Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ουαου!!!

πολυ κακη φωτογραφια!

το φοραγαμε σημερα χαχαχαχαχαχαχαχαχχαχχα

το πηρα στις εκπτωσεις το χειμωνα 15 ευρω!!!!!

http://cgi.ebay.co.uk/BNWT-NEXT-Teal-Knitted-Dress-3-4-Years-/190429076401?pt=Girl_s_Clothing&hash=item2c56751bb1

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

και αυτο το ειχε 5 λιρες!

http://cgi.ebay.co.uk/BNWT-NEXT-Navy-White-Stripe-Sun-Dress-3-4-Years-/200519026548?pt=Girl_s_Clothing&hash=item2eafdd8774

αχ για αυτο δεν αποφασιζω το ebay......σιτττττ..θελουν να βγαλουν

 

πηρα σημερα στο μαγαζι ΝΕΧΤ να δω για εκπτωτικη βδομαδα

τιποτα ακομα και δε ξερουν αν θα κανουν! το αλλο σαββατο παλι τηλ...ρεζιλι θα γινω χαχαχαχαχα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ax, πειτε μου...αυτο το BNWT που βλεπω καθε τρεις και λιγο μπροστα μου στα ρουχα στο e-bay...τι σημαινει???

 

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ! Οποια ενδιαφερεται για το καθισματακι IZI Combi X3 της BeSafe, να επικοινωνησει μαζι μου με πμ.

yleap2.png In10p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

The Acronyms of E-Bay

BIN- Buy It Now. A fixed price at which you can buy the auction

BNIB- Brand New In Box and never opened

BNWOT- Brand New WithOut Tags. An item that has never been used without its original tags

BNWT- Brand New With Tags. An item that has never been used and still has its original tags

BW- Black and White. Used for films, photos etc

CONUS- Continental United States (for sellers who don't want to ship items to Alaska/Hawaii)FC- First Class. Type of postage

HTF- Hard To Find

LTD- Limited Edition

MIB- Mint In Box

NBW- Never Been Worn

NPB- Non-Paying Bidder

NR- No Reserve

OB- Original Box

OOP- Out Of Print

PM- Priority Mail

PP- Parcel Post

SH- Shipping and Handling

VGC- Very Good Condition. Not mint, but close

VHTF- Very Hard To Find

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

τώρα που πήρα το κολάει δεν με σταματάει τίποτις ....

άσε και τα έχω πάρει κρανα...........είχα βάλει στο μάτι κάτι φορμάκια για την μικρή γνωστή μάρκα με τις ετικέτες και ρώτησα την τύπισα που τα πουλούσε αν στέλνει Ελλάδα μου είπε ναι με 3 λίρες και όταν πήγα να κάνω προσφορά (τα τελευταία δεύτερα) μου έβγαλε ότι δεν μπορώ να χτυπήσω γιατί δεν στέλνει στην χώρα μου ........το τύχη μου μέσα @#$%^&

 

Οταν εγραψε τον δεκαλογο η Ραννια αυτο ακριβως της εγραψα οτι λειπει.

Αυτο που λες μου εχει συμβει πολλες φορες.

Οχι γιατι δεν το στελνει ο πωλητης αλλα γιατι δεν εχει αλλαξει τα settings ετσι ωστε να σε δεχτει το συστημα. Εχω χασει φοβερα πραγματα γι'αυτο το λογο.

Ετσι αν μου συμβει αυτο στα τελευταια λεπτα (και προκειται για κατι μικρο και ελαφρυ) χρησιμοποιω ενα αλλο account ενος φιλου μου που μενει στην Αγγλια και τα στελνουν σ'αυτον.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν θυμαμαι καλα απο μια συζητηση που παρακολουθουσα ειναι ενα site με παιδικα ρουχα απο Αγγλια.

 

http://www.mandco.com

 

Βάζεις τα προϊόντα που θες στο καλάθι, βάζεις τα στοιχεία αποστολής και πάνω απ΄το κουτάκι που ζητάει στοιχεία κάρτας λέει "promotional code". Πατάς εκεί και βάζεις τον κωδικό για το -20%. Μια χαρά δουλεύει. Πολύ καλή έκπτωση

 

 

Μαράκι θυμάμαι πολύ καλά την ταλαιπωρία σας με τα επιπλάκια και ας μην ενδιαφερόμουν για έπιπλα. Η μια κοπέλα έχει συγγενείς Αγγλία. Αν παραγγείλει από ακατονόμαστο είπαμε γίνεται delivery address Αγγλία και billing Ελλάδα? Και μετά για να της τα στείλουν είπαμε φθηνότερο courier parcel2go?

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

http://www.mandco.com

 

Βάζεις τα προϊόντα που θες στο καλάθι, βάζεις τα στοιχεία αποστολής και πάνω απ΄το κουτάκι που ζητάει στοιχεία κάρτας λέει "promotional code". Πατάς εκεί και βάζεις τον κωδικό για το -20%. Μια χαρά δουλεύει. Πολύ καλή έκπτωση

καλα το θυμομουν οτι ηταν αυτοι. χθες βραδυ εκανα μια παραγγελια και πατησα πανω στο κουτακι που μου λες και μου ζηταγε το κωδικο. τι επρεπε να κανω;

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

7,5 λίρες και με το voucher code 547131

έχεις 20% έκπτωση σε όλα τα παιδικά ρούχα

(έκανα χθές το βράδυ παραγγελία ο κωδικός δουλεύει)

 

20% discount off ALL Childrens Wear at M and Co with our VoucherAdded 21st Sept 2010 | Expires 31st Dec 2010

547131

 

Νατος βρε συ... Λίγες σελίδες πίσω το έγραψε η AGE... Γι αυτό λέμε να παρακολουθείτε το θέμα για να μη βγαίνετε ζημιωμένες...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Μπήκα και εγώ στο τριπάκι του ebay.......κάνω εγγραφή και ζητάει στοιχεία κάρτας, χωρίς να έχω κάνει αγορά......είναι λογικό? Λέει ότι το χρειάζεται για verification. Είναι safe???

Link to comment
Share on other sites

Ναι στην ζητάει και την βάζει στον λογαριασμό σου! Εγώ κορίτσια έχω λογαριασμό στο ebay απο το 2006! Ξεκίνησα με μικρές αγορές και μετά εμβάθυνα!

 

Τρία πράγματα θέλουν προσοχή και κατά τα άλλα είναι τέλειο!

 

1. Να στέλνει στην Ελλάδα

2. Τα έξοδα αποστολής (γιατί μερικές φορές ειδικά απο Αμερική έχει κάτι τρελά ποσά)...!

3. Το feedback του πωλητή! (Δεν αγοράζω ποτέ αν είναι χαμηλότερο απο 98%)

 

 

Καλές αγορές να έχουμε!!!!!!!

Ματθίλδη 17/08/2007

Λουκάς-Ανδρέας 17/01/2010

 

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ.......τελικά το έβαλα το νούμερο της κάρτας αλλά δεν προχώρησε στην επιβεβαίωση κλτ..δεν ξέρω γιατί....... εντωμεταξύ αυτό το e-mail για το verification του λογαριασμού δεν λεεί να έρθει....κάτι κάνω λάθος δεν μπορεί!!!

 

 

ΜΟΛΙΣ ΗΡΘΕ ΤΕΛΙΚΑ.....βρε λες να προλάβω να χτυπήσω ένα φορεματάκι για την μικρή????

Link to comment
Share on other sites

εχει επιλογη για πληρωμη μεσω paypal?

 

 

Αν ρωτάς για το ebay ναι, ουσιαστικά ο τρόπος που πληρώνεις είναι το paypal και είναι και ο τρόπος που σε "προστατεύει" απο "κακούς" πωλητές! :wink:

Ματθίλδη 17/08/2007

Λουκάς-Ανδρέας 17/01/2010

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...