Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Οχι...παραγγελνεις εσυ κανονικα και βαζεις σαν στοιχεια αποστολης το γραφειο στην Αγγλια.

 

Να πω την αληθεια...ποτε δε καταλαβα γιατι η σαλοπετα εκανε τις παραγγελιες η ιδια....μπορω να μπω εγω να παραγγειλω ο,τι θελω και να βαλω -απλα-τη διευθυνση της και να αναλαβει μονο την αποστολη .....

 

Απάντησε σε μια φίλη ότι δεν αισθάνεται άνετα να δίνει την διεύθυνσή της σε τόσο κόσμο...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Απάντησε σε μια φίλη ότι δεν αισθάνεται άνετα να δίνει την διεύθυνσή της σε τόσο κόσμο...

ουτε εγω θελω να διω τη διευθυση μου σε αγνωστους και γι αυτο δεν κανω αυτο το επαγγελμα οπως ουτε η κολλητη μου η οποια στελνει σε μενα....Τωρα αν το κανεισ σαν επαγγελμα και πληρωνεσαι νομιζω και ξαναλεω νομιζω οτι ειναι καπως ακυρο αυτο σαν απαντηση....Επισης θα μπορουσε να δωσει POBOX και να πηγαιναν εκει τα δεματα σας....Αλλο θεμα βεβαιως αυτο....Επισης αν κανει καποιος μαζικες αποστολες εχει αλλον τιμοκαταλογο και συνεπως φθηνοτερη τιμη...Γιατι πριν απο μερες καποια κοπελα ειχε πει οτι πραγματι η parcel2go ειχε τισ τιμες που ειπε η σαλοπετα

Link to comment
Share on other sites

τι παρηγγειλες απο το babybutt? εγω λεω να παρω τα εξης :

http://babybutt-com.erwinmueller.com/shop/item-COM-en-BB/4000-4010-%2830064,46106,12547%29/-Aro%C2%AE-Sanistar-mattress-12547.htm

http://babybutt-com.erwinmueller.com/shop/item-COM-en-BB/4000-4010-%289435,15133,3209%29/Baby-Butt-waterproof-molleton-fitted-sheet-3209.htm

http://babybutt-com.erwinmueller.com/shop/item-COM-en-BB-seite2/4000-4007-%2829855,45818,8000%29/Baby-Butt-snuggle-wrap-8000.htm

 

Πες μου την γνωμη σου εαν δεν σου κανει κοπο γιατι εχω καταγχωθει η πρωταρα!!!

Θα ηθελα να παρω και καποια μπιμπερο αλλα δεν ξερω ποσο και ποια να παρω, δεδομενου πως θα προσπαθησω να θηλασω.

Εγώ παρήγγειλα τον κάδο για πάνες που δεν χρειάζεται ανταλλακτικά και παίρνει όλων των ειδών τις σακούλες... Τι άλλο, καλτσούλες, 2-3 ζευγάρια... Δεν θυμάμαι τι άλλο επειδή είχα λυσσάξει και σε 10 μέρες παρήγγειλα από πολλά e-shops...

Αυτά που ενδιαφέρεσαι είναι πολύ όμορφα, δεν ξέρω από τιμές, επειδή δεν είχα ψάξει για στρώματα κλπ... Αλλά είναι πολύ όμορφα και υποθέτω αξιόπιστα...

Για μπιμπερό εγώ έχω κόλλημα με dr brown's που είναι αντικολικά, και τα ήθελα γυάλινα. Παρήγγειλα 2 από ΛΗΤΩ (το 1 το σπάσαμε, δεν ξέρω πώς τα καταφέραμε), και πήρα άλλα 4 από Premaman στο Μαρούσι. Δυστυχώς όμως αυτά τα μπιμπερό δεν βγαίνουν σε 150 μλ που ήθελα, και έτσι χρησιμοποιώ τα 200 μλ, που είναι τεράστια αλλά σκασίλα μου, τους βάζω λίγο γαλατάκι όταν αντλώ...

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

η TATH εχει δικιο σε αυτο που λεει.σε καποια σαιτ δεν δεχεται το συστημα τους ξενες καρτες.ειχα ρωτησει καποια καταστηματα και αυτη την απαντηση μου ειχαν δωσει.γιατι ουτε paypal δεχοταν σαν πληρωμη ουτε και την ελληνικη μου καρτα για να τα στειλω σε φιλη στην αγγλια (η αμερικη που εψαχνα).

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να της πω δηλαδη οτι θα κανω την παραγγελια οταν αποφασισω και τι αλλο θελω να αγορασω. Δεν πιστευω να προχωραει την παραγγελια? στο πρωτο μειλ που την ρωτησα ποσο θα στοιχισουν τα μεταφορικα, μου εγραψε το εξης :

Thank you very much for your order!

Due to the bulky item No. 12548; the delivery of the whole items you have ordered to Greece costs 35,00 ?:

We will order the item from the manufacturer for you. The item will reach us in about 10 workdays and then will be sent to you by us.

 

Μιλαει υποθετικα ή προωθει την παραγγελια?

Τα αγγλικα μου δεν ειναι τοσο καλα!!!

 

μιλας με εκπροσωπο του babybutt,και σου λεει οτι αν δεχτεις τα μεταφορικα που ειναι 35 ευρω θα χρειαστουν 10 μερες για να παραγγειλουν το στρωμα και αμεσως μολις φτασει σε αυτους θα στο στειλουν.

Εγω παντως επειδη εγινα online μελος και πηγα να βαλω την παραγγελια ως πελατης που επιστρεφει και παλι μου εβγαζε το μνμ για εμβασμα.

Οποτε εστειλα με μεηλ τα στοιχεια της καρτας μου με μεηλ.Βεβαια εχω προπληρωμενη και δεν φοβαμαι μην τυχον την εκμεταλλευτει κανεις.

Επισης αν τελικα βγαλεις ακρη να ξερεις οτι το στρωμα ερχεται συστημενο στα Ελτα και πας και το παιρνεις εσυ.Ειναι παναλαφρο!

Link to comment
Share on other sites

απορία..όταν σας έστελνε τα δέματα και τα παραλαμβάνατε πάνω στο voucher δεν υπήρχε η διεύθυνση της?βλακεία λέω?

 

εννοειται υπηρχε πανω στο κουτι και μαλιστα ελεγε οτι αν δεν την βρουν εκει να παραλαβουν το δεμα απο την διαχειριση.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!

Δεν κρατηθηκα κ πηρα τηλ στο σιτε που εγραψα παραπανω!!!!

Λοιπον μεχρι 10 κιλα γυρω στα 90 ευρω!!!!!

Δεν υπαρχει κανενα προβλημα μπορουμε πχ να κανονισουμε 5 ατομα να κανουμε παραγγελιες να πανε τα δεματα μας στην αποθηκη τους να τα συσκευασουν σε μια κουτα ολα μαζι κ τα στελνουν Ελλαδα με 90 ευρω!!!!Οι κοπελες που βρισκονται Αθηνα μπορουν να παραλαβουν απο τα κεντρικα της αποθηκης (ή κ να γινει παραδοση δεν ειμαι σιγουρη,απ'τη χαρα μου μπερδευτηκα λιγο)κ εμεις που βρισκομαστε εκτος Αθηνων να τα στειλουν με μια μικρη χρεωση σχεδον μηδαμινη απο οτι μου ειπε ο ανθρωπος στην αποθηκη της καθε πολης κ να παραλαβουμε απο εκει!!Αρκει το βαρος να ειναι μεχρι 10 κιλα!!!!Βρε κοριτσια ποσο να ζυγιζουν ρουχα ειναι?

Λετε να δουμε ασπρη μερα?Αν θελει ας παρει κ καποια αλλη κοπελα να μιλησει για επιβεβαιωση....του ειπα οτι ειναι πολλες οι κοπελες που θελουν να ψωνισουν!!!

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

μιλας με εκπροσωπο του babybutt,και σου λεει οτι αν δεχτεις τα μεταφορικα που ειναι 35 ευρω θα χρειαστουν 10 μερες για να παραγγειλουν το στρωμα και αμεσως μολις φτασει σε αυτους θα στο στειλουν.

Εγω παντως επειδη εγινα online μελος και πηγα να βαλω την παραγγελια ως πελατης που επιστρεφει και παλι μου εβγαζε το μνμ για εμβασμα.

Οποτε εστειλα με μεηλ τα στοιχεια της καρτας μου με μεηλ.Βεβαια εχω προπληρωμενη και δεν φοβαμαι μην τυχον την εκμεταλλευτει κανεις.

Επισης αν τελικα βγαλεις ακρη να ξερεις οτι το στρωμα ερχεται συστημενο στα Ελτα και πας και το παιρνεις εσυ.Ειναι παναλαφρο!

Θα προσπαθησω να βαλω τα στοιχεια της καρτας στην φορμα παραγγελιας, φοβαμαι να τα στειλω με μειλ η δικη μου ειναι mastercard δεν εχω προπληρωμενη.

 

Εγώ παρήγγειλα τον κάδο για πάνες που δεν χρειάζεται ανταλλακτικά και παίρνει όλων των ειδών τις σακούλες... Τι άλλο, καλτσούλες, 2-3 ζευγάρια... Δεν θυμάμαι τι άλλο επειδή είχα λυσσάξει και σε 10 μέρες παρήγγειλα από πολλά e-shops...

Αυτά που ενδιαφέρεσαι είναι πολύ όμορφα, δεν ξέρω από τιμές, επειδή δεν είχα ψάξει για στρώματα κλπ... Αλλά είναι πολύ όμορφα και υποθέτω αξιόπιστα...

Για μπιμπερό εγώ έχω κόλλημα με dr brown's που είναι αντικολικά, και τα ήθελα γυάλινα. Παρήγγειλα 2 από ΛΗΤΩ (το 1 το σπάσαμε, δεν ξέρω πώς τα καταφέραμε), και πήρα άλλα 4 από Premaman στο Μαρούσι. Δυστυχώς όμως αυτά τα μπιμπερό δεν βγαίνουν σε 150 μλ που ήθελα, και έτσι χρησιμοποιώ τα 200 μλ, που είναι τεράστια αλλά σκασίλα μου, τους βάζω λίγο γαλατάκι όταν αντλώ...

Ποιο καδο πηρες αυτον που κανει 60 ευρω? λιγο ακριβος δεν ειναι?

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

christy ναι αυτόν πήρα http://babybutt-com.erwinmueller.com/shop/itemsearch-COM-en-BB/diaper-(31180,47848,28753)/Diaper-Champ-nappy-bin-regular-28753.htm. Βέβαια στο ΛΗΤΩ τον βρίσκεις φθηνότερα http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=1100409&itmid=2964354.

Αλλά να ξέρεις ότι συμφέρει διότι δεν αγοράζεις ανταλλακτικά. Μπορείς να βάλεις και σακούλες από σούπερ μάρκετ ή όποια άλλη θέλεις. Προς το παρόν δεν έχουμε οσμές, αν και είναι μικρό το μωρό για να μυρίζουν οι πάνες του πολύ...

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα προσπαθησω να βαλω τα στοιχεια της καρτας στην φορμα παραγγελιας, φοβαμαι να τα στειλω με μειλ η δικη μου ειναι mastercard δεν εχω προπληρωμενη.

 

 

 

Ποιο καδο πηρες αυτον που κανει 60 ευρω? λιγο ακριβος δεν ειναι?

 

 

αν πας eurobank σου βγαζει προπληρωμενη σε 10 λεπτα

Link to comment
Share on other sites

παθούσα και εγώ! ψαχνω και εγώ το δέμα..από οτι ειδα τα φέρνουν τα ΕΛΤΑ αλλά και εμένα μου λένε ότι ο κωδικός δεν είναι δικός τους..ενα έχεις ¨νέα¨ πές μου και εμένα να ξέρω!

 

ναι ηρθαν φυσικα με ελτα!!!!!

επανω το αυτοκολητο εχει το τρακ ναμπερ της παρσελ αλλα φυσικα οι ελληνες βαζουν και δικος τους,οπωτε δεν θα βρεις ακρη.......

λογικα θα επρεπε στον υπολογιστη τους να συνεδονται οι δυο αριθμοι αλλα δεν το κανουν......

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!

Δεν κρατηθηκα κ πηρα τηλ στο σιτε που εγραψα παραπανω!!!!

Λοιπον μεχρι 10 κιλα γυρω στα 90 ευρω!!!!!

Δεν υπαρχει κανενα προβλημα μπορουμε πχ να κανονισουμε 5 ατομα να κανουμε παραγγελιες να πανε τα δεματα μας στην αποθηκη τους να τα συσκευασουν σε μια κουτα ολα μαζι κ τα στελνουν Ελλαδα με 90 ευρω!!!!Οι κοπελες που βρισκονται Αθηνα μπορουν να παραλαβουν απο τα κεντρικα της αποθηκης (ή κ να γινει παραδοση δεν ειμαι σιγουρη,απ'τη χαρα μου μπερδευτηκα λιγο)κ εμεις που βρισκομαστε εκτος Αθηνων να τα στειλουν με μια μικρη χρεωση σχεδον μηδαμινη απο οτι μου ειπε ο ανθρωπος στην αποθηκη της καθε πολης κ να παραλαβουμε απο εκει!!Αρκει το βαρος να ειναι μεχρι 10 κιλα!!!!Βρε κοριτσια ποσο να ζυγιζουν ρουχα ειναι?

Λετε να δουμε ασπρη μερα?Αν θελει ας παρει κ καποια αλλη κοπελα να μιλησει για επιβεβαιωση....του ειπα οτι ειναι πολλες οι κοπελες που θελουν να ψωνισουν!!!

 

soul αν θυμαμαι καλα, το ακατανομαστο Αγγλιας ζηταει να παραδωσει την παραγγελια σε καποιον προσωπικα και οχι σε εταιρια (δηλ. η παραγγελια να ειναι σε καποιο ονομα και οχι σε εταιριας!!) Μας εξυπηρετουν σε αυτο?? Εγω ειχα ψαχτει με Κυπρο, να παραλαμβανει καποιος εκει και να μας τα στελνει.... Αλλα δεν ειχα βρει καποιον να μπορει να τα παραλαμβανει σαν ιδιωτης!!

Ρωτα τους please να μη χαιρομαστε αδικα!!!!;)

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

και σε εμενα υπηρχε λαθος στην παραγγελια σε 2 πραγματα πιο μεγαλο νουμερο....τα μπλουζακια της ειναι φορεματα της κορης μου!!!!

μου ειπε να της τα στειλω πισω και να μου βαλει τα λεφτα στο πειπαλ,αλλα εγω τα χρειαζομαι.ηδη καναν 1 μηνα για να ερθουν.....

Link to comment
Share on other sites

και σε εμενα υπηρχε λαθος στην παραγγελια σε 2 πραγματα πιο μεγαλο νουμερο....τα μπλουζακια της ειναι φορεματα της κορης μου!!!!

μου ειπε να της τα στειλω πισω και να μου βαλει τα λεφτα στο πειπαλ,αλλα εγω τα χρειαζομαι.ηδη καναν 1 μηνα για να ερθουν.....

 

α υπέροχα! πρόσεξε γιατί το paypal κρατάει ένα ποσό...όπως είπα χθες, η επιστροφή χρημάτων μου κόστισε ένα σωρό! :evil:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

soul αν θυμαμαι καλα, το ακατανομαστο Αγγλιας ζηταει να παραδωσει την παραγγελια σε καποιον προσωπικα και οχι σε εταιρια (δηλ. η παραγγελια να ειναι σε καποιο ονομα και οχι σε εταιριας!!) Μας εξυπηρετουν σε αυτο?? Εγω ειχα ψαχτει με Κυπρο, να παραλαμβανει καποιος εκει και να μας τα στελνει.... Αλλα δεν ειχα βρει καποιον να μπορει να τα παραλαμβανει σαν ιδιωτης!!

Ρωτα τους please να μη χαιρομαστε αδικα!!!!;)

 

Και εκτός από αυτό πολλά δεν είναι 90?;

Εδώ βρε κορίτσια στη Σαλοπέτα έβγαιναν τα 10 κιλά 60? μαζί με την αμοιβή της και τα μεταφορικά!

Η κούριερ στοιχίζει γύρω στα 25? και αυτοί θέλουν 90?;:rolleyes:

Υποτίθεται ψάχνουμε κάτι πιο φθηνό από Σαλοπέτα και εδώ έχουμε ξεφύγει πολύ...

Άλλωστε το να μοιραστούμε τα έξοδα με μαζικές παραγγελίες μπορούσαμε και με την Σαλοπέτα να το κάνουμε...έτσι δεν είναι;

 

Αχ έχω καταμπερδευτεί....μακάρι να βγάλουμε μια άκρη...

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

soul που πήρες τηλ?Με Ελλάδα μίλησες ή στην Αγγλία?καλή φάση ακούγεται..εγώ περιμένω ακόμη απάντηση. Πάντως ναι πρέπει να μάθουμε αν παραλαμβάνουν σε όνομα ιδιώτη. Εγω όταν παρείγγειλα τότε απο το ακατανόμαστο είχα βάλει παράδοση στο όνομα μου και τη διεύθυνση που μου είχε δώσει το My-uk-mail δεν είχα βάλει όνομα εταιρίας..για να δούμε..αν μαζευτούμε αρκετές 90? δεν είναι τπτ αν μοιραστούν και στέλνεις και κούριερ να τα παραλάβει απο την αποθήκη τους.

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω οτι με σαλοπέτα γίνεται να τα μοιραστείς..μόνο με συγγενείς ή φιλους για να ανοίξεις το δέμα και να τα μοιράσεις γιατί δεν παρέγγελνες μόνος σου της στέλνεις την λίστα κ παραγγέλνει αυτή, ενώ με αυτούς η καθεμιά έχει το δικό της δέμα με το όνομα της και απλός τα βάζουν σε μία κούτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι όμως και πάλι 90? είναι πάρα πολλά...

Τα ρουχάκια θα ζυγίζουν τουλάχιστον 3κιλά οπότε αμέσως είμαστε στα 27? +μεταφορικά για την επαρχία...πάνω από 30? θα βγει...μόνο για τα 3κιλά...

 

Και πώς θα συντονιστούμε έτσι ώστε όλες να έχουμε παραγγελίες των 3 ή λιγότερο κιλών; Μετά αν πάει παραπάνω το βάρος μήπως αρχίσουν τις τρελές χρεώσεις; Και ποιά θα κάνει πίσω στην παραγγελία;

Είναι μπερδεμένο...αχ ζαλίστικα...

Αλλά θα βγεί άκρη δεν μπορεί...που θα πάει...

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. βρηκα ενα site με φοβερα παπουτσακια σαν τα inch blue, που στελνει Ελλαδα και τα μεταφορικα ειναι 4 λιρες (αν καταλαβα καλα).

 

http://www.star-child.co.uk

 

Και τα inch blue στέλνουν Ελλάδα με 2 λίρες μεταφορικά. Παρήγγειλα την προηγούμενη εβδομάδα και τα περιμένω αυτές τις μέρες :-P

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Και εκτός από αυτό πολλά δεν είναι 90?;

Εδώ βρε κορίτσια στη Σαλοπέτα έβγαιναν τα 10 κιλά 60? μαζί με την αμοιβή της και τα μεταφορικά!

Η κούριερ στοιχίζει γύρω στα 25? και αυτοί θέλουν 90?;:rolleyes:

Υποτίθεται ψάχνουμε κάτι πιο φθηνό από Σαλοπέτα και εδώ έχουμε ξεφύγει πολύ...

Άλλωστε το να μοιραστούμε τα έξοδα με μαζικές παραγγελίες μπορούσαμε και με την Σαλοπέτα να το κάνουμε...έτσι δεν είναι;

 

Αχ έχω καταμπερδευτεί....μακάρι να βγάλουμε μια άκρη...

 

Kαι εγω σκεφτομουν το ιδιο μήπως ειναι πολλα τα 90 για 10 κιλα?Απ'την αλλη ποσο να ζυγιζουν ρουχα ειναι......αχ θα βαλω καμια σακουλα σκουπιδιων τιγκα στο ρουχο στην ζυγαρια μου φαινεται(που εχουμε καταντησει)!!!

Κοιτα αν παραγγειλουμε 5 ατομα ταυτοχρονα βγαινει στα 18 ευρωπουλα το ατομο,οσο για εμας που βρισκομαστε εκτος Αθηνων ειπε οτι μπορει να τα στειλει με πολυ μικρη χρεωση!!!

Μηπως συμφερει καλυτερα η μεταφορικη που προτεινε η Ραννια?60 κιλα 200 ευρω?Εκει πρεπει να συντονισουμε τις αγορες μας 10 ατομα για να μας βγει 20 το ατομο κ δεν εχουμε το φοβο των κιλων αφου ειναι εως 60 κιλα!!!

Τι να πω μπερδευτηκα κ εγω...........

soul αν θυμαμαι καλα, το ακατανομαστο Αγγλιας ζηταει να παραδωσει την παραγγελια σε καποιον προσωπικα και οχι σε εταιρια (δηλ. η παραγγελια να ειναι σε καποιο ονομα και οχι σε εταιριας!!) Μας εξυπηρετουν σε αυτο?? Εγω ειχα ψαχτει με Κυπρο, να παραλαμβανει καποιος εκει και να μας τα στελνει.... Αλλα δεν ειχα βρει καποιον να μπορει να τα παραλαμβανει σαν ιδιωτης!!

Ρωτα τους please να μη χαιρομαστε αδικα!!!!

Οσο γι'αυτο δεν ξερω.....εγω νομιζα οτι γινεται,λες να μην?Τζαμπα η χαρα?

soul που πήρες τηλ?

http://www.asteras.co.uk/index.html

Ας παρει κ καποια αλλη κοπελα αυριο να ρωτησει λεπτομερειες.....να ρωτησει επισης τα 30 κιλα για παραδειγμα τι τιμη εχουν?

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια θελω κι εγω να συμμετασχω κλαιω για to next αλλα μενω στην Ροδο!

μην με ξεχνατε pleaseeeeeeeeeeee

 

Απο Τρικαλα πεφτω κομματακι μακρυα.....παντως αν καποια κοπελα αναλαβει να κανω παραγγελια κ να μου στειλει το δεμα ,βαλτε κ μενα στην λιστα!!!!Φυσικα θα της στειλω χρηματα για την αποστολη!!!!
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...