Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

μια δοκιμη θα μας πεισει κοριτσια!!!!!!!!!! αν στο σαιτ του μαρκς δεχεται διευθυνση παραδοσης (delivery adress) την αγγλικη και εχει αλλο κουτακι για διευθυνση χρεωσης (billing adress) που να δεχεται ελλαδα τοτε ολα οκ!!!!!!!!!!! τοτε μονο δεχονται ξενες καρτες... αν στο billing adress εχει χωρα μονο την αγγλια τοτε τζιφος!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αυτό θα κάνω!!!!

Κορίτσια οφ τόπικ. Ξέρετε αν κάνει ο μικρός μου να φάει σάλτσα από θαλασσινά, δηλ καλαμάρι? Δεν θέλει με τίποτα το φαγητό του σήμερα και για εμάς έχω κάνει ρύζι με καλαμάρι. Ψάρι και αυγό τρώει κανονικά!!! Χελππππ

 

Μικρή μου μόλις διάβασα το μήνυμα...λοιπόν ο δικός μου παιδοντόκτορ απαγορεύει τα θαλασσινά μεχρι την ηλικία των 5, γιατί είναι πολύ αλλεργιογόνα.

Καλαμαράκι την γλύτωσες...προς το παρόν:D

Link to comment
Share on other sites

"Ο δεκάλογος του νέου Ebayer" :

 

1) Δεν αγοράζουμε ποτέ μα ποτέ από κάποιον με λίγες αξιολογήσεις (κάτω από 50 ) ή ποσοστό θετικών μικρότερο από 98%

Για αγορές μεγαλύτερης αξίας ψάχνουμε για εκατοντάδες ή και χιλιάδες πωλήσεις και ποσοστό > 99.5% Στο ebay υπάρχουν και πολλοί απατεώνες!

 

2) Καλό είναι να επικοινωνούμε πριν τοποθετήσουμε μια προσφορά ή πριν αγοράσουμε, για να διευκρινίσουμε οτιδήποτε είναι ασαφές:

Συμβατότητες, αμεταχείριστο προϊόν ή όχι, τρόπος και χρόνος αποστολής, ταχυδρομικά, τρόπος πληρωμής. Δεν κάνουμε παζάρια. Ακόμη και όλα να είναι ξεκάθαρα καλό είναι να επικοινωνούμε. Από την ταχύτητα και το περιεχόμενο της απάντησης αντλούμε πολύτιμες πληροφορίες για το ποιόν του πωλητή. (Και αυτός για εμάς. Αν είμαστε νέοι στο Ebay θα έλεγα ότι επιβάλλεται η επικοινωνία)

 

3)Εφόσον κερδίσουμε δημοπρασία, ή αγοράσουμε, πληρώνουμε το συντομότερο δυνατόν, (εφόσον έχει γίνει το βήμα 2), μόλις πάρουμε την ειδοποίηση από το Ebay, και στέλνουμε μήνυμα ότι πλήρώσαμε, ζητώντας να μας ενημερώσει όταν το στείλει.

Επίσης δεν βλάπτει να δούμε τι άλλο πουλά ο συγκεκριμένος, μπορεί να βρούμε και κάτι άλλο που θέλουμε και να γλυτώσουμε τα ταχυδρομικά!

 

4)Πληρωμές:

Ιδανικός τρόπος πληρωμής είναι μέσω Paypal. Η εγγραφή είναι απλή, δέχονται κάρτες Visa και Mastercard, δεν ξέρω αν δέχονται κάρτες τύπου electron. Σε περίπτωση που χρειαστεί επιστροφή μέρους ή ολόκληρης της πληρωμής, αυτό πιστώνεται στην κάρτα μας. Αν όμως θέλουμε να δεχτούμε χρήματα από Paypal, πχ από πώληση, αυτά δεν μεταφέρονται προς το παρόν σε ελληνικό τραπεζικό λογαριασμό, αλλά είναι διαθέσιμα για πληρωμές μέσω Paypal. Εννοείται πως το Paypal password το προσέχουμε ιδιαίτερα και το αλλάζουμε συχνά. (Η Paypal έχει εξαγοραστεί και λειτουργεί ως θυγατρική του Ebay)

Κάποιοι πωλητές δεν δέχονται Paypal. Οι επόμενοι προτιμότεροι τρόποι είναι :

Μέσω Bidpay: Με χρέωση της κάρτας μας εκδίδεται μια εντολή πληρωμής στο όνομα του αγοραστή. Ύπάρχει προμήθεια εις βάρος μας, και κάποιοι περιμένουν να πάρουν την εντολή αν και οι περισσότεροι αρκούνται στην ειδοποίηση από το Bidpay.

Χαρτονομίσματα σε φάκελο εξπρές-συστημένο-ασφαλισμένο. Για μερικές αγορές από Γερμανία, όπου λίγοι δέχονται Paypal, το δοκίμασα μετά από υπόδειξη των πωλητών και απέδωσε. Προσοχή, τα ΕΛ.ΤΑ δεν δέχονται αποστολή χαρτονομισμάτων. Αν το αποφασίσετε, φροντίστε να είναι δύσκολα αντιληπτό το περιεχόμενο και αν σας ρωτήσουν, περιέχει "έγγραφα κάποιας αξίας" ή κάτι τέτοιο. Στα μείον, ο χρόνος μέχρι να λάβει το φάκελο ο πωλητής.

Πληρωμή μέσω Western Union ή με τραπεζικό έμβασμα μάλλον δεν θα σας απασχολήσει, γιατί οι προμήθειες είναι υπέρογκες.

 

5. Μέθοδοι αποστολής / Τελωνείο

Η καλύτερη μέθοδος αποστολής από Η.Π.Α. για μικρού όγκου αντικείμενα είναι μέσω της ταχυδρομικής τους υπηρεσίας, USPS. Τα ταχυδρομικά είναι χαμηλά και η παράδοση έχει κυμανθεί μεταξύ 2(!) και 13 ημερών. Δεν μου έχει γίνει ποτέ έλεγχος τελωνείου σε τέτοια αποστολή. (Σε μέγιστο μέγεθος πακέτου όσο η συσκευασία ενός laptop και αναγραφόμενη τιμή $300). Επίσης δεν έχω χάσει ποτέ αποστολή (επί μεγάλου αριθμού, πιστέψτε με). Για μεγάλης αξίας παραγγελίες πάντως, συνήθως ζητώ να ασφαλιστεί το πακέτο στο ύψος της τιμής αγοράς, (συνήθως κοστίζει $1-3 παραπάνω)

Αντικείμενα κάποιας αξίας μέσω UPS-Fedex είναι σχεδόν σίγουρο πως θα περάσουν από τελωνείο, με συχνά προβλήματα, δείτε τα σχετικά thread.

Αν το προτείνει ο πωλητής, ή το αφήσει να εννοηθεί, σας συμφέρει να αναγράψει μικρότερη αξία, ή δείγμα ή δώρο ή επιστροφή από επισκευή. Εγώ δεν θα ζητούσα πρώτος κάτι τέτοιο.

Τα ταχυδρομεία Καναδά, Αγγλίας, Γερμανίας και ...Χονγκ Κονγκ είναι επίσης αξιόπιστα από όσα συζητούνται στα forum του Ebay.

Από την Ε.Ε. εννοείται ότι δεν μπαίνει θέμα τελωνείου. Λίγοι πωλητές χρεώνουν Φ.Π.Α.

 

6. Αξιολόγηση. Είναι κάτι στο οποίο οι πωλητές δίνουν μεγάλη σημασία, για ευνόητους λόγους. Αν πάρουμε το προϊόν και είμαστε ικανοποιημένοι, θα πρέπει να τους αφήσουμε μια θετική αξιολόγηση. Καλό είναι να ενημερώσουμε ότι το λάβαμε και αφήσαμε αξιολόγηση. Συνήθως αυτοί αφήνουν για εμάς μόλις έχει γίνει σωστά η πληρωμή.

Ας είμαστε πολύ προσεκτικοί πριν αφήσουμε αρνητική αξιολόγηση. Να έχει προηγηθεί επαρκής επικοινωνία και να αποκλείεται κάθε περίπτωση παρεξήγησης ή καυθυστέρησης της αποστολής. Είναι το σημαντικότερο όπλο μας και δεν θέλουμε να το χρησιμοποιήσουμε πρόωρα.

Καλή αξιολόγηση είναι σημαντική και για μας. Ένας πωλητής μπορεί να γράφει "Δεν στέλνω στην Ευρώπη", ή "Paypal μόνο από H.Π.Α." αλλά αν του το ζητήσουμε και δει κάποιο αριθμό θετικών, μπορεί να κάνει εξαίρεση για μας.

Σε περίπτωση που δεν είμαστε ικανοποιημένοι, ο επαγγελματίας πωλητής θα κάνει ότι μπορεί για να αποφύγει την αρνητική αξιολόγηση, κάποιες φορές ακόμη και αν δεν έχει πειστεί πως έχει άδικο (θα θυμάσαι σχετικά Nimrod:) )

Σε πάρα πολλές αγορές μου, μια μόνο φορά μου έστειλαν ασύμβατο προϊόν και μια άργησε πάρα πολύ. Και στις δύο περιπτώσεις βγήκε άκρη τελικά.

Τελευταία μας λύση είναι η αρνητική αξιολόγηση και η καταγγελία στα forums του Ebay.

 

7. Αν δεν βιαζόμαστε περιμένουμε να βρούμε το προϊόν σε καλή τιμή σε δημοπρασία, αλλιώς πάμε σε άμεση αγορά (Buy Now). Σε κάποια προϊόντα δεν υπάρχει σημαντική διαφορά τιμής, σε άλλα μπορεί να φτάσει και το 40%.

 

8. Εννοείται ότι πρέπει να γνωρίζετε καλά τη χρήση της μηχανής αναζήτησης του Ebay, για να μην μας ξεφεύγουν ευκαιρίες. Προτείνω το Advanced Search, όπου μπορείτε να βάλετε στα κριτήρια να στέλνει ο πωλητής στην Ελλάδα, όρια τιμής, να δέχεται Paypal κ.λπ.

 

9. Κατά τη δημοπρασία: Έχουμε υπολογίσει από πριν το μέγιστο ποσό που είμαστε διατεθειμένοι να δώσουμε. Δεν χτυπάμε παρά μόνο μια φορά, λίγο πριν το τέλος. Κάθε άλλη τακτική οδηγεί στο ανέβασμα της τιμής. Οι άλλοι ενδιαφερόμενοι (και μιλάμε για το Ebay!) γνωρίζουν την παρουσία μας, και θα φερθούν ανάλογα. Όταν χτυπήσουμε, δίνουμε το μέγιστο ποσό που θέλουμε. Το Ebay θα προσαρμόσει την προσφορά μας στο ελάχιστο ύψος ώστε να κερδίζει. Αν στη συνέχεια κάποιος πλειοδοτήσει, θα αναπροσαρμόσει την προσφορά μας ώστε είτε να κερδίζει, ή ως το μέγιστο ποσό. Άρα δεν έχουν νόημα τα πολλαπλά χτυπήματα.

 

10. Ε, με τόσα που μάθατε ως τώρα, να και το μυστικό των "μυημένων":

Auction Sniping, To "δολοφονικό" χτύπημα των τελευταίων δευτερολέπτων. Παρακολουθούμε την εξέλιξη σιωπηλά, και συγχρονίζουμε την προσφορά μας ώστε να τεθεί στα τελευταία δευτερόλεπτα πριν τη λήξη. Αυτό μας δίνει τα πλεονεκτήματα του 9. και δεν αφήνει χρόνο στους άλλους να ανεβάσουν την προσφορά τους.

Ιδίως ο μέχρι τότε πλειοδότης ...μένει ξερός grin.gif. Φοβόμαστε πλέον μόνο τους άλλους Snipers.

Θα μου πείτε, θα κάθομαι στις 5.50 π.μ. στο pc; Και αν μου πέσει η σύνδεση την κρίσιμη στιγμή;

Ε, ας είναι καλά τα sniping tools. Π.χ. www.auctionstealer.com. Τους λέτε τη δημοπρασία και το ποσό, και χτυπάνε αυτόματα για σας, 10 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη!

 

Επισης, ψωνισα απο το http://www.mybabycenter.gr ατμομαγειρα. παρασκευη βραδυ εβαλα τη παραγγελια και ηρθε σημερα με courier. Ευχαριστημενη ειμαι ....

 

 

Link to comment
Share on other sites

να αλλάξεις τα φεε της Σαλοπέτα ?? α.....μήπως να έγραφες και σχετικά με τις καθυστερήσεις και τα λάθος κομμάτια???

 

ebay ερώτησης

από τον ίδιο πωλητή θέλω να αγοράσω 2 item .......γράφει ότι τα μεταφορικά είναι 3 λίρες και 2 και κάθε πρόσθετο Item πατάω buy now Και για τα δύο και μετά του στέλνω μαιλ για να τα βάλει όλα μαζί στην ίδια παραγγελία ή έκανα μακακία?

Περιμένω να μου απαντήσει ............γενικά αργούν ??? γιατί του έστειλα το μαιλ το πρωί και ακόμα δεν............άμα είναι να πάω να τα πληρώσω για 1 λίρα ....αλλά αυτή είναι η σωστή διαδικασία ή θα πρέπει να ρωτάω ΠΑΝΤΑ εκ των προτέρων???

 

Καλο ειναι να ρωτας απο πριν(οδηγια 2)....δε πειραζει ομως...και τωρα μπορεις να το διαπρραγματευτεις.

 

Το ποσο γρηγορα ανταποκρινεται ενας πωλητης, ειναι καθαρα θεμα του εκαστοτε πωλητη. Επισης, βαλε και το απο που ειναι ο καθε ενας (διαφορα ωρας). Πιστευω αν ειναι κανενας σοβαρος, πρεπει μεχρι αυριο να σου εχει απαντησει.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εξπερ του ebay βοηθεια!!!!!

16/9 παραγγειλα 1 θηκη για το iphone μου ηρθε επιβαιβαιωση και απο ebay και απο paypal.

Στις 17/9 μου εστειλαν meil οτι εσταλει και κανει 7-20 μερες και σε παρενθεση συνηθως 15 εχουν χρεωσει την καρτα μου δεν εχει ερθει τιποτα και παω να στειλω mail και γραφει

 

# Negative feedback can not solve anything.

 

καλο εεε !!!!!

 

Τι κανουμε τωρα κλαιμε ή περιμενουμε λιγο και κλαιμε αργοτερα?

 

περιμενε λιγο ακομα...ελεγξες τον πωλητη πριν αγορασεις? Τι αξιολογηση ειχε? ποσες πωλησεις? Αν θες βαλε ενα λινκ τι αγορασες και θα τα δουμε μαζι

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μικρή μου μόλις διάβασα το μήνυμα...λοιπόν ο δικός μου παιδοντόκτορ απαγορεύει τα θαλασσινά μεχρι την ηλικία των 5, γιατί είναι πολύ αλλεργιογόνα.

Καλαμαράκι την γλύτωσες...προς το παρόν:D

 

Αμ δε που δεν την γλίτωσε το καλαμαράκιον!!1

Πρώτον μαμά+μπαμπάς έφαγαν 1 κιλό καλαμάρια στιφάδο!!;)

Δεύτερον ο γιατρός είπε οκ για τον μικρό αλλά όχι πολλές σάλτσες. Δεν του έδωσα καθόλου καλαμάρια μόνο λίγο σαλτσούλα στο ρυζάκι για να μαλακώσει αλλά δεν...Μου το φτυσε στα μούτρα!

Στο θέμα μας τώρα.

Τα παπούτσια τέλεια, πολύ καλή ποιότητα.5 ζευγάρια είχε το δέμα όλα άψογα και στα κουτιά τους. Από σχέδια φίνα, ποιότητα σούπερ.

Δυστυχώς όμως το ένα δεν του κάνει στο κουτουπιέ οπότε θα το επιστρέψω.

Αναμένατε στο ακουστικό σας.

Πάντως 29/09 έκανα την παραγγελία στις 05/10 ήρθαν. Σαν πολύ γρήγοροι δεν είναι τούτοι???

Καλαμαράκι είναι στην λίστα???Δεν πρόσεξα!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

μια φορα που ηθελα να παραγγειλω κατι απο εναν πωλητη του ebay απο Αμερικη εψαχνα σε διαφορα forum να δω τι παιζει με τα τελωνεια και διαβασα οτι κατω απο 40$ δεν σε χρεωνει το τελωνειο. αν παλι θελεις να παρεις κατι πιο ακριβο μπορεις να επικοινωνησεις με το πωλητη και να του ζητησεις να μη βαλει μεσα στο δεμα την αποδειξη και να μη γραψει πανω απο 40$ αξια στο δεμα. αλλιως μπορεις να του ζητησεις να γραψει οτι ειναι δωρο. ειχε κι ετοιμο το κειμενακι που χρησιμοποιουμε συν καποια χρησιμα τηλεφωνα.

 

"Dear Sir/Madam,

 

Please DO NOT INCLUDE any INVOICES or RECEIPTS inside the package and DECLARE the value of the package LESS THAN $40 because if you declare it more than $40 I will have to pay double money in order to get the package from the Greek customs.

 

Thank you.

 

15. Τα δέματα από εξωτερικό συνήθως πάνε στις αποθήκες των ΕΛΤΑ (όσα πάνε εκεί, από εκεί εκτελωνίζονται) που είναι στην Ακτή Κονδύλη 32 στον Πειραιά. Τα τηλέφωνα τους είναι:

 

Τελωνείο: 2103542143 & 2103538161

ΕΛΤΑ Express: 2103538116 & 21073538122

ΕΛΤΑ Συστημένα: 2103538161

ΕΛΤΑ Δέματα από Ευρώπη: 2103538144-5

ΕΛΤΑ Δέματα από Αμερική: 2104614484 "

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι!........

 

 

εσυ????η γκουρου του e-bay και το αγορασες 139 ευρω????:mrgreen:

 

εγω το πηρα απο το γαλλικο αμαζον.αγορασα 2 τεμαχια, μου βγηκαν 97 ευρω το καθενα τελικη τιμη.στο γερμανικο e bay το εβρισκα 109 τελικη.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εσυ????η γκουρου του e-bay και το αγορασες 139 ευρω????:mrgreen:

 

εγω το πηρα απο το γαλλικο αμαζον.αγορασα 2 τεμαχια, μου βγηκαν 97 ευρω το καθενα τελικη τιμη.στο γερμανικο e bay το εβρισκα 109 τελικη.

 

Το παρηγγειλα πριν καμια βδομαδα απο το το γαλλικο ebay και εχει παιχτει μ@λ@κι@ με τους στοκους της pixmania. τρεχω τωρα να τους καταγγειλω στο ebay...

 

Το χρειαζομουν ψιλοαμεσα και ετσι το πηρα απο δω να τελειωνω. στα μαγαζια δε το εβρισκα πουθενα(οχι για να το αγορασω φυσικα, αλλα να δω ποσο εχει εξω). Ειδα μονο το αντιστοιχο της avent που ειχε 150....

 

Με τα μεταφορικα το πηρες τοσο? Γιατι στο γαλλικο ebay το ειχε 120 (με τα μεταφορικα)

 

 

Link to comment
Share on other sites

ναι με τα μεταφορικα.το ειχε τοτε 91 ευρω(ιουλιο) και με τα μεταφορικα βγηκε 97 στην καθεμια.εδω το εχουν η 140 η 150 στα αλουετ και πρεναταλ.το ειχε και το imaginarium 115 ευρω αλλα ηταν δυσκολο να το βρεις.και τωρα πλεον σταματησαν να φερνουν γενικα beaba.oι φιλες μου το παραγγειλαν απο εδω μαζι με αλλα beaba eξαρτηματα.

 

 

 

http://www.allobebe.fr/marque_BEABA_1.html

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

ναι με τα μεταφορικα.το ειχε τοτε 91 ευρω(ιουλιο) και με τα μεταφορικα βγηκε 97 στην καθεμια.εδω το εχουν η 140 η 150 στα αλουετ και πρεναταλ.το ειχε και το imaginarium 115 ευρω αλλα ηταν δυσκολο να το βρεις.και τωρα πλεον σταματησαν να φερνουν γενικα beaba.oι φιλες μου το παραγγειλαν απο εδω μαζι με αλλα beaba eξαρτηματα.

 

 

 

http://www.allobebe.fr/marque_BEABA_1.html

 

Α οοοοοκ!

 

Το πρεναταλ παντωςνομιζω οτι εχει ενα σε απομιμηση και οχι το ιδιο

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια αγορασα απο ebay αυτες τις πιπιλες:

 

http://www.koukou.gr/default.asp?pid=3&la=1&itmID=1020

 

Στα κουκου 8 ευρω το πακετο, στα πιο πολλα μαγαζια απο 6.5 - 7 ευρω.

 

Πηρα 3 πακετα απο το ebay μου ηρθαν σημερα αψογα και πληρωσα και για τα 3 μαζι με μεταφορικα 5.87 λιρες!!!

 

Δηλαδη ΠΟΣΑ κερδιζουν οι εδω πωλητες;;;;

 

ΕΛΕΟΣ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια αγορασα απο ebay αυτες τις πιπιλες:

 

http://www.koukou.gr/default.asp?pid=3&la=1&itmID=1020

 

Στα κουκου 8 ευρω το πακετο, στα πιο πολλα μαγαζια απο 6.5 - 7 ευρω.

 

Πηρα 3 πακετα απο το ebay μου ηρθαν σημερα αψογα και πληρωσα και για τα 3 μαζι με μεταφορικα 5.87 λιρες!!!

 

Δηλαδη ΠΟΣΑ κερδιζουν οι εδω πωλητες;;;;

 

ΕΛΕΟΣ!!!

 

good luck,

προσεξε το παρακατω μην τυχον υπαρχει θεματακι

 

Με ανακοίνωση του ο ΕΦΕΤ, ειδοποίησε σήμερα τους γονείς να σταματήσουν να χρησιμοποιούν την πιπίλα από καουτσούκ CHICCO Physio Soft 0+ με αριθμό παρτίδας 1009120051/12/2009.

Link to comment
Share on other sites

If the card is registered to an address in Greece, in the billing details you would have to enter the Greek address or the card issuer would possibly refuse the payment.

 

Εγω παλι νομιζω ( και ελπιζω) να τους ξεφυγε κατα λαθος ενα "to"!!:)

Ετσι, και η φραση ειναι γνωστη απο αποψη γραμματικης (μη με δουλευετε, καταλοιπα σχολειου ειναι αυτα :D ) και εσυ θα κανεις τη δουλεια σου με billing address την ελληνικη σου διευθυνση

 

κι εγω ως Αγγλικου αυτο πιστευω...τους ξεφυγε το full infinitive!!!!!!:P:p

και λεει οτι αν δεν ειναι ιδια η διευθυνση με την διευθυνση που εχει δηλωθει η καρτα μπορει να εχει προβλημα η τραπεζα που την εξεδωσε!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εξπερ του ebay βοηθεια!!!!!

16/9 παραγγειλα 1 θηκη για το iphone μου ηρθε επιβαιβαιωση και απο ebay και απο paypal.

Στις 17/9 μου εστειλαν meil οτι εσταλει και κανει 7-20 μερες και σε παρενθεση συνηθως 15 εχουν χρεωσει την καρτα μου δεν εχει ερθει τιποτα και παω να στειλω mail και γραφει

 

# Negative feedback can not solve anything.

 

καλο εεε !!!!!

 

Τι κανουμε τωρα κλαιμε ή περιμενουμε λιγο και κλαιμε αργοτερα?

Aν ερχεται απο Κινα περιμενε λιγο ακομη.....

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Άψογοι από το shoeforkids. Μου απάντησαν αμέσως, δηλαδή στο επόμενο δεκάλεπτο.

Καθένας τον χαβά του εδώ μέσα:)

ουραία ουραία ..............άντε να γίνουμε καλά να πάω στο γραφείο να δω αν ήρθαν και τα δικά μας !!!

female αγόρασες και clarks??? από ποιότητα πως είναι??

Link to comment
Share on other sites

κι εγω ως Αγγλικου αυτο πιστευω...τους ξεφυγε το full infinitive!!!!!!:P:p

και λεει οτι αν δεν ειναι ιδια η διευθυνση με την διευθυνση που εχει δηλωθει η καρτα μπορει να εχει προβλημα η τραπεζα που την εξεδωσε!!!

 

 

δωστε την ελληνικη σαν δευτερη διευθυνση για να μην υπαρξει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

ουραία ουραία ..............άντε να γίνουμε καλά να πάω στο γραφείο να δω αν ήρθαν και τα δικά μας !!!

female αγόρασες και clarks??? από ποιότητα πως είναι??

 

Αγόρασα clarks για την βαφτιστήρα μου. Σούπερ σούπερ σου λέω.

Να αυτό εδώ

http://www.shoesforkids.co.uk/size8girls.asp?RSstartat=21&kw=

Το πρώτο πρώτο.

Αν και δεν είμαι φαν του μαύρου το συγκεκριμένο είναι πολύ όμορφο και ανάβουν φωτάκια στο πέλμα όταν περπατάει. Θα ξετρελλαθεί η ζουζούνα μου!!!:-P

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια αγορασα απο ebay αυτες τις πιπιλες:

 

http://www.koukou.gr/default.asp?pid=3&la=1&itmID=1020

 

Στα κουκου 8 ευρω το πακετο, στα πιο πολλα μαγαζια απο 6.5 - 7 ευρω.

 

Πηρα 3 πακετα απο το ebay μου ηρθαν σημερα αψογα και πληρωσα και για τα 3 μαζι με μεταφορικα 5.87 λιρες!!!

 

Δηλαδη ΠΟΣΑ κερδιζουν οι εδω πωλητες;;;;

 

ΕΛΕΟΣ!!!

 

Δώσε μας ένα link του ebay!

Μήπως βγαίνουν και από 6 μηνών +; Γιατί εμείς χρησιμοποιούμε ακόμη τις 0+ και θέλω να τις αλλάξω αλλά η μικρή έκλεισε τον 6ο...θα της κάνουν;

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

good luck,

προσεξε το παρακατω μην τυχον υπαρχει θεματακι

 

Με ανακοίνωση του ο ΕΦΕΤ, ειδοποίησε σήμερα τους γονείς να σταματήσουν να χρησιμοποιούν την πιπίλα από καουτσούκ CHICCO Physio Soft 0+ με αριθμό παρτίδας 1009120051/12/2009.

 

Αυτη που λες ειναι η physio soft.

 

http://www.ebaby.gr/physio-soft-soother-chicco.html

 

To ειχα διαβασει κι'εγω.

Link to comment
Share on other sites

good luck,

προσεξε το παρακατω μην τυχον υπαρχει θεματακι

 

Με ανακοίνωση του ο ΕΦΕΤ, ειδοποίησε σήμερα τους γονείς να σταματήσουν να χρησιμοποιούν την πιπίλα από καουτσούκ CHICCO Physio Soft 0+ με αριθμό παρτίδας 1009120051/12/2009.

 

Αχ ευτυχώς εμείς χρησιμοποιούμε σιλικόνη!...

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...