Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Ναι ρε χαμομηλάκι, ευχαριστώ πολύ!Αυτά έλεγαν!

Θα του κρατάνε όμως στο πόδι, ή θα του φεύγουνε δεξιά κι αριστερά?

 

έκανα εντιτ γιατί έτσι όπως το διάβασα μετά ήταν σα να του την έλεγα του χαμομηλιού!

 

δεν πειραζει μικρο ταπεινο χαμομηλακι δεν ειμαι; ε δε θα ελεγα κατι θα το παλευα χε χε

δεν ξερω εχω και εγω με την κορη μου προβλημα γυριζει το ποδι αλλα σε παντοφλακι δε βρηκα κατι καλο

να σου πω εγω πηρα για το καλοκαιρι και για τα 2 τους συνολικα 4 ζευγαρια απο http://www.mouger.gr ειδικα απο προσφορες βρισκεις και καποια οικονομικοτερα

ειναι πολλοι εξυπηρετικοι, παρα πολυ ομως

θα μπεις μουγερ μετα e-shop και κατω στον πινακα ψαξε χωρις να ζητησεις πολλα στοιχεια γιατι πασχει λιγο το μενου, ας πουμε πατα μονο αγορι κ οχι αλλες λεπτομερειες

τα babybotte εχουν καλη στηριξη αλλα δεν ειδα παντοφλακι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Την υπερθέρμανση φοβάμαι AGE. Με απέτρεψε και ο παιδίαρος γι'αυτόν ακριβώς τον λόγο!

 

 

και ο δικος μου παιδιατρος το απεκλεισε και τα δυο παιδια χωρις υπνοσακο

εχω χασει υπνο να σκεπαζω!!!

Link to comment
Share on other sites

και ο δικος μου παιδιατρος το απεκλεισε και τα δυο παιδια χωρις υπνοσακο

εχω χασει υπνο να σκεπαζω!!!

 

Κοριτσάκια, έχω διαβάσει ότι δεν πρέπει να κουκουλώνουμε πολύ πολύ τα παιδιά μας. Η πολύ ζέστη έχει συνδεθεί με το Σύνδρομο αιφνίδιου βρεφικού θανάτου.

 

 

Θα δω τώρα και τα μούγερ χαμομηλάκι ευχαριστώ!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!

Σας πάω λίγο πίσω, συγκεκριμενα στις αποριες για τα γυαλινα μπουκαλια με την πλαστικη θήκη, τα wee.go (bpa free)

 

πλακα πλακα τωρα επειδη πηραμε λιγο φωτια μ αυτα μηπως καποιο κοριτσια πο εδω ξερει που πουλανε αυτες τις μεβρανες που βαζεις εξωτερικα απ το γυαλινο να αποφευγονται μαλλον τα ατυχηματα γιατι μας βλεπω να ντυνουμε μπουκαλια γυαλινα αλλα και ποτηρια στο τελος εχουμε σαλταρει απ οτι κυκλοφορει σε πλαστικο;!

 

Απο μια ερευνα που εκανα-καθως με ενδιαφερει η αγορα τους - το μονο non USA site που στελνει Ελλάδα ειναι αυτο εδω

http://www.vupbaby.co.uk/

BagRp2.png Spetp2.png ...έρχεται και ο τρίτος της παρέας!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχμ... τα mam θα τα φέρει σε λίγο καιρό Ελλάδα η εταιρία που εργάζεται η μητέρα μου.Εννοείται πως θα σας ενημερώσω αν όπως βλέπω συμπεριλαμβάνονται στα bpa free.Γιατί αν όχι ούτε εγώ θα τα πάρω!!!!!!!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Την υπερθέρμανση φοβάμαι AGE. Με απέτρεψε και ο παιδίαρος γι'αυτόν ακριβώς τον λόγο!

 

η υπερθέρμανση σωστά :-D καμιά φορά με την σιγουριά που μου δίνουν οι 2 χειμώνες που την βγάλαμε με υπνόσακο με κάνει να ξεχνάω ότι υπάρχουν μανούλες που ίσως δεν έχουν την ευχέρεια και τον χρόνο να ψάξουν ποιος είναι ο σωστός τρόπος χρήσης του υπνόσακου.

Να αναφέρω λοιπόν ότι θα πρέπει να τσεκάρουμε συχνά μέχρι να σιγουρευτούμε για την χρήση σε σχέση με την θερμοκρασία του δωματίου το σβέρκο του παιδιού αν είναι ιδρωμένο ή το μωρό ζεστό τότε υπάρχει πρόβλημα :) οπότε φροντίζουμε είτε να επανέλθει η σωστή θερμοκρασία στο δωμάτιο όπως αναγράφει ο κατασκευαστής του υπνόσακου ή αφαιρούμε ρούχα από το παιδί (προτείνω το πρώτο)

 

Από την άλλη η προοπτική της χρήσης μιας κουβέρτας προσωπικά με κάνει ακόμα και σήμερα που η κόρη μου είναι πάνω από 2 να ανησυχώ και να φοβάμαι για την ασφάλεια της (ξέρω ξέρω άλλα όλες μας έχουμε κολλήματα:oops::oops:)

Να αναφέρω επίσης ότι η αμερικάνικη παιδιατρική εταιρεία και ο οργανισμός για το SIDS προτείνουν την χρήση του υπνόσακου ή την ασφαλή στερέωση της κουβέρτας (με το τίποτα στην κόρη μου) αντιγράφω από το http://aappolicy.aappublications.org/cgi/content/full/pediatrics;116/5/1245#SEC4 μπορείτε να βρείτε όλο το θέμα στα recommendations

 

keep soft objects and loose bedding out of the crib: Soft objects such as pillows, quilts, comforters, sheepskins, stuffed toys, and other soft objects should be kept out of an infant's sleeping environment. If bumper pads are used in cribs, they should be thin, firm, well secured, and not "pillow-like." In addition, loose bedding such as blankets and sheets may be hazardous. If blankets are to be used, they should be tucked in around the crib mattress so that the infant's face is less likely to become covered by bedding. One strategy is to make up the bedding so that the infant's feet are able to reach the foot of the crib (feet to foot), with the blankets tucked in around the crib mattress and reaching only to the level of the infant's chest. Another strategy is to use sleep clothing with no other covering over the infant or infant sleep sacks that are designed to keep the infant warm without the possible hazard of head covering.

Link to comment
Share on other sites

η υπερθέρμανση σωστά :-D καμιά φορά με την σιγουριά που μου δίνουν οι 2 χειμώνες που την βγάλαμε με υπνόσακο με κάνει να ξεχνάω ότι υπάρχουν μανούλες που ίσως δεν έχουν την ευχέρεια και τον χρόνο να ψάξουν ποιος είναι ο σωστός τρόπος χρήσης του υπνόσακου.

Να αναφέρω λοιπόν ότι θα πρέπει να τσεκάρουμε συχνά μέχρι να σιγουρευτούμε για την χρήση σε σχέση με την θερμοκρασία του δωματίου το σβέρκο του παιδιού αν είναι ιδρωμένο ή το μωρό ζεστό τότε υπάρχει πρόβλημα :) οπότε φροντίζουμε είτε να επανέλθει η σωστή θερμοκρασία στο δωμάτιο όπως αναγράφει ο κατασκευαστής του υπνόσακου ή αφαιρούμε ρούχα από το παιδί (προτείνω το πρώτο)

 

Από την άλλη η προοπτική της χρήσης μιας κουβέρτας προσωπικά με κάνει ακόμα και σήμερα που η κόρη μου είναι πάνω από 2 να ανησυχώ και να φοβάμαι για την ασφάλεια της (ξέρω ξέρω άλλα όλες μας έχουμε κολλήματα:oops::oops:)

Να αναφέρω επίσης ότι η αμερικάνικη παιδιατρική εταιρεία και ο οργανισμός για το SIDS προτείνουν την χρήση του υπνόσακου ή την ασφαλή στερέωση της κουβέρτας (με το τίποτα στην κόρη μου) αντιγράφω από το http://aappolicy.aappublications.org/cgi/content/full/pediatrics;116/5/1245#SEC4 μπορείτε να βρείτε όλο το θέμα στα recommendations

 

keep soft objects and loose bedding out of the crib: Soft objects such as pillows, quilts, comforters, sheepskins, stuffed toys, and other soft objects should be kept out of an infant's sleeping environment. If bumper pads are used in cribs, they should be thin, firm, well secured, and not "pillow-like." In addition, loose bedding such as blankets and sheets may be hazardous. If blankets are to be used, they should be tucked in around the crib mattress so that the infant's face is less likely to become covered by bedding. One strategy is to make up the bedding so that the infant's feet are able to reach the foot of the crib (feet to foot), with the blankets tucked in around the crib mattress and reaching only to the level of the infant's chest. Another strategy is to use sleep clothing with no other covering over the infant or infant sleep sacks that are designed to keep the infant warm without the possible hazard of head covering.

 

Age, τι είναι το sids?το ΣΑΒΘ?

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια ποτε περιπου αρχισατε να ετοιμαζετε το δωματιο του μωρου σας? διανυω τον 6 μηνα αρχες σεπτεμβρη μπαινω στον 7. Εχω βάψει το δωματιο της μπεμπας και κολλησα και αυτοκολλητα αλλα απο επιπλα τιποτα ακομα.Πιστευετε οτι ειναι νωρις ακομα να περιμενω? Οι γνωστοι μου λενε κατα τον 8 αλλα πιστευω οτι θα ειναι αργα. Απο οτι διαβασα αργουν να ερθουν κιολας και θα θελα οταν με το καλο ερθει η μικρη στο σπιτι να ειναι ολα ετοιμα. Εσεις τι λετε απο δικη σας εμπειρια? ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να αναφέρω λοιπόν ότι θα πρέπει να τσεκάρουμε συχνά μέχρι να σιγουρευτούμε για την χρήση σε σχέση με την θερμοκρασία του δωματίου το σβέρκο του παιδιού αν είναι ιδρωμένο ή το μωρό ζεστό τότε υπάρχει πρόβλημα :) οπότε φροντίζουμε είτε να επανέλθει η σωστή θερμοκρασία στο δωμάτιο όπως αναγράφει ο κατασκευαστής του υπνόσακου ή αφαιρούμε ρούχα από το παιδί (προτείνω το πρώτο)

 

Από την άλλη η προοπτική της χρήσης μιας κουβέρτας προσωπικά με κάνει να ανησυχώ και να φοβάμαι για την ασφαλεια της

Συμφωνω κι εμενα η κουβερτα η το παπλωμα με φοβιζει περισσοτερο απο τον υπνοσακο.Εμεις τον χρησιμοποιουμε και ειμαι,πιστευω και το παιδακι μου,πολυ ευχαριστημενη.Μαλιστα μπορω να πω οτι μ αυτον σωθηκα και απο τοτε που τον χρησιμοποιουμε το παιδι κοιμαται πολυ καλυτερα.Εχουμε υπνοσακο χωρις μανικια 2,5 tog και φροντιζουμε η θερμοκρασια στο δωματιο να ειναι γυρω στους 23 το πολυ 25 βαθμους οπως αλλωστε προτεινει και ο κατασκευαστης.

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια ποτε περιπου αρχισατε να ετοιμαζετε το δωματιο του μωρου σας? διανυω τον 6 μηνα αρχες σεπτεμβρη μπαινω στον 7. Εχω βάψει το δωματιο της μπεμπας και κολλησα και αυτοκολλητα αλλα απο επιπλα τιποτα ακομα.Πιστευετε οτι ειναι νωρις ακομα να περιμενω? Οι γνωστοι μου λενε κατα τον 8 αλλα πιστευω οτι θα ειναι αργα. Απο οτι διαβασα αργουν να ερθουν κιολας και θα θελα οταν με το καλο ερθει η μικρη στο σπιτι να ειναι ολα ετοιμα. Εσεις τι λετε απο δικη σας εμπειρια? ευχαριστω!!!

 

εγώ μέχρι τέλος του 7ου τα είχα όλα έτοιμα και αγορασμένα! Μπήκα στον 8ο μέσα Ιουλίου και δεν θα την πάλευα με την ζέστη και τις αποστάσεις! :roll:

 

Στη θέση σου, μέσα Σεπτεμβρίου μόλις δροσίσει θα ξεκινούσα αγορές :)

Με το καλό το αστεράκι σας!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω κι εμενα η κουβερτα η το παπλωμα με φοβιζει περισσοτερο απο τον υπνοσακο.Εμεις τον χρησιμοποιουμε και ειμαι,πιστευω και το παιδακι μου,πολυ ευχαριστημενη.Μαλιστα μπορω να πω οτι μ αυτον σωθηκα και απο τοτε που τον χρησιμοποιουμε το παιδι κοιμαται πολυ καλυτερα.Εχουμε υπνοσακο χωρις μανικια 2,5 tog και φροντιζουμε η θερμοκρασια στο δωματιο να ειναι γυρω στους 23 το πολυ 25 βαθμους οπως αλλωστε προτεινει και ο κατασκευαστης.

 

Στα 2.5 tog η θερμοκρασία πρέπει να είναι μέχρι 16-20 βαθμούς και όχι παραπάνω.

 

Και μένα με αγχώνει η κουβέρτα τώρα που στριφογυρνά...αν και το χειμώνα που ήταν μωράκι, δεν τον βολεύτηκε πολύ τον υπνόσακο...γι΄αυτό έλεγα μήπως του πάρω φέτος με ποδαράκια...ξέρουμε κανένα σαιτ με βαμβακερούς υπνοσάκους;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Στα 2.5 tog η θερμοκρασία πρέπει να είναι μέχρι 16-20 βαθμούς και όχι παραπάνω.

 

;

Ναι εχεις δικιο,τωρα το ειδα,τον μπερδεψα με τον καλοκαιρινο που εχουμε,απο 18 μεχρι και 21 βαθμους ειναι τα 2,5 tog....

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια! χτες ελαβα 2 χαρτακια πο ταχυδρομειο!!!!!! επιτελους!!!!!!! το ενα με ημ/νια 19/8 κ το αλλο 20/08. ειναι αυτα τα αξεσουαρ για το κινητο που ειχα παραγγειλει απο ebay κ 2 φορεματα απο yoursclothing!!!!!!! εν τω μεταξυ το ενα ειχε πληρωθει 7/8 κ το αλλο 12/8 με 5 μερες διαφορα κ ηρθαν μαζι............ αχ αντε ποτε θα παω να τα παρωωωωωωωωωωωωωωωωω????????????????????????

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κι από εμένα!!!!

 

Μόλις έκανα παραγγελία από το http://www.rozmarino.gr . Δε θυμάμαι αν το έχουμε στη λίστα.

 

Έχει σαπουνάκια και κηραλοιφές όλα αγνά φυτικά για εμάς και τα παιδιά. Παρήγγειλα για όλους μας και τα περιμένω.Μόλις παραλάβω (τέλος της εβδομάδας μου είπε η κυρία που ήταν εξυπηρετικότατη) θα ενημερώσω.

Έξοδα αποστολής:5 ? για το 1 κιλό και 0,60 ? για κάθε επόμενο.Έρχονται με τα ΕΛΤΑ και πληρώνεις με αντικαταβολή.

 

Και εννοείται ότι τη διεύθυνση την πήρα από το τόπικ με τα βιολογικά!!!

 

Μα, πως χαίρομαι όταν καταναλώνω:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι εχετε ενδιαφερουσα συζητηση για τα κλινοσκεπασματα και σκεφτηκα να εκφρασω την απορια μου!!! Αποθηκευσα τον συνδεσμο της Αμερικανικης Παιδιατρικης Εταιρειας και θα τον διαβασω σιγα σιγα μιας και τα Αγγλικα μου δεν ειναι τα καλυτερα!

 

Ολα αυτα που γραφεται για το ΣΕΒΘ και τα παπλωματα και τις κουβερτες μεχρι ποσων μηνων ισχυουν? μετα απο ποιο μηνα μπορουμε να τα σκεπαζουμε χωρις φοβο? Απο τον 15ο μηνα που μειωνεται η πιθανοτητα ΣΕΒΘ?

 

Εγω που θα γεννησω Νοεμβριο-Δεκεμβριο τι να παρω για να σκεπαζω το μωρο? Πηρα ηδη το παπλωμα ιδιο με το σετ για σκεπαζεται οταν μεγαλωσει, απλα για να εχω ρο διο σχεδιο. Απο τα υπολοιπα δεν εχω παρει τιποτα γιατι δεν εχω ενημερωθει επαρκως.

 

Εχετε να μου προτινεται και καποια ποιοτητα σε στρωμα? Στο αντιστοιχο τοπικ διαβασα οτι πλεον συνιστουν κρυο αφρο.

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σε φάση διαβάσματος του εν λόγω συνδέσμου σιγά σιγά, για τον ίδιο λόγο!

 

Δεν ξέρω τι λέει στο συγκεκριμένο σύνδεσμο, στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πάντως που είχα διαβάσει διάφορα για το ΣΑΒΘ, άλλοι έλεγαν ότι έχει φόβο μέχρι 3 μηνών, άλλοι μέχρι 6, μέχρι 1 έτους και έχω ακούσει και μέχρι 2 χρονών.

 

Τι να πω...

 

Πάντως θα με ενδιέφερε κι εμένα να μάθω αν κάποια μανούλα το γνωρίζει τι χρονικό περιθώριο δίνει η αμερικάνικη παιδιατρική εταιρία.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

βρέ κοπελιές είστε και γκαστρούλες :Dτι κάθεστε και διαβάζεται :?:???? τα βασικά μόνο εκεί που γράφει recommendations για να ξέρετε τι να αποφύγετέ

Μέχρι ενός έτους λέει διαβάστε το introduction :-D και αφού τα διαβάσετε κάντε το περιβάλλον του μωρού ασφαλές και αφήστε τα στο πίσω μέρος του μυαλού σας άντε άντε :D:D

είμαστε εκτός λέμεεεεεεε :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Koύκλες καλησπέρα!!

Προσπαθώ να βρω μπιμπερό dr browns γυάλινα για νεογέννητο και τα παρεμφερή τους (θηλές από σιλικόνη, βουρτσάκι καθαρισμού κλπ). Δεν τα βρίσκω όπως τα θέλω αφενός, αφετέρου στο e-bay μου βγαίνουν μεταφορικά 15 δολλάρια!! Κάτι δεν κάνω καλά μου φαίνεται, καθώς όσες σκαμπάζουν από e-bay κατά καιρούς παραθέτουν φθηνά πραγματάκια με λίγα μεταφορικά! Επίσης στο amazon ό,τι έχω βρει δεν τα φέρνουν Ελλάδα, ενώ εγώ διαλέγω για πωλητή το amazon. Μπορεί κάποια να με βοηθήσει?

Επίσης, θέλω να πάρω λίγα για αρχή, καθώς θέλω να θηλάσω αποκλειστικά, μήπως χρειαστεί να αντλήσω κλπ. Πόσα να πάρω?? Και πόσα oz (δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό, το μέγεθος είναι?). Επίσης φαρδιά ή στενά? Με τι ροή?? Τι είναι καλό για νεογέννητο?? Πότε θα σταματήσω να έχω απορίες??

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια αυτο το σαιτ που ειναι αποκλειστικα για υπνοσακους το εχετε δει????????????

 

http://www.thedreambag.co.uk/shipping.php

 

και για δειτε εδω

 

http://www.thedreambag.co.uk/togs.php

 

λεει τι πρεπει να φοραει το παιδι αναλογα με τα τογκ και τη θερμοκρασια του δωματιου.......

 

εντιτ: ψαχνιντας τα μπιμπερο ειδα οτι υπαρχει και αυτο το σαιτ για υπνοσακους και αλλα.... http://www.pedleybaby.co.uk/index.php?cPath=49

απο τιμες δε ξερω αν ειναι καλες, δεν εχω ψαξει το θεμα........

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε κοριτσια συγνωμη που το ξανααναφερω, αλλα ακομα να μου ερθουν τα πραγματα απο fragancex απο της 16 ιουνιου!λετε να κλαπηκαν?τα εχω πληρωσει γ...το!

 

ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ???

Link to comment
Share on other sites

Koύκλες καλησπέρα!!

Προσπαθώ να βρω μπιμπερό dr browns γυάλινα για νεογέννητο και τα παρεμφερή τους (θηλές από σιλικόνη, βουρτσάκι καθαρισμού κλπ). Δεν τα βρίσκω όπως τα θέλω αφενός, αφετέρου στο e-bay μου βγαίνουν μεταφορικά 15 δολλάρια!! Κάτι δεν κάνω καλά μου φαίνεται, καθώς όσες σκαμπάζουν από e-bay κατά καιρούς παραθέτουν φθηνά πραγματάκια με λίγα μεταφορικά! Επίσης στο amazon ό,τι έχω βρει δεν τα φέρνουν Ελλάδα, ενώ εγώ διαλέγω για πωλητή το amazon. Μπορεί κάποια να με βοηθήσει?

Επίσης, θέλω να πάρω λίγα για αρχή, καθώς θέλω να θηλάσω αποκλειστικά, μήπως χρειαστεί να αντλήσω κλπ. Πόσα να πάρω?? Και πόσα oz (δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό, το μέγεθος είναι?). Επίσης φαρδιά ή στενά? Με τι ροή?? Τι είναι καλό για νεογέννητο?? Πότε θα σταματήσω να έχω απορίες??

 

 

κοριτσακι σου βρηκα κατι!!!!! με φθηνα μεταφορικα.......

 

http://www.pedleybaby.co.uk/shipping.php

 

τα μπιμπερο που θες τα γυαλινα ειναι αυτα http://www.pedleybaby.co.uk/index.php?cPath=11_40_208

 

κ τα συναφη http://www.pedleybaby.co.uk/product_info.php?cPath=11_40_208&products_id=598

 

ειναι σχετικα ακριβα για μπιμπερο, αν και της κικο 6-7 ευρω κανουν.... αλλα οτι πληρωνεις παιρνεις νομιζω!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια θελω τη βοηθεια σας και εγω!!

 

μιας και ειμαι στην αναμονη του δευτερου μπεμπε αποφασισα να παρω κατι πραγματακια απο αγγλια αλλα μεσω σαλοπετας!!

μπορειτε να μου πειτε πως θα καταθεσω τα χρηματα μεσω paypal στο λογαργιασμο της?καθοτιν ειμαι ολιγον ασχετη απο paypal..

 

ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

9Uzhp3.png GHqEp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!

Σας πάω λίγο πίσω, συγκεκριμενα στις αποριες για τα γυαλινα μπουκαλια με την πλαστικη θήκη, τα wee.go (bpa free)

Απο μια ερευνα που εκανα-καθως με ενδιαφερει η αγορα τους - το μονο non USA site που στελνει Ελλάδα ειναι αυτο εδω

http://www.vupbaby.co.uk/

 

ευχαριστω κοριτσι μου θα το κοιταξω, να σαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...