Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

?? Από που καλέ το παίρνεις 13??? Εγώ το παίρνω 5,95?..μάλλον σε πιάσαν λίγο κότσο θα έλεγα..

 

εγώ το ψωνιζω εδω http://www.pharmshop.gr/gr/ProductView.aspx?Prod_Id=4480&cat=42

 

θα μπορούσες να μου πεις από που το πηρες εσύ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

?? Από που καλέ το παίρνεις 13??? Εγώ το παίρνω 5,95?..μάλλον σε πιάσαν λίγο κότσο θα έλεγα..

 

Μαζι γραφαμε! :P Και μαλλον απο το ιδιο ψωνιζουμε! :wink:

 

Να υποθεσω οτι ουτε σε εσενα εχουν δωσει κανενα ευρουλακι οι αχαριστοι? :D

yleap2.png In10p2.png
Link to comment
Share on other sites

Δείτε αυτό για αρχή

 

http://www.z-enfant.com/

 

Δεν έχει τεράστια ποικιλία, ούτε είναι ιδιαίτερα οικονομικό, αλλά έχει συμπαθητικά πραγματάκια και τα ταχυδρομικά είναι 12 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι το αγοραζω με 5,95 ευρω!!!:P

 

http://www.bce-europe.com/en/Mother-Child/Children-Haircare/Weleda-Calendula-Wash-Lotion-Shampoo-Baby-Children-200-ml.html

 

Ειναι αρκετη η διαφορα, δεν νομιζεις? ;)

 

(Δυστυχως μεχρι τωρα το Beauty Center Europe δεν εχει φιλοτιμηθει να μου δωσει ουτε 1 ευρω για οση διαφημιση του εχω κανει! :rolleyes: Σαν δεν ντρεπονται οι αχαριστοι!!!! :lol: )

 

εμένα μου έδωσαν 5? εκπτωση με την εγγραφή..αλλά το είδα αφού είχα κάνει την παραγγελία..:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Link to comment
Share on other sites

bce europe........εγω καθε φορα κανω νεα εγγραφη με καινουργια διευθυνση και χρησιμοποιω τον κωδικο bcenew που μου κανει 10% εκπτωση σαν καινουργιος πελατης.συνηθως οι παραγγελιες μου ειναι απο 100 ευρω και επανω οποτε η εκπτωση ειναι 10 ευρω και κατι,τα μεταφορικα ουσιαστικα!αν ειναι απο 50 ευρω και κατω χρησιμοποιω τον κωδικο για -5 ευρω.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

13 ευρω για το αφρολουτρο της weleda??????????????

 

 

5,95 οπως και το katinaki!:rolleyes:

 

για τα αιθέρια δε βλέπω να γίνεται λόγος ή μήπως της weleda είναι OK.

Τέλος πάντων δεν έχει νόημα η όλη κουβέντα.

 

Εγώ απλώς παρουσίασα ένα site που θεωρώ καλό όπως έχετε κάνει όλοι σας με τόσα και τόσα και δέχτηκα μια πολύ περίεργη επίθεση.

 

τώρα τα περί τιμών ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Εξάλλου το συγκεκριμένο site έχει το βούτυρο karite 140γρ με 12 ευρώ όταν sites που πολυδιαφημίζονται στην παρούσα σελίδα το έχουν 16 ευρώ τα 60 γρ

Link to comment
Share on other sites

bce europe........εγω καθε φορα κανω νεα εγγραφη με καινουργια διευθυνση και χρησιμοποιω τον κωδικο bcenew που μου κανει 10% εκπτωση σαν καινουργιος πελατης.συνηθως οι παραγγελιες μου ειναι απο 100 ευρω και επανω οποτε η εκπτωση ειναι 10 ευρω και κατι,τα μεταφορικα ουσιαστικα!αν ειναι απο 50 ευρω και κατω χρησιμοποιω τον κωδικο για -5 ευρω.

 

Ψωνίζεις μόνο μωρουδικά ή και για εσάς?Ψάχνω να βρω προιόντα για το πρώσοπο αλλα έχω χαθεί με τόσες μάρκες που έχει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η διαφημιση απαγορεύεται μέσω των τόπικς του φόρουμ...παρακαλώ απευθυνθείτε στην διαχείριση δια της νομίμου οδού...

 

χαιρετισματα στην κα Τζωρτζη!:rolleyes:

 

Κορίτσια μια συμβουλη....

Μην αναπαράγεται το ποστ εμπεριέχει την διευθυνση.

 

Link to comment
Share on other sites

για τα αιθέρια δε βλέπω να γίνεται λόγος ή μήπως της weleda είναι OK.

Τέλος πάντων δεν έχει νόημα η όλη κουβέντα.

 

Εγώ απλώς παρουσίασα ένα site που θεωρώ καλό όπως έχετε κάνει όλοι σας με τόσα και τόσα και δέχτηκα μια πολύ περίεργη επίθεση.

 

τώρα τα περί τιμών ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Εξάλλου το συγκεκριμένο site έχει το βούτυρο karite 140γρ με 12 ευρώ όταν sites που πολυδιαφημίζονται στην παρούσα σελίδα το έχουν 16 ευρώ τα 60 γρ

 

η weleda είναι πιστοποιημένη εταιρία...μπορείς να μου υποδείξεις στο σαιτ που αναφέρεις, ότι οι εταιρίες που φιλοξενεί είναι πιστοποιημένες; έψαξα (γρήγορα παραδέχομαι) αλλά δεν βρήκα κάτι....

 

Η επίθεση ήταν γιατί δεν μας αρέσει να μας περνάνε για ηλίθιες. Πρώτη φορά στο φόρουμ, πρώτο σου μήνυμα και γράφεις για το σαϊτ σου σε 3 διαφορετικά σημεία! Ε έλεος!

 

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ! Δεν διάβασες του κανονισμούς του φόρουμ κατά την εγγραφή;

 

Και μας ζητάς και τον λόγο; Φτάνει, πολύ ασχοληθήκαμε!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

καλη μου εμεις πριν αγορασουμε κατι πρωτα κανουμε ελεγχο τιμων σε ελλαδα και εξωτερικο.δεν ειμαστε προβατα!

 

ο πιο φθηνος κερδιζει!!!!!:rolleyes:

 

σωστό, όμως όταν προκειτε για τα παιδια μας ή την υγεία μας το φθηνότερο δεν σημαίνει και το καλύτερο.

Το συγκεκριμένο αφρόλουτρο που μου έδειξες με 11 ευρώ προφανώς είναι κλάσεις ανώτερο από αυτό της weleda

και κάτι ακόμη. αν σας κοστίζει 6 ευρώ κι έχετε άλλα 10 ταχυδρομικά σας έρχετε 16 ευρώ. To άλλο με 11 κι 4 ευρώ ταχυδρομικά κάνει 15, πάλι χάσατε.

 

για τα αιθέρια ακόμη ούτε λόγος:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι είμαστε τόσο μακακες που τα αγοράζουμε ένα ένα τα μπουκάλια :)

 

για τις πιστοποιήσεις δεν μου απάντησες...

 

νομιζα πως δεν ήθελες να ασχοληθείς άλλο, ας είναι.

 

και πολλά πολλά να τα ψωνίζεις πάλι φθηνότερα θα σου έρθουν, anyway.

Όσο για τις πιστοποιήσεις θα έπρεπε να γνωρίζετε ως ιδιαίτερα ψαγμένες πως δεν παίζουν και πολύ μεγάλο ρόλο γιατί έχει αποδειχθεί πως πολλά πιστοποιημένα βιολογικά περιέχουν και τοξικά και μάλιστα στις περισσότερες γνωστές εταιρείες

Aν πραγματικά θέλετε να δείτε πόσο αγνά είναι αυτά που χρησιμοποιείτε ψάξτε ένα προς ένα τα συστατικά σε εξειδικευμένα sites όπως αυτό http://www.biodizionario.it/

 

όσο για την εταιρεία Akamuti είναι εγγεκριμένο μέλος της safe cosmetics αν αυτό σημαίνει κάτι.

 

Εγώ πάντως σταματώ εδώ γιατί δεν καταλαβαίνω όλη αυτή την επίθεση όταν κι άλλοι βλέπω να παρουσιάζουν ελληνικά eshops χωρίς κανένα πρόβλημα

 

ζητώ συγγνώμη αν ενόχλησα, δεν ήταν στις προθέσεις μου. Απλώς βλέποντας να παρουσιάζονται συνεχώς και με ευκολία ένα σωρό sites θεώρησα πως θα μπορούσα να κάνω κι εγώ το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

σωστό, όμως όταν προκειτε για τα παιδια μας ή την υγεία μας το φθηνότερο δεν σημαίνει και το καλύτερο.

Το συγκεκριμένο αφρόλουτρο που μου έδειξες με 11 ευρώ προφανώς είναι κλάσεις ανώτερο από αυτό της weleda

και κάτι ακόμη. αν σας κοστίζει 6 ευρώ κι έχετε άλλα 10 ταχυδρομικά σας έρχετε 16 ευρώ. To άλλο με 11 κι 4 ευρώ ταχυδρομικά κάνει 15, πάλι χάσατε.

 

για τα αιθέρια ακόμη ούτε λόγος:rolleyes:

 

Αχχ τα μαλλιά μας θα χάσουμε σε λίγο αυτό είναι σίγουρο..

Αχχ θα γεννήσω σήμερα η γυναίκα με αυτά που διαβάζω!!

Link to comment
Share on other sites

Ψωνίζεις μόνο μωρουδικά ή και για εσάς?Ψάχνω να βρω προιόντα για το πρώσοπο αλλα έχω χαθεί με τόσες μάρκες που έχει..

 

 

μονο μωρουδιακα προς το παρον.δεν σου εχουν στειλει κανενα δειγμα κρεμας για να δοκιμασεις????

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

για τα μεταφορικα σου απαντησα.η θα δωσω 5 ευρω η καθολου.ετσι κι αλλιως οταν το αφρολουτρο εχει 6 ευρω και στο σαιτ που μου εδειξες εχει 13 με 2 αφρολουτρα εχω ηδη "βγαλει" τα μεταφορικα.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια, να προσεχετε με αυτη τη κυρια στο ebay!!το σαββατο πηρα απο εκεινη 3 πυτζαμακια mothercare (ουπς, το ειπα;)), μου στοιχισαν 15? ( εδω 36? παρακαλω), τι να πω, super fast delivery ( πληρωσα Σαββατο βραδυ, Τεταρτη πρωι τα ειχα, αλλα..ενα απο τα πυτζαμακια ηταν marks and spenser, οχι οτι με χαλαει αλλα επρεπε να το αναφερει, και το αλλο πυτζαμακι ειχε μια τεραστια τρυπα στο πλαι, μαλλον πηγε να κοψει η εξυπνη την ετικετα και την εκανε τη ζημια..της εγραψα σημερα ζηταει συγγνωμη και θελει να μου στειλει compensation 2,5 λιρες :confused:, για πειτε τι να κανω?? να της γραψω ασχημο σχολιο?? να δεχτω τα ψιχουλα?? να τα αφησω οπως εχει???:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Να ζητησεις μεγαλυτερη αποζημιωση....5 δεν βγαινει το ενα....μπορεις να το παζαρεψεις γιατι φοβουνται το ασχημο feedback.Η να της ζητησεις τα μεταφορικα ωστε να το στειλεις πισω,ζητωντας της να σου στειλει ενα ιδιο η παρομοιο.Μπορεις να το διαπραγματευτεις οπως εσυ νομιζεις,αν δε δεχτει αυτο που της προτεινεις τοτε μπορεις ν ανοιξεις θεμα οποτε επεμβαινει και το ebay,πραγμα που το φοβουνται παρα πολυ...ετσι εκανα εγω και φυσικα στο τελος βρηκα το δικιο μου.Μου εστειλε τα μεταφορικα για να το στειλω πισω και μετα μου εστειλε αλλο.

Μπες λιγο και διαβασε για τετοιες περιπτωσεις......πανε εκει που λεει contact us και πατα στο λινκ

what can i do when i get an item thats not as described......

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σταματώ εδώ γιατί δεν καταλαβαίνω όλη αυτή την επίθεση όταν κι άλλοι βλέπω να παρουσιάζουν ελληνικά eshops χωρίς κανένα πρόβλημα

 

ζητώ συγγνώμη αν ενόχλησα, δεν ήταν στις προθέσεις μου. Απλώς βλέποντας να παρουσιάζονται συνεχώς και με ευκολία ένα σωρό sites θεώρησα πως θα μπορούσα να κάνω κι εγώ το ίδιο

 

 

γιατι πολυ απλα τα σαιτ που παρουσιαζουμε, τα βαζουμε εδω μονο και μονο για να βοηθησουμε η μια την αλλη στις αγορες μας χωρις να εχουμε οικονομικο οφελος απο αυτα ή να ειναι δικα μας ωστε να τα διαφημισουμε....

 

αν μαλιστα θελω να αγορασω αφρολουτρο για το μωρο μου και φθηνο και πιστοποιημενο

3.99 λιρες τα 250 μλ!!!!! σε λεβαντα ή χαμομηλι ή μανταρινι....

με 2 λιρες μεταφορικα για ελλαδα και ειχα και 5% εκπτωση στη παραγγελια μου (που μη νομιζετε 2 αφρολουτρα πηρα να τα δοκιμασω!)

 

http://www.babykind.co.uk/gtbathing.htm#earthfriendlybabyshampoo

ΥΓκαι χωρις να παιρνουμε ποσοστα λογω διαφημισης!!!!!!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τα φωτα σας θελω να παραγγειλω απο γερμανικο site στρωμα για την κουνια. Ξερετε ποσο αερα να αφησω? Τσιμα τσιμα οι εσωτερικες διαστασεις της κουνιας ειναι 74 χ 140, τι διαστασεις πρεπει να παραγγειλω το στρωμα για να μην σφηνωνει ουτε να ειναι μικρο?

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...