Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Μολις αγορασα απο ebay δυο καλσονάκια χοντρα για την μικρη με 8ευρώ μαζι με τα μεταφορικα τιμή τζάμπο δηλαδη

για δειτε τα εχει και αλλα πολλα σε πολυ ομορφα σχέδια!

http://cgi.ebay.co.uk/2-pairs-new-girls-funky-tights-age-7-8-years-/130432455944?pt=Girl_s_Clothing&hash=item1e5e615508

 

Αχ βρε καλαμαράκι!!Αχ!!Τι μου κάνεις;;;;έχω ήδη αγοράσει 60 ευρώ πράγματα από το M&Co, 37 ευρώ φόρμες φλίς από το Boden και όλα αυτά μέσα στο Σαβ/κο....αλλά τα καλσονάκια είναι τέλεια λέμε!!Α ρε καλαμαράκι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ!! Τον χτύπησα τον κάδο απο το amazon με δωρεάν μεταφορικά. Ελπίζω να μην έχουμε μπει στις στερεές τροφές όταν θα έρθει...:mrgreen:

Καλά δεν μπορώ να το συνηθίσω το amazon καθόλου..πως μπορείς να βλέπεις ποιά έρχονται Ελλάδα καλέ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μη μας αναστατώνεις χωρις λόγο... Δεν στέλνει Ελλάδα το Monsoon...

http://www.monsoon.co.uk/help/delivery-information/page/delivery/

αν τους στειλεις μειλ και τους πεις τι ακριβως θελεις παιζει να στο στειλει εμενα μου στειλαν 2 φορεματα και 3 μπλουζες αφου τους ενημερωσα τι ακριβως θελω και κανονισαν με μεταφορικη απλα πληρωσα τα μεταφορικα και το ποσο με εμβασμα

Link to comment
Share on other sites

αν τους στειλεις μειλ και τους πεις τι ακριβως θελεις παιζει να στο στειλει εμενα μου στειλαν 2 φορεματα και 3 μπλουζες αφου τους ενημερωσα τι ακριβως θελω και κανονισαν με μεταφορικη απλα πληρωσα τα μεταφορικα και το ποσο με εμβασμα

πόσο ήταν τα μεταφορικά???

 

edit Καλημερούδια !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι εμαθα σημερα απο φιλη???????????????????

 

 

Millions of Products Eligible for Free Delivery With a Spend of Over GBP25 at Amazon.co.uk

 

Amazon.co.uk today introduced its free delivery service for customers in 17 European countries. Millions of items from Amazon.co.uk's stores are eligible for free delivery which is available on all orders over GBP25.

 

In October 2009, Ireland became the first country outside the UK to benefit from free delivery at Amazon.co.uk. The countries in which the service will also be available from today include:

 

- Italy - Greece - Norway

 

- Spain - Belgium - Luxembourg

 

- Poland - Sweden - San Marino

 

- Netherlands - Denmark

 

- Portugal - Finland

 

 

το Amazon.co.uk μπορουμε να το χρησιμοποιουμε αφοβα?

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις αγορές απο Αγγλία λέω να συμμαζέψω τις πληροφορίες που έχουμε βρεί γιατι είναι όλα σκόρπια και γίνεται χαμός. Με το my-uk-mail λοιπόν υπάρχει η λύση σε όλες μας σχεδόν τις αγορές. θα γράψω διαδικασία και κόστος αναλυτικά.

 

 

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ:

 

  • Πρέπει να μπούμε στην σελίδα τους http://www.my-uk-mail.co.uk/ αρχικά και να κάνουμε εγγραφή. (πολύ απλό πατάμε join now)

 

  • Μολις γραφτούμε και πληρώσουμε (χρησιμοποιούν RBS WorldPay, θα αναφέρω ποιο κάτω το κόστος) μας έρχεται ένα Mail οπου μας ζητούν κάποιες πληροφορίες. Αυτές είναι οι εξίς:

  • αν θέλουμε να μας στέλνουν αυτόματα τα δέματα ή να περιμένουν δική μας εντολή

  • να διαλέξουμε ένα BOX number (είναι 4φιος αλλά για να μην μπλέκουμε με το αν είναι διαθέσιμος ή όχο τους λέμε να βάλουν έναν διαθέσιμο)

  • να δώσουμε ενα password για τον λογαριασμό μας σε περίπτωση που έχουμε τηλεφωνική επικοινωνία να υπάρχει ταυτοποίηση

  • Αν θέλουμε να μας σκανάρουν έγγραφα (βάζουμε no documents αφού εμείς δέματα θα έχουμε μόνο)

  • Τέλος, για να είναι καλυμμένοι θέλουν σκαναρισμένα την ταυτότητα μας και ένα (οποιδήποτε όμως) λογαριασμό για την πιστοποίηση της διευθυνσης μας.

Μέσα στην ίδια εργάσιμη μέρα ή την επόμενη μας στέλνουν την διεύθυνση που θα έχουμε. Προσοχή θέλει σε κάθε παραγγελία να βάσουμε πάντα το Box No γιατί θα υπάρχει μεγάλη καθυστέριση μέχρι να το βρούνε μετά. Ο λογαριαμός είναι έτοιμος και μπορούμε απο την ίδια μέρα να στείλουμε.

  • Κάνουμε μια παραγγελία απο τα μαγαζιά που δεν στέλνουν Ελλάδα βάζουμε την διεύθυνση που μας έχουνε δώσει και το δέμα πάει σε συτούς.
  • Οταν φτάσει στέλνουν ένα mail οτι στο Box No τάδε έχετε ένα δέμα πείτε μας αν θέλετε να το προωθήσουμε ή να το κρατήσουμε. Αν έχουμε και άλλα περιμένουμε αλλιώς σβου.
  • Σε περίπτωση που έχουμε και άλλα όταν τελειώσουμε τους λέμε να τα στείλουν και αυτοί τα κάνουν ένα δέμα όλα και τα στέλνουν
  • Μολις δώσουμε εντολή να φύγουν μας στέλνουν μειλ για το κόστος της αποστολής και πρέπει να μπούμε στην σελίδα τους εκεί που λεεί Top UP και να πληρώσουμε τα μεταφορικά. Μετά το δέμα φεύγει και έρχεται σε εμάς. Η δική μου εμπειρία είναι 6 μέρες περίπου αλλά έχει φτάσει και σε μια μέρα απο μια κοπέλα εδώ.

 

ΚΟΣΤΟΣ:

 

  • Το κόστος της εγγραφής είναι 7 λίρες και μετά αν θέλουμε για 1 μήνα είναι 10 λίρες ο μήνας (σύνολο 17) ή αν θέλουμε εγγραφή για χρόνο 50 λίρες (σύνολο 57). Ο χρόνος συμφέρει πολύ παραπάνω αν δεν θέλουμε να το χρισημοποιήσουμε για 1-2 φορές.
  • Το κόστος των αποστολών είναι αναλυτικά στο σαιτ τους http://www.my-uk-mail.co.uk/rates.htm υπάρχει το απλό ταχυδρομίο μέχρι 2κιλά, express courier, economy courier και European Road. Υπάρχει ένα μπέρδεμα εδώ η αλήθια είναι..απο δική μου εμπειρία μου τα στέλνουν με κόστος 37,5 λίρες μέσω Εuropean Road οπου και αυτή η χρέωση είναι στανταρτ μέχρι 30 κιλά δέμα χωρίς να υπάρχουν ογκομετρικά και τα σχετικά. Οι άλλες επιλογές με κούριερ έχουν πινακάκια με αναλυτικό κόστος ανα κιλό αλλά πρέπει να ξέρεις τις διαστάσεις και το βάρος του δέματος σου. Νομίζω με ένα μειλ όταν έρθει η ώρα της χρέωσης θα μαθαίνουμε τι συμφέρει.
  • Τώρα τα 2 πρώτα δέματα γίνεται το consolidation δωρεάν από το τρίτο και μετά υπάρχει μια χρέωση 2 λίρες.
  • Σχετικά με τα καταστήματα που δεν δέχονται Ελληνική πιστωτική. Υπάρχει η δυνατότητα να παραγγέλνουν αυτοί για εμάς στέλνοντας τους μια λίστα αυτά που θέλουμε. Το κόστος απο ότι μου είπαν είναι περίπου 11% της παραγγελίας. ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ NEXT ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ..μόνο για όλα τα άλλα.

Οπως μου είπαν και αυτοί ασχετα με το αν δεν σε αφήνει να βάλεις billing address Ελληνική να προσπαθούμε την παραγγελία κανονικά, υποστιρίζουν οτι σπάνια υπάρχει πρόβλημα, και σε περίπτωση που δεν μας αφήσει να προχωρήσουμε ή μας στείλουν μειλ οτι δεν την δέχονται τότε να στέλνουμε στο my-uk την λίστα για να ψωνίζουν αυτοί.

Αυτά ελπίζω να μην ξέχασα κάτι...:shock:

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα...carters έχει στο άμαζον γιατί ερωτεύτηκα και μου ράγισε η καρδιά;

 

άτιμο καλαμαρίδιο!!!

γενικώς το amazon δεν στέλνει Ελλάδα παιδικά παπούτσια και ρούχα

Paypal δεν δέχεται γιατί το συγκεκριμένο σύστημα δημιουργήθηκε εξαρχής για ασφαλείς αγορές από το ebay, οπότε λογικό να μην δέχεται να χρησιμοποιήσει το σύστημα πληρωμής ενός ανταγωνιστή. :-D

 

pocoyo πρέπει να κάνεις εγγραφή πρώτα να δηλώσεις τον αριθμό της κάρτας σου (για να μπορέσεις να προχωρήσεις την πληρωμή όταν αγοράσεις κάτι)

επιλέγεις τι θέλεις το βάζεις στο καλάθι προχωράς για να δεις αν στέλνει Ελλάδα και με τι μεταφορικά (αυτό στο λέει σχεδόν στο τέλος) μπορείς να τσεκάρεις το συνολικό ποσό με ισοτιμία ευρώ (μην φοβάσαι δεν υπάρχει περίπτωση να αγοράσεις χωρίς να το καταλάβεις) :mrgreen::mrgreen:

 

ΑΜΙ στο advance search έχει επιλογή

Location

 

τσεκάρεις το available to Greece

Link to comment
Share on other sites

μεταφορικα μου ζητησαν 7.95λιρες ψωνισα πραγματα αξιας 83 λιρες και μου εφτασαν σημερα σε αψογη συσκευασια επισης το topshop στελνει Ελλαδα αλλα εχει μονο γυναικεια

Link to comment
Share on other sites

το Amazon.co.uk μπορουμε να το χρησιμοποιουμε αφοβα?

τι εννοείς άφοβα?? είναι ένα από τα μεγαλύτερα e-shop (βασικά το μεγαλύτερό) ειδικά αν ο πωλητής είναι το amazon τα μεταφορικά είναι φθηνότερα

Το μόνο άσχημο είναι ότι χρεώνει 23% ΦΠΑ αυτόν της Ελλάδας :-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σχετικά με τις αγορές απο Αγγλία λέω να συμμαζέψω τις πληροφορίες που έχουμε βρεί γιατι είναι όλα σκόρπια και γίνεται χαμός. Με το my-uk-mail λοιπόν υπάρχει η λύση σε όλες μας σχεδόν τις αγορές. θα γράψω διαδικασία και κόστος αναλυτικά.

 

 

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ:

 

  • Πρέπει να μπούμε στην σελίδα τους http://www.my-uk-mail.co.uk/ αρχικά και να κάνουμε εγγραφή. (πολύ απλό πατάμε join now)

 

  • Μολις γραφτούμε και πληρώσουμε (χρησιμοποιούν RBS WorldPay, θα αναφέρω ποιο κάτω το κόστος) μας έρχεται ένα Mail οπου μας ζητούν κάποιες πληροφορίες. Αυτές είναι οι εξίς:

  • αν θέλουμε να μας στέλνουν αυτόματα τα δέματα ή να περιμένουν δική μας εντολή

  • να διαλέξουμε ένα BOX number (είναι 4φιος αλλά για να μην μπλέκουμε με το αν είναι διαθέσιμος ή όχο τους λέμε να βάλουν έναν διαθέσιμο)

  • να δώσουμε ενα password για τον λογαριασμό μας σε περίπτωση που έχουμε τηλεφωνική επικοινωνία να υπάρχει ταυτοποίηση

  • Αν θέλουμε να μας σκανάρουν έγγραφα (βάζουμε no documents αφού εμείς δέματα θα έχουμε μόνο)

  • Τέλος, για να είναι καλυμμένοι θέλουν σκαναρισμένα την ταυτότητα μας και ένα (οποιδήποτε όμως) λογαριασμό για την πιστοποίηση της διευθυνσης μας.

Μέσα στην ίδια εργάσιμη μέρα ή την επόμενη μας στέλνουν την διεύθυνση που θα έχουμε. Προσοχή θέλει σε κάθε παραγγελία να βάσουμε πάντα το Box No γιατί θα υπάρχει μεγάλη καθυστέριση μέχρι να το βρούνε μετά. Ο λογαριαμός είναι έτοιμος και μπορούμε απο την ίδια μέρα να στείλουμε.

  • Κάνουμε μια παραγγελία απο τα μαγαζιά που δεν στέλνουν Ελλάδα βάζουμε την διεύθυνση που μας έχουνε δώσει και το δέμα πάει σε συτούς.
  • Οταν φτάσει στέλνουν ένα mail οτι στο Box No τάδε έχετε ένα δέμα πείτε μας αν θέλετε να το προωθήσουμε ή να το κρατήσουμε. Αν έχουμε και άλλα περιμένουμε αλλιώς σβου.
  • Σε περίπτωση που έχουμε και άλλα όταν τελειώσουμε τους λέμε να τα στείλουν και αυτοί τα κάνουν ένα δέμα όλα και τα στέλνουν
  • Μολις δώσουμε εντολή να φύγουν μας στέλνουν μειλ για το κόστος της αποστολής και πρέπει να μπούμε στην σελίδα τους εκεί που λεεί Top UP και να πληρώσουμε τα μεταφορικά. Μετά το δέμα φεύγει και έρχεται σε εμάς. Η δική μου εμπειρία είναι 6 μέρες περίπου αλλά έχει φτάσει και σε μια μέρα απο μια κοπέλα εδώ.

 

ΚΟΣΤΟΣ:

 

  • Το κόστος της εγγραφής είναι 7 λίρες και μετά αν θέλουμε για 1 μήνα είναι 10 λίρες ο μήνας (σύνολο 17) ή αν θέλουμε εγγραφή για χρόνο 50 λίρες (σύνολο 57). Ο χρόνος συμφέρει πολύ παραπάνω αν δεν θέλουμε να το χρισημοποιήσουμε για 1-2 φορές.
  • Το κόστος των αποστολών είναι αναλυτικά στο σαιτ τους http://www.my-uk-mail.co.uk/rates.htm υπάρχει το απλό ταχυδρομίο μέχρι 2κιλά, express courier, economy courier και European Road. Υπάρχει ένα μπέρδεμα εδώ η αλήθια είναι..απο δική μου εμπειρία μου τα στέλνουν με κόστος 37,5 λίρες μέσω Εuropean Road οπου και αυτή η χρέωση είναι στανταρτ μέχρι 30 κιλά δέμα χωρίς να υπάρχουν ογκομετρικά και τα σχετικά. Οι άλλες επιλογές με κούριερ έχουν πινακάκια με αναλυτικό κόστος ανα κιλό αλλά πρέπει να ξέρεις τις διαστάσεις και το βάρος του δέματος σου. Νομίζω με ένα μειλ όταν έρθει η ώρα της χρέωσης θα μαθαίνουμε τι συμφέρει.
  • Τώρα τα 2 πρώτα δέματα γίνεται το consolidation δωρεάν από το τρίτο και μετά υπάρχει μια χρέωση 2 λίρες.
  • Σχετικά με τα καταστήματα που δεν δέχονται Ελληνική πιστωτική. Υπάρχει η δυνατότητα να παραγγέλνουν αυτοί για εμάς στέλνοντας τους μια λίστα αυτά που θέλουμε. Το κόστος απο ότι μου είπαν είναι περίπου 11% της παραγγελίας. ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ NEXT ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ..μόνο για όλα τα άλλα.

Οπως μου είπαν και αυτοί ασχετα με το αν δεν σε αφήνει να βάλεις billing address Ελληνική να προσπαθούμε την παραγγελία κανονικά, υποστιρίζουν οτι σπάνια υπάρχει πρόβλημα, και σε περίπτωση που δεν μας αφήσει να προχωρήσουμε ή μας στείλουν μειλ οτι δεν την δέχονται τότε να στέλνουμε στο my-uk την λίστα για να ψωνίζουν αυτοί.

Αυτά ελπίζω να μην ξέχασα κάτι...:shock:

 

ΕΙΣΑΙ ΘΕΑ!!! Εγώ καλού κακού, φτιάχνω τη λίστα των καταστημάτων που δεν δέχονται billing adress διαφορετικό του shipping address.

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Επισης το http://www.tedbaker.com στελνει Ελλαδα τα βρισκω σιγα σιγα γι αυτο τα γραφω ενα ενα ορισμενα εχουν γυναικεια παιδικα και αντρικα καποια αλλα μονο γυναικεια ή παιδικα

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακολουθώ σιωπηλά και πήρα το θάρρος να γράψω(πρώτη φορά).

Θα μπορούσατε να μου πείτε κανένα site για γυναικεία παπούτσια?

καλώς ήρθες !!!

ούυυυυυυυυ πολλά !!!

 

http://www.javari.co.uk/

http://www.amazon.co.uk/

http://www.myshoe.gr/

http://www.charlesclinkard.co.uk/ φτάνουν??? :mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...