Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κορίτσια έχει αγοράσει καμιά ρουχαλάκια απο το babybutt να με βοηθήσει με τα νούμερα? Οταν λέει νο62 (up to 3 months) έιναι το αντόιστοιχο 0-3?

 

 

aby and Childrens Clothing Sizes

Age Height (cm)

Newborn 47 - 56

2 - 3 Months 56 - 62

3 - 6 Months 62 - 68

6 - 9 Months 68 - 74

9 - 12 Months 74 - 80

12 - 18 Months 80 - 86 1 Year XXXS

18 - 24 Months 86 - 92 2 Years XXS

3 Years 92 - 98 3 Years

4 Years 98 - 104 4 Years

5 Years 104 - 110 5 Years XS

6 Years 110 -116

7 Years 116 - 122

8 Years 122 - 128

9 Years 128 - 134

10 years 134 - 140

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσιαααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!

Μιλούσα με μια φίλη μου πριν λίγο και μου είπε ότι υπάρχει εταιρία στην Ελλάδα που κανει ακριβώς αυτή τη δουλειά! Τα παραγγέλνουμε εμείς από site της Αγγλίας και αυτοί μας τα φέρνουν!

Αυτή έχει παραγγείλει και της τα έφεραν με πολύ λίγα έξοδα!!!!

Δεν θυμόταν πώς λέγεται όμως, θα δει και θα μας πει!

Υπομονήηηηηηηηηηηηηηη η λύση έρχεται μάλλον!!!!!!!!!

 

Αχ ας ελπίσουμε! Σας κρατάω ενήμερες μόλις μάθω νέα!!!!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

επειδη τα αγγλικα μου δεν ειναι και τοσο καλα μπορει καποια σας να δει την παρακατω σελιδα μου την προτεινε ενας φιλος ηταν φθηνη μεταφορικη εταιρεια που ισως να μπορει να μας εξυπηρετήσει

http://www.hellas-logistics.gr/gr/quotefrgr.htm καθως επισης και

http://www.viaddress.com/

http://www.parcel2go.com

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσιαααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!

Μιλούσα με μια φίλη μου πριν λίγο και μου είπε ότι υπάρχει εταιρία στην Ελλάδα που κανει ακριβώς αυτή τη δουλειά! Τα παραγγέλνουμε εμείς από site της Αγγλίας και αυτοί μας τα φέρνουν!

Αυτή έχει παραγγείλει και της τα έφεραν με πολύ λίγα έξοδα!!!!

Δεν θυμόταν πώς λέγεται όμως, θα δει και θα μας πει!

Υπομονήηηηηηηηηηηηηηη η λύση έρχεται μάλλον!!!!!!!!!

 

Αχ ας ελπίσουμε! Σας κρατάω ενήμερες μόλις μάθω νέα!!!!

 

Mην τα λες ετσι αποτομα......και φανταζεσαι να εννοει την σαλοπετα?:mrgreen::mrgreen:

Περιμενουμε με αγωνια......απο τιμες τι παιζει?σου ειπε η φιλη σου?

 

επειδη τα αγγλικα μου δεν ειναι και τοσο καλα μπορει καποια σας να δει την παρακατω σελιδα μου την προτεινε ενας φιλος ηταν φθηνη μεταφορικη εταιρεια που ισως να μπορει να μας εξυπηρετήσει

Και εγω μια απ'τα ιδια,ντεν καταλαβαινει αγγλικα!!:mrgreen:

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

επειδη τα αγγλικα μου δεν ειναι και τοσο καλα μπορει καποια σας να δει την παρακατω σελιδα μου την προτεινε ενας φιλος ηταν φθηνη μεταφορικη εταιρεια που ισως να μπορει να μας εξυπηρετήσει

http://www.hellas-logistics.gr/gr/quotefrgr.htm καθως επισης και

http://www.viaddress.com/

http://www.parcel2go.com

 

Μπα δεν βλεπω φως ούτε από δω...

Η 1η είναι μεταφορική αλλά δεν βλέπω να κάνει αυτό που θέλουμε, η 2η είναι αυτό που θέλουμε αλλά μονο για Αμερική και η 3η δεν το κάνει...

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

περιμενουμεεεεεεεεεεεεεεε:-P

 

Κορίτσιαααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!

Μιλούσα με μια φίλη μου πριν λίγο και μου είπε ότι υπάρχει εταιρία στην Ελλάδα που κανει ακριβώς αυτή τη δουλειά! Τα παραγγέλνουμε εμείς από site της Αγγλίας και αυτοί μας τα φέρνουν!

Αυτή έχει παραγγείλει και της τα έφεραν με πολύ λίγα έξοδα!!!!

Δεν θυμόταν πώς λέγεται όμως, θα δει και θα μας πει!

Υπομονήηηηηηηηηηηηηηη η λύση έρχεται μάλλον!!!!!!!!!

 

Αχ ας ελπίσουμε! Σας κρατάω ενήμερες μόλις μάθω νέα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι η Σαλοπέτα γιατί της το είπα και δεν την ήξερε....

 

Αχ είπε ότι θα δει και θα μας πει.....και εγώ ελπίζωωωωωωωωω!!!!!!!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αααα ελειψα και εχει προχωρησει το πραγμα!!!!!!! πολυ χαιρομαι!!!!! να δειτε που θα τη βρουμε την ακρη, οχι παιζουμε....

 

εσεις καταλαβατε γιατι η σαλοπετα εκανε μονη της τις παραγγελιες? Γιατι δε τις κανατε εσεις και απλα να βαλετε τη διευθυνση της? Και η σαλοπετα να κανει απλα τη διαβιβαση των δεματων? Δε ξερω.....το χω απορια......

 

ο βασικος λογος ειναι οτι τα περισσοτερα καταστηματα με βρεφικα, αυτα που θελουμε με λιγα λογια για να μη πω ονοματα, δεν δεχονται για τη πληρωμη ουτε πειπαλ ουτε ξενες πιστωτικες κλπ καρτες....

 

Θα σου πω το πιο απλο οποιος σπουδαζει Αγγλια εχει ελληνικη VISA και την δεχονται κανονικοτατα. Το ιδιο ισχυει και οταν γινονται αγορες απο τις σελιδες τους απλα πολλα δεν παραδιδουν Ελλαδα εκει απλα τους λες οτι μενεις στη διευθυνση του γνωστου σου (σαν να ειναι δικη σου διευθυνση) και συνεχιζει κανονικα η παραγγγελια.

 

μακαρι να ηταν ετσι!!!!!!!! αν ξερεις καποια τετοια καταστηματα πες τα μας μπας και βρουμε καμια ακρη... αν και ως φοιτητρια δε νομιζω να εψαχνες απιδικα......... καθε βοηθεια δεκτη!!!!!

 

Σιγα ρε girls...η VISA ειναι το προβλημα? Βγαζεις μια american express και τελειωνει το πανηγυρι....

 

για πες τι ξερεις!!!!!!!! ακομα και η american express θα χει διευθυνση ελλαδας αρα παλι δεν τη δεχονται.... πρεπει να ειναι uk registered credit card

 

Επισης θα μπορουσε να δωσει POBOX και να πηγαιναν εκει τα δεματα σας....Αλλο θεμα βεβαιως αυτο

 

τα περισσοτερα καταστηματα στο λοντον λενε οτι δεν παραδιδουν σε POBOX... εκτος κι αν κανω λαθος....

 

παντως κοριτσια επειδη με ενδιαφερει παααααρα πολυ το θεμα της πληρωμης στα διαφορα αγγλικα σαιτ, εκτος του ακτανομαστου που δεχεται ακομα ελληνικη πιστωτικη, οποια ξερει καποιο τροπο για πληρωμη σε αυτα τα σαιτ απο δω απο ελλαδα θα βοηθησει πολυ.........

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσιαααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!

Μιλούσα με μια φίλη μου πριν λίγο και μου είπε ότι υπάρχει εταιρία στην Ελλάδα που κανει ακριβώς αυτή τη δουλειά! Τα παραγγέλνουμε εμείς από site της Αγγλίας και αυτοί μας τα φέρνουν!

Αυτή έχει παραγγείλει και της τα έφεραν με πολύ λίγα έξοδα!!!!

Δεν θυμόταν πώς λέγεται όμως, θα δει και θα μας πει!

Υπομονήηηηηηηηηηηηηηη η λύση έρχεται μάλλον!!!!!!!!!

 

Αχ ας ελπίσουμε! Σας κρατάω ενήμερες μόλις μάθω νέα!!!!

 

Αχ πες μου το όνομά σου, να ξέρω σε ποιον άγιο θα ανάψω την λαμπάδα!!! :mrgreen:

 

Πάρτην τώρα και πίεσέ την να θυμηθεί!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Ξεφτέρια του ebay SOS!!!!!

Πειραματιζόμουν με το ebay και μαμακίστηκα αγρίως! Έκανα bid 1 λεπτό πριν λήξει σε ένα μπλουζί Gap και το αγόρασα και μετά είδα οτι ο seller στέλνει μόνο στην Αγγλια!.... Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση;

Περιμένω εναγωνίως απάντηση!.....

Link to comment
Share on other sites

Ξεφτέρια του ebay SOS!!!!!

Πειραματιζόμουν με το ebay και μαμακίστηκα αγρίως! Έκανα bid 1 λεπτό πριν λήξει σε ένα μπλουζί Gap και το αγόρασα και μετά είδα οτι ο seller στέλνει μόνο στην Αγγλια!.... Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση;

Περιμένω εναγωνίως απάντηση!.....

 

εχεις δωσει αριθμο καρτας? ή paypal ?

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξεφτέρια του ebay SOS!!!!!

Πειραματιζόμουν με το ebay και μαμακίστηκα αγρίως! Έκανα bid 1 λεπτό πριν λήξει σε ένα μπλουζί Gap και το αγόρασα και μετά είδα οτι ο seller στέλνει μόνο στην Αγγλια!.... Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση;

Περιμένω εναγωνίως απάντηση!.....

 

Επικοινώνησε με τον πωλητή και ζήτησέ του να σου στείλει συνολικό Invoice.

Εαν δεν έστελνε Ελλάδα δεν θα σε άφηνε να κάνεις bit. Απλά πριν χτυπήσεις έπρεπε να μιλήσεις μαζί του για να συμφωνήσετε στα μεταφορικά, ενώ τώρα μπορεί να σου ζητήσει κάτι παραπάνω αν δεν είναι επαγγελματίας και είναι κανένας φραγκοφονιάς....

Μην αγχώνεσαι...τοπολύ πολύ να σου πει ότι δεν στέλνει και να ακυρωθεί....

Μην πληρώσεις πριν σου πει μεταφορικά...

 

Όσο για τις λαμπάδες...δεν χρειάζεται βρε, που θα πάει θα βρεθεί η άκρη...αλλά τέτοια ώρα κάνει νάνι...δεν μπορώ να την πάρω...:-P:-P:-P

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

εχεις δωσει αριθμο καρτας? ή paypal ?

 

Όχι ευτυχώς!!

 

Επικοινώνησε με τον πωλητή και ζήτησέ του να σου στείλει συνολικό Invoice.

Εαν δεν έστελνε Ελλάδα δεν θα σε άφηνε να κάνεις bit. Απλά πριν χτυπήσεις έπρεπε να μιλήσεις μαζί του για να συμφωνήσετε στα μεταφορικά, ενώ τώρα μπορεί να σου ζητήσει κάτι παραπάνω αν δεν είναι επαγγελματίας και είναι κανένας φραγκοφονιάς....

Μην αγχώνεσαι...τοπολύ πολύ να σου πει ότι δεν στέλνει και να ακυρωθεί....

Μην πληρώσεις πριν σου πει μεταφορικά...

 

Όσο για τις λαμπάδες...δεν χρειάζεται βρε, που θα πάει θα βρεθεί η άκρη...αλλά τέτοια ώρα κάνει νάνι...δεν μπορώ να την πάρω...:-P:-P:-P

 

Σας ευχαριστώ κορίτσια που ξενυχτάτε στο internet!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κανε ο,τι ειπε η MARILYN. Τωρα, στη περιπτωση που σου πει τιποτα τρελα για μεταφορικα, απλα δε πληρωνεις και τελειωνει η υποθεση....

 

Δεν θα έχω κακό feedback όμως αν δεν πληρώσω;

Θα δω αύριο την απάντησή σας γιατί ξύπνησε το μανάρι μου και πάω να το θηλάσω! Καληνύχτα και ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

γενικα παντως για το e-bay νε ξερετε οτι οι καταχωρήσεις των πωλητών δεν είναι δωρεάν. Κάι όταν κάποιος "κλείνει" μια δημοπρασία ή πραγματοποιεί άμεση αγορά, το Ebay λαμβάνει αυτόματα από τον πωλητή κάποιο ποσοστό επί της τιμής πώλησης. Οπότε όταν εμείς κλείνουμε δημοπρασίες στερούμε από κάποιους το δικαίωμα αγοράς και δημιουργούμε οικονομικό πρόβλημα μεταξύ πωλητών και ebay(myxbox).

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχω κακό feedback όμως αν δεν πληρώσω;

Θα δω αύριο την απάντησή σας γιατί ξύπνησε το μανάρι μου και πάω να το θηλάσω! Καληνύχτα και ευχαριστώ!

 

Αν δεν πληρώσεις μπορεί να σε καταγγείλει στο ebay και να σου κλείσουν τον λογαριασμό. Δεν θα μπορείς να ανοίξεις ούτε με άλλο όνομα γιατί τσεκάρουν το ΙΡ μας και δεν σε αφήνει...οπότε αυτό δεν σε συμφέρει.

Απλά αν σου πει τρελά μεταφορικά μπορείς να του πεις να το είχε κλειδώσει για αγορές από αλλες χώρες και αφού δεν το έκανε να σου ζητήσει πιο λογικά μεταφορικά, διαφορετικά θα του βάλεις μικρή βαθμολογία στην αξιολογηση...

Συζητώντας μαζί του θα βγάλεις άκρη, αλλά ας ελπίσουμε ότι θα σου πει κάτι λογικό και δεν θα γίνει τίποτα από αυτά...

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω μια βδομαδα που με παιδευει η pixmania γαλλιας(50.000 πωλησεις λεμε τωρα)....αγορασα κατι, ειχαν βαλει επιλογη για ελλαδα, πληρωνω με Paypal και μετα μου λεει οτι "α! τελικα δε στελνουμε ελλαδα και εχω ζητησει απο το paypal να σας επιστρεψουν τα χρηματα". Αφαντα και τα χρηματα και ο πωλητης βεβαια...αυριο θα του κανω αναφορα στο ebayer protection....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια ΝΟΜΟΣ ΣΤΟ EBAY : πρώτα να μιλάτε με τους πωλητές για το κόστος των μεταφορικών έτσι ώστε να κατοχυρώνεστε και μετά να αγοράζετε...

Μετά δεν μπορούν να κάνουν κάτι γιατί έχετε γραπτή απάντηση.

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...