λιστα;

 

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση αλλα πηγα το πρωι σε ενα πρατηριο και πηρα 2 σουτιεν βαμβακερα με 18 ευρω το καθενα. Πολυ καλη τιμη και τα δοκιμασα κιολας. Απογοητευτηκα με τα μικρα μεγεθη και βγηκα να αγορασω. Ευτυχως βρηκα σε καλη τιμη!!!

 

Και να σκεφτείς ότι έγω έχω το αντίθετο πρόβλημα... Όλα τα σουτιέν θηλασμού είναι από cup B και πάνω και δεν μου κάνουν:D

Ούτε στο nursingbra βρήκα:-(:-( Μάλλον είμαι μοναδική περίπτωση!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτό που σου πρόσθεσαν είναι το ΦΠΑ (13.70) και όχι μεταφορικά:roll:

Σιγουρα δεν μου χρεωσαν μεταφορικα. απλα περιμενα να μου χρεωσουν ΦΠΑ 23%. Ελπιζω να μην χρεωθει εκ των υστερων.

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια να ρωτησω κατι....(μη γελασετε)....

 

ξερει καμια απο που παιρνουμε tampon Tampax? Στο εξωτερικο κυκλοφορουν διαφορα ειδη, εδω Ελλαδα μονο το κλασικο....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και να σκεφτείς ότι έγω έχω το αντίθετο πρόβλημα... Όλα τα σουτιέν θηλασμού είναι από cup B και πάνω και δεν μου κάνουν:D

Ούτε στο nursingbra βρήκα:-(:-( Μάλλον είμαι μοναδική περίπτωση!!!!!

 

με το πονο μου παιζεις; πιασε δυο επιθεματα στηθους με τσιροτο και καθαρισες. εγω που φοραω cup G και πλατη 80; αν δεν εβρισκα αυτο το site, με ναϋλον σακουλες θα κυκλοφορουσα!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αγόρασα αυτο http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=400162421373&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

ενα παντελονάκι Νext http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200384441681&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

και αυτο http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160477652188&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

και αυτό http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120631546166&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

 

Και εχω μπει και σε τρεις δημοπρασιες.... πω πω....

Οντως κόλλησα άσχημα...αλλα πηρα παντελονάκια που ειχα ανάγκη και ειμαι ποοοοοολύ ευχαριστημένη με τις αγορές μου!

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οδηγιες:

 

θελω να αγορασω τα χριστουγεννιατικα παιχνιδια των παιδιων μου απο ιντερνετ.Για την ακριβεια για την κορη μου το καστρο απο τα μικρα μου πονυ και για τον μικρο μια πιστα αυτοκινητων hot wheels ή cars.Κι επειδη ειναι πολλες οι σελιδες του θεματακιου αυτου, θα εκτιμουσα την καθογηση σας.Προτιμωνται σελιδες στα αγγλικα και απο Ευρωπη.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα ήθελα να ρωτήσω τις πιο έμπειρες το εξης:

Προχώρησα μια αγορά από το ebay αλλά τελικά μετάνιωσα πριν πληρώσω (μου έχει έρθει το αντίστοιχο mail να προβώ σε πληρωμή). Τώρα που δεν το θέλω πρέπει να ακυρώσω την παραγγελία ή θα γίνει αυτόματα;

Βασικά δεν μετάνιωσα τόσο για το προϊον όσο για το γεγονός ότι o seller ήθελε να κάνω immediate paying στο άλλο προϊόν που είχα επιλέξει από αυτόν και έτσι δεν μπορούσα να επωφεληθώ από την μείωση των εξόδων αποστολης..

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω τις πιο έμπειρες το εξης:

Προχώρησα μια αγορά από το ebay αλλά τελικά μετάνιωσα πριν πληρώσω (μου έχει έρθει το αντίστοιχο mail να προβώ σε πληρωμή). Τώρα που δεν το θέλω πρέπει να ακυρώσω την παραγγελία ή θα γίνει αυτόματα;

Βασικά δεν μετάνιωσα τόσο για το προϊον όσο για το γεγονός ότι o seller ήθελε να κάνω immediate paying στο άλλο προϊόν που είχα επιλέξει από αυτόν και έτσι δεν μπορούσα να επωφεληθώ από την μείωση των εξόδων αποστολης..

Στην θέση σου θα πλήρωνα, αλλιώς θα σου κάνει αρνητικό feedback και αυτό δεν είναι υπέρ σου για μελλοντικές αγορές...

Το γεγονός ότι ήθελε να πληρώσεις άμεσα για άλλο προϊόν δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να σου κάνει έκπτωση μεταφορικών, στείλε του μνμ και πες του ότι τελικά αγόρασες 2 προϊόντα και ρώτα τον αν μπορεί να σου κάνει έκπτωση. Ή θα σου στείλει σε e-mail καινούρια εντολή πληρωμής μέσω paypal που θα έχει το ποσό του 2ου προϊόντος μειωμένο κατά χ, είτε αν έχεις ήδη πληρώσει θα σου κάνει επιστροφή, πιστωτικό, δεν ξέρω τι. Και εγώ αυτό περιμένω να δω από κάποιον που αγόρασα 2 πράγματα και ήδη πλήρωσα, μου είπε ότι θα μου κάνει refund, δεν ξέρω πώς.

Να πληρώσεις όμως...

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

το amazon δεν στελνει πανες pampers.στελνει ομως μωρομαντηλα.τα pampers sensitive τα 27 πακετα βγαινουν τελικη τιμη 1.5 ευρω το πακετο.

 

 

mxv γενικα στο e-bay δεν εχει πισωγυρισματα.απαξ και πατησες το buy it now η κερδισεις δημοπρασια πρεπει να πληρωσεις.στειλε μειλ στον πωλητη και ρωτα τον αν μπορεις.

 

 

 

 

Οι καταχωρήσεις των πωλητών δεν είναι δωρεάν. Κάι όταν κάποιος "κλείνει" μια δημοπρασία ή πραγματοποιεί άμεση αγορά, το Ebay λαμβάνει αυτόματα από τον πωλητή κάποιο ποσοστό επί της τιμής πώλησης. Οπότε όταν εμείς κλείνουμε δημοπρασίες στερούμε από κάποιους το δικαίωμα αγοράς και δημιουργούμε οικονομικό πρόβλημα μεταξύ πωλητών και ebay.(copy paste απο αλλα σαιτ).

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

marilyn αυτα που σου ειπα να αγορασεις απο το allobebe τα εβαλα στο καλαθι στο γαλλικο αμαζον και μου εβγαλε τελικη τιμη 134 ευρω.εσενα ποσο σου πηγε στο allo bebe?καπου τοσο δεν εβγαινε?

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν Γατούλα....φορέσαμε τις πυτζάμες μας σήμερα και μας είναι πολύ μεγάλες...πολύ όμως...τόσο που σκέφτομαι να αγοράσω και 2ο σετάκι 18-24 για να το βάλουμε τώρα...οπότε συμπέρασμα: καλύτερα πάρε το 18-24 από το M&Co τουλάχιστον στα από κάτω...

Ελπίζω μέχρι αύριο το πρωί να έχουν παραλάβει και οι υπόλοιπες και να μας πουν και αυτές τις εμπειρίες τους...

 

Σοφία σου ήρθε ο υπνοσακος;;Όχι ακόμα ε;;Περιμένω εντυπώσεις!

Link to comment
Share on other sites

marilyn αυτα που σου ειπα να αγορασεις απο το allobebe τα εβαλα στο καλαθι στο γαλλικο αμαζον και μου εβγαλε τελικη τιμη 134 ευρω.εσενα ποσο σου πηγε στο allo bebe?καπου τοσο δεν εβγαινε?

 

πήρα και άλλα πραγματάκια για να πιάσω τα 150? και πήρα έκπτωση 16?!

Τον ατμομάγειρα μαζί με όλα τα εξαρτήματα που μου πρότεινες να παρω και μαζί με τα μεταφορικά και μέιον την έκπτωση τον πήρα τελικά 128,30?!!!!!!!!

 

Τελικά κερδισμένη βγήκα νομίζω ε;:-D

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια παρήγγειλα γάλατα bio της holle για τον μικρό, εδώ έχουν 13,50 ευρώ και τα πήρα απο το www.apo-rot.de με 7,62!!!! Παρέλαβα σε μια εβδομάδα με dhl!! Νομίζω δεν υπάρχει στην λίστα, μπορείτε να το προσθέσετε λοιπόν!!!!!!

 

Θελω και γω να παραγγειλω....εμας ειναι 11 μηνων ποιο να επιλεξω???

Link to comment
Share on other sites

πήρα και άλλα πραγματάκια για να πιάσω τα 150? και πήρα έκπτωση 16?!

Τον ατμομάγειρα μαζί με όλα τα εξαρτήματα που μου πρότεινες να παρω και μαζί με τα μεταφορικά και μέιον την έκπτωση τον πήρα τελικά 128,30?!!!!!!!!

 

Τελικά κερδισμένη βγήκα νομίζω ε;:-D

 

 

ε μια χαρα καλεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!:P

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

ε μια χαρα καλεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!:P

 

Να είσαι καλά βρε Σοφάκι μου!!! Σε σένα το χρωστώ!!!!!!!

Ευχαριστώ πολύ πολύ!!!!!!!!!;):D

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ψαχνω παπουτσακια και παντοφλακια για το παιδακι μας.Τι μου προτεινετε?και απο ποιο σιτε?

Δεν περπαταει ακομα.Ειναι 11 μηνων.

 

 

αγκαλιας θελεις να της παρεις?

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...