Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

kornilia σ'ευχαριστω για την μεταφραση!!!!

Μα πως να παρακολουθησω την πορεια του δεματος την στιγμη που δεν ξερω με ποια κουριερ ηρθε?Στο τηλ που πηρα ενωμεταξυ μου λενε οτι το δεμα απο 15/9 δειχνει σ'αυτους οτι ειναι στην Αγγλια!!!

Οτι να'ναι το δεμα εφυγε 17/9 κ εδω λενε 15/9!!!

Μα βρε κοριτσια αν το δεμα δεν ειχε φτασει στην Ελλαδα δεν θα μου εδιναν 2 tracking number ετσι δεν εναι?

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δεν ξερω τι να σου πω. μια φορα που ετυχε να εχω τον αριθμο αποστολης, ηταν με τη UPS και μου τον εδωσαν απο Αγγλια και παρακολουθουσα τη πορεια του δεματος μεσω του ελληνικου τους site. στη δικη σου περιπτωση μαλλον επρεπε το courier της Αγγλιας να σε ενημερωσει με ποιον συνεργαζεται στην Ελλαδα για να εντοπισεις το δεμα σου.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

age την μαρκα που θεσ την εχουν και αυτοιμ αλλα δεν εχει τιποτα στο σαιτ τους απο αυτα ( γενικα δεν εχει πολλα παπουτσια) αν θες στειλτους ενα mail γιατι στελνουν ελλαδα http://www.bambinishoes.co.uk/# Εγω περιμενω αυριο το δευτερο ζευγαρι παπουτσια αντε να δω:D:D

Link to comment
Share on other sites

.....Τι να πω τοσο βοδια ρε παιδια εδω οι Ελληνες?...

 

Soul21 φαινεται οτι δεν εχουμε μονο εμεις το προνομιο!!!

Παρηγγειλα 2 φορες καροτσακι απο Αγγλια μεσω parcelforce και καθε φορα που μιλουσα μαζι τους στο live help μου λεγαν και κατι διαφορετικο σχετικα με τα απαιτουμενα εγγραφα που επρεπε να στειλω!

Το αποκορυφωμα ηταν στη δευτερη παραγγελια, οπου τους ζητησα να αλλαξουμε την ημερομηνια που θα παραλαμβαναν το καροτσακι γιατι δεν ειχαν φτασει ακομα τα εγγραφα, και πηγαν 3!!! φορες σε ασχετη ημερομηνια να το παραλαβουν! :confused:

Τελικα το παρελαβαν μια μερα πριν απο τη συμφωνημενη οπου ετυχε να βρισκεται συμπτωματικα στο σπιτι της η πωλητρια!!!

Δεν ειμαστε μονο εμεις καφροι! :(

Παντως απο τη στιγμη που φτανει στην Ελλαδα δεν μου εχουν δωσει ποτε σωστες πληροφοριες για να το εντοπισω. Απλα θα σου ερθει... :evil:

Εμενα την πρωτη φορα ηρθε με ACS και τη δευτερη πριν λιγες μερες, με Speedex.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

age την μαρκα που θεσ την εχουν και αυτοιμ αλλα δεν εχει τιποτα στο σαιτ τους απο αυτα ( γενικα δεν εχει πολλα παπουτσια) αν θες στειλτους ενα mail γιατι στελνουν ελλαδα http://www.bambinishoes.co.uk/# Εγω περιμενω αυριο το δευτερο ζευγαρι παπουτσια αντε να δω:D:D

ναι δεν έχει πάντως είναι ενδιαφέρον site antu δεν το βλέπω στην λίστα μας είναι η δεύτερη φορά που παραγγέλνεις?? όταν σου έρθουν πές μας να το βάλουμε

Link to comment
Share on other sites

Tελικα good luck εχεις πολυ δικαιο!!!!

Στην περιπτωση μου καφροι ειναι οι Αγγλοι κ οχι οι Ελληνες τζαμπα τους εβρισα!!!

Μιλησε η Μαρια με την parcelforce κ της ζητησανε λεπτομερειες του δεματος χρωμα διαστασεις κτλ , εντελως καθυστερημενοι μιλαμε οι ανθρωποι!!!!

Και να ελεγα ηταν κανενα μικρο δεματακι αντε μπορει να παραπεσε καπου ολοκληρο καροτσι στραβωμαρα εχουν??

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες απλα με μπερδευει λιγο που δεν εχει ολα τα νουμερα που θελει κανεις στο συγκεκριμενο ειδος που θελει..σου τα στελνουν συντομα? ΕΙΣΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ?Τι εχεις αγορασει αν επιτρεπεται?μηπως ξερεις κατι για το www.shoeslist.com ? Το βρήκα ψαχνοντας και δεν εχω ξαναψωνισει απο εκει.ειναι αραγε αξιοπιστο?

Εχω ψωνίσει διάφορα πράγματα, ρούχα και παπούτσια για όλη την οικογένεια, καλλυντικά, αρώματα, διακοσμητικά πάσης φύσεως, ηλεκτρονικά, είδη ραπτικής , DVD, χαρτικά και πολλά άλλα... Νούμερα γενικώς υπάρχουν, αν δε βρεις αμέσως αυτό που θέλεις είναι βέβαιο ότι θα το βρεις μέσα στις επόμενες μέρες γιατί έχει άπειρα πράγματα και ανανεώνονται συνεχώς. Ο,τι είναι από Αγγλία, σε 1 εβδομάδα περίπου έρχεται. Το shoeslist δεν το ξέρω...

βετα:lol:

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια ξερω σας εχω πρηξει αλλα ζηταω για ακομα μια φορα την βοηθεια σας γιατι δεν καταλαβα την προηγουμενη φορα!!!

Θελω να αγορασω μπουκαλια avent την ισοθερμικη τσαντα,μπουκαλι εκμαθησης κ τα via πως μπορω απο τοebay να ψαξω να βρω εναν πωλητη για ολα αυτα?

Καλα στο amazon δεν σκαμπαζω τιποτα δεν μπορω να βγαλω ακρη.....

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://stores.ebay.co.uk/LULLABY-BABES__W0QQ_sidZ695758042?_nkw=avent&submit=Search

 

κοιτα αυτο. δεν εχει ολα αυτα που θες, αλλα αν το ψαξεις θα τα βρεις ολα μαλλον. ειναι δυσκολο να τα βρεις ολα απο ενα πωλητη και να στελνει κι Ελλαδα.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε...παρήγγειλα χαλί διάδρομο από http://www.carpetvista.com.

 

χειροποίητο μαλλί βαμβάκι 3 μέτρα 220 ευρώ με τα μεταφορικά...έβαλα παραγγελία 14/09 βράδυ. 15/09 επιβεβαίωση ότι φορτώθηκε από την αποθήκη. 22/09 παράδοση από UPS! Το χαλί ΑΚΡΙΒΩΣ όπως στη φώτο στο σαιτ :)

 

Να μην έχω κι άλλα λεφτά...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια ξερω σας εχω πρηξει αλλα ζηταω για ακομα μια φορα την βοηθεια σας γιατι δεν καταλαβα την προηγουμενη φορα!!!

Θελω να αγορασω μπουκαλια avent την ισοθερμικη τσαντα,μπουκαλι εκμαθησης κ τα via πως μπορω απο τοebay να ψαξω να βρω εναν πωλητη για ολα αυτα?

Καλα στο amazon δεν σκαμπαζω τιποτα δεν μπορω να βγαλω ακρη.....

 

Δε νομιζω να σε συμφερει απο το ebay. Στο Amazon τα εχει ολα (αν καταλαβα καλα τι ακριβως ψαχνεις) το ιδιο το amazon που συνολικα θα εχεις καλυτερα μεταφορικα.

Ψαξε σε καθε ειδος που σε ενδιαφερει, οταν βλεπεις τις πληροφοριες του προϊοντος, σε καποια προϊοντα γραφει "Dispatched from and sold by Amazon.co.uk"

Αυτα στα στελνει ο ιδιος πωλητης (στην ουσια το amazon) οποτε γλυτωνεις μεταφορικα. Δεν ξερω α σε μπερδεψα περισσοτερο. Αν χρειαστεις βοηθεια εδω ειμαστε! :D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μολις μπηκα για να ρωτησω λεπτομερειες για το amazon k ειδα το μνμ σου good luck!

Λοιπον εκανα ενα καλαθι στο amazon με τα προιοντα που θελω μου βγαζει συνολικο ποσο 53 και αφαιρει 10=43

Αφου προχωρησω στο ταμειο μου βγαζει ποσο 62,27 κ γραφει αυτοGet the Amazon.co.uk MasterCard, and your purchase today could effectively cost you £52.27 instead of £62.27! You'll get £10 credited to your card when you spend £25 anywhere within the first 60 days and get 0% on ALL purchases for 9 months from the date your account is opened. Typical rate 16.9% APR (variable)

Δηλαδη απο οτι καταλαβα αν βγαλω την καρτα του αμαζον μου κανει εκπτωση 10λιρες?

Για να την βγαλω πρεπει να δωσω τα στοιχεια της καρτας μου ετσι δεν ειναι?Ειναι ασφαλες?

Εδω δεν μπορεις να πληρωσεις με paypal ετσι δεν ειναι?

Γινεται να πληρωσω με την προπληρωμενη καρτα της Πειραιως ή θελει πιστωτικη?

Αυτα τα λιγα θελω μονο!!!!!:):)

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως μονο οσοι ειναι Βρετανοι εχουν το δικαιωμα να βγαλουν αυτη την καρτα. Το ειχα ψαξει πολυ και ειχα ρωτησει μεχρι και στο διευθυντη της τραπεζας γιατι εγω ειχα ΑΦΜ Αγγλιας, αλλα δεν... :roll:

Πληρωνεις ομως μεσω paypal. Σου δινει αυτη την επιλογη.

Επειδη το amazon εχει απο σερβιετες μεχρι κουρτινοξυλα δεν κοιτας μηπως σου χρειαζεται και κατι αλλο;

Θα σου στειλω σε λιγακι πμ γιατι παω να ταισω το μωρο.:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον μολις μπηκα για να ρωτησω λεπτομερειες για το amazon k ειδα το μνμ σου good luck!

Λοιπον εκανα ενα καλαθι στο amazon με τα προιοντα που θελω μου βγαζει συνολικο ποσο 53 και αφαιρει 10=43

Αφου προχωρησω στο ταμειο μου βγαζει ποσο 62,27 κ γραφει αυτοGet the Amazon.co.uk MasterCard, and your purchase today could effectively cost you £52.27 instead of £62.27! You'll get £10 credited to your card when you spend £25 anywhere within the first 60 days and get 0% on ALL purchases for 9 months from the date your account is opened. Typical rate 16.9% APR (variable)

Δηλαδη απο οτι καταλαβα αν βγαλω την καρτα του αμαζον μου κανει εκπτωση 10λιρες?

Για να την βγαλω πρεπει να δωσω τα στοιχεια της καρτας μου ετσι δεν ειναι?Ειναι ασφαλες?

Εδω δεν μπορεις να πληρωσεις με paypal ετσι δεν ειναι?

Γινεται να πληρωσω με την προπληρωμενη καρτα της Πειραιως ή θελει πιστωτικη?

Αυτα τα λιγα θελω μονο!!!!!:):)

 

οπως λεει κι η good luck η καρτουλα αυτη δεν βγαινει για εμας!!!εννοειται μπορεις να πληρωσεις με προπληρωμενη,εγω ετσι πληρωνω με την προπληρωμενη της Κυπρου!!

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως ή στραβωμαρα εχω αλλα paypal δεν βλεπω πουθενα......καλα ειμαι κ ασχετη εννοειται....μπορει να'ναι μπροστα μου κ να μην βλεπω!!!!

Αλλα αφου γινεται κ με προπληρωμενη οκ!!!

Σ'ευχαριστω κ εσενα marsolan!!!!

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

εμεις περυσι πηραμε 2 χαλια απο το ebay και μας ειχε παει 30 ευρω το ενα με τα μεταφορικα (ποιοτητας shaggy 1,60χ2,30)...00020071.gif

για κοιταχτε κ απο κει (ebay γερμανιας το πηραμε!!)[/url]

 

 

 

 

 

bV6Dp3.png
Link to comment
Share on other sites

εμεις περυσι πηραμε 2 χαλια απο το ebay και μας ειχε παει 30 ευρω το ενα με τα μεταφορικα (ποιοτητας shaggy 1,60χ2,30)...00020071.gif

για κοιταχτε κ απο κει (ebay γερμανιας το πηραμε!!)[/url]

 

 

 

 

 

 

καινουργια ????

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

εμεις περυσι πηραμε 2 χαλια απο το ebay και μας ειχε παει 30 ευρω το ενα με τα μεταφορικα (ποιοτητας shaggy 1,60χ2,30)...00020071.gif

για κοιταχτε κ απο κει (ebay γερμανιας το πηραμε!!)[/url]

 

 

 

 

 

Και πως λένε το χαλί στα γερμανικά???Ξέρει καμία γιατί ψάχνω και εγώ χαλιά να ρίξω μια ματιά???

Mjsrp2.pngGuD6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ε, θα τρελαθώ... Λοιπόν, η μαμά μου είχε ένα φουρνάκι που είχε πάρει, μέσω ντίλερ, πριν χρόνια γύρω στις 60000+ δραχμές. Της χάλασε και λέμε δεν παίρνουμε τηλ στην εταιρεία μήπως και αγοράσω ένα καινούριο; Πόσο πήγε;;; 355? σε προσφορά!; Δεν μπαίνω στο ebay λέω... Ιδού τα αποτελέσματα: http://cgi.ebay.com/NEW-AROMA-TURBO-OVEN-AST900E-/400143585817?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5d2a6a9219#ht_2343wt_1189 Ούτε 100?. Δηλ εμείς είμαστε οι μακάκες της υφηλίου;;; Στο θέμα μας τώρα. Τα φώτα σας για τις αγορές στο ebay. Τι πρέπει να προσέχω κτλ... Μη με ξεχάσετε...

0kEJp3.pngCsbXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ε, θα τρελαθώ... Λοιπόν, η μαμά μου είχε ένα φουρνάκι που είχε πάρει, μέσω ντίλερ, πριν χρόνια γύρω στις 60000+ δραχμές. Της χάλασε και λέμε δεν παίρνουμε τηλ στην εταιρεία μήπως και αγοράσω ένα καινούριο; Πόσο πήγε;;; 355? σε προσφορά!; Δεν μπαίνω στο ebay λέω... Ιδού τα αποτελέσματα: http://cgi.ebay.com/NEW-AROMA-TURBO-OVEN-AST900E-/400143585817?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5d2a6a9219#ht_2343wt_1189 Ούτε 100?. Δηλ εμείς είμαστε οι μακάκες της υφηλίου;;; Στο θέμα μας τώρα. Τα φώτα σας για τις αγορές στο ebay. Τι πρέπει να προσέχω κτλ... Μη με ξεχάσετε...

πρώτα από όλα να μπαίνεις στο Αγγλικό ebay.co.uk :-D:-D

Αμερική αν στέλνει μπορεί να σταματήσει στο τελωνείο (εκτός και αν ο πωλητής είναι ιδιώτης και δεχθεί να το μαρκάρει ως δώρο)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...