Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Κορίτσια μου απάντησαν απο my uk για τις πληρωμές.

Κοινώς στο νεχτ έχουμε θέμα που δεν λύνεται εύκολα...Απο ότι κατάλαβα μάλλον μας λεεί ασχετα αν δεν μπορούμε να αλλάξουμε την billing address σε Ελλάδα να δοκιμάζουμε την παραγγελία και σπάνια υπάρχει προβλημα. Εαν μας βγάλει πρόβλημα ή μη αποδοχή τοτε τους στέλνουμε την λίστα και παραγγελνουν αυτοί. Ξαναστέλνω γιατι για κόστος δεν αναφέρουν καθόλου..

 

Hi,

 

Unfortunately we cannot order from Next – they insist on residential addresses.

 

Other stores wouldnʼt be a problem. In the first instance, try placing the order first. There is rarely a problem.

 

If the order is rejected, please email over a full list of what you would like to order, and we will advise the procedure.

 

 

 

εγώ καταλαβαίνω ότι το νεξτ δεν στέλνει στο my uk mail, άσχετα αν θα πληρώσουν αυτοί ή εμείς :roll: we have a problem houston!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγώ καταλαβαίνω ότι το νεξτ δεν στέλνει στο my uk mail, άσχετα αν θα πληρώσουν αυτοί ή εμείς :roll: we have a problem houston!

 

καλά για το next ναι μάλλον το ξεχνάμε ή ψάχνουμε κάτι άλλο..

Για τα υπόλοιπα όμως καταστήματα υπάρχει λύση. Για να δώ θα μου πούνε και το κοστος τι στο καλό κρυφό το έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια καταλαβαίνω το ότι βρέθηκε σχεδόν η λύση για τις αγορές μας από Aγγλία μονοπωλεί την συζήτηση (ευχάριστα βεβαια) αλλα εγώ να ξαναρωτήσω αν μπορεί κάποια να μου πει από που με συμφέρει να πάρω κάθισμα αυτοκινητου????? Πάντως κορίτσια μπράβο, σας βγάζω το καπέλο είστε τσακάλια...;)

Link to comment
Share on other sites

ΖΟΝΙΑDIM θα ηθελα να με ενημερωσεις αν μπορεις τι λυση βρεθηκε για αγορες απο mothercare.

 

κορίτσια βοήθηστε με λίγο με τον ακατανόμαστο πως βρήκαμε λύση..........

 

My UK mail

Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια καταλαβαίνω το ότι βρέθηκε σχεδόν η λύση για τις αγορές μας από Aγγλία μονοπωλεί την συζήτηση (ευχάριστα βεβαια) αλλα εγώ να ξαναρωτήσω αν μπορεί κάποια να μου πει από που με συμφέρει να πάρω κάθισμα αυτοκινητου????? Πάντως κορίτσια μπράβο, σας βγάζω το καπέλο είστε τσακάλια...;)

 

:):):) για ριξε μια ματιά στο ebaby και στο bimomarket (στέλνουν σίγουρα..)

Τώρα και οι πιο έμπειρες θα μπορούσαν να σε βοηθήσουν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kορίτσια καταλαβαίνω το ότι βρέθηκε σχεδόν η λύση για τις αγορές μας από Aγγλία μονοπωλεί την συζήτηση (ευχάριστα βεβαια) αλλα εγώ να ξαναρωτήσω αν μπορεί κάποια να μου πει από που με συμφέρει να πάρω κάθισμα αυτοκινητου????? Πάντως κορίτσια μπράβο, σας βγάζω το καπέλο είστε τσακάλια...;)

 

Δεν υπάρχει καποιο συγκεκριμένο σαιτ που τα εχει ολα τα καθίσματα φθηνότερα ,ειναι αναλογα ποια μαρκα θες...ποιο μοντέλο θες. αλλος το εχει φτηνα και αλλος οχι ακομα και στο εξωτερικο. Το μονο σιγουρο ειναι οτι ειναι φτηνοτερα απο Ελλαδα....

Πρεπει να αποφασίσεις πρωτα εσυ μαρκα και μετα να κανεις μια ερευνα αγορας στα σαιτ που εχει η λιστα μας. Ειναι πολλα και δεν θυμάμαι να στα αναφέρω αλλα η λιστα βρισκεται στην υπογραφη μου απο κατω.

Ελπιζω να σε βοήθησα.

 

Link to comment
Share on other sites

A!! Επίσης κοίτα στο σαιτ του Ναρλή http://www.narlis.gr είναι στην Καβάλα αλλά στέλνει σε όλη την Ελλάδα με ελάχιστα μεταφορικά εγω πλήρωσα 4ευρώ και η φίλη μου στην Κρήτη 6. Εχει κάποιες πολύ καλές προσφορές πιο καλές και απο εξωτερικό ακόμη σε όλα τα επόνυμα. Εγώ πήρα τριο καρότσι κικο σε τιμή που δεν βρήκα πουθενά αλλού!

Link to comment
Share on other sites

katinaki και kalamaraki ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας θα τα κοιτάξω τώρα. Eνδιαφέρομαι για δυο Maxi-Cosi Tobi red.... ευχαριστώ πάντως:D

 

 

Με ενα προχειρο ψάξιμο

Τα εχει εδω αλλα οχι στο χρωμα που θες....κοιταξε τα ομως!

http://www.pramworld.co.uk/category/788/Maxi_Cosi_9_Months_to_4_Years

 

και τα εχει και εδω .............

http://www.olivers-baby-care.co.uk/brands/maxi-cosi/maxi-cosi-tobi-car-seat-2010-collection.html

 

Υπολόγισε και για δυο καθίσματα περίπου στα 80-90λίρες μεταφορικα. Βεβαια καλο ειναι επειδη αν θυμάμαι καλα δεν εχουν την ελλαδα ως χωρα αποστολής για να σου βγαλει το κοστος στη σελίδα πρεπει να επικοινωνήσεις μαζι τους με μειλ ζητώντας τους να σου πουν για αυτα τα δυο καθίσματα τι κοστος αποστολής θα εχεις.

Ελπιζω να σε βοήθησα....

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με ενα προχειρο ψάξιμο

Τα εχει εδω αλλα οχι στο χρωμα που θες....κοιταξε τα ομως!

http://www.pramworld.co.uk/category/788/Maxi_Cosi_9_Months_to_4_Years

 

και τα εχει και εδω .............

http://www.olivers-baby-care.co.uk/brands/maxi-cosi/maxi-cosi-tobi-car-seat-2010-collection.html

 

Υπολόγισε και για δυο καθίσματα περίπου στα 80-90λίρες μεταφορικα. Βεβαια καλο ειναι επειδη αν θυμάμαι καλα δεν εχουν την ελλαδα ως χωρα αποστολής για να σου βγαλει το κοστος στη σελίδα πρεπει να επικοινωνήσεις μαζι τους με μειλ ζητώντας τους να σου πουν για αυτα τα δυο καθίσματα τι κοστος αποστολής θα εχεις.

Ελπιζω να σε βοήθησα....

 

 

 

 

ευχαριστω πολυ το βλεπω τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που βρέθηκε λύση με τον ακατανόμαστο μπαίνω στο site για να φτιάξω καλάθι και δεν βρίσκω πολλά ενδιαφέροντα πράγματα!... Τα νέα σχέδια είναι λίγο χάλια (για αγόρι 4 μηνών) και στα παλιά που είναι ωραία δεν έχει νούμερα!!!!! Τι έγινε ρε παιδιά;;;;!!!!!!!!!!...............
\

 

Και συνεχίζω: σήμερα πέρασα από τον ακατανόμαστο για να τσεκάρω νούμερα και τιμές και είδα οτι έχει πολύ ωραιότερα σχέδια στα ολόσωμα πυζαμάκια απ'οτι στο αγγλικό site!!!!!! Δεν το πιστεύω αυτό που συμβαίνει!.....

Link to comment
Share on other sites

εχουμε λοιπόν και το κόστος στο περίπου..δεν ξέρω κατα πόσο συμφέρει να παραγγέλνουν αυτοί

 

Hi,

 

It would depend, but typically itʼs 11% of the total paid, rounded up to the nearest Pound.

 

χμ, εξαρτάται πόσα γλυτώνουμε να τα πάρουμε από έξω. Εννοώ, αν πληρώνουμε 100 για αξία 150, τότε πληρώνοντας 111 (συμπεριλαμβανομένης της αμοιβής τους) συν τα μεταφορικά...ξέρω γω, μια η άλλη μου φαίνεται :?

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

\

 

Και συνεχίζω: σήμερα πέρασα από τον ακατανόμαστο για να τσεκάρω νούμερα και τιμές και είδα οτι έχει πολύ ωραιότερα σχέδια στα ολόσωμα πυζαμάκια απ'οτι στο αγγλικό site!!!!!! Δεν το πιστεύω αυτό που συμβαίνει!.....

 

πόσο πιο ακριβά τα είχε εδώ; :mrgreen:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΟΣΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΕΧΕΙ ΤΟ PRAM WORLD? ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΤΗΣ CHICCO ΦΘΗΝΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ!!

 

Προσπάθησα να κάνω μια εικονική αλλά λεει θα επικοινωνίσουν για το κόστος.

Θα πρέπει να τους στείλεις mail μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΟΣΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΕΧΕΙ ΤΟ PRAM WORLD? ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΤΗΣ CHICCO ΦΘΗΝΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ!!

 

Στειλτους ενα μειλ αναφέροντας ποιο καρότσι ακριβως θελεις να παρεις και ρωτώντας τους ποσα ειναι τα μεταφορικα για την πολη σου. Συνήθως απαντουν εντος της ημέρας. Μεχρι πριν ηταν περιπου 35-45λιρες τα μεταφορικα τους για τα μεγάλα κουτια-δέματα

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εκανα παραγγελια στο www.cheapsmells.com 3 αρωματα συνολικο κοστος με μεταφορικα 84 ευρω..

 

Οταν παραλαβω θα σας πω εντυπωσεις και αν αξιζει να το βαλουμε στη λιστα..

 

Παντως ενημερωτικα οι τιμες του ειναι πολυ καλες και τα μεταφορικα μονο 1,20 ευρω το τεμαχιο με απλο ταχυδρομειο...

 

Ειναι η πρωτη μου ιντερνετικη αγορα, ελπιζω να μην εκανα καμια γκαφα χεχε...

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μολις αγορασα απο ebay δυο καλσονάκια χοντρα για την μικρη με 8ευρώ μαζι με τα μεταφορικα τιμή τζάμπο δηλαδη

για δειτε τα εχει και αλλα πολλα σε πολυ ομορφα σχέδια!

http://cgi.ebay.co.uk/2-pairs-new-girls-funky-tights-age-7-8-years-/130432455944?pt=Girl_s_Clothing&hash=item1e5e615508

 

Link to comment
Share on other sites

Μολις αγορασα απο ebay δυο καλσονάκια χοντρα για την μικρη με 8ευρώ μαζι με τα μεταφορικα τιμή τζάμπο δηλαδη

για δειτε τα εχει και αλλα πολλα σε πολυ ομορφα σχέδια!

http://cgi.ebay.co.uk/2-pairs-new-girls-funky-tights-age-7-8-years-/130432455944?pt=Girl_s_Clothing&hash=item1e5e615508

 

μπράβο βρε καλαμαράκι!! και ψάχνω καλτσονάκια για την μικρή......πάω για ψώνια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια καταλαβαίνω το ότι βρέθηκε σχεδόν η λύση για τις αγορές μας από Aγγλία μονοπωλεί την συζήτηση (ευχάριστα βεβαια) αλλα εγώ να ξαναρωτήσω αν μπορεί κάποια να μου πει από που με συμφέρει να πάρω κάθισμα αυτοκινητου????? Πάντως κορίτσια μπράβο, σας βγάζω το καπέλο είστε τσακάλια...;)

 

Πες μου ποιο καθισματακι θες ....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...