Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

πριν σας διαβασω παντως ελεγα να συμβιβσβτω με τις uggoγαλοτσες http://www.yoox.com/item/YOOX/UGG+AUSTRALIA/dept/women/tskay/361A2971/rr/1/cod10/44213826IQ/sts/sr_women80

που ειναι κ απο το yoox κ το συμπαθω ιδιαιτερως...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εδω παντως φοριουνται πολυ οι HUNDER με την καλτσα απο μεσα....

http://www.amazon.co.uk/Hunter-Womens-Original-Wellies-W23499/dp/B000UGWP5W/ref=sr_1_5?ie=UTF8&s=shoes&qid=1284149942&sr=8-5

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

πριν σας διαβασω παντως ελεγα να συμβιβσβτω με τις uggoγαλοτσες http://www.yoox.com/item/YOOX/UGG+AUSTRALIA/dept/women/tskay/361A2971/rr/1/cod10/44213826IQ/sts/sr_women80

που ειναι κ απο το yoox κ το συμπαθω ιδιαιτερως...

 

κοιτα εδω ποσο τις εχει μεγαλη διαφορα δλδ 206 ευρω

http://www.amazon.co.uk/Ugg-Australia-Millcreek-Wellies-5699/dp/B002PU9O78/ref=sr_1_38?s=shoes&ie=UTF8&qid=1284154707&sr=1-38

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν η ισοθερμική τσάντα κάνει την ίδια δουλειά εγώ πάντως έχω το θερμός της chicco αυτό με το μπλε καπάκι (υπάρχει και με κόκκινο αλλά είναι για το φαγητό αργότερα), και ετοιμάζεις το γάλα στο μπουκάλι και το διατηρεί ζεστό για 5 ώρες! Μας έχει σώσει. Και αν θες να είναι ακόμα πιο "φρέσκο" το γάλα σου, βάζεις απλά το νεράκι και προσθέτεις το γάλα όταν είναι η ώρα να ταίσεις. Γι αυτήν την περίπτωση καλό είναι να έχεις εκείνα τα κουτάκια που βάζεις μέσα τις μεζούρες για το γάλα για να μη χρειάζεται να κουβαλάς όλο το κουτί:wink:

 

Τώρα, όσο για τη φρουτόκρεμα αν κάποια βρει λύση ας μου την πει κι εμένα.. Δεν έχουμε αρχίσει ακόμα να τρώμε αλλά ειναι κατι που με απασχολεί... Τα φρούτα δεν πρεπει να τα φτιαχνουμε εκεινη την ωρα για να μη χαλάνε?

 

 

 

Εννοειτε το κουτακι με τις μεζουρες γαλατος εξω!!!!Εγω το βοδι που στην αρχη κουβαλουσα ολο το κουτι.....δεν ηξερα οτι υπαρχει τετοιο πραγμα!!!!

Ασε η φρουτοκρεμα πονεμενη ιστορια εγω λυση δεν μπορω να βρω για εξω αν καποια παλια μανουλα ξερει ας μας πει κ εμας!!!!

 

 

κοιτα,εμενα με εχει βολεψει παρα πολυ οταν θελω να ειμαι εξω καποιες ωρες και χρειαστει να ταισω.Χωραει τρια μικρα μπουκαλια 125αρια ή δυο μεγαλα 260αρια.Εχω μονο νερο μεσα και την σκονη σε δοσεις και το ετοιμαζω τσακ-μπαμ.επισης χωραει μεσα και τα κυπελακια via με φαγητο,μεριδες!

τωρα για την φρουτοκρεμα...σε 1.5 μηνα ξεκιναμε,αλλα θα χρησιμοποιησω το τσαντακι κι εκει αν χρειαστει με τα κυπελλακια που ειπα.

 

Τα via ειναι τα κυπελακια της avent να υποθεσω μαλλον θα παρω κ απ'αυτα!!!

Αλλα η φρουτοκρεμα κ παλι?Αφου μετα απο ενα τεταρτακι θα αρχισει να μαυριζει δεν θα ειναι φρεσκια κ παλι.....

Δηλαδη αξιζει να παρω αυτη την τσαντα?Προς το παρον παιρνω θερμο εξω κ τα μπουκαλια με λιγο κρυο νερο......αφηστε που αρχισαμε νουλακ εδω κ 2 μερες τωρα θα κουβαλαω την κονσερβα!!!!:evil:

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε συ...Τη φρουτόκρεμα δεν υπάρχει τρόπος να τη διατηρήσεις. Τη δίνουμε για τις βιταμίνες οι οποίες άπαξ και μείνουν ώρα στο μπολάκι να περιμένουν, "την κάνουν".

Αν σκόπευες να κάνεις αγορά μόνο για τη φρουτόκρεμα, μάλλον δεν χρειάζεται...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οχι τα via τα θελω για το φαγητο!!!

Απλα ρωτησα αν ξερει καποια κοπελα τι λυση μπορει να υπαρχει για την φρουτοκρεμα γιατι οπως λες δεν εχει νοημα να την δωσεις μετα απο ωρα.....

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΓΟΡΑ ΜΕΣΩ INTERNET ΑΠ΄ΤΟ mytoys.de ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ. ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ, ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΛΑΒΑ e-mail ΟΤΙ ΕΦΥΓΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΔΕΜΑ ΚΑΙ ΤΡΙΤΗ ΕΦΥΓΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ. ΤΑ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΠΕΜΠΤΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ...

ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ (ΑΝ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ) ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΜΟΝΟ 15,95 ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΚΑΛΥΨΑ ΜΕ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΙΜΗΣ ΕΝΟΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΡΟΪΟΝΤΟΣ.

ΤΟ ΜΟΝΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΥΝΕΧΩΣ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ...

t4Esp3.png qIf3p3.png

Στις 18-12-2010 ήρθε στη ζωή το τρίτο Αστεράκι μας!!! Η μπουμπού μας!

Link to comment
Share on other sites

Οχι να την διατηρησεις να την φτιαξεις εξω γινεται?Καποιο μηχανημα που να πολτοποιει τα φρουτα?Να μου πεις θα παρεις μαχαιρακι εξω να ξεφλουδιζεις τα φρουτα?Εστω μπανανα πορτοκαλι.....που ειναι κ ευκολα!!!!

Και εννοειται δεν μιλαω για καθημερινη χρηση αλλα προκειμενου να χαθει το γευμα γιατι να μην το ετοιμασεις εξω αν υπαρχει λυση?

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εψαχνα ξενοδοχειο για το Λονδινο Χριστουγεννα και βρηκα αυτο το site μηπως το ξερει καποιος αμα ειναι αξιοπιστο ????Το βρηκα στις διαφημισεις του facebook.

 

www.taxidiamprosta.com

 

Αν δεν το ξερετε μηπως ξερετε καποιο αλλο site που να το εχετε προτιμησει για ξενοδοχεια στο Λονδινο ????

3lSop2.png

 

DUvpp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε αυτο το site εχει καταπληκτικα πραγματα και παρα πολυ καλες τιμες... Ειναι η αντιστοιχη laredoute στην αγγλια... Εννοειται οτι δε στελνει ελλαδα ουτε δεχεται ελληνικη πιστωτικη.. Μονο μεσω σαλοπετας οτι κανουμε...

 

http://www.vertbaudet.co.uk/

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Εψαχνα ξενοδοχειο για το Λονδινο Χριστουγεννα και βρηκα αυτο το site μηπως το ξερει καποιος αμα ειναι αξιοπιστο ????Το βρηκα στις διαφημισεις του facebook.

 

www.taxidiamprosta.com

 

Αν δεν το ξερετε μηπως ξερετε καποιο αλλο site που να το εχετε προτιμησει για ξενοδοχεια στο Λονδινο ????

 

Γενικά για ξενοδοχεία και ειδικότερα για αυτά του εξωτερικού προσωπικά χρησιμοποιώ http://www.booking.com

Έχει τρομερές προσφορές! Το καλοκαίρι έκλεισα στο Porto Rio δωμάτιο στα 76 ευρώ ενώ κανονικά είχε 146!

Το tip που σου δίνω είναι να κλείσεις το δωμάτιο 2-3 μέρες πριν το ταξίδι σου γιατί πέφτουν πολύ οι τιμές.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστουμε για το μεγια αλλα θα το ευχαριστηθει αλλο μωρακι αφου ειναι δωρο για μια φιλη..........εεεε θα μπουμε κ εμεις να κανουμε καμια τσαρκα να το δοκιμασουμε !!!!

 

Θες να γίνουμε φίλες!!!;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια θελω να ευχαριστησω κ δημοσια την Μαρια(salopeta) που τελικα μου εκανε την αγορα που ηθελα κ γλυτωσα 220 ευρω!!!!

Εψαχνα το silver crosss dazzle το ειχα γραψει πριν μερες!

Εδω ζητουσαν 430 ευρω με εκπτωση παρακαλω (για καροτσι+πακετο)!!!

Εμενα μου βγηκε 173 λιρες μαζι με την αμοιβη της Μαριας κ τα εξοδα αποστολης!!!!

ΜΑΡΙΑ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩ!!!!

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια θελω να ευχαριστησω κ δημοσια την Μαρια(salopeta) που τελικα μου εκανε την αγορα που ηθελα κ γλυτωσα 220 ευρω!!!!

Εψαχνα το silver crosss dazzle το ειχα γραψει πριν μερες!

Εδω ζητουσαν 430 ευρω με εκπτωση παρακαλω (για καροτσι+πακετο)!!!

Εμενα μου βγηκε 173 λιρες μαζι με την αμοιβη της Μαριας κ τα εξοδα αποστολης!!!!

ΜΑΡΙΑ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩ!!!!

 

 

Τέλεια!! Κι εγώ νόμιζα ότι η σαλοπέτα δε στελνει ογκώδη πραγματα όπως καροτσακια....

Μεγια και καλες βολτες!

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

To καροτσι ειναι πολυ ελαφρυ κ το δεμα δεν ξεπερνα τα 10 κιλα γι'αυτο κ το ανελαβε!!!

Δεν εχει προβλημα αν το δεμα ειναι μεχρι 10 κιλα το αναλαμβανει!!!!

Ευχαριστουμε για το μεγια αλλα θα το ευχαριστηθει αλλο μωρακι αφου ειναι δωρο για μια φιλη..........εεεε θα μπουμε κ εμεις να κανουμε καμια τσαρκα να το δοκιμασουμε !!!!

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπον,σημερα φορεσαμε το φορμακι με ποδαρακι απο νεξτ 3-6 μηνων.Η μπεμπα ειναι 4 μηνων και λογικα πρεπει να ειναι περιπου 7.5 κιλα και περιπου 68 ποντους(την Τριτη θα μετρηθουμε σιγουρα).Εεε,της ειναι τσιμα-τσιμα κυριως οσον αφορα το υψος,βρισκουν τα ποδαρακια στις θηκουλες δεν ειναι ανετο.Στο πλατος της ειναι μια χαρα αλλα στα ποδια κοντο.

Για οσες μαμαδες λοιπον ενδιαφερονται,γνωμη μου να προτιμηθει το επομενο ηλικιακο νουμερο εκτος αν εχουν μικροκαμωμενο-αδυνατουλικο μπεμπακι.

Στα ρουχα,φορεματακια-κολανακια-παντελονακια κλπ ειναι πολυ καλα..μονο στα φορμακια βρηκα προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Σας διαβαζω εδω και καιρο και με εχετε βοηθησει πολυ με τις ανακαλυψεις σας! Σας ευχαριστω πολυ ολες! :P

Εχω μια ερωτησουλα για τα next. Συμφωνα με το site τους, υπαρχει μαγαζι next στην Πατρα. Σε λιγο καιρο θα βρεθω στην συγκεκριμενη πολη και αναρωτιομουν αν αξιζει τον κοπο να κανω απευθειας τα ψωνια μου απο το συγκεκριμενο μαγαζι ή αν ο ιδιοκτητης του εχει παρει μαθηματα απο το mothercare (διπλασιες τιμες σε σχεση με Αγγλια). :evil:

Υπαρχει καποια φιλη Πατρινια που μπορει να με διαφωτισει? Ευχαριστω!;)

yleap2.png In10p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Σας διαβαζω εδω και καιρο και με εχετε βοηθησει πολυ με τις ανακαλυψεις σας! Σας ευχαριστω πολυ ολες! :P

Εχω μια ερωτησουλα για τα next. Συμφωνα με το site τους, υπαρχει μαγαζι next στην Πατρα. Σε λιγο καιρο θα βρεθω στην συγκεκριμενη πολη και αναρωτιομουν αν αξιζει τον κοπο να κανω απευθειας τα ψωνια μου απο το συγκεκριμενο μαγαζι ή αν ο ιδιοκτητης του εχει παρει μαθηματα απο το mothercare (διπλασιες τιμες σε σχεση με Αγγλια). :evil:

Υπαρχει καποια φιλη Πατρινια που μπορει να με διαφωτισει? Ευχαριστω!;)

Απ' ότι μου έχουν πει φίλες Πατρινές, οι τιμές είναι τσιμπημένες και δεν υπάρχει όλη η κολεξιόν του Αγγλικού καταστήματος

Link to comment
Share on other sites

Οχι τα via τα θελω για το φαγητο!!!

Απλα ρωτησα αν ξερει καποια κοπελα τι λυση μπορει να υπαρχει για την φρουτοκρεμα γιατι οπως λες δεν εχει νοημα να την δωσεις μετα απο ωρα.....

Να σας πω τι έκανα για τη φρουτόκρεμα.

Πήγαινα για καφεδάκι και ρωτούσα τι φρούτα έχει το μαγαζί.

Επέλεγα τι θέλω και τους ζητούσα να μου τα αλέσουν και να τα βάλουν σε μπωλ παγωτού.

Με χρέωναν όσο ένα φυσικό χυμό κοκτέηλ, που παρασκευάζεται με τον ίδιο τρόπο απλά προσθέτουν νερό ή amita.

Κάποιες φορές που είμαστε "εν κινήσει" και δεν ήθελα να πιω καφέ, έκανα το ίδιο ακριβώς, μόνο που είχα μαζί μου το δικό μου μπωλ και μου την έβαζαν.

Μετά καθόμαστε σ' ένα παγκάκι, έτρωγε και ύστερα συνεχίζαμε τη βόλτα μας.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
  • Σύνδεση/Εγγραφή

    Για να μπορέσετε να απαντήσετε σε ερωτήματα ή να ρωτήσετε τα μέλη κάποιο νέο ερώτημα είναι απαραίτητο να εγγραφείτε! Είναι εύκολο & δωρεάν: 

  • Δημοφιλή μέλη

×
×
  • Δημιουργία νέου...