Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

μου συνεβει παρομοιο περιστατικο τη περασμενη εβδομαδα. ειδα στο site της Βεφας, μια φορμα για κεικ καστρο και ειπα να τη παρω να το φτιαξω για τα γενεθλια του γιου μου, να το παμε στο σχολειο. στοιχιζε 42 ευρω με τα εξοδα αποστολης. λιγο πριν το παραγγειλω λεω δεν ριχνω μια ματια και στο ebay; το αποτελεσμα; βρισκω την ιδια φορμα σε σιλικονη κι οχι μεταλλικη που την ειχε η Βεφα, λιγο πιο μεγαλη σε διαστασεις με 12 ευρω μαζι με τα εξοδα! πρεπει οντως να ειμαστε οι αρχιμακακες του πλανητη.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω παντως ή στραβωμαρα εχω αλλα paypal δεν βλεπω πουθενα......καλα ειμαι κ ασχετη εννοειται....μπορει να'ναι μπροστα μου κ να μην βλεπω!!!!

Αλλα αφου γινεται κ με προπληρωμενη οκ!!!

Σ'ευχαριστω κ εσενα marsolan!!!!

 

Οσο εχω εγω ζωντανα εγκεφαλικα κύτταρα, άλλο τοσο εχει paypal το amazon!!!

Αν καποιος εχει κατι, αυτο ειναι Alzheimer και το εχω ΕΓΩ!!! :lol::lol:

Συγνωμη κοπελα μου, κι'εγω με καρτα πληρωνω στο amazon αλλά σου εξηγησα τους λογους πιο πανω... :oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια ψαχνω στο ebay το make up estee lauder double wear fresco kai πεφτω πανω σ'αυτοhttp://cgi.ebay.co.uk/ESTEE-LAUDER-FRESCO-DOUBLE-WEAR-FOUNDATION-200ML-/110589467600?pt=UK_Health_Beauty_Make_Up_Cosmetics_Foundation_PP&hash=item19bfa55bd0#ht_500wt_1154

Υπαρχει τετοια συσκευασια?Εγω παντως δεν εχω ξαναδει.....Παντως αν ειναι αυθεντικο συμφερει παρα πολυ!!!

good luck οπως ειπες κοιταω μηπως θελησω κ κατι αλλο να τα παραγγειλω ολα μαζι απο το amazon!!!To paypal τελικα που ειναι?Γραφει οτι δεχονται πληρωμες:

Credit card: We accept Visa, Delta, Visa Electron, MasterCard, Eurocard, American Express

Debit card: We accept UK-based Maestro, Solo and Visa cards

Amazon.co.uk Gift Certificates

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Και πως λένε το χαλί στα γερμανικά???Ξέρει καμία γιατί ψάχνω και εγώ χαλιά να ρίξω μια ματιά???

teppich οπως εγραψε μια αλλη κοπελα..εγω ειχα γραψει κ shaggy μαζι..ολοκαινουριο ηταν ,φουντωτο κιολας,ολοι ρωταγανε γι'αυτο!!δειτε στα bid ...

bV6Dp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω παραγγείλει εγώ από εκεί..Σε γενικές γραμμές καλά (υπέροχες αποκριάτικες στολές και αξεσουάρ, καλές κούπες και ρούχα, μέτρια εσώρουχα)..Απλά έχει πολύ ακριβά μεταφορικά!

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει εγώ από εκεί..Σε γενικές γραμμές καλά (υπέροχες αποκριάτικες στολές και αξεσουάρ, καλές κούπες και ρούχα, μέτρια εσώρουχα)..Απλά έχει πολύ ακριβά μεταφορικά!

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση πραγματι τα μεταφορικα ειναι αρκετα αλλα εχει τελεια πραγματα.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Ε, θα τρελαθώ... Λοιπόν, η μαμά μου είχε ένα φουρνάκι που είχε πάρει, μέσω ντίλερ, πριν χρόνια γύρω στις 60000+ δραχμές. Της χάλασε και λέμε δεν παίρνουμε τηλ στην εταιρεία μήπως και αγοράσω ένα καινούριο; Πόσο πήγε;;; 355? σε προσφορά!; Δεν μπαίνω στο ebay λέω... Ιδού τα αποτελέσματα: http://cgi.ebay.com/NEW-AROMA-TURBO-OVEN-AST900E-/400143585817?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5d2a6a9219#ht_2343wt_1189 Ούτε 100?. Δηλ εμείς είμαστε οι μακάκες της υφηλίου;;; Στο θέμα μας τώρα. Τα φώτα σας για τις αγορές στο ebay. Τι πρέπει να προσέχω κτλ... Μη με ξεχάσετε...

 

"Ο δεκάλογος του νέου Ebayer" :

 

1) Δεν αγοράζουμε ποτέ μα ποτέ από κάποιον με λίγες αξιολογήσεις (κάτω από 50 ) ή ποσοστό θετικών μικρότερο από 98%

Για αγορές μεγαλύτερης αξίας ψάχνουμε για εκατοντάδες ή και χιλιάδες πωλήσεις και ποσοστό > 99.5% Στο ebay υπάρχουν και πολλοί απατεώνες!

 

2) Καλό είναι να επικοινωνούμε πριν τοποθετήσουμε μια προσφορά ή πριν αγοράσουμε, για να διευκρινίσουμε οτιδήποτε είναι ασαφές:

Συμβατότητες, αμεταχείριστο προϊόν ή όχι, τρόπος και χρόνος αποστολής, ταχυδρομικά, τρόπος πληρωμής. Δεν κάνουμε παζάρια. Ακόμη και όλα να είναι ξεκάθαρα καλό είναι να επικοινωνούμε. Από την ταχύτητα και το περιεχόμενο της απάντησης αντλούμε πολύτιμες πληροφορίες για το ποιόν του πωλητή. (Και αυτός για εμάς. Αν είμαστε νέοι στο Ebay θα έλεγα ότι επιβάλλεται η επικοινωνία)

 

3)Εφόσον κερδίσουμε δημοπρασία, ή αγοράσουμε, πληρώνουμε το συντομότερο δυνατόν, (εφόσον έχει γίνει το βήμα 2), μόλις πάρουμε την ειδοποίηση από το Ebay, και στέλνουμε μήνυμα ότι πλήρώσαμε, ζητώντας να μας ενημερώσει όταν το στείλει.

Επίσης δεν βλάπτει να δούμε τι άλλο πουλά ο συγκεκριμένος, μπορεί να βρούμε και κάτι άλλο που θέλουμε και να γλυτώσουμε τα ταχυδρομικά!

 

4)Πληρωμές:

Ιδανικός τρόπος πληρωμής είναι μέσω Paypal. Η εγγραφή είναι απλή, δέχονται κάρτες Visa και Mastercard, δεν ξέρω αν δέχονται κάρτες τύπου electron. Σε περίπτωση που χρειαστεί επιστροφή μέρους ή ολόκληρης της πληρωμής, αυτό πιστώνεται στην κάρτα μας. Αν όμως θέλουμε να δεχτούμε χρήματα από Paypal, πχ από πώληση, αυτά δεν μεταφέρονται προς το παρόν σε ελληνικό τραπεζικό λογαριασμό, αλλά είναι διαθέσιμα για πληρωμές μέσω Paypal. Εννοείται πως το Paypal password το προσέχουμε ιδιαίτερα και το αλλάζουμε συχνά. (Η Paypal έχει εξαγοραστεί και λειτουργεί ως θυγατρική του Ebay)

Κάποιοι πωλητές δεν δέχονται Paypal. Οι επόμενοι προτιμότεροι τρόποι είναι :

Μέσω Bidpay: Με χρέωση της κάρτας μας εκδίδεται μια εντολή πληρωμής στο όνομα του αγοραστή. Ύπάρχει προμήθεια εις βάρος μας, και κάποιοι περιμένουν να πάρουν την εντολή αν και οι περισσότεροι αρκούνται στην ειδοποίηση από το Bidpay.

Χαρτονομίσματα σε φάκελο εξπρές-συστημένο-ασφαλισμένο. Για μερικές αγορές από Γερμανία, όπου λίγοι δέχονται Paypal, το δοκίμασα μετά από υπόδειξη των πωλητών και απέδωσε. Προσοχή, τα ΕΛ.ΤΑ δεν δέχονται αποστολή χαρτονομισμάτων. Αν το αποφασίσετε, φροντίστε να είναι δύσκολα αντιληπτό το περιεχόμενο και αν σας ρωτήσουν, περιέχει "έγγραφα κάποιας αξίας" ή κάτι τέτοιο. Στα μείον, ο χρόνος μέχρι να λάβει το φάκελο ο πωλητής.

Πληρωμή μέσω Western Union ή με τραπεζικό έμβασμα μάλλον δεν θα σας απασχολήσει, γιατί οι προμήθειες είναι υπέρογκες.

 

5. Μέθοδοι αποστολής / Τελωνείο

Η καλύτερη μέθοδος αποστολής από Η.Π.Α. για μικρού όγκου αντικείμενα είναι μέσω της ταχυδρομικής τους υπηρεσίας, USPS. Τα ταχυδρομικά είναι χαμηλά και η παράδοση έχει κυμανθεί μεταξύ 2(!) και 13 ημερών. Δεν μου έχει γίνει ποτέ έλεγχος τελωνείου σε τέτοια αποστολή. (Σε μέγιστο μέγεθος πακέτου όσο η συσκευασία ενός laptop και αναγραφόμενη τιμή $300). Επίσης δεν έχω χάσει ποτέ αποστολή (επί μεγάλου αριθμού, πιστέψτε με). Για μεγάλης αξίας παραγγελίες πάντως, συνήθως ζητώ να ασφαλιστεί το πακέτο στο ύψος της τιμής αγοράς, (συνήθως κοστίζει $1-3 παραπάνω)

Αντικείμενα κάποιας αξίας μέσω UPS-Fedex είναι σχεδόν σίγουρο πως θα περάσουν από τελωνείο, με συχνά προβλήματα, δείτε τα σχετικά thread.

Αν το προτείνει ο πωλητής, ή το αφήσει να εννοηθεί, σας συμφέρει να αναγράψει μικρότερη αξία, ή δείγμα ή δώρο ή επιστροφή από επισκευή. Εγώ δεν θα ζητούσα πρώτος κάτι τέτοιο.

Τα ταχυδρομεία Καναδά, Αγγλίας, Γερμανίας και ...Χονγκ Κονγκ είναι επίσης αξιόπιστα από όσα συζητούνται στα forum του Ebay.

Από την Ε.Ε. εννοείται ότι δεν μπαίνει θέμα τελωνείου. Λίγοι πωλητές χρεώνουν Φ.Π.Α.

 

6. Αξιολόγηση. Είναι κάτι στο οποίο οι πωλητές δίνουν μεγάλη σημασία, για ευνόητους λόγους. Αν πάρουμε το προϊόν και είμαστε ικανοποιημένοι, θα πρέπει να τους αφήσουμε μια θετική αξιολόγηση. Καλό είναι να ενημερώσουμε ότι το λάβαμε και αφήσαμε αξιολόγηση. Συνήθως αυτοί αφήνουν για εμάς μόλις έχει γίνει σωστά η πληρωμή.

Ας είμαστε πολύ προσεκτικοί πριν αφήσουμε αρνητική αξιολόγηση. Να έχει προηγηθεί επαρκής επικοινωνία και να αποκλείεται κάθε περίπτωση παρεξήγησης ή καυθυστέρησης της αποστολής. Είναι το σημαντικότερο όπλο μας και δεν θέλουμε να το χρησιμοποιήσουμε πρόωρα.

Καλή αξιολόγηση είναι σημαντική και για μας. Ένας πωλητής μπορεί να γράφει "Δεν στέλνω στην Ευρώπη", ή "Paypal μόνο από H.Π.Α." αλλά αν του το ζητήσουμε και δει κάποιο αριθμό θετικών, μπορεί να κάνει εξαίρεση για μας.

Σε περίπτωση που δεν είμαστε ικανοποιημένοι, ο επαγγελματίας πωλητής θα κάνει ότι μπορεί για να αποφύγει την αρνητική αξιολόγηση, κάποιες φορές ακόμη και αν δεν έχει πειστεί πως έχει άδικο (θα θυμάσαι σχετικά Nimrod:) )

Σε πάρα πολλές αγορές μου, μια μόνο φορά μου έστειλαν ασύμβατο προϊόν και μια άργησε πάρα πολύ. Και στις δύο περιπτώσεις βγήκε άκρη τελικά.

Τελευταία μας λύση είναι η αρνητική αξιολόγηση και η καταγγελία στα forums του Ebay.

 

7. Αν δεν βιαζόμαστε περιμένουμε να βρούμε το προϊόν σε καλή τιμή σε δημοπρασία, αλλιώς πάμε σε άμεση αγορά (Buy Now). Σε κάποια προϊόντα δεν υπάρχει σημαντική διαφορά τιμής, σε άλλα μπορεί να φτάσει και το 40%.

 

8. Εννοείται ότι πρέπει να γνωρίζετε καλά τη χρήση της μηχανής αναζήτησης του Ebay, για να μην μας ξεφεύγουν ευκαιρίες. Προτείνω το Advanced Search, όπου μπορείτε να βάλετε στα κριτήρια να στέλνει ο πωλητής στην Ελλάδα, όρια τιμής, να δέχεται Paypal κ.λπ.

 

9. Κατά τη δημοπρασία: Έχουμε υπολογίσει από πριν το μέγιστο ποσό που είμαστε διατεθειμένοι να δώσουμε. Δεν χτυπάμε παρά μόνο μια φορά, λίγο πριν το τέλος. Κάθε άλλη τακτική οδηγεί στο ανέβασμα της τιμής. Οι άλλοι ενδιαφερόμενοι (και μιλάμε για το Ebay!) γνωρίζουν την παρουσία μας, και θα φερθούν ανάλογα. Όταν χτυπήσουμε, δίνουμε το μέγιστο ποσό που θέλουμε. Το Ebay θα προσαρμόσει την προσφορά μας στο ελάχιστο ύψος ώστε να κερδίζει. Αν στη συνέχεια κάποιος πλειοδοτήσει, θα αναπροσαρμόσει την προσφορά μας ώστε είτε να κερδίζει, ή ως το μέγιστο ποσό. Άρα δεν έχουν νόημα τα πολλαπλά χτυπήματα.

 

10. Ε, με τόσα που μάθατε ως τώρα, να και το μυστικό των "μυημένων":

Auction Sniping, To "δολοφονικό" χτύπημα των τελευταίων δευτερολέπτων. Παρακολουθούμε την εξέλιξη σιωπηλά, και συγχρονίζουμε την προσφορά μας ώστε να τεθεί στα τελευταία δευτερόλεπτα πριν τη λήξη. Αυτό μας δίνει τα πλεονεκτήματα του 9. και δεν αφήνει χρόνο στους άλλους να ανεβάσουν την προσφορά τους.

Ιδίως ο μέχρι τότε πλειοδότης ...μένει ξερός grin.gif. Φοβόμαστε πλέον μόνο τους άλλους Snipers.

Θα μου πείτε, θα κάθομαι στις 5.50 π.μ. στο pc; Και αν μου πέσει η σύνδεση την κρίσιμη στιγμή;

Ε, ας είναι καλά τα sniping tools. Π.χ. www.auctionstealer.com. Τους λέτε τη δημοπρασία και το ποσό, και χτυπάνε αυτόματα για σας, 10 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

"Ο δεκάλογος του νέου Ebayer" :

 

....

9. Κατά τη δημοπρασία: Έχουμε υπολογίσει από πριν το μέγιστο ποσό που είμαστε διατεθειμένοι να δώσουμε. Δεν χτυπάμε παρά μόνο μια φορά, λίγο πριν το τέλος...

 

Eπεσα σε φλεβα!!! :D

Κι'εσυ ebay-holic;;; :D

 

Εχω μονο μια ενσταση ως προς το 9.

Ακολουθωντας το σκεπτικο να μην ανεβασω την τιμη, περιμενα παντα τα τελευταια δευτερολεπτα και την πατησα παμπολλες φορες!!!

Την τελευταια εβδομαδα δε, κοντεψα να σκασω γιατι εχασα μια δημοπρασια για ενα ειδος που εδω κανει 180 ευρω και στο ebay θα το επαιρνα με 12 λιρες μαζι με τα μεταφορικα!!! :(

Σε πωλητες που δεν στελνουν Ελλαδα αλλα συνεννοεισαι απο πριν και συμφωνουν να σου στειλουν, καποιες φορες οταν πας να κανεις bid σου βγαζει ενα μηνυμα που λεει οτι ο πωλητης δεν στελνει στη χωρα απο την οποια προερχεσαι και δεν σε αφηνει το συστημα να "χτυπησεις".

Πολλοι πωλητες κυριως αν δεν ειναι επαγγελματιες, δεν αλλαζουν τις ρυθμισεις τους και παρουσιαζεται αυτο το προβλημα. Ή καποιοι εχουν καποιες προϋποθεσεις π.χ. τουλαχιστον 50 αστερια, οποτε ξεροσταλιαζεις σαν τον χανο περιμενοντας με τις μερες και οταν ερθει η ωρα να χτυπησεις σου βγαζει το γνωστο μηνυματακι! :?: evil:

Εγω αν δω κατι που το θελω παρα πολυ δεν το ρισκαρω πλεον και κανω ενα χτυπημα στην αρχη. Αναρωτιεμαι ομως αν ολ'αυτα ισχυουν μεσω του link που παρεθεσες, του οποιου δεν γνωριζα την υπαρξη!

Πληρωνεις κατι γι'αυτη την υπηρεσια; Την εχεις χρησιμοποιησει ποτε;

(www.auctionstealer.com.)

Link to comment
Share on other sites

Ράννια, είσαι SUPER!!! Θα το τολμήσω και ο,τι γίνει... Τουλάχιστον δε θα χάσω 300?- 400?. Άντε, γιατί έχουν ξεφύγει εντελώς... Με όλο το θάρρος, αν χρειαστώ βοήθεια θα με καθοδηγήσεις "μέντορα";

0kEJp3.pngCsbXp3.png
Link to comment
Share on other sites

koritsia sas diavazw edw k 4 mhnes pou perimenw to mpemph k me th voh8eia sas agorasa apo bimbomarket.it to karotsaki tou chicco trio living mazi me port-bebe tou k ena epipleon ka8isma autokinhtou pou to eixe prosfora k glutwsa gurw sta 500 euro....Euxaristw para polu...H erwthsh pou sas exw apo to chemist.co.uk exei agorasei kamia sas? giati exei polla pragmata se para ma para polu oikonomikes times....K 8a h8ela na paraggeilw to krevataki tou k to strwma tou apo ekei

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βοηθήστε και μένα που είμαι αρχάρια στις αγορές από internet.Θέλω να αγοράσω παιδικά παπουτσάκια για την κόρη μου .Εσείς από ποια site αγοράζετε?Προτείνετε μου μερικά. Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοίπον κορίτσια έχω για σας ένα δυσκολάκι!!! εντελώς τυχαία έπεσα πριν λίγες μέρες στο ebay σε μια υπηρεσία όπου στέλνεις την φώτο του παιδιού και στην στέλνουν ανάλογα με ότι διαλέξεις ψηφιακά επεξεργασμένη σε νεραϊδα, γοργόνα σε πολεμιστή για τα αγόρια και άλλα τέτοια. Μήπως έχετε συναντήσει κατι τέτοιο να με βοήθησετε να το ξαναβρώ???

Ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!!!!!!

tBTkp3.png

και ο μικρός μας Θοδωρής ήρθε στις 11/04/2011

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τα φώτα σας για ακόμα μια φορά...Θέλω να πάρω all star στην ανηψιάμου και σκέφτομαι να πάρω απο το javari.Πόσα είναι τα έξοδα αποστολής και κάτι ακόμα..είναι αυθεντικά?έρχονται με κουτί κανονικά?

Mjsrp2.pngGuD6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!! Διάβαζα παραπάνω τις ωραιότατες συμβουλές της φίλης Ράννιας και σιγοψήνομαι για ebay αγορές :) Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε υπόψην σαν πωλητές εμπιστοσύνης ότι πουλάν αυθεντικές επώνυμες τσάντες, παπούτσια παιδικά, κλπ.

 

Λέτε να κάνουμε μια λίστα τέτοια; :-D

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

[παραθεση απο ΤΑΤΗ]

Κορίτσια τα φώτα σας για ακόμα μια φορά...Θέλω να πάρω all star στην ανηψιάμου και σκέφτομαι να πάρω απο το javari.Πόσα είναι τα έξοδα αποστολής και κάτι ακόμα..είναι αυθεντικά?έρχονται με κουτί κανονικά? το javari δεν στελνει παιδικα παπουτσια

 

οποια θελει εγω πηρα δυο φορες τις τελευταιες 15 μερες απο εδω http://www.charlesclinkard.co.uk/

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω αν μπορώ να παραγγείλω απο το site Marks&Spencer. έχει Ελλάδα αλλά είναι σε μία κατηγορία που γράφει You can also place orders in participating UK stores only for deliveries to the destinations listed below:(ordering in UK stores only). Ποια είναι τα συγκεκριμένα uk Stores. Κάτι χάνω μάλλον. Ξέρει κάποια να με βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Ραννια,

αν δεις το μνμ δωσε μερικες λεπτομερειες

 

Αυτη η υπηρεσια,auctionstealer ειναι δωρεαν αλλα αν θες παραπανω προνομια νομιζω μπορεις και να πληρωσεις αν καταλαβα καλα.

Εγω λοιπον γραφτηκα,και μπαινω να δωσω τον αριθμο αντικειμενου..το επομενο βημα ειναι να ορισω το χτυπημα και ποτε...καλα μεχρι εδω??

Ποιος ειναι ο καλυτερος χρονος για να ορισουμε ωστε να μην προλαβει κανεις να χτυπησει ξανα??στο 1 λεπτο πριν ληξει ας πουμε γινεται???Η επειδη δεν εχεις συνδρομη σου δινει συγκεκριμενο χρονικο περιθωριο που θα ορισεις,πχ 3 λεπτα πριν ληξει???

Ελπιζω να τα εγραψα καλα και να καταλαβες τι ρωταω...

οχι τιποτε αλλο αλλα ειδα κατι κουκλακια hello kitty με 1 λιρα...κριμα να μου ξεφυγουν:-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χρειάζομαι τις γνώσεις σας, θέλω να αγοράσω του μικρού καθισματάκι για το αυτοκίνητο. Κατέληξα στο Britax 123 evolva plus για 9-36 κιλά.

Το pingpong-online.de το έχει 180? + 10? μεταφορικά σύνολο 190?

Το olivers baby care το έχει 142 λίρες + 41 ευρώ μεταφορικά σύνολο 173 λίρες δηλαδή σε ευρώ περίπου 210.

Το ακατανόμαστο στην Ελλάδα το έχει στον κατάλογο 270 ευρώ αλλά εκεί δεν ξαναπατάω...εμπάργκο είπαμε:D

Σίγουρα συμφέρει το γερμανικό. Έχει κάποια αγοράσει από αυτό? είναι αξιόπιστο?

Τι γνώμη έχετε και για το καθισματάκι? το έχει αγοράσει κάποια?

Φιλιά...

 

τέλειο και στα δυό μου παιδιά αυτο έχω και το αγορασα και στη φιλη μου για την μικρη της απο το ebay http://cgi.ebay.co.uk/NEW-BRITAX-EVOLVA-123-CAR-SEAT-GROUP-1-2-3-MAXIM-2010-/380261307531?pt=UK_Baby_CarSeats_EH&hash=item588957148b#ht_1408wt_1137 μόνο 165? με τα μεταφορικά (κουριερ σε 10 μερες)!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα all star στο εbay με 17 USD (περιπου 12,50 ευρω) παντως και με δωρεαν μεταφορικα ....ψαξτο!

 

http://cgi.ebay.com/NEW-Converse-All-Star-Chuck-Taylor-HIGH-ShoeS-Sneakers-/250686325867?pt=US_Men_s_Shoes&var=&hash=item800f49341f

 

Τσεκαρε τον πωλητη....απο ο,τι βλεπω εχει χαμηλη βαθμολογια, αλλα θα βρεις πολλους ακομα

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ραννια,

αν δεις το μνμ δωσε μερικες λεπτομερειες

 

Αυτη η υπηρεσια,auctionstealer ειναι δωρεαν αλλα αν θες παραπανω προνομια νομιζω μπορεις και να πληρωσεις αν καταλαβα καλα.

Εγω λοιπον γραφτηκα,και μπαινω να δωσω τον αριθμο αντικειμενου..το επομενο βημα ειναι να ορισω το χτυπημα και ποτε...καλα μεχρι εδω??

Ποιος ειναι ο καλυτερος χρονος για να ορισουμε ωστε να μην προλαβει κανεις να χτυπησει ξανα??στο 1 λεπτο πριν ληξει ας πουμε γινεται???Η επειδη δεν εχεις συνδρομη σου δινει συγκεκριμενο χρονικο περιθωριο που θα ορισεις,πχ 3 λεπτα πριν ληξει???

Ελπιζω να τα εγραψα καλα και να καταλαβες τι ρωταω...

οχι τιποτε αλλο αλλα ειδα κατι κουκλακια hello kitty με 1 λιρα...κριμα να μου ξεφυγουν:-P:-P:-P

 

Βασικα αυτο το εργαλειο χρησιμευει στο αν ληγει η δημοπρασια στις 4 τα ξημερωματα (και ποιος καθεται ξυπνιος !). Και στα 3 λεπτα καλα ειναι ...εξαρταται και τι αγοραζεις βεβαια .

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προς ΓΑΤΟΥΛΑ

Με ειχες ρωτησει για ψηφιακο αλμπουμ πριν 10 μερες αλλα ελειπα εκτος, οποτε δεν μπορεσα να σε ενημερωσω. Λοιπον, ηρθε την βδομαδα που μας περασε, ειναι σαν μικρο βιβλιο, χοντρο εξωφυλλο, οι σελιδες μεσα πιο χοντρες απο χαρτι (φαντασου 3-4 σελιδες χαρτιου μαζι-ισως και παραπανω), πολυ καλη η εκτυπωση, με τον φιλο μου ξετρελαθηκαμε!!!

Μας κοστισε 39 ευρω περιπου μαζι με τα εξοδα αποστολης, εκανε γυρω στις 20 μερες να ερθει, εμεις παραγγειλαμε 98 σελιδες και ειναι πραγματικα τελειο!!! Αν θες κατι αλλο με ρωτας:D. Το site ειναι το www.blurb.com . Φιλακια!

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...