Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Kalamaraki, στη λίστα στα βιολογικά δεν έχεις βάλει το http://www.babykind.co.uk με 3 λίρες μεταφορικά, σε 1 εβδομάδα όλα πολύ οκ.

Επίσης στο http://www.iherb.com τα 4? μεταφορικά είναι μέχρι 1360 γρ.

Και το http://www.pedleybaby.co.uk/ , το οποίο όμως δεν είμαι σίγουρη που πρέπει να το βάλουμε:rolleyes:

Από εκεί μου ήρθε η κούπα του Dr Brown η εκπαιδευτική.

Και το http://www.littleacornstomightyoaks.co.uk/ με bpa free προϊόντα!

 

Αυτά!;)

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπόν, έκανα εικονικές παραγγελίες σε next, gap και marks and spencer...

δυστυχώς σε κανένα από τα τρία δεν υπάρχει δυνατότητα να δηλώσουμε billing address στην Ελλάδα :(

 

μόνο ο ακατανόμαστος προς το παρόν...

 

πείτε κι άλλα να τα δοκιμάσω...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

για να παω 600 ευρω απο Marfin σε αλλη τραπεζα μου ειπανε σαν λυση , εμβασμα = 15 ευρω!

αστα να πανε

αν ισχυει (ετσι μου εχουν πει) επισης τα ΝΕΧΤ δε στελνουν στην..... Αγγλια σε γραφεια αλλα μονο σε σπιτια!

που θα παει δε θα γινει η εβδομαδα προσφορων του ΝΕΧΤ εδω???? θα την παρω χαμπαρι νωρις?????????

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έκανα εικονικές παραγγελίες σε next, gap και marks and spencer...

δυστυχώς σε κανένα από τα τρία δεν υπάρχει δυνατότητα να δηλώσουμε billing address στην Ελλάδα :(

 

μόνο ο ακατανόμαστος προς το παρόν...

 

πείτε κι άλλα να τα δοκιμάσω...

 

Mου έκανες την καρδιά περιβόλι... :-(

*

Link to comment
Share on other sites

όχι βρε στο Μ & Σ το δέχεται αφου γράφει

Is this also your billing address?

Yes No (If not we'll ask you for it in a moment.)

edit το προχώρησα μεχρι το σημείο που δίνω τα στοιχεία της κάρτα δηλώνω διεύθυνση στην Γερμανία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

όχι βρε στο Μ & Σ το δέχεται αφου γράφει

Is this also your billing address?

Yes No (If not we'll ask you for it in a moment.)

 

:roll: Ουφ μέχρι να κάνω την παραγγελία θα σκάσω μου φαίνεται (άντε να δούμε πότε θα αποφασίσει ο άντρας τι θέλει να παραγγείλω και για εκείνον για να την κάνω να ησυχάσω...)

*

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έκανα εικονικές παραγγελίες σε next, gap και marks and spencer...

δυστυχώς σε κανένα από τα τρία δεν υπάρχει δυνατότητα να δηλώσουμε billing address στην Ελλάδα :(

 

μόνο ο ακατανόμαστος προς το παρόν...

 

πείτε κι άλλα να τα δοκιμάσω...

 

οκ..θα το πάθω..

 

Απο next

 

Payments

 

 

Next Directory Flexible Account allows you to spread the cost (subject to status & approval) APR 25.99% (variable).

By credit & debit cards

 

We accept all major credit and debit cards. The card must be registered to the address where your Next Account is held.

We are unable to accept Cards that are due to expire within the next 5 days. Card details are checked and verified by a third party and goods are despatched once authorisation has been obtained.

By SelfServe

 

Call 0800 587 7758 and key in your SelfServe number (shown on your statement or delivery note) to make your payment.

Online @ next.co.uk

 

Visit 'http://www.next.co.uk/account' and follow the on-screen instructions.

By cheque

 

Cheques should be made payable to Next and posted to Next, P.O. Box 4000, Sheffield, S97 3ET.

A full explanatory leaflet is available by calling 0844 844 8333 or by writing to Next, P.O. Box 4000, Sheffield, S97 3ET.

By Next Gift Voucher

 

Please insert your Customer Number on the back of the voucher and keep a note of the serial number.

Complete the payment slip and send by recorded Track & Trace delivery to Next, P.O. Box 4000, Sheffield, S97 3ET. We advise you to ensure the method of postage chosen requires a signature by the recipient and carries sufficient insurance for the value of the vouchers sent.

By Next Gift Card

 

You can either call SelfServe on 0800 587 7758 with your SelfServe number, or redeem your Gift Card online. You will need to key in the Gift Card number shown on the back. You can use the full or part balance on the card to make a payment. You cannot use refund or Euro cards to pay your account.

Online Banking

 

To pay your account using your online banking service, please quote the following details:

Account Name: NEXT PLC

Bank Account Number: 02462087

Sort Code: 40-27-15

Reference: Please quote your Customer Number e.g. AB123456

Direct Debit

 

Call 0844 844 8333 and we will set up your Direct Debit over the phone or go online at http://www.next.co.uk/directdebit to download an application form.

Link to comment
Share on other sites

Kalamaraki, στη λίστα στα βιολογικά δεν έχεις βάλει το www.babykind.co.uk με 3 λίρες μεταφορικά, σε 1 εβδομάδα όλα πολύ οκ.

Επίσης στο www.iherb.com τα 4? μεταφορικά είναι μέχρι 1360 γρ.

Και το http://www.pedleybaby.co.uk/ , το οποίο όμως δεν είμαι σίγουρη που πρέπει να το βάλουμε:rolleyes:

Από εκεί μου ήρθε η κούπα του Dr Brown η εκπαιδευτική.

Και το http://www.littleacornstomightyoaks.co.uk/ με bpa free προϊόντα!

 

Αυτά!;)

 

Σωστα!!! εγω εβαλα παραγγελια προχτες απο το babykind προχτες σε κατι βιολογικα σαμπουαν για τα μωρα. Μου κοστισαν 4 ευρω το ενα ενω στο ecofamily.gr εχουν 10-11.το ιδιο και στα letoshop

Ανυπομονω να παραλαβω για να σας πω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να προτείνω κάτι; Αν στέλναμε η καθεμία ξεχωριστά mail στο Next ζητώντας του να περιληφθεί και η Ελλάδα στις χώρες που αποστέλλουν μήπως γινόταν κάτι; Εγώ έστειλα ήδη και μου απάντησαν ότι δεν προβλέπεται σύντομα. Μήπως αν έβλεπαν ότι είμαστε αρκετοί και χάνουν πελάτες το αποφάσιζαν; Δεν είναι δυνατό να στέλνουν σε τόσες χώρες και να μην στέλνουν στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Να προτείνω κάτι; Αν στέλναμε η καθεμία ξεχωριστά mail στο Next ζητώντας του να περιληφθεί και η Ελλάδα στις χώρες που αποστέλλουν μήπως γινόταν κάτι; Εγώ έστειλα ήδη και μου απάντησαν ότι δεν προβλέπεται σύντομα. Μήπως αν έβλεπαν ότι είμαστε αρκετοί και χάνουν πελάτες το αποφάσιζαν; Δεν είναι δυνατό να στέλνουν σε τόσες χώρες και να μην στέλνουν στην Ελλάδα.

 

εστω να δεχτούν ελληνική κάρτα....????:evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

την μαζική αποστολή email την σκεφτόμουν εδώ και αρκετό καιρό όμως θα πρέπει να είμαστε ρεαλιστικοί στο τι ζητάμε δηλαδή

Το next για να αρχίσει να στέλνει στην Ελλάδα το λιγότερο που πρέπει να κάνει είναι να στήσει το site στα Ελληνικά (αν κατάλαβα καλά όλες οι χώρες που στέλνει έχουν και την δική τους γλώσσα) Δεν ξέρουμε καν από που γίνονται οι αποστολές σε κάθε χώρα από τα κεντρικά τους στην Αγγλία ή από αποθήκες σε κάθε χώρα (χλωμό)

Οπότε το ρεαλιστικό είναι να ζητήσουμε να αποδέχονται άλλης χώρας κάρτα για αποστολή στην Αγγλία

Υποψιάζομαι ότι οι τιμές που διαφοροποιούνται σε άλλες χώρες που στέλνει είναι λόγω του φπα κάθε χώρας με αυτό τον τρόπο όμως τελικά δεν μας συμφέρει να στέλνει πράγματα εδώ γιατί η φορολογία θα είναι 23% :?:-?:?:-?:?

 

Στο M & S από την άλλη υπάρχει ήδη η υποδομή για αποστολές σε άλλες χώρες από την δική τους βάση/αποθήκες οπότε εκεί μπορούμε και ίσως καταφέρουμε να πετύχουμε αποστολή στην Ελλάδα αν είμαστε αρκετά ενοχλητικοί .............8-):cool::lol::lol: ένα απλό κειμενάκι αρκεί όμως θα πρέπει να στείλουμε αρκετά mail από διαφορετικές διευθύνσεις ............δηλαδή αν μαζευτούμε καμιά 500 άτομα (αυτοί που διαβάζετε χωρίς να γράφετε ακούτε???? ):roll::roll: γνωστοί, φίλοι, κρυφά email account :mrgreen::mrgreen: και στείλει ο καθένας ένα μαιλ δεν θα μας πάρουν στα σοβαρά ???

 

 

edit όποιος κατάλαβε κατάλαβε είναι και η ώρα αργά μιση ................χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

και στο marks έχω στείλει...

 

μην βαυκαλιζόμαστε, δεν πρόκειται να πετύχουμε κάτι...έχουν ήδη κάνει την έρευνά τους και δεν τους συμφέρουμε...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

βρε καλό μου ναι και εγώ έχω στείλει κατά καιρούς άλλα άλλο να λαμβάνουν 1 μαιλ τον μήνα με ερώτηση γιατί δεν στέλνετε στο Ελλάντα και άλλο να λάβουν 500 σε 1-2 μέρες .........(έστω 300...........):?:???:

Link to comment
Share on other sites

θα ζητήσουμε και από τους φίλους και γνωστούς μας να το κάνουν τι στο καλό .......αν δεν ιδρώσει το αυτί τους τουλάχιστον θα έχουν ποοοοολύ δουλειά να κάνουν με το να απαντήσουν (ως είναι υποχρεωμένοι) σε οοολους μαςςςςςςςςςς:twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites

χαχΑΧΑΧΑ εγώ έχω 5 κρυφούς λογαριασμούς ένα official έναν στην δουλειά 2 ο σύζυγος (από κρυφούς δεν ξέρω) :rolleyes::rolleyes: θα ανοίξω κανα 2 ακόμα στην Ευγενία στο gmail (τι να μην έχει το παιδί εμαιλ)..............ε...........καμιά 10αρι το έχω σίγουρο............:mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...