Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ???

Κάνε υπομονή, θα έρθουν, εμένα την προηγούμενη φορά έκανα 2 μήνες και στα μέιλ που τους έστελνα ποτέ δεν έλαβα απάντηση. Τώρα αν πλήρωσες μέσω paypal έχεις τη δυνατότητα να ζητήσεις refund.

βετα:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια, σχετικά με το foto com, προσπαθώ από προχθές να παραγγείλω φωτο για εκτύπωση (μόνο φωτο στην κλασσική διάσταση χωρίς άλπουμ) και μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Συνεχώς κολλάει, δεν αλλάζει σελίδες, δεν κάνει update αν ζητήσω 2 φορές μία φωτογραφία και τελικώς αφού με 1000 ζόρια έφτασα στην τελευταία φάση της πληρωμής, δεν λειτουργούσε το paypal!!!!!

Μήπως το bonusprint είναι καλύτερο? Please, help....

βετα:lol:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, σχετικά με το foto com, προσπαθώ από προχθές να παραγγείλω φωτο για εκτύπωση (μόνο φωτο στην κλασσική διάσταση χωρίς άλπουμ) και μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Συνεχώς κολλάει, δεν αλλάζει σελίδες, δεν κάνει update αν ζητήσω 2 φορές μία φωτογραφία και τελικώς αφού με 1000 ζόρια έφτασα στην τελευταία φάση της πληρωμής, δεν λειτουργούσε το paypal!!!!!

Μήπως το bonusprint είναι καλύτερο? Please, help....

 

 

Μάλλον θα ετυχε,γιατι εγω πριν λιγες μερες ανεβασα ..230 φωτό και όλα καλα.τις παρελαβα κιολας σε μια εβδομαδα, πλήρωσα μόνο 23 ευρώ(εκμεταλευτηκα και την προσφορα που ειχε και στα δυο μεγεθη(15 δωρεαν στο μεγεθος 10χ15 και 15 ακομα στο μεγεθος 11χ15).

στο bonusprint εχει πολύ καλες τιμες στο ιρλανδικο τους site(ειδικα τα εξοδα αποστολής συμφερουν πολύ),αλλα δεν εχει paypal!ούτε την απλη χρεωστικη δεχόταν ,μονο πιστωτικες..

Παιδευόμουν ποση ώρα να τις διαλεξω και να ανεβασω,και στο τελος δεν μπορεσα να ολοκληρωσω την συναλλαγή.Τους εστειλα e mail για να ζητησω με paypal την πληρωμή,και μου ειπαν με τραπεζικο εμβασμα,οπότε και δεν το εκανα,γιατι θα ειχα κι αλλή εξτρα χρεωση.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!

Αγοραζει καμια βρεφικα γαλατα απο το εξωτερικο?Ή γνωριζετε καποια site?

 

Εγώ αγοραζω το βιολογικό της holle που είναι πολύ καλό και το παίρνω πολύ φθηνά! Επίσης παίρνω ρυζάλευρο και όλες τις κρέμες!

Από εδώ

http://www.biologisch24.com

Είναι από Γερμανία και αν ανοίξεις την ιστοσελίδα με το Chrome σου κάνει αυτόματα μετάφραση στα ελληνικά.

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα Alicia και οι 2 όμορφες είναι η δεύτερη μου αρέσει καλλίτερα άλλά βρε κοριτσάκι μου είναι τόσο ακριβές οι τσάντες στην Ελλάδα (δεν έχει χρειαστεί ακόμα να αγοράσω και δεν ξέρω):oops: γιατί + 15 ευρώ τα μεταφορικά θα σου πάει ακριβούτσικα

Εκτός και αν βρεις άλλο σιτε που οι τιμές να είναι καλές και τα μεταφορικά φθηνά :P (τα παραπάνω δεν ισχύουν αν θα κάνεις μεγάλη παραγγελία από εκεί έτσι .......άλλα για ένα πράγμα δεν νομίζω ότι αξίζει)

 

Γεια σου Αge. Kι εγω αυτό σκεφτομαι Βγαίνουν ακριβές και δεν θέλω να ψωνίσω τιποτα άλλο. Δηλαδή θέλω, αλλά... Απλά έχω σιχαθεί αυτή την πλαστικουριά που πουλάνε εδώ με 30-40 ευρω( barbie και τέτοια)που μυριζει το πλαστικο πετρελαιο και λέω μηπως αυτες είναι καλυτερες Απ'την αλλη είδα σημερα μια προσφορα απο aldi με 9,99 -στο άλλο ακρο δηλαδη!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Αge. Kι εγω αυτό σκεφτομαι Βγαίνουν ακριβές και δεν θέλω να ψωνίσω τιποτα άλλο. Δηλαδή θέλω, αλλά... Απλά έχω σιχαθεί αυτή την πλαστικουριά που πουλάνε εδώ με 30-40 ευρω( barbie και τέτοια)που μυριζει το πλαστικο πετρελαιο και λέω μηπως αυτες είναι καλυτερες Απ'την αλλη είδα σημερα μια προσφορα απο aldi με 9,99 -στο άλλο ακρο δηλαδη!

 

Δες και εδώ:http://www.littleacornstomightyoaks.co.uk/.

Εγώ από εδώ πήρα του δικού μου.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να παραγγείλω από το nursingbrashop αλλά δε τα καταφέρνω....

βάζω ένα προιόν στο καλάθι κι αυτό μετά χάνεται πριν βάλω δεύτερο...

κι όταν δίνω τα στοιχεία της κάρτας βγάζει σφάλμα....

μήπως δε παίρνουν prepaid;;;

μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια,εχω σχεδόν το ίδιο πρόβλημα με την bounitsa αλλά με το kickers.co.uk.Δεν παίρνουν prepaid?Μάλιστα δοκίμασα και με την κάρτα του άντρα μου.Σε μειλ που τους έστειλα μου είπαν πως δεν έχει ξανασυμβεί και αν είναι να κάνω τηλεφωνική παραγγελία.

Δεν είμαι και εξπερ στα αγγλικά οπότε το σκέφτομαι μήπως και δεν συνεννοηθώ με τους Αγγλους.Καμιά πληροφορία από κοπέλα που έχει ψωνίσει από εκεί;....

Link to comment
Share on other sites

εγώ οκ!!!!!

τα κατάφερα και παράγγειλα!!!!! και από το nursingbra-shop και από το babykind....

τελικά εγώ δε τα καταφέρνω καλά με τη τεχνολογία....

για να δούμε.... σε πόσες μέρες θα παραλάβω;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επίσης κοιτάζω για τσάντα-αλλαξιέρα..... θέλω να είναι αρκετά μεγάλη.... να χωράει πράγματα για δυο μωρά....

έχω δει στο amazon κάποιες και στο chemist....

αν κάποια κοπέλα έχει κάτι στα υπόψιν της ας μου το πει....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγοραζω το βιολογικό της holle που είναι πολύ καλό και το παίρνω πολύ φθηνά! Επίσης παίρνω ρυζάλευρο και όλες τις κρέμες!

Από εδώ

http://www.biologisch24.com

Είναι από Γερμανία και αν ανοίξεις την ιστοσελίδα με το Chrome σου κάνει αυτόματα μετάφραση στα ελληνικά.

 

μπορεις σε παρακαλω να μου δωσεις περισσοτερες πληροφοριες σχετικα με το βιολογικο γαλα που λες???

ο μικρος μου ειναι 2 μηνων κ ο μεγαλος 2 χρονων κ με ενδιαφερει να πινουν ενα καλο γαλα. Ειδικοτερα ο μικρος μια που θα αρχισει κ τις κρεμουλες σιγα σιγα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Ξέρω, ξέρω, οι περισσότερες είστε στις παραλίες και πολύ σας ζηλεύω, αλλά εγώ με την κοιλιά στο στόμα και τον μικρό με μύξες είμαι εγκλωβισμένη σπίτι.:-P

 

Θέλω τη βοήθειά σας.Έχετε ιδέα σε ποια site μπορώ να βρώ τα οχήματα της pegperego?Τα τζιπ κτλ?

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

επίσης κοιτάζω για τσάντα-αλλαξιέρα..... θέλω να είναι αρκετά μεγάλη.... να χωράει πράγματα για δυο μωρά....

έχω δει στο amazon κάποιες και στο chemist....

αν κάποια κοπέλα έχει κάτι στα υπόψιν της ας μου το πει....

 

μπουνιτσα,τι θες να χωραει μεσα ας πουμε???

εγω για ενα μωρο εχω:ενα κορμακι,5-6 μπειμπιλινα,μινι αφρολουτρακι,μινι αλοιφη για αλλαγες,γυαλινο μπουκαλακι με νερο για καθαρισμο,1 πακετο μικρο μωρομαντηλα,2 πανακια,1μικρο σεντονακι,καμια 10αρια pads της Κικο κι ενα μπουκαλι!!

ολα αυτα χωρανε σε τσαντα-αλλαξιερα που πηρα με 20-25 ευρω απο Ικεα.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια χρειαζομαι τη βοηθεια σας

 

1ον να μου προτεινεται απο ποια τραπεζα ειναι προτειμοτερο να παρω pay pal

διαφερουν καπου, ή ειναι ολες με την ιδια ισχύ. υπαρχει ελαχιστο ποσο που πρεπει να καταθεσουμε, και τι πρεπει να εχει μαζι μονο ταυτοτητα ας πουμε ή κατι ακομα.

 

2ον βλεπω εδω στο amazon de DVD καλες οι τιμες τους

αναρρωτιεμαι ισως γνωριζεται αν εχουν και την ταινια εκτος απο γερμανικη μεταγλωττιση μαζι και το πρωτοτυπο στα αγγλικα.

 

3oν λετε με τα εξοδα αποστολης να φτασουν ακριβοτερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπουνιτσα,τι θες να χωραει μεσα ας πουμε???

εγω για ενα μωρο εχω:ενα κορμακι,5-6 μπειμπιλινα,μινι αφρολουτρακι,μινι αλοιφη για αλλαγες,γυαλινο μπουκαλακι με νερο για καθαρισμο,1 πακετο μικρο μωρομαντηλα,2 πανακια,1μικρο σεντονακι,καμια 10αρια pads της Κικο κι ενα μπουκαλι!!

ολα αυτα χωρανε σε τσαντα-αλλαξιερα που πηρα με 20-25 ευρω απο Ικεα.

 

 

κι εγώ κάτι τέτοιο μέγεθος θα ήθελα... να χωράει αυτά που λες μέσα;;;;

ικεα ε;;;

σε ποιο τμήμα τη πήρες;;;; στο παιδικό ικεα ή σε κάτι άλλο;;;;

πριν κανα μήνα που είχα πάει δεν είχα δι κάτι σχετικο....

Link to comment
Share on other sites

μπουνιτσα,τι θες να χωραει μεσα ας πουμε???

εγω για ενα μωρο εχω:ενα κορμακι,5-6 μπειμπιλινα,μινι αφρολουτρακι,μινι αλοιφη για αλλαγες,γυαλινο μπουκαλακι με νερο για καθαρισμο,1 πακετο μικρο μωρομαντηλα,2 πανακια,1μικρο σεντονακι,καμια 10αρια pads της Κικο κι ενα μπουκαλι!!

ολα αυτα χωρανε σε τσαντα-αλλαξιερα που πηρα με 20-25 ευρω απο Ικεα.

 

marsolan έχει στο ΙΚΕΑ τσάντα αλλαξιέρα???????

Μου άνοιξες τους ορίζοντές μου!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια χρειαζομαι τη βοηθεια σας

 

1ον να μου προτεινεται απο ποια τραπεζα ειναι προτειμοτερο να παρω pay pal

διαφερουν καπου, ή ειναι ολες με την ιδια ισχύ. υπαρχει ελαχιστο ποσο που πρεπει να καταθεσουμε, και τι πρεπει να εχει μαζι μονο ταυτοτητα ας πουμε ή κατι ακομα.

 

2ον βλεπω εδω στο amazon de DVD καλες οι τιμες τους

αναρρωτιεμαι ισως γνωριζεται αν εχουν και την ταινια εκτος απο γερμανικη μεταγλωτισση μαζι και το πρωτοτυπο στα αγγλικα.

 

3oν λετε με τα εξοδα αποστολης να φτασουν ακριβοτερα

 

Χαμομηλάκι με το μπαρδόν, γιατί δεν κατεβάζεις από το ιντερνετ ότι θέλεις και τα αγοράζεις?Αν θες πληροφορίες πως να το κάνεις πες.

Για paypal δε νομίζω ότι έχει κάποια καμμιά διαφορά. Μόνο με του ταμιευτηρίου εγώ είχα πρόβλημα δεν μου τη δέχεται.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

μηπως ξερει καμμια σας site για αγορες pampers ή γενικοτερα πανων πιο οικονομικα απο τα super market μας??

ευχσαριστω!!!

 

Υπάρχουν αγλικά sit,αλλά δε σε συμφέρει πιστεύω μαζί με τα μεταφορικά.Μόνο αν είναι να πάρεις και άλλα πράγματα, τότε.

http://www.mothercare.com

http://www.tesco.com

http://www.boots.com

και τα φέρνεις μέσω σαλοπέτας από τα 2 πρώτα που δε στέλνουν Ελλάδα.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χαμομηλάκι με το μπαρδόν, γιατί δεν κατεβάζεις από το ιντερνετ ότι θέλεις και τα αγοράζεις?Αν θες πληροφορίες πως να το κάνεις πες.

Για paypal δε νομίζω ότι έχει κάποια καμμιά διαφορά. Μόνο με του ταμιευτηρίου εγώ είχα πρόβλημα δεν μου τη δέχεται.

 

οκ εστειλα πμ

ευχαριστω δλδ οποια τραπεζα και βουρ για paypal

Link to comment
Share on other sites

οκ εστειλα πμ

ευχαριστω δλδ οποια τραπεζα και βουρ για paypal

Χαμομηλάκι μου καλό μήπως εννοείς prepaid κάρτα ?? από αυτές έχουν σχεδόν όλες οι τράπεζες αλλά δεν μπορώ να σε βοηθήσω για το ποιά είναι ποιο εύχρηστη και με λιγότερα fee ανά γέμισμα (αν κάποιος έχει κάνει έρευνα αγορά θα με ενδιέφερε και εμένα το θέμα και άλλους υποθέτω όποτε καλό είναι να το γράψει)

 

Όσον αφορά το paypal είναι τρόπος πληρωμής ποιο ασφαλής από το να βάλεις τα στοιχεία σου σε κάποιο σιτε άλλα ακόμα περισσότερο για αγορές μέσω ebay εκεί που οι πωλητές συνήθως είναι ιδιώτες έτσι ώστε να μην χρειάζεται να δίνεις τα στοιχεία σου.

Προϋποθέτει δηλαδή να έχεις κάποια κάρτα ή κανονική ή prepaid για πως γίνεται εγγραφή στο paypal έχω ανοίξει κάποιο θέμα στην ενότητα οι πρώτες αγορές

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...