Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

καλησπερα!γενικα αργει λιγο και το μοδερκερ απο οτι λεει η μαρια να τησ τα στειλει και η μαρια να απαντησει!!εγω εκανα πληρωμη 25/8 και τα εστειλε την τεταρτη με το κουριερ!!ειναι λιγο χαλια το κουριερ γιατι οπωσ τα γραφει στο σαιτ του και βαζω τον κωδικο δεν καταλαβαινω τι στο διαολο λεει!!

 

έξοδα πόσα πλήρωσες για το κούριερ;;; δηλαδή εκτός από τα πράγματα που ψώνισες πόσα πλήρωσες ακομα;;;

δηλαδή θέλουμε ένα εικοσαήμερο μέχρι να έρθουν....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια HELP και μένα!!! έκανα για πρώτη φορά πριν από λίγο 2 παραγγελίες φορμάκια mothercare από διαφορετικούς seller από το ebay. Μου έστειλαν mail ότι έλαβαν την παραγγελία και μου ζητάνε τρόπο πληρωμής (paypal ή personal cheque ή postal order/bank's draft). Μπορεί να μου πεί κάποια τι εννοεί με το postal order/bank's draft ?? Ti θέλει να πει ο ποιητής???

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα βόλτα από H&M και απογοητεύτηκα από τα παιδικά του (αν και ήμουν τρελή φαν). Η ποιότητα ήταν χάλια. Τελικά η σαλοπέτα είναι μονόδρομος..

 

Να σε ρωτήσω σχετικά με την ποιότητα των H&M;δεν είναι βαμβακερά;γιατί αυτό με ενδιαφέρει περισσότερο και επειδή θα κατέβω στην Αθήνα σε 2-3 εβδομάδες σκεφτόμουν να περάσω από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

όντως οι τιμές είναι καλές!!!!

εγώ που εκτυπώνω φωτό σε 13*18 κάνουν 0,50 η μία κι αυτοί τις έχουν 0,33....

και στέλνεις με mail τις φωτό που θες, τις εκτυπώνουν και σου τις στέλνουν;;;;

έχεις παραγγείλει και καμιά περίεργη εκτύπωση;;; κανα παζλ ή τίποτα τέτοιο;;;

 

οχι, δυστυχως δεν έχω παραγγείλει τίποτα άλλο πέρα από εκτυπώσεις. Αλλά έχω πάρει αρκετά μεγάλες σε μέγεθος και ήταν εξαιρετικές.

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω σχετικά με την ποιότητα των H&M;δεν είναι βαμβακερά;γιατί αυτό με ενδιαφέρει περισσότερο και επειδή θα κατέβω στην Αθήνα σε 2-3 εβδομάδες σκεφτόμουν να περάσω από εκεί.

Εγώ έχω αρκετά Η&Μ ρούχα για την μικρή. Είναι βαμβακερά και μάλιστα από βιολογικό βαμβάκι. Είμαι ευχαριστημένη με την σχέση ποιότητας / τιμής για τα ρούχα της μικρής που μπορεί να μην προλάβουμε να τα φορέσουμε 3η φορά.

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια HELP και μένα!!! έκανα για πρώτη φορά πριν από λίγο 2 παραγγελίες φορμάκια mothercare από διαφορετικούς seller από το ebay. Μου έστειλαν mail ότι έλαβαν την παραγγελία και μου ζητάνε τρόπο πληρωμής (paypal ή personal cheque ή postal order/bank's draft). Μπορεί να μου πεί κάποια τι εννοεί με το postal order/bank's draft ?? Ti θέλει να πει ο ποιητής???

 

εννοει ταχυδρομικη επιταγη ή τραπεζικο εμβασμα!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες ΣΟΣ!!!

ψαχνω μπουκαλια avent θελω να παρω 3 + ποτηρακια εκμαθησης....

Και μια ακομα ερωτηση λεω να παρω μπουκαλια των 260ml ή θα μου χρειαστουν κ μεγαλυτερα δηλαδη των 330 ml σε ποια ηλικα δηλαδη υπαρχει περιπτωση να φαει 330?

 

Και κατι ειχε παρει το ματι μου για ενα πιατακι που βεντουζαρουν τα παντα πανω του?

 

Απο που με συμφερει να αγορασω λετε?Απο e-bay πρεπει να βρω εναν πωλητη για να μην εχω διπλα εξοδα κ δεν το κατεχω κ πολυ το αντικειμενο.....

 

soul,κι εγω απο amazon.co.uk βρηκα καταπληκτικες τιμες...το πακετο των 4 μπουκαλιων 260 μλ το πηρα 9 λιρες:shock::shock:παμφθηνα λεμε.Οσο για εκπαιδευτικα ποτηρακια παλι απο το αμαζον πηρα ξεχωριστα τα hanles και τα spout κι ετσι οταν ερθει η ωρα θα μετατρεψω τα μπουκαλια σε εκπαιδευτικα χωρις περιττα εξοδα.

επισης τα μπουκαλια 330 μλ ειναι πιο φθηνα και χρειαζονται αλλα φανταζομαι εκει γυρω στο ετος

Link to comment
Share on other sites

kalamaraki k marsolan σας ευχαριστω παρα πολυ!!!!

Παω Δευτερανα βαλω χρηματα στην καρτα κ βουρ για μπουκαλια!!!!

Στο amazon τι μεταφορικα παιζουν δεν μπορω να καταλαβω!!!!

Συμφερει να τα παρω ολα απο εναν πωλητη?

Φανταζομαι πληρωνω κανονικα με paypal?

Bασικα Δευτερα θα σας χρειαστω να μου πειτε ακριβως τι να κανω γιατι οπως ειπα ειμαι κ ασχετη.......

 

Τα hanles φανταζομαι ειναι οι λαβες για να πιανει το παιδακι?προσαρμοζουν σ'ολα τα μπουκαλια της avent?

Τα spout τι ειναι?θηλες?

ααααα κ κατι αλλο επειδη σκεφτομαι να τα παρω μαζεμενα ποσες θηλες λετε να παρω για να ξεμπερδευω κ να μην ξαναγορασω?καθε ποτε τις αλλαζετε εσεις?

Σας ζαλισα???

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalamaraki k marsolan σας ευχαριστω παρα πολυ!!!!

Παω Δευτερανα βαλω χρηματα στην καρτα κ βουρ για μπουκαλια!!!!

Στο amazon τι μεταφορικα παιζουν δεν μπορω να καταλαβω!!!!

Συμφερει να τα παρω ολα απο εναν πωλητη?

Φανταζομαι πληρωνω κανονικα με paypal?

Bασικα Δευτερα θα σας χρειαστω να μου πειτε ακριβως τι να κανω γιατι οπως ειπα ειμαι κ ασχετη.......

 

Τα hanles φανταζομαι ειναι οι λαβες για να πιανει το παιδακι?προσαρμοζουν σ'ολα τα μπουκαλια της avent?

Τα spout τι ειναι?θηλες?

ααααα κ κατι αλλο επειδη σκεφτομαι να τα παρω μαζεμενα ποσες θηλες λετε να παρω για να ξεμπερδευω κ να μην ξαναγορασω?καθε ποτε τις αλλαζετε εσεις?

Σας ζαλισα???

 

θα επιλεξεις πωλητη το amazon,οχι αλλους!τα μεταφορικα ειναι το πολυ 7 λιρες για μεγαλο κουτι και επισης θα υπολογισεις 23% φπα.Και παλι φτηνα βγαινουν.

τα spout ειναι τα στομια που εχουν τα εκπαιδευτικα ποτηρακια θα τα χρειαστεις απο τον 6ο μηνα και μετα,τα handles ναι,εφαρμοζουν σε ολα τα μπουκαλια.

Να προτιμησεις την κιτρινη(gold) σειρα

τα μπουκαλια των 260 μλ εχουν απο μονα τους την θηλη νο 2,τα μικρα των 125 εχουν την θηλη 1 και τα 330 εχουν αυτην που ειναι ελεγχομενης ροης(variable flow)

 

εγω μολις σαραντησε της εβαλα τη θηλη 2 και την εχει ακομη μεχρι τωρα που ειναι 4 μηνων.Δοκιμασα την 3 που ειναι απο 3-6 μηνων αλλα της ετρεχε το γαλα...οποτε θα το αφησω για αργοτερα.Θηλες θα παρεις οσα και τα μπουκαλια σου!

και πιπιλες της αβεντ εχω,κι επισης απο αμαζον παντα πηρα και την ισοθερμικη τσαντουλα για τις βολτες μας!

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω κατι ακομα για την ισοθερμικη τσαντα?δηλαδη κανεις το γαλα κ το διατηρει 4 ωρες? ή απλα βαζεις ζεστο νερο στο μπουκαλι κ ετοιμαζεις εξω το γαλα?Να σου ζησει η κορουλα σου marsolan!!!

Επισης θα ηθελα να μου πειτε εναν τροπο να δινω την φρουτοκρεμα εξω....υπαρχει λυση?

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

έξοδα πόσα πλήρωσες για το κούριερ;;; δηλαδή εκτός από τα πράγματα που ψώνισες πόσα πλήρωσες ακομα;;;

δηλαδή θέλουμε ένα εικοσαήμερο μέχρι να έρθουν....

πληρωσα 38λιρεσ παραπανω!!αλλα και παλι μου βγηκαν λιγοτερα απο δω!:P

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αρκετά Η&Μ ρούχα για την μικρή. Είναι βαμβακερά και μάλιστα από βιολογικό βαμβάκι. Είμαι ευχαριστημένη με την σχέση ποιότητας / τιμής για τα ρούχα της μικρής που μπορεί να μην προλάβουμε να τα φορέσουμε 3η φορά.

 

Και εγώ έχω πολλά και δικά μου και του παιδιού. Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένη, απλά στην τελευταία μου επίσκεψη με απογοήτευσαν και τα σχέδια και η ποιότητα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σε ρωτησω κατι ακομα για την ισοθερμικη τσαντα?δηλαδη κανεις το γαλα κ το διατηρει 4 ωρες? ή απλα βαζεις ζεστο νερο στο μπουκαλι κ ετοιμαζεις εξω το γαλα?Να σου ζησει η κορουλα σου marsolan!!!

Επισης θα ηθελα να μου πειτε εναν τροπο να δινω την φρουτοκρεμα εξω....υπαρχει λυση?

 

Δεν ξέρω αν η ισοθερμική τσάντα κάνει την ίδια δουλειά εγώ πάντως έχω το θερμός της chicco αυτό με το μπλε καπάκι (υπάρχει και με κόκκινο αλλά είναι για το φαγητό αργότερα), και ετοιμάζεις το γάλα στο μπουκάλι και το διατηρεί ζεστό για 5 ώρες! Μας έχει σώσει. Και αν θες να είναι ακόμα πιο "φρέσκο" το γάλα σου, βάζεις απλά το νεράκι και προσθέτεις το γάλα όταν είναι η ώρα να ταίσεις. Γι αυτήν την περίπτωση καλό είναι να έχεις εκείνα τα κουτάκια που βάζεις μέσα τις μεζούρες για το γάλα για να μη χρειάζεται να κουβαλάς όλο το κουτί:wink:

 

Τώρα, όσο για τη φρουτόκρεμα αν κάποια βρει λύση ας μου την πει κι εμένα.. Δεν έχουμε αρχίσει ακόμα να τρώμε αλλά ειναι κατι που με απασχολεί... Τα φρούτα δεν πρεπει να τα φτιαχνουμε εκεινη την ωρα για να μη χαλάνε?

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

πληρωσα 38λιρεσ παραπανω!!αλλα και παλι μου βγηκαν λιγοτερα απο δω!:P

 

δεν ακούγεται κι άσχημα......

σε δέκα μερούλες γεννάω.... τότε να δω τι θα χρειασώ και να βουτήξω κι εγώ για παραγγελιές!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Είμαι καινούρια στο φόρουμ και το θέμα εδώ με βοήθησε πολύ να ξεκινήσω τις αγορές μου για τον μπεμπάκο μου πριν από κάτι μήνες. Ήθελα λοιπόν και εγώ να μοιραστώ τις εμπειρίες μου μαζί σας!

Λοιπόν, έχω παραγγείλει από τα εξής χωρίς κανένα πρόβλημα:

http://www.babyonlineshop.de, το οποίο έχει υψηλά μεταφορικά αλλά ήθελα ένα στρώμα που το έβρισκα μόνον εκεί.

http://www.mybabycenter.gr, απ' όπου πήρα μάρσιπο και υπνόσακους.

http://www.naturespurest.co.uk, με τους οποίους επικοινώνησα μέσω mail και τους έδωσα την παραγγελία μου, ενώ μετά τους πήρα τηλ. για να τους δώσω τα στοιχεία της πιστωτικής μου. Ήταν άψογοι και τα προϊόντα τους φοβερά ποιοτικά.

Επίσης παρήγγειλα από το http://www.mypram.de καροτσάκι και κάθισμα αυτοκινήτου σε καλή τιμή, με δωρεάν μεταφορικά και έκπτωση 3% σε νέους πελάτες ΑΛΛΑ είχα πρόβλημα με την παραγγελία, η οποία ήρθε με μεγάλη καθυστέρηση χωρίς να με ενημερώσουν. Μετά από επικοινωνία μαζί τους μου είπαν τελικά ότι είχαν πρόβλημα με την εταιρία παραγωγής για κάποια κομμάτια. Τελικά μου ήρθε λειψή η παραγγελία και για αυτά που δεν μου ήρθαν μου επέστρεψαν τα χρήματα την ίδια μέρα που τους ενημέρωσα ότι δεν ήθελα να περιμένω άλλο. Οπότε τι να πω, ίσως να ήμουν άτυχη με τα προϊόντα που παρήγγειλα και να μην είναι ο κανόνας...

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ..............

πραγματικα δεν αντιλαμβανομαι με πια λογικη μια εταιρεια παγκοσμιως αναγνωρισιμη σταματα τα ντελιβερυ......

μπορει καποιος να μου το εξηγησει με οικονομικους ορους?

 

φανταζομαι ειναι επιλογη της εταιρειας εφοσον θα υπηρχε και μια σχετικη πιεση απο τα κατα τοπους υποκαταστηματα franchise. ο λογος: το ποσοστο κερδους επι των πωλησεων (εννοειται και λογο ογκου) για την χονδρικη αγορα, θα ειναι πολυ μεγαλυτερο απο το αντιστοιχο των λιανικων πωλησεων on line.

μια υποθεση κανω

επισης στο καταστατικο franchise μπορει να ειχαν ορους προστασιας των υποκαταστηματων απο συνθηκες ανταγωνισμου, ωστε να προφυλαξουν την επιβιωση τους

μη νομιζεται τα μεγαλα ποσα κερδους και στα υποκαταστηματα δεν τα εχουν μονο τα ιδια, τα ποσα για την συνθηκη franchise επωνυμων εταιρειων και οι απαιτησεις σε εγκαταστασεις ειναι μεγαλα!

δε θελω να τους δικαιολογησω προς θεου, απλα το κερδος στο εμποριο ειναι αυτοσκοπος!

 

ασχετο αλλα αυριο παω τεσκο τουρκια.............oh yes!!!!!!

 

καλα να περασεις να μας φερεις και σουτζουκ λουκουμ

 

Εγώ έχω αρκετά Η&Μ ρούχα για την μικρή. Είναι βαμβακερά και μάλιστα από βιολογικό βαμβάκι. Είμαι ευχαριστημένη με την σχέση ποιότητας / τιμής για τα ρούχα της μικρής που μπορεί να μην προλάβουμε να τα φορέσουμε 3η φορά.

 

ποιο ειναι αυτο το Η/Μ;

 

δεν ακούγεται κι άσχημα......

σε δέκα μερούλες γεννάω.... τότε να δω τι θα χρειασώ και να βουτήξω κι εγώ για παραγγελιές!!!!!!!

 

με το καλο να δεχτεις το γιοκα σου!

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω κατι ακομα για την ισοθερμικη τσαντα?δηλαδη κανεις το γαλα κ το διατηρει 4 ωρες? ή απλα βαζεις ζεστο νερο στο μπουκαλι κ ετοιμαζεις εξω το γαλα?Να σου ζησει η κορουλα σου marsolan!!!

Επισης θα ηθελα να μου πειτε εναν τροπο να δινω την φρουτοκρεμα εξω....υπαρχει λυση?

 

soul,σε ευχαριστω!!

κοιτα,εμενα με εχει βολεψει παρα πολυ οταν θελω να ειμαι εξω καποιες ωρες και χρειαστει να ταισω.Χωραει τρια μικρα μπουκαλια 125αρια ή δυο μεγαλα 260αρια.Εχω μονο νερο μεσα και την σκονη σε δοσεις και το ετοιμαζω τσακ-μπαμ.επισης χωραει μεσα και τα κυπελακια via με φαγητο,μεριδες!

τωρα για την φρουτοκρεμα...σε 1.5 μηνα ξεκιναμε,αλλα θα χρησιμοποιησω το τσαντακι κι εκει αν χρειαστει με τα κυπελλακια που ειπα.

 

η gold η σειρα ειναι πιο καινουργιο υλικο,μοιαζει με γυαλινο,ειναι bpa free επισης!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Και εγω σχετικά καινουργια είμαι στην παρέα, αλλα ηθελα να ρωτησω κατι: πήγα σημερα στα lapin και είδα κατι φοβερες μποτες ugg, οι οποίες υποτιθεται είναι αυστραλεζικες κια εγραφαν πάνω made in china.Το κορυφαιο βεβαια είναι οτι κοστιζαν 135 ευρώ!!!! εγω δεν δινω για μενα τοσα χρηματα. Εχετε δει πουθενα στο ιντερνετ shopping φθηνοτερα?

Ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα κ εγω να μαθω για τις ugg στο ιντερνετ.

αν καποιος εχει καποιο καταστημα υποψιν γιατι ειναι πραγματικα πανακριβες...

Επειδη περυσι το ειχα ψαξει αρκετα οι ugg παλια κατασκευαζονταν στην Αυστραλια,οχι ομως τωρα.Την παραγωγη τωρα την εχει παρει η Κινα.Εγω πηρα περυσι μποτες ugg απο το ebay,νομιζω,αν θυμαμαι καλα,γυρω στα 85 εβρω.Υπαρχουν πολλοι πωλητες,κοιταξτε την καλυτερη τιμη,λιγοτερα μεταφορικα και αξιοπιστο πωλητη με καλο feedback.

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Και εγω σχετικά καινουργια είμαι στην παρέα, αλλα ηθελα να ρωτησω κατι: πήγα σημερα στα lapin και είδα κατι φοβερες μποτες ugg, οι οποίες υποτιθεται είναι αυστραλεζικες κια εγραφαν πάνω made in china.Το κορυφαιο βεβαια είναι οτι κοστιζαν 135 ευρώ!!!! εγω δεν δινω για μενα τοσα χρηματα. Εχετε δει πουθενα στο ιντερνετ shopping φθηνοτερα?

Ευχαριστω εκ των προτερων...

 

Ta UGG boots den ftiaxountai pia sthn Australia pia!!!! Made In China opos ola!!!

 

Gia des edw!!! http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_ss_i_9_6?url=search-alias%3Daps&field-keywords=ugg+boots+kids&sprefix=ugg+bo

 

Eimai sigouri oti kapoios alos 8a sou pei kai gia allo site

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...