Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βρε κοριτσια δεν εχω καταλαβει γιατι δεν μπορουμε να κανουμε παραγγελιες μονες μας απο το my uk mail?

Φυσικά και μπορούμε, αλλά συζητάμε για μείωση του κόστους των ταχυδρομικών.

 

Για πες λεπτομέρειες για my uk mail. τι δέμα ήταν από μαδερ; πόσα κιλά; τι διαστάσεις; πόσα πλήρωσες τελικά;

Την προηγούμενη Τετάρτη γράφτηκα όπως είπα και την Πέμπτη το βράδυ παρήγγειλα. Δεν έχει αποσταλλεί ακόμη η παραγγελία στο UK mail, οπότε δεν ξέρω λεπτομέρειες. Όταν παραλάβω το πακέτο, θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Όντως, εννοώ ολόσωμα πυζαμάκια. Στο ebay έχω ψάξει αρκετά και έχω βρει κάποια ενδιαφέροντα, αλλά το πρόβλημά μου είναι οτι τα χρειάζομαι άμεσα γιατί άρχισε το κρύο. Στο Carrefour δεν έχω πετύχει τέτοια.

Σας ευχαριστώ πάντως για τη άμεση ανταπόκρισή σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

έχει φόρμα επικοινωνίας:

 

http://help.next.co.uk/Contact.aspx

 

και δεν έχει φτάσει η κοιλιά στα μάτια ακόμη...γκαβομάρα!!

 

Εγω θα στείλω ένα mail στους my uk και θα ρωτήσω συγκεκριμένα για το next και m&s για μια παραγγελία 100λίρες πχ πόσα θέλουν για να πληρώσουν εκέινοι.

Η το m&s δέχεται ελληνική?δεν θυμάμαι ο γερμανός (αλτσχάϊμερ) εχει κάνει κατάλληψη..

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη Τετάρτη γράφτηκα όπως είπα και την Πέμπτη το βράδυ παρήγγειλα. Δεν έχει αποσταλλεί ακόμη η παραγγελία στο UK mail, οπότε δεν ξέρω λεπτομέρειες. Όταν παραλάβω το πακέτο, θα ενημερώσω.

 

θα περιμένουμε με τρελλή αγωνία :mrgreen:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

και δεν έχει φτάσει η κοιλιά στα μάτια ακόμη...γκαβομάρα!!

 

Εγω θα στείλω ένα mail στους my uk και θα ρωτήσω συγκεκριμένα για το next και m&s για μια παραγγελία 100λίρες πχ πόσα θέλουν για να πληρώσουν εκέινοι.

Η το m&s δέχεται ελληνική?δεν θυμάμαι ο γερμανός (αλτσχάϊμερ) εχει κάνει κατάλληψη..

 

αυτά έχω βρει προς το παρόν ότι δεν δέχονται billing address εκτός UK:

 

Tesco, Gap, Next, M&S, ELC

 

ψάχνω κι άλλα...

 

στείλε στο my uk μαιλ, εγώ έστειλα μόλις στο gap ζητώντας να μου εξηγήσουν αν μπορώ να πληρώσω με ελληνική prepay και πως (παρόλο που στο σαιτ δε μου δίνει επιλογή).

 

 

 

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1ον αν και δεν πρόκειται να γίνει τίποτα, ας στείλουμε mails...

2ον έχω δυο εγκυούλες που περίμεναν από εμένα (τρομάρα τους) να ψωνίσουμε τα πάντα για τα μωρά απ το ίντερνετ και τώρα είμαι ξεκρέμαστη. Όχι ότι θα μου κακιώσουν αλλά γιατί δε γουστάρω να τα πληρώσουν με...ελληνικές τιμές...

Όποια μπορεί βοηθάει:

-Το my uk mail στέλνει και επιπλάκια απ τους ακατονόμαστους ας πουμε?

-Άλλο site που να στέλνει κούνιες και να στε ευχαριστημένες?

-Από mandco όσες παρέλαβαν πήραν μήπως φορμάκια-εσωρουχάκια να μου πουν για την ποιότητα?

 

για ποιο πράγμα κοριτσάκι μου;

 

Για το παραπάνω Μαράκι...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Bounitsa στο mando το νούμερο 18μηνών σε ποια κατηγορία το βρίσκεις???

 

βασικά ψάχνω για μπουφαν σε νουμερο για 2 χρονων... να ειναι λιγο μεγαλο και πιο άνετο...

τα βρισκω εκει που λεει boys 1-5 years....

εσυ τι νουμερο θες;;;;

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι κάνε τον κόπο να κοιτάξεις και γι'αυτό

http://www.vertbaudet.co.uk/

 

δεν έχει επιλογή να δηλώσεις άλλη billing address οπότε από κει και πέρα, είναι θέμα της τράπεζας...στην περίπτωση των prepaid μπορεί να μην παίζει ρόλο...θα στείλω μαιλ στην Κύπρου να ρωτήσω τι παίζει...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

βασικά ψάχνω για μπουφαν σε νουμερο για 2 χρονων... να ειναι λιγο μεγαλο και πιο άνετο...

τα βρισκω εκει που λεει boys 1-5 years....

εσυ τι νουμερο θες;;;;

 

Εμένα βάζει το 18 μηνών τώρα αλλά δεν ψάχνω κάτι συγκεκριμένο.

Απλά χαζεύω και 'ξεσκαλίζω'!!:-P

Ωραία και οικονομικά κομμάτια θα βρεις στο e-bay.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει επιλογή να δηλώσεις άλλη billing address οπότε από κει και πέρα, είναι θέμα της τράπεζας...στην περίπτωση των prepaid μπορεί να μην παίζει ρόλο...θα στείλω μαιλ στην Κύπρου να ρωτήσω τι παίζει...

 

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο που διέθεσες καλή μου!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Για το e-bay...

Πρέπει πάντα να ρωτάμε τα μεταφορικά??

Όταν γίνεται δημοπρασία μπορεί ο χρόνος να μην επιτρέπει να πειρμένουμε. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?

ρωτάμε από πριν όταν δέν γράφει συγκεκριμένα για Ελλάδα το ποσό.

Θα σου έλεγα αν δεν έχεις το χρόνο να ρωτήσεις τότε να μην πάρεις μέρος στην δημοπρασία γιατί τότε αν ο πωλητής θέλει να κάνει "εξυπνάδα" θα σε χρεώσει ότι θέλει

Στο advance search του ebay έχει μια επιλογή για να σου βγάζει μόνο αυτούς που στέλνουν Ελλάδα βγάζει και αυτούς που δηλώνουν ότι στέλνουν Ευρώπη αλλά χωρίς τιμή (εκεί ρωτάς)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...