Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 

και μένα κοιμούνται όλοι κούκλα....

και πόσο κάνει αυτή η βλακειούλα? Θερμαντήρας αυτοκινήτου δεν είναι?

μετά εμένα λες....

 

Link to comment
Share on other sites

καλαμαραααααααααααααααααααακι καλε δεν μου απαντησες τι ειναια υτο που μου εστειλαν απο τα μαδερκεαρ δες στην πίσω σελιδα σε παρακαλωωωωωωωωωωω

 

:))

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αλλα δεν θελω να να ανοιξω τοπικ , ενιωσα κατι και το ειπα σε ασχετο μερος το ξερω αλλα το ειπα , θα το ξεπερασω ειμαι δυνατη απλα μου ρθε και τοπα . Ουφ ευχαριστω και πάλι

 

στο θεμα μας τωρα

μου εστειλαν αυτο τα μαδερκερ

 

have tried to locate your tracking number for your parcel however the order has not been dispatched as yet.

 

Once the order has been dispatched you will receive a email, please contact us as we can send you your tracking number.

 

και με πήραν και τηλεφωνο αλλα ημουν στο γυμναστηριο και την ειδα μετα την κλήση .

 

τι να συμβαινει ????

 

 

ευχαριστω για όλα

 

Καλαμαρααααααακι και αννα + που ειστε να μου δωσετεκουραγιο ;))) θα με καρυδωσει ο αντρουλης μου χαχαχχα

 

έλα βρε...

σόρυ δεν το είχα δει

σε λέει ότι η παραγγελία σου δεν έχει φύγει ακόμα από εκέί και για αυτό δεν μπορούν να σου δώσουν tracking number

και σε λενε μόλις σου στείλουν μαιλ ότι η παραγγελία σου έγινε dispatched να τους στείλεις εσύ ενα μαιλ να ρωτήσεις το tracking number να στο πουν!

επίσης τα νούμερα στο ασος είναι ελαφρά ποιο μεγάλα από το marksandspencer

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ααα ωραια καλαμαρακι ευχαριστω !!!

 

Δεν εχω δοκιμασει στο μαρκς ρουχα για να ξερω θα παραγγειλω ενα 16 στο ασσος ελπίζω να ειναι large μεγαλο θα δειξει ...

 

λοιπον σημερα μου δωσανε και ενα σιτε δεν ξερω αν το εχει αναφερει καμια κοπελα ψωνιζει η γυναικα του ξαδελφου μου που ειναι απο Νορβηγια και εχει μεινει ευχαριστημενη βεβαια εχει παιδια που πάνε νηπιο και προνηπιο ριξτε μια ματια ελπίζω να φανει χρησιμο

 

http://www.boden.co.uk

 

καλη εβδομαδα για αυριο :))

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα ένα καθισματάκι Maxi-cosi από την http://www.olivers-baby-care.co.uk/

στις 21/09 και ακόμη να έρθει. Τελευταία φορά μου είπαν (H Emily) στις 07/10 ότι έχει κολλήσει στο Τελωνείο στην είσοδο τους στην Αγγλια (τα καθίσματα MAxi-cosi που είχε παραγγείλει η εταιρεία).

Την Πέμπτη έστειλα αλλο ένα mail, ρωτώντας τι γίνεται..αλλά ακόμη δεν έχουν απαντήσει.

Εχω αγχωθεί πάρα πολύ, αμφιβάλω αν θα το πάρω ποτέ!!

Στο τελωνείο της Αγγλίας γιατί να κολλήσει ρε κορίτσια, πρωτη φορά ειναι που παίρνουν απο την MAxi-cosi καθίσματα..τι να πω..

Kalamaraki, εσύ που ψωνίζεις από εκεί, λες να μην μου το στείλουν το κάθισμα??

y9qxp2.pngGgOLp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. Μήπως έχει ψωνίσει καμία απο αυτό το site: http://www.uggbootsuggstopsale.com.au/ ???

έχει αυτές τις μπότες στη μισή τιμή απο ότι σε γνωστό κατάστημα αλλά δεν ξερω μηπως εχει τίποτα επιπλέον φόρους κλπ...

Link to comment
Share on other sites

ααα ωραια καλαμαρακι ευχαριστω !!!

 

λοιπον σημερα μου δωσανε και ενα σιτε δεν ξερω αν το εχει αναφερει καμια κοπελα ψωνιζει η γυναικα του ξαδελφου μου που ειναι απο Νορβηγια και εχει μεινει ευχαριστημενη βεβαια εχει παιδια που πάνε νηπιο και προνηπιο ριξτε μια ματια ελπίζω να φανει χρησιμο

 

http://www.boden.co.uk

 

Έριξα μια ματιά και εντυπωσιάστηκα, υπέροχα ρουχαλάκια που ξεφεύγουν από τα συνηθισμένα.

Οικονομικά μεταφορικά (νομίζω 6 λίρες) και παράδοση σε 8-10 μέρες.

Ωχ άρχισα να νιώθω "φαγούρα" στο χέρι μου :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έριξα μια ματιά και εντυπωσιάστηκα, υπέροχα ρουχαλάκια που ξεφεύγουν από τα συνηθισμένα.

Οικονομικά μεταφορικά (νομίζω 6 λίρες) και παράδοση σε 8-10 μέρες.

Ωχ άρχισα να νιώθω "φαγούρα" στο χέρι μου :)

 

xaxaxa εμενα τα ρουχα μου φανηκαν ακριβα σε σχεση με το μαδερκεαρ ..

τα μεταφορικα ειναι λιγα μου ειπε

η ξαδελφη εχει μεινει πολυ ευχαριστημενη και η ποιοτητα ειναι λεει αψογη !!!

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

xaxaxa εμενα τα ρουχα μου φανηκαν ακριβα σε σχεση με το μαδερκεαρ ..

τα μεταφορικα ειναι λιγα μου ειπε

η ξαδελφη εχει μεινει πολυ ευχαριστημενη και η ποιοτητα ειναι λεει αψογη !!!

Είναι όντως πιο ακριβά από mothercare, marksandspencer και λοιπά τέτοια μαγαζιά.

Δεν είναι για μαζικές αγορές αλλά για λίγα κομμάτια που θα εντυπωσιάσουν.

Γιαυτό έγραψα ότι είναι οικονομικά τα μεταφορικά τους, δεν αναφέρθηκα στις τιμές των ρούχων.

Καλά όλο το πρωί αυτό το site χαζεύω......

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως πιο ακριβά από mothercare, marksandspencer και λοιπά τέτοια μαγαζιά.

Δεν είναι για μαζικές αγορές αλλά για λίγα κομμάτια που θα εντυπωσιάσουν.

Γιαυτό έγραψα ότι είναι οικονομικά τα μεταφορικά τους, δεν αναφέρθηκα στις τιμές των ρούχων.

Καλά όλο το πρωί αυτό το site χαζεύω......

 

 

Na υποθεσω ότι εισαι στο γραφειο και δουλευεις όπως εγω :)))

 

αχ εγω επαθα ενα σοκ με τις ugg τις μπότες αλλα 400 ευρω και με την εκπρωτη δεν μπορω να δωσω .....ουφ

 

εχω δει τωρα ενα τσακετ στο asos.com αλλα να ειναι μικρο τι κάνω ??? ουφ

 

πολυ δουλεια επεσε σημερα χαχα

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν παίρνεις μια μεζούρα να μετρήσεις τις διαστάσεις σου, να ελαχιστοποιήσεις τον κίνδυνο να μη σου κανει?

 

 

Να μετρησω εγω αλλα το ρουχο αναφερει διασταση ????

 

παρχουν large λαργε που δνε μου κανουν !!

 

Και ειναι ενα παλτο μαλιαροοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο χαχαχα σαν τον γκοτζιλα θα μαι !χαχαχα

 

 

Υ.Γ. βαριεμαι τοοοοοοσο πολυ να δουλεψω

 

που ειναι τα εμοτιονς???

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα. Μήπως έχει ψωνίσει καμία απο αυτό το site: http://www.uggbootsuggstopsale.com.au/ ???

έχει αυτές τις μπότες στη μισή τιμή απο ότι σε γνωστό κατάστημα αλλά δεν ξερω μηπως εχει τίποτα επιπλέον φόρους κλπ...

 

δεν γραφει στο σαιτ αν η τιμη ειναι με τον φορο??απο εκει και περα θα ερθει απο αυστραλια και υπαρχει η περιπτωση να σου κολλησει στο τελωνειο και να πρεπει να το εκτελωνισεις.και αγνωστο τι ποσο.....

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα ένα καθισματάκι Maxi-cosi από την http://www.olivers-baby-care.co.uk/

στις 21/09 και ακόμη να έρθει. Τελευταία φορά μου είπαν (H Emily) στις 07/10 ότι έχει κολλήσει στο Τελωνείο στην είσοδο τους στην Αγγλια (τα καθίσματα MAxi-cosi που είχε παραγγείλει η εταιρεία).

Την Πέμπτη έστειλα αλλο ένα mail, ρωτώντας τι γίνεται..αλλά ακόμη δεν έχουν απαντήσει.

Εχω αγχωθεί πάρα πολύ, αμφιβάλω αν θα το πάρω ποτέ!!

Στο τελωνείο της Αγγλίας γιατί να κολλήσει ρε κορίτσια, πρωτη φορά ειναι που παίρνουν απο την MAxi-cosi καθίσματα..τι να πω..

Kalamaraki, εσύ που ψωνίζεις από εκεί, λες να μην μου το στείλουν το κάθισμα??

 

Το θεωρώ άπίθανο να σε κοροιδέυουν γιατί είναι αξιόπιστοι κατά την γνώμη μου πάντα! Απλά σίγουρα συμβαίνει αυτό που σου λεει .

Μην την αφήνεις σε χλωρό κλαρί ξαναστέιλε μαιλ

 

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΑμαρακι εμενα πότε θα γινει ντισπατς η παραγγελεια μου χαχαχα εγκεφαλικο θα παθω !!! εσενα πόσο καιρο σου πήρε ???

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και απο μενα.Εγω παρηγγειλα πριν 4 μερες το καροτσι της bebe confort απο το http://www.e-baby.gr που το βρηκα 220 ευρω πιο φτηνα μαζι με τα μεταφορικα να φανταστειτε.Και σημερα με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι θα καθυστερισει 4-5 μερες το καροτσι γιατι το στειλαν με μια μεταφορικη που δεν ερχεται Ελλαδα και επειδη ειναι δικο τους το λαθος μου ζητησαν χιλια συγνωμη και θα μου στειλουν και ενα δωρο μαζι με το καροτσι!!!

mhLXp3.pnge2sSp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά και εγώ παρέλαβα το καθισματάκι από το pingpong-online.de την προηγούμενη τρίτη. Είχε έρθει στο ταχυδρομείο και πήγα και το παρέλαβα από εκεί. Όλα καλά. Εκανε 10 ημέρες από την ημερομηνία αποστολής του.

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

δεν γραφει στο σαιτ αν η τιμη ειναι με τον φορο??απο εκει και περα θα ερθει απο αυστραλια και υπαρχει η περιπτωση να σου κολλησει στο τελωνειο και να πρεπει να το εκτελωνισεις.και αγνωστο τι ποσο.....

 

όχι, δεν το γράφει... σου βγάζει την τιμή με τα μεταφορικά, αλλά δεν αναφέρει τίποτα για φόρους. Είμαι & άσχετη, δεν έχω ξαναψωνίσει απο e-shop εκτός απο κάτι cds απο το amazon... Πως μπορώ να μάθω αν έχει φόρο?

Link to comment
Share on other sites

όχι, δεν το γράφει... σου βγάζει την τιμή με τα μεταφορικά, αλλά δεν αναφέρει τίποτα για φόρους. Είμαι & άσχετη, δεν έχω ξαναψωνίσει απο e-shop εκτός απο κάτι cds απο το amazon... Πως μπορώ να μάθω αν έχει φόρο?

 

εγω οσες φορες εχω ψωνισει απο e-shop συνηθως ο φορος ειναι μεσα.πηγαινε επανω δεξια που λεει contact και ρωτησε τους καλυτερα για σιγουρια.με μια πολυ γρηγορη ματια που εριξα δεν ειδα να γραφει κατι.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

εγω οσες φορες εχω ψωνισει απο e-shop συνηθως ο φορος ειναι μεσα.πηγαινε επανω δεξια που λεει contact και ρωτησε τους καλυτερα για σιγουρια.με μια πολυ γρηγορη ματια που εριξα δεν ειδα να γραφει κατι.

 

οκ, θα το κανω, ευχαριστώ! Α, και κάτι άλλο σχετικά με τα mothercare. Είναι πιο φθηνά να τα παραγγείλεις απ' έξω απ' 'οτι εδώ?

Link to comment
Share on other sites

οκ, θα το κανω, ευχαριστώ! Α, και κάτι άλλο σχετικά με τα mothercare. Είναι πιο φθηνά να τα παραγγείλεις απ' έξω απ' 'οτι εδώ?

 

τραγικα πιο φθηνα.ενδεικτικα θα σου πω οτι αγορασα 3 σουτιεν θηλασμου απο το mothercare αγγλιας 41 ευρω και τα 3.προχτες σε μια βολτα μου στην ερμου ειδα το ενα μονο απο τα σουτιεν μου να κοστιζει 30 ευρω!!!!!!!!και ενα φορμακι για νεογεννητα το ειχε 32 ευρω εδω και εγω το πηρα 16.ουτε να το συζητας,να ψωνισεις!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...