Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

kalamaridio !!!! το βρήκες τελικά πως να το κάνεις αυτό με την λίστα !!! εύγε τέκνο μου :mrgreen::mrgreen:

σμουτσ

 

ε μα............ χαζη ειμαι!! Μετα κατάλαβα....οτι μπορω να δωσω τιτλο χαχαχαχα

καλλιο αργα παρα ποτε......!

Φιλουδιααααααααααα

 

Link to comment
Share on other sites

Βασικά θα ήθελα με ποδαράκια γιατί η μικρή είναι πολύ petite και φοβάμαι πως θα μπουρδουκλώνεται και θα έχω καμιά λαχτάρα... είπα για ελληνικό γιατί από τα εξωτερικά δεν στέλνουν αντικαταβολές, άσε που συνήθως τα στέλνουν με τα καταραμένα τα ΕΛΤΑ και μονίμως βρίσκω χαρτάκια, παρ'όλο που δεν λείπω από το σπίτι. Ενώ με αντικαταβολή είμαι σίγουρη πως θα το φέρουν σπίτι.. έτσι λέω δλδ:rolleyes:

Είχε πάει ο άντρας μου στα Jumbo και είδε κάποια πάμφθηνα, αλλά εννοείται καρακατακινέζικα και μου θύμησαν σακιά για πατάτες. Εκεί θα καταλήξω λοιπόν???:mad:

τι να σου πω και εγώ το ψάχνω το πράγμα και ο χρόνος τελειώνει........σε λίγο πιάνουν τα κρύα δυστυχώς τέτοια με ποιότητα που εμπιστεύομαι έχει μόνο ο ακατανόμαστος

Εναλλακτικά δές εδώ http://www.mandco.com/Baby-Girls-0-24-mnths/Sleepwear/icat/10030310030120 (από Αγγλία)

και μετά στο ebay σε δημοπρασία (αυτόν τον έχω και εγώ) :mrgreen::mrgreen:

http://cgi.ebay.co.uk/MOTHERCARE-FLEECE-GREEN-COSY-SLEEPSUIT-BNWT-3-6M-/260673310699?pt=Baby_Clothing&hash=item3cb1570feb

 

Βασικά και εγώ από το ebay ψάχνω μπάς και βγάλω άκρη πλέον σε υπνόσακους ίδωμεν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια για δειτε αυτο τελειωνει σε μιση ωρα. εμας δεν μας κανει γιατι ειναι 79 εκ. μηκος.

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140459841790&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_500wt_1154

 

ωραιο, αλλα used?

Link to comment
Share on other sites

και γιατι οχι; δηλ., αν ειχε μια γνωστη μου και μου εδινε δεν θα το επαιρνα; θα το πλυνω, θα το σιδερωσω και θα γινει κουκλι. ξαναμετρησα τη κορη μου κι ειδα οτι θα το χρησιμοποιησουμε αρκετα, οποτε το χτυπησα!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

ναι βρε παιδί μου ντάξ..... άλλα την γνωστή σου την ξέρεις....... ξέρω και εγώ :(:(

 

καλα εκανες και το χτυπησες τι εχεις να χασεις 5-6 ευρω? αντε να μας πεις μετα πως ηταν. ωραιο φαινοταν.

 

Καλα τωρα θα σας τρελανω:μηπως εχετε δει πουθενα χριστουγεννιατικα στολιδια?

Link to comment
Share on other sites

και τι μπορει να εχει πια; ξερω κι εγω; μωρακι κοιμοτανε. ασε που απο τη φωτο φαινεται μια χαρα. αφου θα το πλυνω και θα το σιδερωσω ο,τι κι αν εχει θα εξολοθρευτει!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θέλω να καταγγείλω δημόσια τη sofaki1978 αν και Ηπειρώτισσα:P Έχω ερωτευτεί αυτα τα αμερικάνικα ρουχαλάκια που έβαλε στα προηγούμενα ποστ. Τα carter's. Είναι τέλεια!!! Και που θα βρω τώρα εγώ τέτοια???? Άρχισα να κοιτάζω στο Αμερικάνικο ebay που πριν το θεωρούσα αδιανότητο να πάρω από Αμερική... Σοφάκι αυτό το σάιτ που έβαλες (το eoutlet4u) το έχεις δοκιμάσει; Τι μεταφορικά έχει;

Link to comment
Share on other sites

και τι μπορει να εχει πια; ξερω κι εγω; μωρακι κοιμοτανε. ασε που απο τη φωτο φαινεται μια χαρα. αφου θα το πλυνω και θα το σιδερωσω ο,τι κι αν εχει θα εξολοθρευτει!

 

 

Κι'εγω εχω παρει ενα σωρο used. Μηπως κι'απο'τις αγγελιες εδω στο φορουμ το ιδιο δεν ισχυει; Τωρα που ανακαλυψα και τη νεα σκονη της Omino Bianco για απολυμανση και εξολοθρευση ολων των ιων κλπ ειμαι ακομα πιο ησυχη! Κανω και 5 ξεπλυματα μετα και ειναι μια χαρα. Μου το συστησε και η παιδιατρος (οχι γιατι της ειπα βεβαια για μεταχειρισμενα ρουχα) αλλα για να απολυμαινω το πλυντηριο απο τα δικα μας ρουχα.

Link to comment
Share on other sites

εκανε καμια τεστ με το μαρκς να δουμε αν δεχεται την ελληνικη καρτα?????????? εγω εβαλα κατι πραγματα στο καλαθι αλλα ηθελε να βαλω τη καρτα και μετα θα μου εδειχνε τη billing adress... πρεπει να δουμε αν δεχεται ελληνικη διευθυνση............. μπορει στο κουτακι με τις χωρες να μην εχει την ελλαδα!

 

 

Eγώ είχα παραγγείλει πέρυσι με αυτό τον τρόπο πλήρωσα δηλαδή με δικη μου κάρτα και τα παρέλαβαν γερμανία δεν θυμάμαι όμως πως ακριβώς το έκανα μάλλον είναι αυτό που λέτε πάντως δεν ήταν κάτι περίπλοκο αν θυμάμαι καλά:|... ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Κι'εγω εχω παρει ενα σωρο used. Μηπως κι'απο'τις αγγελιες εδω στο φορουμ το ιδιο δεν ισχυει; Τωρα που ανακαλυψα και τη νεα σκονη της Omino Bianco για απολυμανση και εξολοθρευση ολων των ιων κλπ ειμαι ακομα πιο ησυχη! Κανω και 5 ξεπλυματα μετα και ειναι μια χαρα. Μου το συστησε και η παιδιατρος (οχι γιατι της ειπα βεβαια για μεταχειρισμενα ρουχα) αλλα για να απολυμαινω το πλυντηριο απο τα δικα μας ρουχα.

 

Να σας ρωτησω ρε παιδια: εκτος απο ρουχα και τι αλλο εχετε παρει μεταχειρισμενο? δεν εχετε αδικο...

εβλεπα για ενα ωραιο ροζ καθισματακι μπανιο σαν του mothercare στο e-bay αλλα μονο used το εβρισκα. Θα το εμπιστευοσασταν?

Link to comment
Share on other sites

ναι το ειχα δει κι εγω παλιοτερα.........πως κανει μεγαλες παραγγελιες???? δεν ισχυει ο περιορισμος??????

 

εγω ηθελα αυτο αρκουδακι γουινι που κουναει το μωρο τη κουδουνιστρα και κουνιεται κι αυτο μαζι!!!!!!!!! το χει παρει καμια απο ελλαδα? ποσο κανει εδω??????????

 

30 ευρω κανει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν εχω ψωνισει ακομα, γιατι φοβομουν τους δασμους του τελωνειου, αλλα μου ειπε μια κοπελα οτι εχουν παραγγειλει κατι φιλες της και δεν πληρωσαν τιποτα. παντως θα ψωνισω σιγουρα, γιατι εχει πολυ πρωτοτυπα ρουχαλακια.

 

απο που ρε παιδια? αφου δε στελνουν ελλαδα....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα clarks για την βαφτιστήρα μου. Σούπερ σούπερ σου λέω.

Να αυτό εδώ

http://www.shoesforkids.co.uk/size8girls.asp?RSstartat=21&kw=

Το πρώτο πρώτο.

Αν και δεν είμαι φαν του μαύρου το συγκεκριμένο είναι πολύ όμορφο και ανάβουν φωτάκια στο πέλμα όταν περπατάει. Θα ξετρελλαθεί η ζουζούνα μου!!!:-P

 

Αααα!! Σου ηρθαν εσενα?? Ποσες μερες εκαναν? Εγω ακομα τα περιμενω:-(!

Ελπιζω οχι για πολυ!

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

α! Νομιζα για το tesco....μ'αυτο γινεται τιποτα? παμφθηνα τα εχει και πολυ ωραια πραγματα....

 

Οτι μου εχει φερει ομως η κουμπαρα μου απο Τεσκο δεν ηταν καλης ποιοτητας. Του καρφουρ δηλαδη να φανταστεις ειναι πολυ καλυτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ΚΑΡΔΙΑ θα σου έλεγα να μετρήσεις το πόδι του παιδιού και να της στείλεις ένα mail αυτό έκανα και εγώ με τα παπούτσια που αγόρασα γιατί δεν ήμουν σίγουρη για το νούμερο. Μου απάντησε πολύ γρήγορα δηλαδή της έστειλα το μαίλ άγρια νύχτα και το πρωί είχα την απάντηση.

Α........αν έχει μεγάλο κουτουπιέ διάλεξε το G ή το Η

 

Widths Explained

In the UK we have a width fitting system for Clarks and Start Rite shoes. Widths generally range from D to H where D is the narrowest width, E, then F is the industry standard width (fits c80% of children) and G and H are the wider widths respectively.

 

Σε ευχαριστω πολύ !!

Άσε, εντωμεταξύ είχα βρει στο amazon.co.uk τα ίδια μποτάκια που είχα βρει και στο shoesforkids και μάλιστα φτηνότερα κατά 5 λίρες

Έκανα λοιπόν καλάθι αυτά και ένα ζευγάρι για τον μικρό μου και όλο χαρά προχώρησα στο checkout...........αλλά δεν έρχονται Ελλάδα.

Και ενώ είχα επιλέξει ως seller μόνο τον amazon.....

Δεν στέλνουν δηλαδή παπούτσια??? σνιφφφφφφφφφφφφφφφ

Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα και εγώ τελικά χθες τα παπούτσια για την μικρή που είχα παραγγείλει από το http://www.shoesforkids.co.uk/index.asp

άψογοι και στην επικοινωνία και στο service !!!

Προτείνω να το βάλουμε στην λίστα τα μεταφορικά είναι 5 λίρες απλό ταχυδρομείο και 9 λίρες συστημένο το πρώτο ζευγάρι, μετά πάει αναλογικά

(by the way τέλεια τα clarks της μικρής άμα της κάνουν κιόλα ...........:D:D)

 

Παρελαβες και εσυ?? Μονο εγω εμεινα?? Ααααχ και ειμαι και ανυπομονη!!

Καλοφορετα!!

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσιαααααααααααααα

Ανακάλυψε η ξαδέρφη μου γνωστό ψώνιο με το shopping το http://www.topshop.com με πολύ ωραία ρουχα , δεν θα τα ελεγα φτηνα αλλα ουτε και ακριβα!! Πηρε γοβες απο εκει , κάνουν 3-7εργασιμες με μεταφορικά 6λίρες

για τσεκάρετέ το

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!

 

Μια ερώτηση παρακαλώ: τα παιδικά νούμερα της camper πως είναι?? έχω δει ένα πολύ ωραίο για την μικρή μου στο site της mouyer.gr με τιμή € 45,50....... τί λέτε?

camper δεν έχω πάρει ποτέ αλλά έχω ακούσει ότι είναι πολύ άνετα και γενικά μου αρέσει το στυλ

το θέμα μου είναι ότι αυτή την στιγμή φοράει καθαρό 28 και τα παπούτσια είναι για χειμώνα......να της πάρω το 29 ή η camper έχει μεγάλες φόρμες....??

 

ευχαριστώ!!!

 

μα είναι δυνατόν???

μπήκα πάλι να δω τα παπούτσια και τώρα τα βρίσκω με 51 ευρώ!!

αύξηση μέσα σε λίφες ημέρες? την παρασκευή τα κοίταζα πάλι......

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...