Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα. Σε 1,5 μήνα έρχεται και η δικιά μας η μπουμπού και κάνω τα τελευταία απαραίτητα ψώνια. Έχω αφήσει λοιπόν για τελευταία τα μπουκάλια για το γάλα. Στο γιο μου πριν 3,5 χρόνια χρησιμοποιούσα τα γυάλινα chicco καθώς δεν υπήρχαν τότε της avent. Ερώτηση: τα avent μπορώ να τα χρησιμοποιήσω για νεογέννητο??

εσείς κορίτσια που είστε γνώστες της αγγλικής αγοράς από που λέτε να προμηθευτώ τέτοια μπουκάλια σε καλύτερη τιμή??

 

sweetmama,με το καλο το μωρακι σου.Τα avent ειναι καταλληλα για νεογεννητο.Να προτιμησεις την κιτρινη σειρα,που ειναι pes το πλαστικο και bpa free.εχει μπουκαλια των 125 μλ,των 260 και των 330 μλ.Υπαρχουν και οι αναλογες θηλες.Γενικα μπορεις να τα βρεις πολυ οικονομικα στο amazon.co.uk αλλα και στο ebay.co.uk.

Ειναι πολυ καλα,δεν φθειρονται!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το ξαναστελνω μπασ και το δειτε:cry::cry::

κοριτσάκι μου δεν είναι πως δεν το είδαμε είναι που δεν ξέρουμε τι να πούμε σε τέτοιες περιπτώσεις.

Πάντως αν το δέμα δεν έχει επιστρέψει στην Αμερική σίγουρα το έχουν "παραπέσει" υπάλληλοι των ΕΛΤΑ δεν θα είναι η πρώτη φορά.

Θα ρωτήσω κάποιον γνωστό μου πως μπορείς να κινηθείς σε αυτή την περίπτωση αλλά μην περιμένεις πολλά μια και το δέμα είναι χωρίς σήμανση

Πάντως καλλίτερα είναι να μαζευτείτε πολλές και να κάνετε επώνυμα και ομαδικά την καταγγελία. (θα σας γράψω το απόγευμα που)

Link to comment
Share on other sites

α...........το f & G είναι το κουτουπιέ !!!!

διάβασε εδώ

 

 

Widths Explained

In the UK we have a width fitting system for Clarks and Start Rite shoes. Widths generally range from D to H where D is the narrowest width, E, then F is the industry standard width (fits c80% of children) and G and H are the wider widths respectively.

 

Μέρες δεν ξέρω, έγραψα παραπάνω ότι έχω παραγγείλει άλλα δεν έχω παραλάβει ακόμα :D Λογικά σε 6-10 μέρες έρχονται τα πράγματα από Αγγλία

 

Εχω παραγγειλει κι εγω 2 ζευγαρια clarks για τον μικρο μου! Οταν τα παραλαβω θα σας πω και εγω ποσες μερες εκαναν!

Εσυ AGE ποτε εβαλες παραγγελια??

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χθες λίγο πριν σας το ποστάρω χεχεχεχε (να προλάβω να ψωνίσω πρώτα) :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Ειπα και εγω οτι ανακαλυψα ενα καλο site για clarks παιδικα και με προλαβες!!!!:D:D

Σημασια εχειοτι το βρηκαμε;)(FUN των clarks)

 

.....ασχετο! Με το next ti ginete???Μου εφεραν στην βαφτιση του μικρου δωρα απο το next στον Πειραια!! Ξερει καμμια αν εχει διαφορες στις τιμες (μεγαλες εννοω) και σε ποικιλια?? Εχω μπει στο site τους αλλα δεν ξερω αν υπαρχουν ολα στο Ελλαντα!!! Εχει παει καμμια στο μαγαζι εδω??

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

Μα τι λεμε τωρα?! Το καροτσι που πηρα ειχε 1100 στα μαγαζια και το πηρα 450.

 

Εχω παρει τηλεορασεις, βιντεοκαμερες, φωτογραφικη μηχανη, GPS, σκουπες, πολλα πολλα! τερμα τα μαγαζια για μενα....τωρα ανακαλυψα και το ZARA! καλα....μαυρα ματια θα κανουν οι μαγαζατορες :P

 

Επειδή ψάχνω για τηλεόραση μπορείς να μου πεις απο που την πήρες εσύ να ρίξω μια ματιά???

Mjsrp2.pngGuD6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε; Μια ερώτηση επειδή θέλω να παραγγείλω απο salopeta, και έχω κόλλήσει με τα νούμερα, τα next με τα mothercare έχουν την ίδια φόρμα ή είναι πιο μεγάλα. ο γιος μου έχει ύψος 93 και 14,500 κιλά το καλοκαίρι είχα πάρει από mothercare 2-3 και είναι εντάξει, έλεγα τώρα να πάρω 3-4 από next λέτε να είναι πολύ μεγάλα τα μπλουζάκια;

dBPlp3.png MDOFp3.png
Link to comment
Share on other sites

το νεχτ εδω εχει κλασσικα λιγοτερη ποιοκιλια απο του ιντερνετ

ισως και περσινα μοντελακια παραλληλα

διπλες τιμες

μεγεθος θα ελεγα οτι ειναι παρομοιο με μαδερκερ, κατι τις ιιιιισως μικροτερο του νεχτ

το σαμιαμιδι τωρα ευελπιστω να φορεσει το 18-24!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσιαααααααααααααα!!

Πω πω λειπω και εχει παρει φωτια το θεμα μας χε χε

Και αγορες για ρολεξ....εγω περιμενω να μου δωσει η μαμα μου το δικο της.....γιατι τα λεφτα που εχω θα αγοράσω σπιτι καλυτερα χαχαχαχα

 

Φιλακια πολλα σε ολες

Καλες και εξυπνες αγορες!!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ψάχνω για τηλεόραση μπορείς να μου πεις απο που την πήρες εσύ να ρίξω μια ματιά???

 

Τη μια την πηρα μεσω http://www.skroutz.gr, απο 1800 ευρω που ειχε στα μαγαζια 1000.

 

Κοιτα και στο ebay παντως ....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ειπα και εγω οτι ανακαλυψα ενα καλο site για clarks παιδικα και με προλαβες!!!!:D:D

Σημασια εχειοτι το βρηκαμε;)(FUN των clarks)

 

Νομίζω ότι θα γίνω και εγώ, μου αρέσει που έχει διάφορα μεγέθη στα κουτουπιέ γιατί έχουμε ένα θεματάκι :D:D

 

ίδωμεν σε μερικές μέρες που θα έρθουν τα πράγματα θα σας πω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά θα τρελάθώ o!!!!!!!!!!!! o!!!!!!!!! kalamaraki... είσαι εδώ???

 

Εδω ειμαι ζουζουνα μουυυυυυυυυυυυυυ

σε ιντερνετ καφε .....ακομη περιμενω για ιντερνετ...ασε πικρα!!!

 

σορυ για το οοοοοοφ τοπικ αντμιν μουυυυυυυυυυυ:rolleyes:

 

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειμαι ζουζουνα μουυυυυυυυυυυυυυ

σε ιντερνετ καφε .....ακομη περιμενω για ιντερνετ...ασε πικρα!!!

 

σορυ για το οοοοοοφ τοπικ αντμιν μουυυυυυυυυυυ:rolleyes:

 

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ !!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

το νεχτ εδω εχει κλασσικα λιγοτερη ποιοκιλια απο του ιντερνετ

ισως και περσινα μοντελακια παραλληλα

διπλες τιμες

μεγεθος θα ελεγα οτι ειναι παρομοιο με μαδερκερ, κατι τις ιιιιισως μικροτερο του νεχτ

το σαμιαμιδι τωρα ευελπιστω να φορεσει το 18-24!!!!

 

Δηλ. να μαζεψω παραγγελια για Salopeta? Γιατι ειναι ολιγον τσουχτερη!! Συμφερει για next? Και πρεπει να στρωθω να καταλαβω και το paypal, εχω ανοιξει λογαριασμο και απο τοτε τιποτα δεν εχω ψωνισει με αυτον τον τροπο!!

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

χιαουιτα δεν εισαι κοντα σε κανενα απο τα 2 νεχτ εδω να δεις και απο κοντα

αναλογα τη παραγγελια να σου πω...

συμφερει αν δεν υπαρχει εδω

συμφερει αν ειναι αρκετα

εγω παω απο εκει σαββατο να τσεκαρω μπας και εχει καμια εκπτωση λογω αγγλικου νεχτ με εκπτωσεις

μου ειπανε καπου οκτωβρη νοεμβρη θα κανουν για μια βδομαδα

αλλα πια?? εχω τηλ αλλα ολο φαξ βγαζει το ρημαδι!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

ρε σεις εγω που περιμενω τη καινουργια προπληρωμενη της κυπρου και ολο δεν ερχεται ???

η αλλη χαθηκε! δε μου ηρθε στην ανανεωση της

την ακυρωσα

ζητησα καινουργια και ακομα

μετα να τη δεσω ιντερνετ να τη δεσω paypal

αντε ξανα μανα!!!!

και εχω ετοιμα για foto.com και περιμενωωωωωωωωω

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

χιαουιτα δεν εισαι κοντα σε κανενα απο τα 2 νεχτ εδω να δεις και απο κοντα

αναλογα τη παραγγελια να σου πω...

συμφερει αν δεν υπαρχει εδω

συμφερει αν ειναι αρκετα

εγω παω απο εκει σαββατο να τσεκαρω μπας και εχει καμια εκπτωση λογω αγγλικου νεχτ με εκπτωσεις

μου ειπανε καπου οκτωβρη νοεμβρη θα κανουν για μια βδομαδα

αλλα πια?? εχω τηλ αλλα ολο φαξ βγαζει το ρημαδι!

 

Γατουλα μου μενω Βορεια και δεν ειναι ευκολο! Αν παω καμμια μερα στην δουλεια να τους δω (Αιγαλεω) παιζει να προλαβω να περασω απο Πετρου Ραλλη (στο Carrefur δεν ειναι??)

Αν ακουσεις για εκπτωσεις ριξε σημα παντως!!

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

τσακάλια μου έχω ερωτήσεις:

 

1) έχει παραγγείλει καμιά από http://www.johnlewis.com? (ποια μου είμαι ότι στέλνει αλλά πρέπει να ρωτήσω μεταφορικά;) αν ναι, που κυμαίνονται τα μεταφορικά;

 

2) έχει εντρυφήσει καμιά στις χρεώσεις του paypal? Διάβαζα την παράγραφο Fees στο User Agreement και μου σηκώθηκε η τρίχα!!! Ειδικά στην αλλαγή νομίσματος, πέρα από το επίσημο exchange rate κοτσάρει και ένα επιπλέον 2,5%!!!

 

με πρόχειρους υπολογισμούς, για μεγάλες παραγγελίες, τελικά ίσως να μη συμφέρει τόσο η σαλοπέτα...για πείτε γνώμες...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...