Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Ok για το λόγο του αληθές....

Έχω φτιάξει ένα καλάθι=94,5 λίρες+ 3,99 (μεταφορικά next)+34 λίρες αμοιβή/μεταφορικά=132,49 λίρες=159 ευρώ

 

Στην Ελλάδα είδα χτες ότι τα έχει διπλάσια τιμή δηλ.:

 

94,5 λίρες Χ 2= 189 ευρώ και χωρίς όλα τα σχέδια που θέλω γιατί δεν τα φέρνουν.

 

Άρα πάλι είμαι 30 ευρώ κερδισμένη!!!!Κάνω κάτι λαθος;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να σου πω για φυστικοβούτυρο?? Έχεις δει την ταινία "Συνάντησε τον Τζο Μπλακ" με τον Brad Pitt, που έκανε τον χάρο και δοκίμαζε καινούρια πράγματα (σεξ, φαγητό) και τα ζούσε με την ψυχή του??

Είναι μία σκηνή που τρώει φυστικοβούτυρο με το κουτάλι, σκέτο, ο αναθεματισμένος, με τέτοια λαχτάρα που ξερογλύφεσαι (για το φυστικοβούτυρο, για τον Brad σε άλλες φάσεις).

Επηρεασμένη από αυτή την σκηνή αλλά και από τις αμερικάνικες σειρές και ταινίες αγόρασα φυστικοβούτυρο απλό, χωρίς σοκολάτα ή κάτι άλλο. Έβαλα σε ένα πιατάκι 2 κουταλάκια... και δεν έχω ιδέα πώς τα έφαγα!! Μπλιάξ λέμε!! Σαν κάτι πηχτό, πουρές φυστικιού, ψιλοπικρός... Ιιιιιιιξ!!!

Μου 'μεινε η λαχτάρα με τον παλιο-Brad που με επηρέασε.

Βέβαια έχω απορία: είναι έτσι χάλια σκέτο? έπρεπε να το συνδυάσω με κάτι άλλο (πχ με ψωμί)? έπρεπε να πάρω με κάποια γεύση (πχ σοκολάτα?).

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Ok για το λόγο του αληθές....

Έχω φτιάξει ένα καλάθι=94,5 λίρες+ 3,99 (μεταφορικά next)+34 λίρες αμοιβή/μεταφορικά=132,49 λίρες=159 ευρώ

 

Στην Ελλάδα είδα χτες ότι τα έχει διπλάσια τιμή δηλ.:

 

94,5 λίρες Χ 2= 189 ευρώ και χωρίς όλα τα σχέδια που θέλω γιατί δεν τα φέρνουν.

 

Άρα πάλι είμαι 30 ευρώ κερδισμένη!!!!Κάνω κάτι λαθος;;

 

ψιλοδορθωνω χιχιχιχιχιχιχ

189 λιρες εδω δηλαδη 225 ευρω

χασουρα απο αποδειξεις 16 ευρω

κερδος 225-159-16 = 50 ευρω!

καλα ειναι !!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όχι όχι Γατούλα....χτες που κοίταζα τιμές ήταν διπλάσιες της αγγλικής αλλά σε ελληνικο νόμισμα...δηλαδή μία μπλούζα που έξω την έχει 12,5 λίρες εδώ είχε 25 ευρώ!Τέτοια ήταν η ''ισοτιμία'' στα περισσότερα ρούχα που κοίταξα..

Link to comment
Share on other sites

Το φυστικοβούτυρο είναι τέλειο!!!!

Αλλά εξαρτάται από την μάρκα! Είναι αλεσμένο φυστίκι με θαλασσινο αλάτι και πολύ υγιεινό!

Υπαρχουν στο εμπόριο διάφορα με πολλά πρόσθετα, γιαυτό μονο βιολογικό. Το αλοίφεις στο ψωμί με μαρμελάδα και μμμμμμμμμμμ τέλειο!!!

Έχει στα βιολογικά του το carrefour και είναι ωραίο κι αυτό. Βγαίνει σε λεία υφή πλήρως αλεσμένο και σε κομματάκια. Αυτό από την Αγγλία του κιλού είναι σε κομματάκια αλλά έχει και μικρές συσκευασίες που είναι αλεσμένο!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχχα τελικα ειναι καλο και ...υγειινο??????? με μπερδεψατε

εγω μονο μερεντα καταφερνω ετσι χαχαχαχαχαχα

 

Η μερεντα έχει φυτικά έλαια που δεν είναι καθόλου υγιεινά και υπέυθυνα για χοληστερίνες....

Το φυστικοβούτυρο δεν έχει!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Αααααααα, θέλει μαρμελάδα!! Πού να το 'ξερα η καψερή (ο Bradd φταίει)!!

MARILYN τώρα που το περιέγραψες, ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΑΩ ΤΩΡΑ!!! Ουφ θα μου περάσει...

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, να κάνω μια ερώτηση κι εγώ?Μπορείς μέσω σαλοπέτας να παραγγείλεις από μαδερκέαρ και παιχνίδια από τα elc που έχουν?Και κάτι άλλο:Στα μαδερ λένε free deliveries πάνω από 100 λίρες.Άρα αν παραγγείλω πάνω από αυτό το ποσό πληρώνω μόνο τα 34 της σαλοπέτας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στη Σαλοπέτα πληρώνεις τις 34 λίρες (40 ευρώ) + τα ταχυδρομικά των διαφόρων site προς αυτή; (νομίζω οτι στο next π.χ. είναι 3.99 λίρες);

Τελικά έχετε δίκιο, είναι μεγάλο το ποσό!..

 

κοριτσια,κανω quote σε αυτο το μνμ αλλα θα μιλησω εντελως ενημερωτικα για το πως το ειδα εγω το θεμα.

παρηγγειλα παρα πολλα πραγματα για την μπεμπα μεχρι να γινει 12μηνων(τωρα ειναι 4)...κορμακια,φορεματακια,πυτζαμακια,μπουφανακια,τα παντα λεμε.

Απο νεχτ και ακατανομαστους.

Στο νεξτ ειχε πολυ λιγα μεταφορικα,στο μαδερκερ τιποτε.Μαλιστα επελεξα κορμακια επταδες που αν επαιρνες ενα πακετο το αλλο ερχοταν στην μιση τιμη αρα η διαφορα με Ελλαδα απιστευτη.

Τα μεταφορικα με parcelforce ηταν 18 λιρες δηλαδη 21.6 ευρω οχι παραπανω για ολοκληρη πακεταρα.

Η αμοιβη15%...στο ποσο μου βγηκαν αρκετα αλλα συμφερει γιατι εκανα μια αγορα και δεν προκειται να επαναλαβω συντομα αλλη,του χρονου τετοιο καιρο ισως!

Επισης εγω μενω επαρχια και δεν εχω την δυνατοτητα προσβασης σε τετοια καταστηματα χωρις εξοδα..οποτε μονο τα εισιτηρια λεωφορειου για Αθηνα πηγαινεελα ειναι 45 ευρω.

Το μονο που με χαλασε και το ξαναλεω ηταν οτι τα αθανατα ελληνικα ταχυδρομεια δεν εφεραν το πακετο στην διευθυνση που δηλωσα αλλα πηγε ο καημενος ο πεθερος μου και το ζαλωθηκε σαν γαιδουρι.

Κι επισης καποιες καθυστερησεις..

Ας πουμε το νεξτ εστειλε τα προιοντα σε χρονο dt,το ,μαδερ αργησε καμποσο

Νομιζω οτι στις παραπανω συνθηκες η αγορα μου ηταν επιτυχημενη και βγηκα κερδισμενη αλλα...

ναι η αμοιβη ειναι λιγο τσιμπημενη ιδιως σε μεγαλα ποσα

ναι καλο ειναι αν μπορουν να μοιραστουν τα μεταφορικα,αμοιβη 2-3 φιλες

 

κατα τα αλλα παντα προσωπικα μιλωντας εμεινα ευχαριστημενη!

αντε,περιμενω πως και πως απο στιγμη σε στιγμη να τα φερει ο αντρας μου να τα δω και να αρχισω να τα πλενω.

Θα γραψω κι εντυπωσεις απο τα ρουχακια!!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι Γατούλα....χτες που κοίταζα τιμές ήταν διπλάσιες της αγγλικής αλλά σε ελληνικο νόμισμα...δηλαδή μία μπλούζα που έξω την έχει 12,5 λίρες εδώ είχε 25 ευρώ!Τέτοια ήταν η ''ισοτιμία'' στα περισσότερα ρούχα που κοίταξα..

 

 

ουπς παλιομαθηματικα...σορυ

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αααααααα, θέλει μαρμελάδα!! Πού να το 'ξερα η καψερή (ο Bradd φταίει)!!

MARILYN τώρα που το περιέγραψες, ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΑΩ ΤΩΡΑ!!! Ουφ θα μου περάσει...

 

Αχ είσαι και εγκυούλα...τι σου έκανα....sorry...:cry:

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!λοιπον!μπορει οι γερμανοι να ειναι λιγο μαλακεσ αλλα στη δουλεια τουσ ειναι τελειοι!παρηγγειλα απο το mytoys.de, τα παρελαβα σημερα μεσα σε 3εργασιμεσ μερεσ και το πακεταρισμα τελειο!και ολα αυτα με μεταφορικα 15ευρω!εχω παραγγειλει και απο μαδερκερ αγγλιασ μεσω σαλοπετασ εχω πληρωσει εδω και 12 μερεσ και αργησαν οι μαλακεσ οι αγγλοι να τησ τα στειλουν 6μερεσ εργασιμεσ εκαναν και αυριο μου τα στελνει με το κουριερ!εκαναν 6μερεσ εργασιμεσ για αποστολεσ μεσα στην αγγλια!ελεοσ!!!!μηπωσ υπαρχει καμια καλλιθεα,νεα σμυρνη....κτλ., που να ενδιαφερεται να κανουμε μαζι παραγγελιεσ απο σαλοπετα?καλα ψωνια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ηλιουπολη...τωρα κοντα θα κανεις?...να χαζεψω μηπως μου γυαλισει κατι????????

εχω κανει αυτη που περιμενω με αγωνια γιατι εχω και σουτιεν θηλασμου και μπηκα στον μηνα μου!σε κανα μηνα λεω!εισαι?:mad:

Link to comment
Share on other sites

σφυρα 10 μερες νωριτερα να χαζεψω!!! καλα θα γεννας και θα παραγγελνεις!!!!?????????????

ok!οπωσ το παει ο μπεμπησ μεχρι τελοσ του μηνα θα γεννησω οποτε...!τωρα αγορασα αρκετα και θελω να δω τι θα μου φερουν πρωτα και μετα!σε καμια βδομαδα-10μερεσ ομωσ με βλεπω να ξαναπαραγγελνω απο το mytoys!:D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχει και στοκ elc στο Μοσχάτο - έχει πάει καμμία?/?[

εχω παει!ειναι συνορα καλλιθεα-ταυροσ!εχει και μαδερκερ ρουχα!εχει περσινα σχεδια και λιγα νουμερα στα ρουχα αλλα σε πολυ καλεσ τιμεσ!εχει λιγεσ κουνιεσ και καροτσια!το καροτσι ηταν το quinny kai ηταν εκθεσιακο αλλα το ειχε φθηνα!απο παιχνιδια δεν ειχε μεγαλη ποικιλια και τα περισσοτερα λιγο χαλασμενη η συσκευασια!:D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!λοιπον!μπορει οι γερμανοι να ειναι λιγο μαλακεσ αλλα στη δουλεια τουσ ειναι τελειοι!παρηγγειλα απο το mytoys.de, τα παρελαβα σημερα μεσα σε 3εργασιμεσ μερεσ και το πακεταρισμα τελειο!και ολα αυτα με μεταφορικα 15ευρω!εχω παραγγειλει και απο μαδερκερ αγγλιασ μεσω σαλοπετασ εχω πληρωσει εδω και 12 μερεσ και αργησαν οι μαλακεσ οι αγγλοι να τησ τα στειλουν 6μερεσ εργασιμεσ εκαναν και αυριο μου τα στελνει με το κουριερ!εκαναν 6μερεσ εργασιμεσ για αποστολεσ μεσα στην αγγλια!ελεοσ!!!!μηπωσ υπαρχει καμια καλλιθεα,νεα σμυρνη....κτλ., που να ενδιαφερεται να κανουμε μαζι παραγγελιεσ απο σαλοπετα?καλα ψωνια!

 

ελενη,εγω παρελαβα...ειναι ολα τελεια,μου αρεσε πολυ η ποιοτητα τους(νεξτ και μαδερ).

Οπως ξαναειπα αργησαν πολυ και σε μενα απο μαδερ.

επισης παρολο που τα εστειλε με κουριερ την παρσελφορς 48 που συνεργαζεται με ταχυμεταφορες Ελτα,δεν μας τα εφεραν σπιτι αλλα αφησαν χαρτακι...Ελεεεοοοοοςςς,δηλαδη.

Θα τους παρω τηλ.να τους ξεχεσω

προσεχε λοιπον,ελπιζω να ερθουν στην πορτα σου!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχει και στοκ elc στο Μοσχάτο - έχει πάει καμμία?/?[

εχω παει!ειναι συνορα καλλιθεα-ταυροσ!εχει και μαδερκερ ρουχα!εχει περσινα σχεδια και λιγα νουμερα στα ρουχα αλλα σε πολυ καλεσ τιμεσ!εχει λιγεσ κουνιεσ και καροτσια!το καροτσι ηταν το quinny kai ηταν εκθεσιακο αλλα το ειχε φθηνα!απο παιχνιδια δεν ειχε μεγαλη ποικιλια και τα περισσοτερα λιγο χαλασμενη η συσκευασια!:D

 

 

 

Eleni27 μπορεις να μου πεις που ακριβως ειναι το μαγαζι για να παω? Ευχαριστω!!icon7.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε πόσο καιρό παραλαμβάνετε από σαλοπέτα αφότου τα στείλει;

Άιντε να παραγγείλουμε και εμείς!...

 

το dispatch εγινε 31/08 και 6/09 ηταν εδω.Μεσολαβησε και ΣΚ,μενω επαρχια αρα 4 εργασιμες!!!

παντως η υπηρεσια ειναι η parcelforce48 δηλαδη και καλα σε 2 μερες...ναι,σιγα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...