Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τι γαλατα?

 

οταν ειχε τους κολικους επινε το aptamil extra care, το οποιο επαιρνα 13 ευρω τα 400γρ. απο το φαρμακειο κι απο εκει πηρα συσκευασια των 900γρ. με 12 ευρω περιπου!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μωρε το χω πει εγω ... ουτε φετα δε πρεπει να ψωνιζουμε απο τα μαγαζια ... ολα απο το νετ! Εγω το χω καθιερωσει παντως ..... ΟΛΑ! (τη φετα ... ακομα απο το μαρκετ βεβαια :P)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μωρε το χω πει εγω ... ουτε φετα δε πρεπει να ψωνιζουμε απο τα μαγαζια ... ολα απο το νετ! Εγω το χω καθιερωσει παντως ..... ΟΛΑ! (τη φετα ... ακομα απο το μαρκετ βεβαια :P)

εγώ το έχω δηλώσει αν μπορούσα να παραγγέλνω καφέ από το ιnternet θα το έκανα πάντως :roll::roll::D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χα! χα! παντως κι εγω το ιδιο κανω. ψωνιζω πολλα ρουχαλακια των παιδιων απο το ebay κι οχι μονο. εχω βρει φορμα για κεικ που την ειχε η Βεφα 42 ευρω με τα εξοδα αποστολης, 12 ευρω συνολο. οπως επισης και χρωματα ζαχαροπλαστικης πολυ πιο φθηνα κι απο ενα αγγλικο site που ειναι πιο φθηνο απο αντιστοιχα ελληνικα.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μα τι λεμε τωρα?! Το καροτσι που πηρα ειχε 1100 στα μαγαζια και το πηρα 450.

 

Εχω παρει τηλεορασεις, βιντεοκαμερες, φωτογραφικη μηχανη, GPS, σκουπες, πολλα πολλα! τερμα τα μαγαζια για μενα....τωρα ανακαλυψα και το ZARA! καλα....μαυρα ματια θα κανουν οι μαγαζατορες :P

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτό είναι καλή μου age.........

 

http://www.e-oro.gr/index.php?target=products&product_id=31808&=6724075

 

δεν ξέρω γιατί αλλά έχω κολλήσει, μου αρέσει πάραααα πολύ

για τα λεφτά του εννοείται, γιατί καλό και ακριβό έχω....(ας είναι καλά ο αντρούλης μου.....)

 

τελικά τί έκανες με τα site για τα παπούτσια??

 

 

Αυτο ακριβως το ρολοι το πηρα και γω ,αλλα απο 79 Ευρω το ειχε -30%!!!:):)

Link to comment
Share on other sites

Καλά όταν θα είναι διάσημο μοντέλο στη Νέα Υόρκη η Ζιζέλ σου, να της τα λες αυτά :lol::lol::lol:

 

ναι δε μπορω να πω...στη πασαρελα θα φαινεται χαχαχαχαχαχα

ψηλωσε σκατουλιτσααααααααααααααα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ε, θα τρελαθώ... Λοιπόν, η μαμά μου είχε ένα φουρνάκι που είχε πάρει, μέσω ντίλερ, πριν χρόνια γύρω στις 60000+ δραχμές. Της χάλασε και λέμε δεν παίρνουμε τηλ στην εταιρεία μήπως και αγοράσω ένα καινούριο; Πόσο πήγε;;; 355? σε προσφορά!; Δεν μπαίνω στο ebay λέω... Ιδού τα αποτελέσματα: http://cgi.ebay.com/NEW-AROMA-TURBO-OVEN-AST900E-/400143585817?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5d2a6a9219#ht_2343wt_1189 Ούτε 100?. Δηλ εμείς είμαστε οι μακάκες της υφηλίου;;; Στο θέμα μας τώρα. Τα φώτα σας για τις αγορές στο ebay. Τι πρέπει να προσέχω κτλ... Μη με ξεχάσετε...

 

Οσον αφορα την Αμερικη (και γενικά εκτός ΕΕ), συμβαίνει το εξης:

Τα ΕΛΤΑ εκτελωνίζουν όλο το container που φέρνουν και μετά μοιράζουν το κοστος αναλογα με την αξια καθε δεματος. Οι ιδιωτικές δεν μπορουν να το κανουν αυτο λογω προνομιου των ΕΛΤΑ μου εχουν πει. Ετσι αν κατι εχει αξια πανω απο 80$ νομιζω, τοτε πληρώνεις εξοδα εκτελωνισμού σε κάθε τετοιο δεμα με αποτελεσμα το κοστος να εκτοξευεται.

Γι΄αυτο να ζητατε αποστολή μεσω ταχυδρομειου ΗΠΑ (USPS) για να ερθει εδω με ΕΛΤΑ και να γλυτωσετε τα τρελα εξοδα εκτελωνισμου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συντοπίτισσα εγω που ειχα κοιταξει μια φορα ελεγε 17 ευρω η μικροτερη παραγγελια. ειναι σιγουρο πως ισχυει και για την Ελλαδα η δωρεαν αποστολη; κατα τα αλλα οι τιμες πρεπει να ειναι οι ιδιες, απλα εχει μεγαλυτερη ποικιλια απο το notos galleries

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

χα! χα! παντως κι εγω το ιδιο κανω. ψωνιζω πολλα ρουχαλακια των παιδιων απο το ebay κι οχι μονο. εχω βρει φορμα για κεικ που την ειχε η Βεφα 42 ευρω με τα εξοδα αποστολης, 12 ευρω συνολο. οπως επισης και χρωματα ζαχαροπλαστικης πολυ πιο φθηνα κι απο ενα αγγλικο site που ειναι πιο φθηνο απο αντιστοιχα ελληνικα.

 

Kornilia μπορείς να με διαφωτίσεις λίγο περισσότερο για τα προΙόντα ζαχαροπλαστικής?Να μου δώσεις δλδ λινκ κτλ?Του άντρα μου του αρέσει πολύ η κουζίνα(όνειρό του να γινόταν σεφ:cool:) και τον συναγωνίζμαι!!!!!Και ειδικά για φόρμες και σκεύη, εδώ είναι πανάκριβα!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trksid=p3907.m570.l1311&_nkw=cake+mould&_sacat=See-All-Categories

 

http://shop.ebay.co.uk/i.html?_nkw=food+colour&_sacat=0&_odkw=cake+mould&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1311

 

δες αυτα απο το ebay κι εχω κι ενα site που μου το συστησε μια αλλη κοπελα απο εδω

 

http://www.cakescookiesandcraftsshop.co.uk

 

ελπιζω να σε βοηθησα και... με τη νικη!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα. Σε 1,5 μήνα έρχεται και η δικιά μας η μπουμπού και κάνω τα τελευταία απαραίτητα ψώνια. Έχω αφήσει λοιπόν για τελευταία τα μπουκάλια για το γάλα. Στο γιο μου πριν 3,5 χρόνια χρησιμοποιούσα τα γυάλινα chicco καθώς δεν υπήρχαν τότε της avent. Ερώτηση: τα avent μπορώ να τα χρησιμοποιήσω για νεογέννητο??

εσείς κορίτσια που είστε γνώστες της αγγλικής αγοράς από που λέτε να προμηθευτώ τέτοια μπουκάλια σε καλύτερη τιμή??

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να ρωτησω κατι μηπως γνωριζεται ποσο πανε μεταφορικα για κουνια κρεβατι και στρωματακι απο εξωτερικο???κ κανα μαγαζι για να παραγγειλω????

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

AGE!!!! Θέλω βοήθεια!!!

Ετοιμάζομαι να παραγγείλω από shoeforkids.co.uk

Πες μου καλό μου το F & G δίπλα στο νούμερο τι σημαίνει???Μην κάνω πατάτα????

Επίσης πόσες μέρες έκαναν να έρθουν????

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

AGE!!!! Θέλω βοήθεια!!!

Ετοιμάζομαι να παραγγείλω από shoeforkids.co.uk

Πες μου καλό μου το F & G δίπλα στο νούμερο τι σημαίνει???Μην κάνω πατάτα????

Επίσης πόσες μέρες έκαναν να έρθουν????

α...........το f & G είναι το κουτουπιέ !!!!

διάβασε εδώ

 

Widths Explained

In the UK we have a width fitting system for Clarks and Start Rite shoes. Widths generally range from D to H where D is the narrowest width, E, then F is the industry standard width (fits c80% of children) and G and H are the wider widths respectively.

 

Μέρες δεν ξέρω, έγραψα παραπάνω ότι έχω παραγγείλει άλλα δεν έχω παραλάβει ακόμα :D Λογικά σε 6-10 μέρες έρχονται τα πράγματα από Αγγλία

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να μου εκλεψαν το δεμα που περιμενω απο τον ιουνιο και δεν εχει ερθει ακομα τα ΕΛΤΑ?ξερετε πως μπορω να κινηθω?120 ευρω πληρωσα γμτ!απο fragancex!

 

 

Το ξαναστελνω μπασ και το δειτε:cry::cry::

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...