Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ψώνισα πρωί πρωί! Την ώρα που κάνεις checkout σου ζητάει σε ένα σημείο να βάλεις voucher code και εκεί γράψεις CELEBRATE15. Ισχύει λένε μόνο για σήμερα. Πάντως για το συγκεκριμένο site μόνο καλά λόγια έχω να πω (τουλάχιστον μέχρι τώρα)

 

Και εγώ το ίδιο. Έχω ψωνίσει 2 φορές και αν και φαίνεται λίγο πιο ακριβό από άλλα sites το γεγονός ότι δεν έχει έξοδα αποστολής (ΤΕΛΕΙΟ) εξισορροπεί τη διαφορά:D

 

Είναι πιο ακριβό από το fragrancex σε κολώνιες!

Σε καλλυντικά όμως kikar μου είναι καλές οι τιμές τους νομίζω. Έψαχνα mascara της loreal και την πήρα από εκεί 10 περίπου ευρώ με τα μεταφορικά μέσα όταν στα κατααστήματα καλλυντικών εδώ έχει 19 ευρώ......

Και παλιότερα σαμπουάν της loreal professional το είχα πάρει 14 ευρώ από κομμωτήριο της γειτονιάς μου και το feel unique το είχε περίπου 8!!:P

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έπεσε το μάτι σας σε κανένα κατάστημα ελληνικό ή ξένο με διακοσμητικά ρολόγια τοιχου?

 

http://www.yfes.com/categories.aspx?id=85&productid=243&lg=el

 

Εγω απλα πεθαινω! ειναι τελεια!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://www.yfes.com/categories.aspx?id=85&productid=243&lg=el

 

Εγω απλα πεθαινω! ειναι τελεια!

 

Έχω πάθει πλάκα!!!! ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια θελω να παραγγειλω απο το babybutt.de και μου ζητουν να προκαταβαλω το ποσο στον λογαριασμο τους. Τους εστειλα μειλ να ρωτησω αν δεχονται πληρωμες καταθετωντας χρηματα στον λογαριασμο paypal και μου απαντησαν το εξης :

For our new customer we only accept the payment in advance.

 

Φοβαμαι να προκαταβαλω τα χρηματα και να κανω συναλλαγη χωρις paypal. Εσεις που ειστε πιο εμπειρες τι λετε να κανω?

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια θελω να παραγγειλω απο το babybutt.de και μου ζητουν να προκαταβαλω το ποσο στον λογαριασμο τους. Τους εστειλα μειλ να ρωτησω αν δεχονται πληρωμες καταθετωντας χρηματα στον λογαριασμο paypal και μου απαντησαν το εξης :

For our new customer we only accept the payment in advance.

 

Φοβαμαι να προκαταβαλω τα χρηματα και να κανω συναλλαγη χωρις paypal. Εσεις που ειστε πιο εμπειρες τι λετε να κανω?

 

 

νομιζω οτι πρεπει να κανεις εγγραφη.αν κανεις εγγραφη μπορεις να πληρωσεις με καρτα.δοκιμασε το.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ραννια βρήκες τελικά τπτ με αυτό ή μπα?

 

Λοιπον...μιλησα μαζι τους. Την ξερανε τη φαση και μου ειπε οτι εχει πολλες πελατισσες που ψωνιζουν απο το ακατανομαστο κλπ κλπ.

 

εχει ελαχιστη παραγγελια ομως 60Kgr το οποιο χρεωνεται περιπου 200 ευρω.

 

Μου ειπε οτι αυτο που γινεται ειναι οτι επειδη τα κιλα ειναι πολλα (και συνεπως και το ποσο) μαζευονται καμια 10ρια πελατισσες και κανουν μαζι μια παραγγελια...

 

Περιμενω και ενα mail του σχετικο....οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει πμ να του το διαβιβασω οταν ερθει....

 

Αυτα....

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια βοηθεια!!

Μολις μου ηρθε η παραγγελια μου απο σαλοπετα αλλα λειπουν απο μεσα ενα σετ παντελονια κ ενα σετ μπλουζακια.Η συσκευσια ηταν άθικτη οποτε δεν παιζει να την ανοιξανε κ να τα πηρανε απο μεσα.Σας μιλαω οτι τρεμω απο τα νευρα μου,γιατι αντε τωρα να βγαλεις ακρη!Εστειλα mail στη Μαρια να δω τι θα γινει.Κ χαρηκα τοσο οταν ηρθαν,τα ανοιξα μαζι με τα παιδια κ παιζαμε κ γελουσαμε,ξυνα μου βγηκανε!

 

Edit:μολις ανακαλυψα οτι λειπει κ ενα φορεματακι της μικρης.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!!!!!!!!!!!!

Κοριτσια προσεχετε,μακρια απο σαλοπετα!!!!!

Οταν ολοκληρωσω τι αλλο μου λειπει θα σας πω σε ευρω ποσα λεφτα εχασα!!!

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι πρεπει να κανεις εγγραφη.αν κανεις εγγραφη μπορεις να πληρωσεις με καρτα.δοκιμασε το.

Εκανα εγγραφη μου γραφει παλι τα ιδια :

We kindly ask for your understanding that we process your first order only upon advance payment by bank transfer. You can, of course, pay by your credit card next time when you place an order.

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι λιγο ασχετη απο υπνοσακους...

το tog 2.5 ειναι για εμας ?για το δικο μας καιρο στην ελλαδα-αθηνα ή ειναι πολυ χοντρο?

και τι φοραμε στα μωρα απο κατω?

 

Για τα 2.5 tog πρέπει η θερμοκρασία δωματίου να είναι μάξιμουμ 20 βαθμοί...ο δικός μου πάντως πέρσι που ήταν και νεογέννητο ζεσταινόταν με τα 2.5 στους 20 βαθμούς...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Κάποια κοπέλα με ρώτησε για τα kickers αλλά δε θυμάμαι ποια...συγνώμη που άργησα να απαντήσω αλλά λείπαμε ΣΚ...

Τα πήρα απο την Καλλιθέα στη πλατεία Δαβάκη είναι ένα μαγαζί που έχει camper και kickers μαζί. Δε ξέρω όμως μέχρι πότε θα έχει αυτό το -50%....

 

Επίσης για το μαγαζί με τα outlet στη Μητροπόλεως σας το έχω πει εδώ και 2 βδομάδες αλλά μάλλον δε με προσέχετε κορίτσια....

 

έχεις δίκιο κούκλα μου, δε σε πρόσεξα τότε. Νόμιζα ότι θα παράγγελνα από τη Σαλοπέτα :evil:

 

πήγε ο σύζυγος σήμερα, πολλά πράγματα με εξευτελιστικές στιγμές, αλλά δεν βρήκε νούμερα για τον μικρούλη μας :roll: και είναι μακριά ρε γμτ να πηγαίνω συχνά....

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα

βρε κοριτσια η παρσελ φορς που στελνει η σαλοπετα με ποιους συνεργαζεται εδω ελλαδα??περνω ελτα μου λενε δεν ειναι αυτο το νουμερο δικο μας....

 

ταχυμεταφορές είναι...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια βοηθεια!!

Μολις μου ηρθε η παραγγελια μου απο σαλοπετα αλλα λειπουν απο μεσα ενα σετ παντελονια κ ενα σετ μπλουζακια.Η συσκευσια ηταν άθικτη οποτε δεν παιζει να την ανοιξανε κ να τα πηρανε απο μεσα.Σας μιλαω οτι τρεμω απο τα νευρα μου,γιατι αντε τωρα να βγαλεις ακρη!Εστειλα mail στη Μαρια να δω τι θα γινει.Κ χαρηκα τοσο οταν ηρθαν,τα ανοιξα μαζι με τα παιδια κ παιζαμε κ γελουσαμε,ξυνα μου βγηκανε!

 

Edit:μολις ανακαλυψα οτι λειπει κ ενα φορεματακι της μικρης.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!!!!!!!!!!!!

Κοριτσια προσεχετε,μακρια απο σαλοπετα!!!!!

Οταν ολοκληρωσω τι αλλο μου λειπει θα σας πω σε ευρω ποσα λεφτα εχασα!!!

Λυπάμαι πολύ! Και εγώ θα έσκαζα! Τελικά ξινή θα μας βγει η Σαλοπέτα! Νομίζω πως έκαψε μόνη της το χαρτί της! Κρίμα και ήταν μια πολύ κερδοφόρα δουλειά και εδώ που τα λέμε όλα αφορολόγητα....Καιρός να βγει κάποια άλλη στη θέση της!

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια θελω να παραγγειλω απο το babybutt.de και μου ζητουν να προκαταβαλω το ποσο στον λογαριασμο τους. Τους εστειλα μειλ να ρωτησω αν δεχονται πληρωμες καταθετωντας χρηματα στον λογαριασμο paypal και μου απαντησαν το εξης :

For our new customer we only accept the payment in advance.

 

Φοβαμαι να προκαταβαλω τα χρηματα και να κανω συναλλαγη χωρις paypal. Εσεις που ειστε πιο εμπειρες τι λετε να κανω?

Christy, εγώ μία φορά παρήγγειλα, όντως για καινούριους πελάτες χρειάζεται έμβασμα, το οποίο και έκανα με e-banking. Δεν αντιμετώπισα άλλο πρόβλημα, είναι πολύ σοβαρό e-shop και θα ξαναψώνιζα από εκεί... Επειδή και εγώ είχα αγχωθεί, τους έστελνα e-mail και μου απαντούσαν σε εύλογο χρονικό διάστημα και με ενημέρωσαν πότε έφυγε η παραγγελία. Και είχα δώρο ένα σετ πετσετούλες...

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια να ρωτησω κατι

 

 

μπαινω σ αυτο το site

http://www.feelunique.com/skin/moisturisers

 

σε μερικα προιοντα γραφει μια τιμη και απο κατω γραφει

RRP και εχει αλλη τιμη

τελικα ποια τιμη ισχυει?

αν ξερει καμια κοπελα ας μου απαντησει

Link to comment
Share on other sites

οι υπνοσακοι που αγοραζω εγω ερχονται με χαρτι που γραφει ποσα tog,για τι θερμοκρασια και τι πρεπει να του φορας.το 2.5 το εχει καταλληλο για θερμοκρασιες

 

13-17 βαθμους και γραφει διπλα τι πρεπει να του φορας

 

17-21 βαθμους " " "

 

21-24 βαθμους " " "

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια να ρωτησω κατι

 

 

μπαινω σ αυτο το site

http://www.feelunique.com/skin/moisturisers

 

σε μερικα προιοντα γραφει μια τιμη και απο κατω γραφει

RRP και εχει αλλη τιμη

τελικα ποια τιμη ισχυει?

αν ξερει καμια κοπελα ας μου απαντησει

 

νομιζω εννοει προτεινομενη λιανικη τιμη.ισχυει αυτη που λεει delivered.

 

 

edit RRP recommended retail price

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε η παραγγελια μου απο σαλοπετα αλλα λειπουν απο μεσα ενα σετ παντελονια κ ενα σετ μπλουζακια.Η συσκευσια ηταν άθικτη οποτε δεν παιζει να την ανοιξανε κ να τα πηρανε απο μεσα.Σας μιλαω οτι τρεμω απο τα νευρα μου,γιατι αντε τωρα να βγαλεις ακρη!Εστειλα mail στη Μαρια να δω τι θα γινει.

 

Edit:μολις ανακαλυψα οτι λειπει κ ενα φορεματακι της μικρης.

 

Μολις μου ηρθε απαντηση απο την σαλοπετα,ξεχασε να μου στειλει mail οτι τα πραγματα δεν υπηρχαν κ θα μου τα στειλει σε αλλο πακετο.Χωρις χρεωσει....

Θα ειμαι σε αναμονη!!

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια θελω να παραγγειλω απο το babybutt.de και μου ζητουν να προκαταβαλω το ποσο στον λογαριασμο τους. Τους εστειλα μειλ να ρωτησω αν δεχονται πληρωμες καταθετωντας χρηματα στον λογαριασμο paypal και μου απαντησαν το εξης :

For our new customer we only accept the payment in advance.

 

Φοβαμαι να προκαταβαλω τα χρηματα και να κανω συναλλαγη χωρις paypal. Εσεις που ειστε πιο εμπειρες τι λετε να κανω?

 

 

Κριστυ,ακου...επειδη περασα το ιδιο και μαλιστα εκανα ολοκληρο θεμα εδω σχετικα με τις χρεωσεις των τραπεζων κατεξοχην

θα τους στειλεις μεηλ και θα τους πεις οτι επειδη στην Ελλαδα τα fees που κρατανε οι τραπεζες για συναλλαγες εξωτερικου με τραπεζικο εμβασμα ειναι πανω απο 15 ευρω και σου ειναι ασυμφορο,αν μπορουν να γυρισουν την παραγγελια σου ωστε να πληρωσεις με πιστωτικη καρτα.

Αν δεχτουν(εμενα το δεχτηκαν) θα στειλεις τα στοιχεια της καρτας σου και θα την χρεωσουν εκει την παραγγελια.

Μην φοβασαι ειναι αξιοπιστο σαιτ.Δεν θα αντιμετωπισεις προβλημα!

Δεν υπαρχει αλλη λυση ωστε να μην χρεωθεις τζαμπα προμηθειες.

Κι επισης ειτε γινεις μελος online ειτε οχι εχουν αλλαξει την πολιτικη τους και για τα νεα μελη δεχονται μονο εμβασμα.

Στειλε μεηλ και ξεκινα διαπραγματευσεις.

Link to comment
Share on other sites

Christy, εγώ μία φορά παρήγγειλα, όντως για καινούριους πελάτες χρειάζεται έμβασμα, το οποίο και έκανα με e-banking. Δεν αντιμετώπισα άλλο πρόβλημα, είναι πολύ σοβαρό e-shop και θα ξαναψώνιζα από εκεί... Επειδή και εγώ είχα αγχωθεί, τους έστελνα e-mail και μου απαντούσαν σε εύλογο χρονικό διάστημα και με ενημέρωσαν πότε έφυγε η παραγγελία. Και είχα δώρο ένα σετ πετσετούλες...

τι παρηγγειλες απο το babybutt? εγω λεω να παρω τα εξης :

http://babybutt-com.erwinmueller.com/shop/item-COM-en-BB/4000-4010-%2830064,46106,12547%29/-Aro%C2%AE-Sanistar-mattress-12547.htm

http://babybutt-com.erwinmueller.com/shop/item-COM-en-BB/4000-4010-%289435,15133,3209%29/Baby-Butt-waterproof-molleton-fitted-sheet-3209.htm

http://babybutt-com.erwinmueller.com/shop/item-COM-en-BB-seite2/4000-4007-%2829855,45818,8000%29/Baby-Butt-snuggle-wrap-8000.htm

 

Πες μου την γνωμη σου εαν δεν σου κανει κοπο γιατι εχω καταγχωθει η πρωταρα!!!

Θα ηθελα να παρω και καποια μπιμπερο αλλα δεν ξερω ποσο και ποια να παρω, δεδομενου πως θα προσπαθησω να θηλασω.

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

 

Εχει παραλάβει καμιά κοπέλα από το shoesforkids.co.uk;Από την μέρα που πρωτομπήκα μέχρι σήμερα έχουν εξαφανιστεί 2 πολύ ωραία σχεδιακια και νομίζω πως δεν θα αντέξω να κρατηθώ κι άλλο

 

 

Εγω εχω παραγγειλει αλλα δεν εχω παραλαβει ακομα!! Θελει καμμια 10 μερες πιστευω! Οταν παραλαβω θα σας πω!!

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...