Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Και η γλωσσα πως αλλαζει; Δεν ξερω τουρκικα...:confused:

στην τιμη που βλεπεις πχ 300TL το διαιρεις με 2.67 και εχεις τιμη σε ευρω απο κει κ περα εγω το βρηκα απο το μεταφραστη του google και εκανα την μεταφραση πολλα απο φωτογραφιες τα καταλαβαινα κ μετα απο λιγο καιρο μπορεις και καταλαβαινεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

στην τιμη που βλεπεις πχ 300TL το διαιρεις με 2.67 και εχεις τιμη σε ευρω απο κει κ περα εγω το βρηκα απο το μεταφραστη του google και εκανα την μεταφραση πολλα απο φωτογραφιες τα καταλαβαινα κ μετα απο λιγο καιρο μπορεις και καταλαβαινεις.

Ξερω για την ισοτιμια, αν ειναι θα χρησιμοποιησω τον μεταφραστη. Ευχαριστω!

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

τα χαλάκια που τα έχει στο 4ο???!!!μια βοήθεια!!

συγνωμη χαλακια στο τριτο το τεταρτο απλα το ειδα . με το που μπαινεις στη σελιδα επανω επανω δεξια δειχνει τα χαλακια πατας εκει κ στα βγαζει επισης χαλακια καποια εχει και στο βεβεκμαρκετ....Διαδικασια για να ερθουν αν εχετε γνωστο στα συνορα 8α παρει πληροφοριες για τα καραβακια που πανε τσεσμετ απο που φορτουν κ ποιο ειναι το ονομα του πρακτορειου που βρισκεται στην τουρκια ( ρωτηστε κ τιμεσ διαφερουν απο πρακτορειο σε πρακτορειο) οταν κανετε παραγγελια το στελνετε στο πρακτορειο δωρεαν μεταφορικα εντοσ τουρκιας με dhl απο εκει περναει Ελλαδα τελωνειο μιση ωρα κ σας τα στελνουν με το πλοιο ή οτι εσεις επιθυμειτε με βαση και τα δεματα κ τα κιλα.

Εγω για το κρεβατακι πληρωσα τελωνειο 3 euro αααα επισης μπορειτε να τουσ πειτε να γραψουν επανω δωρο 'η δειγμα αν ειναι μικρο το πακετο οπωσ κανουμε με Αμερικη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συγνωμη χαλακια στο τριτο το τεταρτο απλα το ειδα . με το που μπαινεις στη σελιδα επανω επανω δεξια δειχνει τα χαλακια πατας εκει κ στα βγαζει επισης χαλακια καποια εχει και στο βεβεκμαρκετ....Διαδικασια για να ερθουν αν εχετε γνωστο στα συνορα 8α παρει πληροφοριες για τα καραβακια που πανε τσεσμετ απο που φορτουν κ ποιο ειναι το ονομα του πρακτορειου που βρισκεται στην τουρκια ( ρωτηστε κ τιμεσ διαφερουν απο πρακτορειο σε πρακτορειο) οταν κανετε παραγγελια το στελνετε στο πρακτορειο δωρεαν μεταφορικα εντοσ τουρκιας με dhl απο εκει περναει Ελλαδα τελωνειο μιση ωρα κ σας τα στελνουν με το πλοιο ή οτι εσεις επιθυμειτε με βαση και τα δεματα κ τα κιλα.

Εγω για το κρεβατακι πληρωσα τελωνειο 3 euro αααα επισης μπορειτε να τουσ πειτε να γραψουν επανω δωρο 'η δειγμα αν ειναι μικρο το πακετο οπωσ κανουμε με Αμερικη.

 

σε ευχαριστώ πολυ! υπάρχει όμως μεγάλη διαδικασια όμως ε!

νόμιζα ότι τα στέλνει κατευθείαν!!

Link to comment
Share on other sites

Προσεξτε τα πρακτορεια τα ελληνικα τα φερνουν Ελλαδα με τα πλοιαρακια που κανουν καθημερινα διαδρομη Ελλαδα Τουρκια απο εκει πρεπει καποιος δικος σασ να τα παραλαβει ειδαλλως πληρωνετε αποθηκη οποτε να ξερετε ποτε θα φτασουν στο πρακτορειο Τουρκια κ απο εκει τι ωρα φεθγει για Ελλαδα ωστε να ξερουν αν θα φτασει την ιδια μερα ή την επομενη Ελλαδα για να κανετε αμεσως εκτελωνισμο.Αυτες ειναι οι γνωσεις μου οτι αλλο θελετε ευχαριστως να σασ βοηθησω

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολυ! υπάρχει όμως μεγάλη διαδικασια όμως ε!

νόμιζα ότι τα στέλνει κατευθείαν!!

 

Ειναι διαδικασια για την πρωτη φορα απο εκει και περα ειναι πανευκολο γιατι το πρακτορειο εχει ηδη συνεργαστει μαζι σου οποτε μπορεις να το κανεις ολο μονοσ σου χωρις γνωστο.Εγω τα στελνω με Γενικη Ταχυδρομικη τα παραλαμβανει απο το Πρακτορειο τη μερα που τουσ λεω εχω ηδη στειλει τα λεφτα στο πρακτορειο για εκτελωνισμο οποτε την επομενη τα εχω σπιτι μου.Το δυσκολο ηταν την πρωτη φορα με το κρεβατακι που ηταν κ αρκετα μεγαλο γιατι ηρθαν κομματια κ οχι ταβλες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες,

 

σήμερα έχουν τα feelunique.com 15% έκπτωση σε όλα τους τα προιόντα.

 

Ένα τελευταίο που είδα είναι ότι μεγάλη αλυσίδα supermarket μέχρι την Παρασκευή έχει έκπτωση 40% σε πάνες (δεν είναι internet αγορά αλλά εξοικονομούμε λεφτά).

 

Πολλά φιλιά σε όλες σας!

 

Χρειάζεται κωδικός για -15%; Γιατί μπήκα στη σελίδα και δεν αναγραφόταν πουθενά η έκπτωση...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια (και αγόρια.....)!!!

 

Ουφ, διαβάζω διαβάζω και εκεί που λέω τελείωσα εμφανίζεται και νέα σελίδα. Με αγορές ξεκίνησε η έβδομάδα μας εεε???

 

Ασχετο...καλλυντικα (Clinique, chanel κυριως) απο που παιρνουμε? :)

Να σου πω την αλήθεια Ράννια, εγώ παρέλαβα από fragrancex (μετά από 1 μήνα βέβαια) 1 κρέμα clinique, την οποία πρώτη φορά χρησιμοποίησα και μου φαίνεται πολύ καλή. Πήρα την dramatically different σε gel (λόγω λιπαρού δέρματος) στα 29 ευρώ. Δεν ξέρω καθόλου πόσο έχει έξω αλλά φαντάζομαι πιο πολύ....

 

 

Χρειάζεται κωδικός για -15%; Γιατί μπήκα στη σελίδα και δεν αναγραφόταν πουθενά η έκπτωση...

Ψώνισα πρωί πρωί! Την ώρα που κάνεις checkout σου ζητάει σε ένα σημείο να βάλεις voucher code και εκεί γράψεις CELEBRATE15. Ισχύει λένε μόνο για σήμερα. Πάντως για το συγκεκριμένο site μόνο καλά λόγια έχω να πω (τουλάχιστον μέχρι τώρα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!!!

 

μια κοπελα που με ρωτησε για τους υπνοσακους,ναι ειναι μια χαρα ποιοτικως.ειχα παρει 2,ενα 0-6 και εναν 6-18.και αλλες 2 φιλες μου που χρησιμοποιουν αυτη την μαρκα παλι κανενα προβλημα.

 

για τα καλλυντικα απο e-bay μην φοβαστε.αν ο πωλητης γραφει οτι ειναι καινουργιο και αυθεντικο αγοραστε το.την κρεμα της estee που κανει εδω 100 την ειχα αγορασει με bid 21 ευρω!!!!!!

 

 

επισης για τις πανες που εγραψε μια κοπελιτσα ο βασιλοπουλος εχει -60% στις libero οικονομικη συσκευασια.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ψώνισα πρωί πρωί! Την ώρα που κάνεις checkout σου ζητάει σε ένα σημείο να βάλεις voucher code και εκεί γράψεις CELEBRATE15. Ισχύει λένε μόνο για σήμερα. Πάντως για το συγκεκριμένο site μόνο καλά λόγια έχω να πω (τουλάχιστον μέχρι τώρα)

 

Και εγώ το ίδιο. Έχω ψωνίσει 2 φορές και αν και φαίνεται λίγο πιο ακριβό από άλλα sites το γεγονός ότι δεν έχει έξοδα αποστολής (ΤΕΛΕΙΟ) εξισορροπεί τη διαφορά:D

Link to comment
Share on other sites

αλεξ,δεν το προτεινα εγω μια αλλη κοπελα ηταν...ομως ναι,εχει ωραια πραγματακια.

 

Σχετικα με την σαλοπετα.

 

Μολις μπηκα στο μεηλ μου και ειδα το μνμ...φανταστηκα τι θα ακολουθουσε εδω..:twisted::twisted:

κοριτσια και αγορια....οι νεες ρυθμισεις χτυπανε τις μικρες παραγγελιες δυστυχως!Οι μεγαλες παραγγελιες δεν εχουν καμια διαφορα.

η προμηθεια της ηταν και παλια 15% για μεγαλες παραγγελιες.

Η δικια μου ας πουμε ηταν πραγματικα μεγαλη!Ηταν 600 λιρες απο 2 μαγαζια.Η αμοιβη της και τα μεταφορικα εφτασαν τις105 λιρες.Η κουτα που ηρθε ηταν 12 κιλα.Θεωρω οτι για την ποσοτητα των ρουχων-παπουτσιων που πηρα η τιμη του καθε κομματιου αυξηθηκε γυρω στη μιαμιση λιρα.

Και παλι κερδισμενη βγηκα....γιατι μενω επαρχια κι οχι Αθηνα και δεν μπορουσα να πειμενω εκπτωσεις

αλλα και Αθηνα να κατεβαινα ηθελα αναλογα εξοδα και τι θα εβρισκα διαθεσιμο ετσι????Και οι τιμες στο ακατανομαστο τουλαχιστον δεν ειναι απλα διπλες,ειναι κατι τι παραπανω!!!

Σκοπο να ξαναπαραγγειλω αμεσα δεν εχω....ααααν το κανω θα ειναι του χρονου παλι τετοια εποχη και μεγαλη ποσοτητα (και μπορει και οχι μεσω σαλοπετας)

Αλλα,ναι...οι μικρες παραγγελιες δεν αξιζει πλεον να γινονται απο εκει.(Μεταξυ μας,θεωρω οτι ουτε πριν αξιζε για λιγα κομματια)

 

Αν δεν αλλαξει τους ορους της...βλεπω οι δουλειες της να πεφτουν.

Κι οσο για την συμπεριφορα που ειπαν καποια κοριτσια,συμφωνω οτι οταν εισαι επαγγελματιας...πρεπει να λειτουργεις ετσι...δεν υπαρχει δικαιολογια...αν δεν μπορεις να το υποστηριξεις...τοτε δυσκολα τα πραγματα:rolleyes:

 

μια ερώτηση!! (περιμένω και εγώ δέμα μετά απο ένα μηνα απο την salopeta) το δέμα σου ήρθε συστημένο μετ ελτα? η μια ειδοποίηση μόνο?

έκανες κάποια ενέργεια στα ΕΛΤΑ? το εψαχνες η όλα καλα?

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπορεί κάποια να μου πει πως επικοινωνώ με αυτόν τον seller; http://cgi.ebay.co.uk/Avent-Travel-Changing-Bag-Black-/290417661668?pt=UK_Baby_FeedingSets_RL&hash=item439e3dd6e4#ht_500wt_928

Πατα επανω στο ονομα του wwsm2006 και μετα στο λινκ contact member....

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!Μόλις αγόρασα και εγω από εκεί φανελάκια!! 7 φανελάκια 14,5 ευρώ!!!Και από τον ακατονόμαστο να τα έπαιρνα τα ίδια θα έδινα και με πιο πολλά μεταφορικά...

Το ebay κορίτσια είναι φοβερό απλά θέλει ψάξιμο...να ξέρετε ότι και ρουχαλάκια next μπορείτε να αγοράσετε από εκεί...πέρισυ είχα πάρει αρκετά αλλά δε θυμάμαι τον seller για να σας τον προτείνω..αν ενδιαφέρεται καμία ας μου πει να ψάξω το όνομα του και να βάλω το αντίστοιχο link...

 

τα πηρα κι εγωωωωωωωωωωωω

μπραβο ρε κοριτσια!!!!!!!!! πηρα και τα sleepsuits george μαρκα! 6 λιρες τα ειχε τα 3 και τωρα επιμενω μπας και μου κανει εκπτωση στα μεταφορικα....... παντα να κοιτατε αν ο πωλητης εχει και κατι αλλο που χρειαζεστε, ετσι βγαινουν πιο φθηνα τα μεταφορικα!!!!!!!!!!

 

βρες τον πωλητη για τα νεξτ εννοειται να μας τον πεις και μας!!!!!!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ιριδούλα τα ίδια πήραμε;;;Σούπερ η τιμή έτσι;;;

Λοιπόν ο πωλητής που πήρα τα next είναι αυτός:

http://stores.ebay.co.uk/NEXT-CORNER.

Είχα ψωνίσει αρκετά καλοκαιρινά από εκεί θυμάμαι και νομίζω πως μου είχε και έκπτωση στα μεταφορικά.

Έχω καιρό να δω τα ρούχα του...ελπίζω να έχει ακόμα ωραία!

Link to comment
Share on other sites

στην τιμη που βλεπεις πχ 300TL το διαιρεις με 2.67 και εχεις τιμη σε ευρω απο κει κ περα εγω το βρηκα απο το μεταφραστη του google και εκανα την μεταφραση πολλα απο φωτογραφιες τα καταλαβαινα κ μετα απο λιγο καιρο μπορεις και καταλαβαινεις.

 

καλημέρα!

Αν ψωνίσω και τα στείλουν π.χ. Θεσσαλονίκη, πόσο θα βγουν τα μεταφορικά?

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

βρε κοριτσια η παρσελ φορς που στελνει η σαλοπετα με ποιους συνεργαζεται εδω ελλαδα??περνω ελτα μου λενε δεν ειναι αυτο το νουμερο δικο μας....

 

 

ζητα απο την parcel μεσω του σαι τουσ βοηθεια απο το live help to track number!!!πρεπει να τελειωνει σε gb!!!με τα ελτα ταχυμεταφορεσ ερχεται συνηθωσ!βεβαια δεν προκειται να βγαλεισ ευκολα ακρη μαζι τουσ!:P

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

βρε κοριτσια η παρσελ φορς που στελνει η σαλοπετα με ποιους συνεργαζεται εδω ελλαδα??περνω ελτα μου λενε δεν ειναι αυτο το νουμερο δικο μας....

 

παθούσα και εγώ! ψαχνω και εγώ το δέμα..από οτι ειδα τα φέρνουν τα ΕΛΤΑ αλλά και εμένα μου λένε ότι ο κωδικός δεν είναι δικός τους..ενα έχεις ¨νέα¨ πές μου και εμένα να ξέρω!

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

Αν ψωνίσω και τα στείλουν π.χ. Θεσσαλονίκη, πόσο θα βγουν τα μεταφορικά?

 

 

εξαρταται με τη θα στα στειλουν εμενα μου πηγε 30 ευρο μεταφορα του κρεβατιου απο Τουρκια Ελλαδα κ απο εκει τα παρελαβε η θεια μου και μου τα εστειλε πακετο με Ελτα....

Με γενικη ταχυδρομικη δεν μπορω να σου πω γιατι εμεισ κλεισαμε ειδικη τιμη γιατι ηταν κρεββατακι και στρωμα συν μια κουτα με ρουχα μπανακι μαρσιπο και παιχνιδακια ρωτηστε γενικα γιατι ολες οι ελληνικεσ μεταφορικεσ εχουν απλα οι τιμες παιζουν απο εταιρια σε εταιρια και ειδικα για πολη παραδοσης

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...