Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Νομίζω οτι υπάρχει και ένας φόρος 17,5%, δηλαδή φτάνει 44 και κάτι ψιλά λίρες. Πάντως εγώ την εγγραφή μου την έκανα και σκοπεύω να ψωνίζω από τον ακατανόμαστο (σε πρώτη φάση) με μια φίλη, ώστε να μας έρθει γύρω στα 35 ευρώ αποστολή στην καθεμία.

 

17,5% ήταν το VAT (το ΦΠΑ τους δηλαδή, το οποίο τώρα νομίζω ότι αυξήθηκε ή θα αυξηθεί και εκεί). Όπως όμως λέει στη σελίδα τους με τα rates

All prices include VAT where applicable except our Express Courier and Economy Courier tariffs. EU destinations served by these services will have VAT added to the price.

στο European road services το VAT περιλαμβάνεται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αντε να δουμε τι απαντηση θα μας δωσουν κ απο εκει.....

Τελικα δεν ηταν κ τοσο ακυρη η ερωτηση μου..:mrgreen::mrgreen:

Να ηταν τοσο απλη η λυση ομως κ να μην την ειχαμε βρει?Μακάρι αλλα δεν το βλεπω.....

Απ'την αλλη αφου σου δινουν την δυνατοτητα να παραγγειλεις κ να πας να τα παρεις τι στο καλο?Τι τους ενδιαφερει αυτους ποιος θα τα παρει?

 

Βρε κοριτσια θα ρωτησω ποιο συγκεκριμενα,αν κ η Ραννια απαντησε αλλα επειδη δεν τα παω κ τοσο καλα με καρτες κτλ..

Εγω που εβγαλα προπληρωμενη στην Πειραιως μπορω να ψωνισω απο τον ακατονομαστο?

 

το πρόβλημα που βλέπω είναι το εξής:

όταν παραγγέλνεις μέσω parcel2go σου δίνει επιλογή ποια μέρα θα πάει ο κούριερ να πάρει το δέμα και πρέπει να είναι ημερομηνία που να είσαι σίγουρη ότι το δέμα θα έχει φτάσει στο κατάστημα. Μέχρι εκεί καλά...για να πάρει όμως ο κούριερ το δέμα, θα πρέπει να έχει πάνω το πακέτο την ετικέτα και τα παραστατικά, τα οποία και πρέπει να εκτυπωθούν στο τέλος της παραγγελίας μέσω parcel2go. Δηλ. θέλει πολύ καλή συννενόηση με το κατάστημα ότι κάποιος θα λάβει τα λινκς με τις ετικέτες από εσένα, θα τις εκτυπώσει και θα τις κολλήσει έγκαιρα και πριν ο κούριερ πάει να παραλάβει. Η ετικέτα του παρσελφορς έχει συγκεκριμένη ημερομηνία και αν δεν είναι έτοιμο τη μέρα που πάει ο κούριερ, αρνείται να παραλάβει την επόμενη με χθεσινή ημερομηνία στο πακέτο. Πρέπει να ξαναγίνει όλη η διαδικασία, δηλ. να ενημερώσεις parcel2go, να σου στείλει άλλες ετικέτες, να τις στείλεις στο κατάστημα, να τις εκτυπώσει και να τις κολλήσει πριν από την επόμενη το πρωί που θα πάει ο κούριερ...:roll:

πραγματικά έχω ελάχιστες ελπίδες ότι θα δεχθούν κάτι τέτοιο (έστειλα και μαιλ στο m&s)...είδομεν...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

fragrancex, παρήγγειλα σήμερα από εκεί.

Εύχομαι απλά να έρθουν, και ας αργήσουν πολύ.

Δεν παρήγγειλα πολλά, μόνο 2 αρώματα, αξίας γύρω στα 65 ευρώ.

Έχω δει κάποια ωραία φωτιστικά στο e-bay, για να δούμε, γιατί εδώ είναι όλα πανάκριβα.

Καλή συνέχεια στις αγορές σας!!!

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα που βλέπω είναι το εξής:

όταν παραγγέλνεις μέσω parcel2go σου δίνει επιλογή ποια μέρα θα πάει ο κούριερ να πάρει το δέμα και πρέπει να είναι ημερομηνία που να είσαι σίγουρη ότι το δέμα θα έχει φτάσει στο κατάστημα. Μέχρι εκεί καλά...για να πάρει όμως ο κούριερ το δέμα, θα πρέπει να έχει πάνω το πακέτο την ετικέτα και τα παραστατικά, τα οποία και πρέπει να εκτυπωθούν στο τέλος της παραγγελίας μέσω parcel2go. Δηλ. θέλει πολύ καλή συννενόηση με το κατάστημα ότι κάποιος θα λάβει τα λινκς με τις ετικέτες από εσένα, θα τις εκτυπώσει και θα τις κολλήσει έγκαιρα και πριν ο κούριερ πάει να παραλάβει. Η ετικέτα του παρσελφορς έχει συγκεκριμένη ημερομηνία και αν δεν είναι έτοιμο τη μέρα που πάει ο κούριερ, αρνείται να παραλάβει την επόμενη με χθεσινή ημερομηνία στο πακέτο. Πρέπει να ξαναγίνει όλη η διαδικασία, δηλ. να ενημερώσεις parcel2go, να σου στείλει άλλες ετικέτες, να τις στείλεις στο κατάστημα, να τις εκτυπώσει και να τις κολλήσει πριν από την επόμενη το πρωί που θα πάει ο κούριερ...:roll:

πραγματικά έχω ελάχιστες ελπίδες ότι θα δεχθούν κάτι τέτοιο (έστειλα και μαιλ στο m&s)...είδομεν...

 

ζήσε Μαι μου να φας τριφύλλι..σίγα μην μπούν σε αυτή την διαδικασία...

Αλλά άγγλοι είναι αυτοί μπορεί να μας εκπλήξουν..

 

Κορίτσια έχει αγοράσει καμιά απο babybutt? Ερχεται με ελτά και πόσες μέρες περίπου?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι υπάρχει και ένας φόρος 17,5%, δηλαδή φτάνει 44 και κάτι ψιλά λίρες. Πάντως εγώ την εγγραφή μου την έκανα και σκοπεύω να ψωνίζω από τον ακατανόμαστο (σε πρώτη φάση) με μια φίλη, ώστε να μας έρθει γύρω στα 35 ευρώ αποστολή στην καθεμία.

 

είναι 37,5 συμπεριλαμβάνονται οι φόροι το επιβεβαίωσα με την χρέωση της κάρτας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

clelia αν παρω μικροτερα για ποσο καιρο θα βολεψουν? μια φιλη μου εχει 2 1/2 μηνων μωρο και μου λεει οτι του φτιαχνει 150 ml γαλα. Ασε που τα θελω για μια ωρα αναγκης αφου θελω να θηλασω. Και εγω για γυαλινα ψαχνω, τα φοβαμαι τα πλαστικα, πριν λιγο καιρο το bpa σε λιγο κατι αλλο...

 

Θα ψαξω στα σαιτ που προτινατε και επανερχομαι... Ευχαριστω για τις απαντησεις

Έλα κοπέλα μου: εγώ τα ήθελα μικρότερα για να με βολέψουν περισσότερο και κυρίως για ώρα ανάγκης, αφού θηλάζω αποκλειστικά. Όσες φορές έχω αντλήσει, τα έβαλα στο μπιμπερό. Βέβαια είναι μεγάλα μπιμπερό και η ποσότητα που έχω βάλει δεν τα γεμίζει, αλλά σκασίλα μου, την δουλειά μου θέλω να κάνω με γυάλινα και dr brown's, που είχα ακούσει καλά λόγια...

Γμτ δεν είχα δει την σελίδα με τα μικρά γυάλινα μπιμπερό... Τώρα ξέμεινα με τα μεγάλα, αλλά δεν πειράζει, θα τα χρησιμοποιήσουμε αργότερα :D...

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

όσο το ψάχνω, τόσο τείνω προς my uk mail...πέιτε απόψεις...

 

εγω Μαράκι μια φορά εδωσα 57λίρες και έκανα εγγραφή για 1 χρόνο..πιστεύω οτι μια χαρά είναι θα πληρώνω μόνο μεταφορικά κάθε φορά ίσως και την προμήθεια τους αν δεν βρούμε άλλο τρόπο απο εκεί που δεν παίρνουν την πιστωτική μας.

Link to comment
Share on other sites

ζήσε Μαι μου να φας τριφύλλι..σίγα μην μπούν σε αυτή την διαδικασία...

Αλλά άγγλοι είναι αυτοί μπορεί να μας εκπλήξουν..

 

Κορίτσια έχει αγοράσει καμιά απο babybutt? Ερχεται με ελτά και πόσες μέρες περίπου?

 

μια χαρα το babybutt,ερχεται με ελτα συστημενο,δεν προσεξα ποσο κανει να ερθει,αλλα ακριβως γι αυτο-επειδη δεν θορυβηθηκα θεωρω οτι κανει ευλογο χρονικο διαστημα.

να πω 5-6 εργασιμες???καπου εκει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και πάλι, μια ερώτηση γιατί δεν θυμάμαι το my toys στέλνει 2 καθίσματα αυτοκινητου μαζί κάτι λέγατε για παραγγελιες πάνω από 200 ευρώ ότι έχει πρόβλημα αλλα δεν θυμάμαι τι... αν θυμαται κάποια-κάποιος να με βοηθήσει.. ευχαριστωωωω

 

 

Aκυρο τώρα το είδα ότι δεν στέλνει.Ενδιαφέρομαι να αγοράσω 2 Maxi-Cosi Tobi μήπως ξέρετε να μου πείτε από που με συμφέρει πιο πολύ? ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας!

βρηκα μια σελιδα με παπουτσια...fenastock.λεγετε.την εχετε ακουστα???μπορω να παραγγειλω?τη λετε?

 

 

είναι στην λίστα αλλα έχει αυτό το σχόλιο διπλα:

 

http://www.fenastock.gr/ Πολυ κακό costumer support και καθολου καλή επικοινωνία με τον πελάτη, μεγάλη προσοχή!!

 

 

 

Δεν έχω πάρει κάτι προσωπικά....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!! Λοιπόν, αυτές τις μέρες έκανα διάφορες αγορές...

Εκτός από τα αμάνικα φορμάκια που παρήγγειλα από αγγλικο ebay, παρήγγειλα και από το αμερικάνικο μακρυμάνικα carter's παρακαλώ (sofaki με παρέσυρες..ελπίζω να μην πληρώσω τελωνείο, δεν έχω ξαναπάρει από Αμερική...)

Επίσης ετοιμάζομαι να κάνω παραγγελία από lasenza πυτζαμάκια που έχει προσφορά 1+1 δώρο.

Από mandco δεν έκανα τελικά παραγγελία,γιατί με ενδιέφερε για μπουφάν κυριώς αλλά τελικά πήρα από Esprit το Σάββατο. Δεν ξέρω αν ισχύει σε όλες τις πόλεις (εγώ Γιάννενα πήγα), αλλά είχε τα παιδικά χειμερινά 50% (το ωραίο είναι ότι στη βιτρίνα αναγράφανε την κανονική τιμή) και έτσι πήραμε ωραίτατο κοτλε΄μπουφανάκι με επένδυση και κεντημένα λουλουδάκια 28 ευρώ. Είχε και αρκετά σχέδια με 20 εύρω αλλά αυτό μας άρεσε πιο πολύ!!!

 

Αυτά προς το παρόν, θα σας ενημερώσω για νεότερα και καλή συνέχεια σε όσες αγωνίζονται για να βρεθεί τρόπος παραγγελίας από Αγγλία!

Link to comment
Share on other sites

όσο το ψάχνω, τόσο τείνω προς my uk mail...πέιτε απόψεις...

 

 

Εκανα παραγγελια απο ακατοναμαστο.... Πηγαν στη διευθυνση μου στο myukmail, μου στειλανε μειλ οτι λαβανε δεμα και αν θελω να μου στο στειλουν και τους απαντησα θετικα. Αυτο εγινε πεμπτη στις 4 το μεσημερι. Παρασκευη 11 το πρωι μια κουτα ηταν στην πορτα μου !!! 37 λιρες ομως... Βεβαια ηταν πολλα τα πραγματα και τα ειχα μοιραστει με μια φιλη μου.. Αλλα κοριτσια δεν παιζεται η ποιοτητα του και οι τιμες σε σχεση με εδω.

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας!! Λοιπόν, αυτές τις μέρες έκανα διάφορες αγορές...

Εκτός από τα αμάνικα φορμάκια που παρήγγειλα από αγγλικο ebay, παρήγγειλα και από το αμερικάνικο μακρυμάνικα carter's παρακαλώ (sofaki με παρέσυρες..ελπίζω να μην πληρώσω τελωνείο, δεν έχω ξαναπάρει από Αμερική...)

Επίσης ετοιμάζομαι να κάνω παραγγελία από lasenza πυτζαμάκια που έχει προσφορά 1+1 δώρο.

Από mandco δεν έκανα τελικά παραγγελία,γιατί με ενδιέφερε για μπουφάν κυριώς αλλά τελικά πήρα από Esprit το Σάββατο. Δεν ξέρω αν ισχύει σε όλες τις πόλεις (εγώ Γιάννενα πήγα), αλλά είχε τα παιδικά χειμερινά 50% (το ωραίο είναι ότι στη βιτρίνα αναγράφανε την κανονική τιμή) και έτσι πήραμε ωραίτατο κοτλε΄μπουφανάκι με επένδυση και κεντημένα λουλουδάκια 28 ευρώ. Είχε και αρκετά σχέδια με 20 εύρω αλλά αυτό μας άρεσε πιο πολύ!!!

 

Αυτά προς το παρόν, θα σας ενημερώσω για νεότερα και καλή συνέχεια σε όσες αγωνίζονται για να βρεθεί τρόπος παραγγελίας από Αγγλία!

 

 

απο που ψωνισες???απο το eoutlet4u????τα στελνουν με απλο ταχυδρομειο,πιστευω πως δεν θα σταματησει τελωνειο.και ειναι και μικρη παραγγελια,30 δολαρια.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ευφροσυνη,

 

ποσα κιλα/διαστασεις το δεμα?

 

 

Δεν ξερω ποσα κιλα ηταν... Μπορουσα παντως να το σηκωσω γιατι ειχε μεσα μονο ρουχα... Ηταν ομως μεγαλο. (Περιμενε. Παω να το μετρησω). 50*40*35

 

Επισης παρηγγειλα πριν λιγο απο το allobebe τον ατμομαγειρα της Beaba μαζι με το εξαρτημα του ρυζιου και το αλλο για τα μυρωδικα. Α! Και τη βαλιτσα μεταφορας! Μαζι με μεταφορικα μου ηρθε 145. Στην Ελλαδα εχει 140 μονο ο ατμομαγειρας!

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποσα κιλα ηταν... Μπορουσα παντως να το σηκωσω γιατι ειχε μεσα μονο ρουχα... Ηταν ομως μεγαλο. (Περιμενε. Παω να το μετρησω). 50*40*35

 

Επισης παρηγγειλα πριν λιγο απο το allobebe τον ατμομαγειρα της Beaba μαζι με το εξαρτημα του ρυζιου και το αλλο για τα μυρωδικα. Α! Και τη βαλιτσα μεταφορας! Μαζι με μεταφορικα μου ηρθε 145. Στην Ελλαδα εχει 140 μονο ο ατμομαγειρας!

 

Ποιά είναι η βαλίτσα μεταφοράς; Θα μπορούσες να μου βάλεις λινκ γιατί θέλω κι εγώ να τον πάρω αύριο από εκεί;

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποσα κιλα ηταν... Μπορουσα παντως να το σηκωσω γιατι ειχε μεσα μονο ρουχα... Ηταν ομως μεγαλο. (Περιμενε. Παω να το μετρησω). 50*40*35

 

Επισης παρηγγειλα πριν λιγο απο το allobebe τον ατμομαγειρα της Beaba μαζι με το εξαρτημα του ρυζιου και το αλλο για τα μυρωδικα. Α! Και τη βαλιτσα μεταφορας! Μαζι με μεταφορικα μου ηρθε 145. Στην Ελλαδα εχει 140 μονο ο ατμομαγειρας!

 

εχουν εκπτωτικο κωδικο για -9 ευρω σε αυτο το ποσο.τον εβαλες?(allobebe)

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Εκανα παραγγελια απο ακατοναμαστο.... Πηγαν στη διευθυνση μου στο myukmail, μου στειλανε μειλ οτι λαβανε δεμα και αν θελω να μου στο στειλουν και τους απαντησα θετικα. Αυτο εγινε πεμπτη στις 4 το μεσημερι. Παρασκευη 11 το πρωι μια κουτα ηταν στην πορτα μου !!! 37 λιρες ομως... Βεβαια ηταν πολλα τα πραγματα και τα ειχα μοιραστει με μια φιλη μου.. Αλλα κοριτσια δεν παιζεται η ποιοτητα του και οι τιμες σε σχεση με εδω.

 

την επόμενη μέρα ήρθαν???:shock: εμένα ειχαν κάνει 6 μέρες κ τις 2 φορές..

ναι 37 λίρες είναι και 1 σακουλάκι να αγορασουμε γιάυτο συμφερει μόνο με μεγάλα δεματα η να το μοιραστεις οπως εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποσα κιλα ηταν... Μπορουσα παντως να το σηκωσω γιατι ειχε μεσα μονο ρουχα... Ηταν ομως μεγαλο. (Περιμενε. Παω να το μετρησω). 50*40*35

 

Δλδ ρε κοριτσια, αυτα που λετε με τα ογκομετρικα.....:?:

 

Επισης παρηγγειλα πριν λιγο απο το allobebe τον ατμομαγειρα της Beaba μαζι με το εξαρτημα του ρυζιου και το αλλο για τα μυρωδικα. Α! Και τη βαλιτσα μεταφορας! Μαζι με μεταφορικα μου ηρθε 145. Στην Ελλαδα εχει 140 μονο ο ατμομαγειρας!
ΚΙ εγω τοσο τον πηρα απο το http://www.mybabycenter.gr (μαζι με το εξαρτημα του ρυζιου, που επι της ουσιας με 2-3 ευρω στο εδινε δωρο)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η βαλίτσα μεταφοράς; Θα μπορούσες να μου βάλεις λινκ γιατί θέλω κι εγώ να τον πάρω αύριο από εκεί;

 

 

:lol::lol::lol:marilyn καλη μου δεν σου εβαλα την τσαντα μεταφορας στα λινκ προχτες??????ειναι που εγω δεν την αγορασα!:mrgreen:

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια ποιος ειναι ο ακατανομαστος? προσπαθω να μπω στο κλιμα.

Μολις εκανα τις παραγγελιες μου απο bce και babybutt!!!

Θα αρχισω να ψαχνω στο ebay για την ενδοεπικοινωνια angelcare. Θα χρειαστω την βοηθεια σας για να μην κανω καμια βλακεια!!!!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δλδ ρε κοριτσια, αυτα που λετε με τα ογκομετρικα.....:?:

 

ΚΙ εγω τοσο τον πηρα απο το http://www.mybabycenter.gr (μαζι με το εξαρτημα του ρυζιου, που επι της ουσιας με 2-3 ευρω στο εδινε δωρο)

 

 

Ραννια η βαλιτσα μεταφορας εχει 28 ευρω!!!!:roll:

 

το καλυτερο deal παει στην efrossyni :mrgreen:!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...