Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

παντως παιδια πιο οικονομικοτερες πανες απ την λιμπερο δεν νομιζω να υπαρχουν(απο θεμα ποιοτητας) καθε μηνα με το 50% και τα κουπονια που στελνουν. εδω εχω παρει 33 πανες με 1.50 ευρω!

[URL="http://pregnancy.baby-gaga.com/"][/URL][URL="http://www.baby-gaga.com/"][IMG]http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogard20100608_-8_My+child+is.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα μην ξεχνάμε το chemist εχει αυξήσει τρελλα τα μεταφορικά του , ειχε ειπωθει κατι για 30-35λιρες.........

 

ENTIT........ζητώ συγνώμη

Για ενα κουτι πανες μου ζήτησε 7,5λιρες μεταφορικα...........

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι αλλα μην ξεχνάμε το chemist εχει αυξήσει τρελλα τα μεταφορικά του , ειχε ειπωθει κατι για 30-35λιρες.........

 

ENTIT........ζητώ συγνώμη

Για ενα κουτι πανες μου ζήτησε 7,5λιρες μεταφορικα...........

 

εμενα μου εβγαλε 12.

καλα αυτο το μαγαζι δεν το καταλαβαινω...οτι να ναι ζηταει...

[URL="http://pregnancy.baby-gaga.com/"][/URL][URL="http://www.baby-gaga.com/"][IMG]http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogard20100608_-8_My+child+is.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εβγαλε 12.

καλα αυτο το μαγαζι δεν το καταλαβαινω...οτι να ναι ζηταει...

 

παει με το ποσες κουτες ειναι.Εγω για παραγγελια 58 λιρες σε πανες και μαντηλακια μου πηρε 12 λιρες μεταφορικα υπολογιστε οτι πηρα περιπου 10 πακετα πανες jumbo....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να προτεινω κατι αλλο για τον ακατανομαστο, οπως το λετε κι εσεις; να ποσταρουμε συνεχεια στο τοιχο τους στο facebook. ετσι θα αναγκαστουν να μας δωσουν μια πιο "διπλωματικη" απαντηση εστω, γιατι θα ειναι ορατο απο ολους που τους εχουν κανει like.

Kornilia μου ο ακατανόμαστος στην Αγγλία, σταμάτησε να στέλνει παντού, δεν θα κάνει εξαίρεση για μας οπότε ....το ότι δέχεται ακόμα ξένη πιστωτική κάτι είναι .......:-P:-P

Link to comment
Share on other sites

Όσο σκέφτομαι οτι ο καιρός κρύωσε και οτι θα αναγκαστώ να πάω να ψωνίσω φορμάκια ύπνου από τον ακατανόμαστο με πιάνει τεταρταίος πυρετός!!!!!......:mad:

 

zoniadim μπορεις να παρεις αν θες απο το καρφουρ τα εσώρουχα tex που εχει σε ροζ ή γαλάζιο, εχουν πολύ καλη φορμα, λιγο πιο στενή απο του ακατανόμαστου, πολύ καλη τιμή τα 4εσώρουχα στα 10ευρώ και τα χρησιμοποιώ εδω και ενα χρονο κοντα (απο τοτε που σταμάτησε ο ακατανόμαστος να στέλνει στο ελλάντα) δεν ξεθώριασαν σαν του τζάμπο, δεν έχασαν την φορμα τους σαν του τζάμπο καποια! Στα συνιστώ ανεπιφύλακτα!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

zoniadim μπορεις να παρεις αν θες απο το καρφουρ τα εσώρουχα tex που εχει σε ροζ ή γαλάζιο, εχουν πολύ καλη φορμα, λιγο πιο στενή απο του ακατανόμαστου, πολύ καλη τιμή τα 4εσώρουχα στα 10ευρώ και τα χρησιμοποιώ εδω και ενα χρονο κοντα (απο τοτε που σταμάτησε ο ακατανόμαστος να στέλνει στο ελλάντα) δεν ξεθώριασαν σαν του τζάμπο, δεν έχασαν την φορμα τους σαν του τζάμπο καποια! Στα συνιστώ ανεπιφύλακτα!!

 

κι εγω το ιδιο. στο γιο μου τα ειχα βολευτει παρα πολυ και η ποιοτητα τους ηταν εκπληξη για μενα ομολογω. τωρα στη κορη μου θα παω να παρω μια 7αδα απο τον ακατανομαστο (μη βαρατε!) και τα υπολοιπα απο το carrefour.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Όσο σκέφτομαι οτι ο καιρός κρύωσε και οτι θα αναγκαστώ να πάω να ψωνίσω φορμάκια ύπνου από τον ακατανόμαστο με πιάνει τεταρταίος πυρετός!!!!!......:mad:

γιατί βρε παιδιά από το ebay δεν??? βρωμάει ο τόπος από δαύτα :rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

κι εγω το ιδιο. στο γιο μου τα ειχα βολευτει παρα πολυ και η ποιοτητα τους ηταν εκπληξη για μενα ομολογω. τωρα στη κορη μου θα παω να παρω μια 7αδα απο τον ακατανομαστο (μη βαρατε!) και τα υπολοιπα απο το carrefour.

 

Και εγω τα ειχα παρει με μιση καρδια νομίζωντας οτι θα ειναι τυπου τζάμπο αλλα τελικα εξεπλάγειν που ελεγε και η μαμάκα μου η γαλλικου χααχαχα

Πολυ μαλακα και δεν φευγουν οι κοπίτσες!

 

γιατί βρε παιδιά από το ebay δεν??? βρωμάει ο τόπος από δαύτα :rolleyes::rolleyes:

 

Ρε συ....θελω και εγω για την μικρη αλλα δεν ξερω...εχω να πατήσω τοσο καιρο στον ακατανόμαστο , βγαζει μεγεθος 24-36μηνών σε εσώρουχα???

Αν και φοράμε ακομη τα 18-24χε χε ειναι ελαστικά τα ατιμα!

 

Link to comment
Share on other sites

η zoniadim θέλει φορμάκια ύπνου ξέρεις τα γνωστά με τα πόδια από δαύτα έχει ένα σωρό κάποια είναι και από το μοδερ

για τα φανελάκια με κόπιτσα από κάτω (αυτά λές??) στο Αγγλικό σιτε ξέρω ότι έχει, εδώ στο Ελλάδα δεν έχω δει στον ακατανόμαστο στο ebay δεν κοίταξα γιατί εγώ ψάχνω από τα κανονικά, οι δασκάλες της δεν τα κουμπώνουν και μου σπάνε τα νεύρα :evil::evil: αν θες κοιτάω όμως :-D:-D

Link to comment
Share on other sites

η zoniadim θέλει φορμάκια ύπνου ξέρεις τα γνωστά με τα πόδια από δαύτα έχει ένα σωρό κάποια είναι και από το μοδερ

για τα φανελάκια με κόπιτσα από κάτω (αυτά λές??) στο Αγγλικό σιτε ξέρω ότι έχει, εδώ στο Ελλάδα δεν έχω δει στον ακατανόμαστο στο ebay δεν κοίταξα γιατί εγώ ψάχνω από τα κανονικά, οι δασκάλες της δεν τα κουμπώνουν και μου σπάνε τα νεύρα :evil::evil: αν θες κοιτάω όμως :-D:-D

 

ποια ειναι τα κανονικά??????χαχαχα εγω για αυτα με τις κοπιτσες λεω....

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα τι κάνουμε?

Βρε κορίτσια πώς μπορούμε να επικοινωνήσουμε με ένα πωλητή στο e-bay? Το e-mail του που βρίσκετε?

Επίσης πρέπει κάτι να προσέχουμε όταν θέλουμε να κάνουμε ένα item bid???

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τι κάνουμε?

Βρε κορίτσια πώς μπορούμε να επικοινωνήσουμε με ένα πωλητή στο e-bay? Το e-mail του που βρίσκετε?

Επίσης πρέπει κάτι να προσέχουμε όταν θέλουμε να κάνουμε ένα item bid???

 

για να επικοινωνησεις με το πωλητη, πατας πανω στο ονομα του και σε βγαζει στο προφιλ του. εκει μπορεις να βρεις το link για να επικοινωνησεις μαζι του. αυτα που πρεπει κυριως να προσεχεις ειναι το feedback του (αν με ρωτας κατω απο 98% μην ψωνισεις) και αν στελνει Ελλαδα. κατα τ' αλλα διαβαζε πολυ προσεκτικα τις περιγραφες των προϊοντων γιατι μπορει να υπαρχει ενα μειον που δεν φαινεται στη φωτο και στο τιτλο.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα

 

Αν και δεν γράφω συχνά, σας διαβάζω μετά μανίας και ειδικά το συγκεκριμένο θέμα. Είδα ότι συζητάτε για το my uk mail, οπότε να σας πω ότι γράφτηκα ήδη εκεί την προηγούμενη Τετάρτη και έχω ήδη παραγγείλει από mothercare. Είναι ότι πιο οικονομικό βρήκα σε σχέση με ταχυδρομικά γιατί με το European Road Service δεν λαμβάνουν υπόψη το ογκομετρικό βάρος όπως κάνουν συνήθως οι εταιρίες courier.

 

Πριν από αυτό έκανα μια παραγγελία μέσω μιας εταιρίας που βρήκα στο ebay. Ήταν πιο οικονομική σε ότι αφορά την υπηρεσία γιατί χρέωνε μόνο 12 λίρες τη φορά και χωρίς εγγραφή, αλλά την πάτησα στα ταχυδρομικά. Ενώ το δέμα ήταν 6 κιλά, επειδή τα ρούχα είναι ελαφρά και το mothercare το παράκανε λίγο στη συσκευασία, το ογκομετρικό βάρος βγήκε 13 κιλά και το κόστος ταχυδρομικών πήγε στις 75 λίρες.

 

Επίσης για όσες έχετε σκοπό να μαζευτείτε για να παραγγείλετε μέσω my uk mail για να μοιραστείτε τα ταχυδρομικά, αν δεν το έχετε προσέξει το my uk mail χρεώνει 2 λίρες από το τρίτο δέμα και μετά. Δηλαδή αν έρθουν 10 διαφορετικά δέματα τα οποία θα πρέπει να τα ενώσει σε μια αποστολή, θα χρεώσει (10-2)Χ2=16 λίρες επιπλέον.

 

Για πες λεπτομέρειες για my uk mail. τι δέμα ήταν από μαδερ; πόσα κιλά; τι διαστάσεις; πόσα πλήρωσες τελικά;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Στην εμπορικη που εχω e banking για το εμβασμα ειναι ακριβως μισητιμη (απο 12 ευρω στην τραπεζα, πληρωνω 6 ευρω μεσω ebaniking). Κανε μια ερωτηση μηπως κανεις την μεταφορα μεσω ebaniking,δεν ειναι χρονοβορα διαδικασια. Μεχρι και εγω η ασχετη τα καταφερα!

Στο ebanking της εμπορικης το εμβασμα σε τραπεζα του εξωτερκου ειναι 50 λεπτα....στελνω καθε μηνα....

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

για να επικοινωνησεις με το πωλητη, πατας πανω στο ονομα του και σε βγαζει στο προφιλ του. εκει μπορεις να βρεις το link για να επικοινωνησεις μαζι του. αυτα που πρεπει κυριως να προσεχεις ειναι το feedback του (αν με ρωτας κατω απο 98% μην ψωνισεις) και αν στελνει Ελλαδα. κατα τ' αλλα διαβαζε πολυ προσεκτικα τις περιγραφες των προϊοντων γιατι μπορει να υπαρχει ενα μειον που δεν φαινεται στη φωτο και στο τιτλο.

 

Α ωραία. Σε ευχαριστώ Κορνηλία.

Αν χρειαστώ κάτι άλλο θα επανέλθω!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσια ποιο είναι το mail του next δεν το βρίσκω πουθενά στην σελίδα τους θέλω να τους ρωτήσω αν δέχονται πληρωμή με έμβασμα..

 

έχει φόρμα επικοινωνίας:

 

http://help.next.co.uk/Contact.aspx

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω μπει στη διαδικασία να βρω ποια ονλινε σοπς δέχονται πιστωτική με billing address εκτός Ην. Βασιλείου έτσι ώστε να δούμε για ποια μας συμφέρει το my uk mail (έχω να πείσω και τον σύζυγο :)).

 

Μπορώ να σας τα λέω ένα ένα, ή να αναρτήσω λίστα κάποια στιγμή...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...