Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Λοιπόν, εγώ μπήκα σ' αυτό το τόπικ για να ρωτήσω αν έχει ψωνίσει κανείς από το ελληνικό ebay και αν ξέρει τι παίζεται.

 

Το ανακάλυψα σήμερα και παρατήρησα ότι βγάζει τα ίδια αντικείμενα με το διεθνές ebay αλλά οι τιμές των μεταφορικών για Ελλάδα είναι πολύ μειωμένες σε σχέση με αυτές που έχουν οι ίδιοι πωλητές στο διεθνές ebay.:confused::confused:

http://search.eim.ebay.gr/?Query=britax+eclipse&Site=&Category=&searchbutton=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7

 

Π.χ. σ' αυτή τη σελίδα που έψαχνα για καθισματάκι αυτοκινήτου εμφανίζονται 8 και 10 ευρώ μεταφορικά, τιμές που δεν υπάρχουν σε καμιά περίπτωση στο διεθνές και μάλιστα από τους ίδιους πωλητές που μου έχουν ζητήσει 35 λίρες για μεταφορικά.

 

Γνωρίζει κανείς αν είναι θέμα πολιτικής ebay τα καλύτερα μεταφορικά στο ebay.gr ή απλό bug του συστήματος;

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

έχει δίκιο η marandnik...τι τη θες τη βάση;

έγω είχα πάρει από ικέα όταν ήμουν έγκυος ακόμα ένα τραπεζάκι με 25 ευρώ και με βόλεψε πολύ! δεν το βρίσκω όμως στον κατάλογο!

 

αν ντε και καλά θες βάση, έχει πάλι το ικέα με 16,95, σελίδα 39 κάτω αριστερά ή 3,95 στη σελίδα 227 δεξιά...τα έχει πάλι στη σελίδα 238 να τα δεις καλύτερα...δεν ξέρω τι ακριβώς ψάχνεις...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια επιτέλους αγορασα λαπτοπακι χε χε σημερα το πρωι! Τωρα το εγκαινιάζω γραφωντας που αλλου εδω μέσα!

Θελω την βοήθεια σας.................

Θελω να αγοράσω τσάντα θήκη για το λαπτοπάκι....εδω ειναι ακριβες οι ωραιες

Θελω ποντικάκι αλλα παλι εδω ειναι ακριβα 60ευρώ για ποντικι με πλήκτρα ιντερνετ (το μπρος πισω ειναι πολυ βολικό το ατιμο και θελω τετοιο το απλο ποντικι με ξενερώνει) και θελω και βαση για το λαπτοπάκι ...............

Που να τα ψάξω οεο???????????

Αμαζον απογοτευτηκα κυριως για το ποντικι.........ιδια τιμη με ελλαντα....γμτ...

Καμμια ιδεα?

 

Με γεια!! Βάση για το λαπτοπ αν δεν θες απαραιτήτως ανεμηστήρα έχει και το ΙΚΕΑ..ριξε μια ματια στον κατάλογο. Εγω έχω πάρει απο το ΙΚΕΑ το τραπεζάκι που είναι για λαπτοπ και το εχω ευχαριστιθεί πάαααρα πολυ. παίρνει κλίση και η επιφάνεια και είναι μια χαρα. Το έχω δίπλα στον καναπέ το τραβάω μπροστά μου και είναι πολυ άνετα και δεν πιάνει χώρο. Εχει και αυτη που μπαίνει στα γόνατα ξέρεις την μικρή. Επίσης έχω και εγώ μια βάση με ανεμηστήρα που είχα πάρει απο το e-shop που δεν έχω χρησιμοποιήσει καθόλου αν σε ενδιαφέρει να σου την δώσω..Για τα υπόλοιπα τσάντες ποντίκια καλύτερες τιμές απο το ebay δεν θα βρεις νομίζίζω αλλού!!

Link to comment
Share on other sites

Χαρά και εγω στο ορκεστρα ετσι πηρα τεσσερα συνολο για την μικρη φουστα μπλουζα, μπλουζα παντελονι καπρι, τουνικ σορτσ και μπλουζα καπρι παντελονι στην τρελλη τιμή των 20ευρω... Δηλαδη 8 κομμάτια , 4 μπλουζες τουνικ και 4 παντελονια σορτς και καπρι στην ξεφτιλα βεβαια τα πηρα για του χρονου το καλοκαιρι αλλα δεν με χαλασε...τα χειμωνιατικα ειχαν τελειωσει οταν πηγα! Στην αποδειξη εγραφε τελική εκπτωση 185ευρώ :mrgreen::mrgreen: νομιζω...χαχαχαχα Φαντάσου τι κερδος βγάζουν....γκρρρρρ!:evil:

 

αυτές οι τιμές του ορκέστρα είναι για συγκεκριμένο κατάστημα;;; αυτό που λένε στη τιτάνων το στοκ ή ισχύει για όλα τα καταστήματα;;;

σε περίοδο εκπτώσεων έτσι;;;

 

εδώ που μένω έχουμε ορκεστρα και ζαρα για παιδικά ρούχα... άμα είναι να μη χάνω τις ευκαιρίες;;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπάρχει και το http://www.orchestra.fr/

που στέλνει στην Ελλάδα, αλλά με μπόλικα ταχυδρομικά.

 

Όσο για την Σαλοπέτα, προτείνω να μην ξαναασχοληθούμε. Όποιος νομίζει οτι μπορεί να δώσει τα χρήματα που ζητάει ας τα δώσει, όποιος δεν μπορεί ας μην ψωνίζει και τέλος. Πολύ ασχοληθήκαμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχουν στην Ελλαδίτσα και σε τι τιμές κυμαίνονται!

 

Παιδικα (οχι βρεφικα) Clarks ειχε στη Verona. Λεω ειχε γιατι εχω πανω απο χρονο να παω στο μαγαζι που ηξερα οποτε δεν ξερω αν εχει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Το κορίτσι με την επιχείρηση σαλοπέτα κάπως δεν μας τα λέει καλά. Χρησιμοποιεί το σάιτ όταν την βολεύει και όπως την βολεύει. Θυμάμαι όταν ήθελε αρχικά να ψαρεψει πελάτες μας ρωτούσε για τις προτιμήσεις μας. Μετά όταν κάποιος της στέλνει μήνυμα απο ότι κατάλαβα στο φέισμπουκ μπαίνει εδώ και χρησιμοποιεί σκληρή γλωσσα κατά παντός υπευθύνου αλλα όταν της ζητάτε να σας απαντήσει σε κάποια θέματα που έχουν προκύψει επίσης με το ίδιο έντονο ύφος σας ''μαλώνει'' για τα καλά γιατί αυτή τάχα μου δεν έχει καμιά σχέση με αυτό το σάιτ. Θα μας τρελάνει? Δεν θα σχολιάσω τις υπηρεσίες της (προς το παρόν) πράγμα που μπορούμε φαντάζομαι να κάνουμε όπως και προς κάθε άλλον που παρέχει υπηρεσίες που πληρώνεται για αυτό αλλα πρέπει να θυμάται οτι η πελατεία της όλη ξεκίνησε απο αυτό το σάιτ, με τη βοήθεια κάποιων κοριτσιών και λίγη (όχι πολλή) ευγένεια δεν βλάπτει λένε στο χωριό μου. Ισως βέβαια στα ιντερνετικό αυτό χωριό είναι αλλιώς τα πράγματα..

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ έχω φαγωθεί να ψάχνω ενδιαφέροντα site από Γαλλία μπας και σωθούμε από εκεί! Η Αγγλία μας πλήγωσε!... :cry::cry::cry:

 

λες να 'ρθει η λύτρωση από τα γαλλικα εδάφη;;;;;;

αμα βρεις τιποτα της προκοπής ενημέρωσε μας...........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εν τω μεταξύ έχω φαγωθεί να ψάχνω ενδιαφέροντα site από Γαλλία μπας και σωθούμε από εκεί! Η Αγγλία μας πλήγωσε!... :cry::cry::cry:

 

ενημέρωσε αν βρεις κάτι...αν και δε γνωρίζω γαλλικά :(

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Το κορίτσι με την επιχείρηση σαλοπέτα κάπως δεν μας τα λέει καλά. Χρησιμοποιεί το σάιτ όταν την βολεύει και όπως την βολεύει. Θυμάμαι όταν ήθελε αρχικά να ψαρεψει πελάτες μας ρωτούσε για τις προτιμήσεις μας. Μετά όταν κάποιος της στέλνει μήνυμα απο ότι κατάλαβα στο φέισμπουκ μπαίνει εδώ και χρησιμοποιεί σκληρή γλωσσα κατά παντός υπευθύνου αλλα όταν της ζητάτε να σας απαντήσει σε κάποια θέματα που έχουν προκύψει επίσης με το ίδιο έντονο ύφος σας ''μαλώνει'' για τα καλά γιατί αυτή τάχα μου δεν έχει καμιά σχέση με αυτό το σάιτ. Θα μας τρελάνει? Δεν θα σχολιάσω τις υπηρεσίες της (προς το παρόν) πράγμα που μπορούμε φαντάζομαι να κάνουμε όπως και προς κάθε άλλον που παρέχει υπηρεσίες που πληρώνεται για αυτό αλλα πρέπει να θυμάται οτι η πελατεία της όλη ξεκίνησε απο αυτό το σάιτ, με τη βοήθεια κάποιων κοριτσιών και λίγη (όχι πολλή) ευγένεια δεν βλάπτει λένε στο χωριό μου. Ισως βέβαια στα ιντερνετικό αυτό χωριό είναι αλλιώς τα πράγματα..

Πες τα κοριτσι μου γιατι τοση ωρα διαβαζω και μου σηκωνεται η τριχα ορθια........εξαλλου το πε καθαρα η κοπελα ..ηθελε να κανει την επιχειρηση της πιο κερδοφορα!!!!

Αχ αυτο το ελληνικο ταπεραμεντο!!!!Γι αυτο και θα παμε μπροστα!!!

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

ωραια αφου θελει ετσι η μαρια-σαλοπετα ας κανει καποια τον κοπο και ας της στειλει ενα μειλ για να δουμε για πιο λογω αυξησε τις τιμες που ηταν ηδη τσιμπημενες.και να γινεται ας γραψει εδω την απαντηση,δεν μπορουμε να στειλουμε 40 μειλ.

ετσι απλα για να δουμε την δικαιολογια.

 

 

 

Εδω δεν απαντουσε στα mail της οταν μια παραγγελια ηταν σε εκκρεμοτητα,τωρα θα απαντησει? Πιστευω οτι ο λογος που αυξησε τις τιμες ειναι για τις αριστες υπηρεσιες που παρεχει:wink:!!!!!

Απο της 8/9 που πληρωσα στο paypall,ακομη να ερθει κ δεν ξερω κ ποτε θα ερθει,ειναι καπου μεσα στην ευρωπη αλλα δεν ξερω που ακριβως!!!

Θελω να πιστευω οτι θα μου ερθουν πριν απο το περας του χειμωνα να τα φορεσουμε κ καμια φορα,μην πανε αδικα!!!

 

Θα συμφωνησω με τα κοριτσια οτι πολυ ασχοληθήκαμε με την Μαρια-σαλοπετα,αλλα να ξερει οτι οποιος θελει τα πολλα,χανει κ τα λιγα!

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

και συ βρε poukis δεν έχεις παραλάβει ακόμα;;;; 1 μήνα μετά;;;;

 

οκ μόλις ακύρωσα και γω την παραγγελία που έκανα προχθές και ζήτησα επιστροφή χρημάτων...ελπίζω να γίνει άμεσα να ψωνίσω του μωρού :(

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βασικά για ταψιά μπήκα!!http://parents.org.gr/forum/images/icons/icon7.gifhttp://parents.org.gr/forum/images/icons/icon12.gif Για πείτε τώρα που χαλάρωσα, ταψιά πού θα βρώ? Θέλω να μην είναι τα αντικολλητικά που όλο μου γρατζουνίζονται και μετά απο οτι ξέρω δεν κάνει να τα χρησιμοποιείς. Οπότε είναι διπλή η ερώτηση (για όποιον δεν κατάλαβε) τί ταψιά προτείνετε και που θα τα βρώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κόρες σας έχω μελέτη...για παπούτσια!!!

 

www.spartoo.eu

 

μεταφορικά 9 ευρώ σε 6 ή περισσότερες εργάσιμες και 13 ευρώ σε 2 εργάσιμες...

 

εσείς που είστε γατόνια, τι λέει από τιμές;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να σας ρωτησω. Εχω κανει παραγγελια απο blurb.com για 2 ψηφιακα αλμπουμ, και με κωδικο που ηταν μεχρι 30/9 μου βγηκαν και τα 2 με μεταφορικα και 240 σελιδες 63 ευρω. Εσεις βρισκετε καλυτερες τιμες για ψηφιακα, και τι αν επιτρεπεται; Θελω να συγκρινω, να δω αν με συμφαιρει να παρω απο αλλου την επομενη φορα.

 

Η τιμη ειναι πολυ καλη αλλα το συγκεκριμενο site λιγο μπερδεμενο μου φανηκε τωρα που το ειδα,βεβαια δεν ειμαι και εξπερ.Για 40 σελιδες με σκληρο εξωφυλλο και τα μεταφορικα μου στοιχισε περιπου 25 ευρω με την εκπτωση.Εχει ενα προγραμμα πολυ ευκολο ακομα και για μενα.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

κόρες σας έχω μελέτη...για παπούτσια!!!

 

www.spartoo.eu

 

μεταφορικά 9 ευρώ σε 6 ή περισσότερες εργάσιμες και 13 ευρώ σε 2 εργάσιμες...

 

εσείς που είστε γατόνια, τι λέει από τιμές;

 

Προσωπικα οι τιμες ειναι σχεδον ιδιες με εδω.Ριξε μια ματια στο http://www.asos.com

απο καποια κοπελα το ειδα παρηγγειλα all star για τα παιδια μου μισες τιμες απο εδω,μεταφορικα 5 λιρες και παραδοση μετα απο 3 μερες.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα οι τιμες ειναι σχεδον ιδιες με εδω.Ριξε μια ματια στο www.asos.com

απο καποια κοπελα το ειδα παρηγγειλα all star για τα παιδια μου μισες τιμες απο εδω,μεταφορικα 5 λιρες και παραδοση μετα απο 3 μερες.

 

αυτό παρατήρησα και γω...αξίζει μόνο αν έχει κάποιο σχέδιο που δεν μπορείς να βρεις εδώ...

κοιτάω asos τώρα :) ευχαριστώ πολύ :)

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

και συ βρε poukis δεν έχεις παραλάβει ακόμα;;;; 1 μήνα μετά;;;;

 

οκ μόλις ακύρωσα και γω την παραγγελία που έκανα προχθές και ζήτησα επιστροφή χρημάτων...ελπίζω να γίνει άμεσα να ψωνίσω του μωρού :(

 

 

 

Αν κ αργησα λιγο να σου απαντησω,δεν σε ξεχασα απλα ειχα δουλεια.Σχεδον ενα μηνα μετα κ δεν παρελαβα,αφου να φαντασεις με ειχε στειλει mail οτι περιμενει το κουριερ να παρει την παραγγελια απο το σπιτι της κ μετα απο τρεις μερες που εστειλα mail ακομη δεν ειχε παει το κουριερ!

 

Οσο που ειπες οτι ακυρωσες την παραγγελια σου,εγω οταν της εβαλα τα χρηματα ,μετα απο μια μερα της εστειλα mail να ακυρωσουμε προσωρινα την παραγγελια.Την ρωτησα αν την ειχε ηδη ετοιμασει,με ειπε οχι οποτε την ειπα ας το καθυστερησουμε λιγο.Με ειπε οκ θα σου στειλω τα χρηματα αλλα θα μου κρατουσε 12λιρες paypal.Δεν ξερω αν ειναι αληθεια ή οχι οτι το paypal κραταει τοσα λεφτα αλλα ετσι εγινε κ εχω ακομη κρατημενο το mail που μου ειχε στειλει.

Εσενα σε ειπε αν θα σου κρατησει καποιο ποσο?

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

αν θελετε να προσθεσετε το http://stores.ebay.co.uk/LULLABY-BABES

αγορασα καποια πραγματακια κ εμεινα πολυ ευχαριστημενη!ηρθαν πολυ γρηγορα τα πραγματα!προκειται να ξαναγορασω.

εχει πιπιλες, teethers,ποτηρακια,μπολακια,κουταλακια κτλ της disney Κυριως

 

παρομοια πραγματα πουλαει και αυτος εδω http://myworld.ebay.co.uk/oliversbabycarecouk/

εγω απο κει πηρα μπιμπερο αβεντ 330 μλ, τα ειχε στη καλυτερη τιμη!!!! και κατι αλλα πραγματακια πηρα........

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...