Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Το έχουμε ξανασυζητήσει αυτό πολύ παλιά μίλησα με την parcel2go και Online καταστήματα δεν........

Δηλαδή : τα καταστήματα (που δέχονται Ελληνική κάρτα) θέλουν μία valid U.K διεύθυνση δεν δέχονται να τους στείλω το κούριερ εκεί να παραλάβει τα πράγματα για μένα (προφανώς είναι μεγάλο μπέρδεμα για αυτούς είπαμε iq ραδικιού:mad: και δεν μπαίνουν στην διαδικασία)

Η parcel2go αν δεις στο site τους έχει υπηρεσία σαν αυτή που περιγράφει η κοπέλα παραπάνω valid U.K address μόνο που αυτοί δίνουν Valid US address. Τους ρώτησα λοιπόν αν μπορούν να προσφέρουν και U.K διεύθυνση και μου είπαν όχι μπορούμε όμως να σας νοικιάσουμε αποθηκευτικό χώρο για κάποιο διάστημα αλλά.......... δεν ξέρω ......και πως.....και τι .......στο τέλος το παράτησα

http://www.parcel2go.com/Parcel2Go-Storage-Safestore.aspx εδώ όποιος ενδιαφέρετε ...........

 

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί αφού έτσι κι αλλιώς τα πράγματα τα εχεις πληρωμένα σε αυτούς;;;;Τι τους πειράζει αν έρθει και τα παραλάβει κούριερ ή τα στείλουν;;; Πάντως απ' ότι κατάλαβα η parcel δεν αναλαμβάνει να γίνει μεσολαβιτής. Κακό του κεφαλιού τους!!!

Παιδιά πώς καταντήσαμε η Αγγλία να θεωρείται φθηνή για τους Ελληνες που παλια πήγαινες και ούτε σουβενίρ δεν μπορούσες να πάρεις;;;Μήπως το έχουν παρα....οι έλληνες επιχειρηματίες. Και αναρωτιέσαι ούτε δασμοί υπάρχουν μέσα στην Ευρωπαική ένωση για να δικαιολογούν διπλάσιες και τριπλάσιες τιμές, ούτε δεν έχουν σχέσεις τα εδώ ενοίκια καταστημάτων, οι μισθοί προσωπικού με εκεί;;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πλάκα πλάκα είδατε τώρα τελευταία στο site της mothercare στην Αγγλία ???

 

International Deliveries

We are sorry to say that we are no longer able to provide international delivery for any of our products. We do have Mothercare franchise stores and web sites all around the world. You can find your local stores on our international store finder.

 

 

Σταμάτησαν να στέλνουν εντελώς πράγματα έξω (για να μην μας φάει και το μαράζι) :-D:-D

 

IQ ραδικιού το mothercare. ΟΥΣΤ! Το next και το GAP έχουν πιο ωραία πράγματα!..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε συ..............

πραγματικα δεν αντιλαμβανομαι με πια λογικη μια εταιρεια παγκοσμιως αναγνωρισιμη σταματα τα ντελιβερυ......

μπορει καποιος να μου το εξηγησει με οικονομικους ορους?

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ..............

πραγματικα δεν αντιλαμβανομαι με πια λογικη μια εταιρεια παγκοσμιως αναγνωρισιμη σταματα τα ντελιβερυ......

μπορει καποιος να μου το εξηγησει με οικονομικους ορους?

 

 

Είναι ηλίθιοι, είναι τόσο απλό!!!

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

μπα...μαλλον οι τοπικοί αντιπροσωποι "επαναστατήσαν" και προκειμένου να έχει προβλήματα με αυτούς δημιουργει σε εμάς..

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βρω πως λειτουργεί αυτό βρε κορίτσια και να δω αν συμφέρει αλλά δε μπορώ να καταχωρήσω την διεύθυνση την αγγλική. Δυστυχώς δε χωράει όλη...

Μήπως το έχει κάνει καμία κοπέλα να με βοηθήσει;

 

http://www.bordelinx.com

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι ακριβώς προσπαθείς να κάνεις σε αυτό δεν κατάλαβα (εκτός και αν είναι λάθος η διεύθυνση ή εγώ είμαι ξανθιά) αυτή η σελίδα είναι ψαχτίρι :D

άκυρο το βρήκα και το κοιτάω

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγορασει καποια κοπελα "προγραμμα" οπου μπορεις να επεξεργαστεις φωτογραφιες,δηλ. κατι σαν το Picassa αλλα σε πιο επαγγελματικο....

Αν ναι ποιο και απο που?

Επισης εντοπισα ενα σιτε το http://www.print-photos-online.com/content/43/ για να παραγγειλεις ον-λινε φωτογραφιες οι τιμες τους νομιζω ιτι ειναι Σουπερ.Τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Σου δίνει αγγλική και αμερικάνικη διεύθυνση όταν εγγραφείς και μπορείς να κάνεις παραγγελία από εκεί. Αλλά δε ξέρω ακόμα πόσο βάρος έχει η παραγγελία μου για να δω αν με συμφέρει...

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγορασει καποια κοπελα "προγραμμα" οπου μπορεις να επεξεργαστεις φωτογραφιες,δηλ. κατι σαν το Picassa αλλα σε πιο επαγγελματικο....

Αν ναι ποιο και απο που?

Επισης εντοπισα ενα σιτε το http://www.print-photos-online.com/content/43/ για να παραγγειλεις ον-λινε φωτογραφιες οι τιμες τους νομιζω ιτι ειναι Σουπερ.Τι λετε?

΄

 

Εγώ έχω παραγγείλει πάρα πολλές φορές! Είναι πολύ καλοί και έχουν πολύ καλές τιμές. Δεν αργούν να στα φέρουν ειδικά τώρα το καλοκαίρι, παρήγγειλα μεσημέρι και την επόμενη μέρα μου τις είχαν στείλει με κουριερ.

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Σου δίνει αγγλική και αμερικάνικη διεύθυνση όταν εγγραφείς και μπορείς να κάνεις παραγγελία από εκεί. Αλλά δε ξέρω ακόμα πόσο βάρος έχει η παραγγελία μου για να δω αν με συμφέρει...

για 2 κιλά θέλει 35,24 λίρες και για 10 κιλά 82,24 λίρες ??? για ένα κιλό 29,37 λίρες ?? και δεν θέλει τίποτα άλλο εκτός αυτού ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για 2 κιλά θέλει 35,24 λίρες και για 10 κιλά 82,24 λίρες ??? για ένα κιλό 29,37 λίρες ?? και δεν θέλει τίποτα άλλο εκτός αυτού ??

 

Τι να σου πω, δε ξέρω...ακόμα προσπαθώ να καταλάβω πως λειτουργεί. Έχω κάνει εγγραφή πριν πολύ καιρό και το τώρα το θυμήθηκα να το ψάξω που θέλω να αγοράσω από τη gap.eu.

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως που προσπαθείς για μένα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι?? Παρήγγειλα και εγώ μέσω σαλοπέτας.. Πλήρωσα με paypal πριν 4 μέρες, και από τότε ούτε φωνή ούτε ακρόαση.. Τις έχω στείλει 2 μαιλ και δεν μου απάντησε.. Δεν πάει ο νους μου στο κακό, απλα αναρωτιόμουν μηπως εχει γινει κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι?? Παρήγγειλα και εγώ μέσω σαλοπέτας.. Πλήρωσα με paypal πριν 4 μέρες, και από τότε ούτε φωνή ούτε ακρόαση.. Τις έχω στείλει 2 μαιλ και δεν μου απάντησε.. Δεν πάει ο νους μου στο κακό, απλα αναρωτιόμουν μηπως εχει γινει κάτι..

 

και εγώ έστειλα προτού 2 μέρες και μου απάντησε οτι σε 2 μέρες θα κάνει την παραγγελία..μαλλον θα έχει δουλειές..

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

΄

 

Εγώ έχω παραγγείλει πάρα πολλές φορές! Είναι πολύ καλοί και έχουν πολύ καλές τιμές. Δεν αργούν να στα φέρουν ειδικά τώρα το καλοκαίρι, παρήγγειλα μεσημέρι και την επόμενη μέρα μου τις είχαν στείλει με κουριερ.

 

όντως οι τιμές είναι καλές!!!!

εγώ που εκτυπώνω φωτό σε 13*18 κάνουν 0,50 η μία κι αυτοί τις έχουν 0,33....

και στέλνεις με mail τις φωτό που θες, τις εκτυπώνουν και σου τις στέλνουν;;;;

έχεις παραγγείλει και καμιά περίεργη εκτύπωση;;; κανα παζλ ή τίποτα τέτοιο;;;

Link to comment
Share on other sites

την τύχη μου μέσα help please έκανα προ ημερών μία παραγγελία στο amazon.co.uk με ένα παιχνίδι της μικρής βασικά μια σκηνή.

Έλαβα mail κανονικά ότι την στείλανε και τώρα μου έστειλαν μαιλ από το amazon ότι η παραγγελία μου γύρισε πίσω. Τι έγινε ρε παιδιά ?? σας έχει συμβεί ?? Όλα τα πράγματα τα στέλνω σε διεύθυνση γραφείου δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση να μην ήταν κάποιος εδώ άσε που έχουμε και θυρωρό.

Να βαριόταν να το φέρουν γιατί μάλλον με ταχυδρομείο ήρθε .........δεν θα μου στέλναν ειδοποίηση να το παραλάβω???

Link to comment
Share on other sites

:P

κορίτσια εσείς που περιμένετε από σαλοπέα παραλαβές ενημέρωστε μας για λεπτομέρειες.... τι στοίχισε και σε πόσες μέρες παραλάβατε.....

καλησπερα!γενικα αργει λιγο και το μοδερκερ απο οτι λεει η μαρια να τησ τα στειλει και η μαρια να απαντησει!!εγω εκανα πληρωμη 25/8 και τα εστειλε την τεταρτη με το κουριερ!!ειναι λιγο χαλια το κουριερ γιατι οπωσ τα γραφει στο σαιτ του και βαζω τον κωδικο δεν καταλαβαινω τι στο διαολο λεει!!αντιθετωσ με τουσ γερμανουσ που τα εγραφαν ολα τελεια και τα παρελαβα σε 3μερεσ εργασιμεσ!λογικα δευτερα-τριτη πρεπει να τα παραλαβω!!ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ MYTOYS.DE ΕΒΑΛΕ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΡΟΥΧΑ-ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΓΝΩΣΤΕΣ ΜΑΡΚΕΣ!ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΜΕΧΡΙ 50%ΓΙΑ ΤΑ ΕΙΔΗ ΒΕΒΕ!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...