Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=1090108&itmid=13371

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=1090108&itmid=13402

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=1090108&itmid=13403

εδω μεγαλη διαφορα εσυ zaxarini πηρες τρια στην τιμη ενος ή κανω λαθος

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320572429013&ssPageName=ADME:B:EOIBSA:GB:1123

 

αφου 9,99 GBP ειναι 12,16 euro και εσυ τα πηρες λιγοτερο τα τρια απο οτι εχουν οι αλλοι το ενα

λαθος κανω διορθωστε με;

 

 

δεν κανεις καθολου λαθος!!!!!που να δεις τις διαφορες στα μπουκαλακια της κιτρινης σειρας(golden).Aπο το αγγλικο αμαζον πηρα το πακετο 4 τεμαχιων 250μλ με 12 ευρω,οταν εδω εχει πανω απο 12 το ενα!!!!!

επισης πηρα τα στομια,και τα χερουλακια και ετοιμο το εκπαιδευτικο ποτηρακι χωρις να αγορασω καινουριο.Ενταξει,δεν θα ειναι πολυ χρωματιστα τα δικα μας αλλα δεν θα μου πανε και χαμενα τοσα μπουκαλια που εχω παρει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

οκ θα σας επισκεφθω μολις λυσω το αλλο κουσουρι με τα bpa!

 

εγώ αυτό το κουσούρι το έλυσα με bpa free dr browns... έχουν και γυάλινα αυτοί... το εξέτασα και κατέληξα σε αυτά που ήταν και πολύ καλά για τους κολικούς....

 

άσε το κουλό!!!!! 1 μπουκάλι (φαρδύ κιόλας που δε μας βόλεψε ποτέ) στα mothercare 11 ευρώ σχεδόν.... ήταν το μονο bpa που είχαν....

μια τριάδα (με το κανονικό λαιμό) από ένα σαιτ που είχα βρει τοτε με προσφορές 8,9 ευρώ!!!!!!!!

έμεινα μλκς!!!!!!!!!

παραγγειλα 5 μπουκάλια σύνολο με όλες τις πιπίλες που θα άλλαζα στο μέλλον ανάλογα την ηλικία και κάτι άλλα ανταλακτικά και πλήρωσα 35 ευρώ.....

εδώ με 35 ευρώ θα έπαιρνα μόνο τρία μπουκάλια και ρέστα 2 ευρώ.......

 

άσε που επέμεναν στο mothercare ότι έχουν τα bpa free ενώ ήτανε ψέμα!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σας μεταφέρω το μήνυμα του αξά μου αυτολεξί:

 

De s'aforoun ayta pou leei. Leei oti kapoies markes mpoukaliwn prepei na apofeygontai giati periexoun sta ylika tous ayto to systatiko pou einai epivlaves, kai kapoies alles markes einai asfales. Oloi aytoi oi titloi einai markes mpimperwn, pou omws ap'oso kserw den yparxoun stin Ellada...! Esy xrisimopoieis chicho kai tetoia....! H "NUC 1st choice" prepei na apofeygetai (egw tha apefeyga oli tin Nuc) kai oi mones markes pou den exoun to systatiko ayto einai i Medela kai i Born Free.

 

Άκου δε μ'αφορούν:twisted::twisted::twisted::twisted:Και γιατί του τα έστειλα οεο?Δε θα τον δω από κοντά θα τον δω. Την πάτησε!;)

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση...εχει παραγγειλει καμμια σας απ www.lightinthebox.com ?

ρουχα ας πουμε....ποιοτητα κλπ

ευχαριστω...

 

Εγώ ψώνισα κάτι gadgetακια αλλά όχι ρούχα...Στα reviews για το lightinthebox τα σχόλια για τα ρούχα διίστανται άλλοι δυσαρεστημένοι άλλοι όχι... Τι να σου πω... :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΡώτηση:Τα αβεντ ελιναι χωρίς επικίνδυνα πλαστικά?

Παιδιά τα avent δεν είναι πλαστικά, είναι σιλικόνης. Οι Αγγλίδες σχεδόν όλες χρησιμοποιούν αυτή τη μαρκα. Νομίζω πως εκεί τα στανταρ είναι πολύ υψηλά όσο αφορά τα προιόντα βρεφανάπτυξης.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια εγω ο,τι θελω να αγορασω πλεον μπαινω πρωτα στο πολυαγαπημενο μου ebay και βλεπω τιμες...

ετσι να σας πω τι εχω βρει....

τελεμαρκετινγκ Ελλαδας...

Εσύ φλόρα και οι άλλες φίλες, υπάρχει ένα αντικουνουπικό με υπερήχους στο telemarketing είναι και πανάκριβο 49 ευρώ. Κάνει δουλεια ή θα πετάξω τα χρήματα μου που δεν μου περισεύουν άλλωστε! Ξέρει κανείς αν κάνει και θόρυβο όταν δουλεύει; Το έχει αγοράσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μηπως καμια σας εχει εμπειρια απο αγορα στο eye-shop.gr???

θελω να χτυπησω γυαλια ορασεως κ οι τιμουλες ειναι σουπερ.Υπαρχει στη λιστα αλλα δεν βρισκω πουθενα σχολια απο καποια κοπελα που αγορασε!

 

επισης βρηκα κ αυτο http://www.staroptical.gr που φαινεται να εχει καλες τιμες! μηπως καμια σας μπορει να μου δωσει τα φωτα της????

 

Μπορώ να πω τα καλύτερα για το eye-shop.gr στα στέλνουν και δωρεαν!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα avent δεν είναι πλαστικά, είναι σιλικόνης. Οι Αγγλίδες σχεδόν όλες χρησιμοποιούν αυτή τη μαρκα. Νομίζω πως εκεί τα στανταρ είναι πολύ υψηλά όσο αφορά τα προιόντα βρεφανάπτυξης.

 

Λοιπόν σας μεταφέρω το μήνυμα του αξά μου αυτολεξί:

 

De s'aforoun ayta pou leei. Leei oti kapoies markes mpoukaliwn prepei na apofeygontai giati periexoun sta ylika tous ayto to systatiko pou einai epivlaves, kai kapoies alles markes einai asfales. Oloi aytoi oi titloi einai markes mpimperwn, pou omws ap'oso kserw den yparxoun stin Ellada...! Esy xrisimopoieis chicho kai tetoia....! H "NUC 1st choice" prepei na apofeygetai (egw tha apefeyga oli tin Nuc) kai oi mones markes pou den exoun to systatiko ayto einai i Medela kai i Born Free.

 

 

Αυτή είναι η απάντηση που μου έστειλε ο ξάδερφος μου που του έδωσα να μεταφράσει ένα λινκ που έβαλε το χαμομηλάκι στην προηγούμενη σελίδα και αναφέρει ότι τα αβεντ είναι επικίνδυνα.

Μήπως υπάρχουν και πλαστικά και σιλικόνης?Κι αν ναι πως τα ξεχωρίζομυε?

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μηπως καμια σας εχει εμπειρια απο αγορα στο eye-shop.gr???

θελω να χτυπησω γυαλια ορασεως κ οι τιμουλες ειναι σουπερ.Υπαρχει στη λιστα αλλα δεν βρισκω πουθενα σχολια απο καποια κοπελα που αγορασε!

 

επισης βρηκα κ αυτο http://www.staroptical.gr που φαινεται να εχει καλες τιμες! μηπως καμια σας μπορει να μου δωσει τα φωτα της????

 

 

εγώ τον Μαιο που αγόρασα γυαλιά ηλιου βρήκα αρκετα μεγαλες διαφορες στη τιμή με εδώ

http://www.koumpios.gr/

και προτιμησα να αγορασω απο εκει.Εννοειται θα εχεις δοκιμασει το συγκεκριμενο γυαλι,για να εισαι σιγουρη οτι θα σου πηγαινει ,θα ξερεις μοντελο κτλ και μετα παραγγελια!;)

 

δες κι εδω που τα γραφω αναλυτικα..

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1567161&highlight=%E3%F5%E1%EB%E9%E1+%E7%EB%E9%EF%F5#post1567161

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ αυτό το κουσούρι το έλυσα με bpa free dr browns... έχουν και γυάλινα αυτοί... το εξέτασα και κατέληξα σε αυτά που ήταν και πολύ καλά για τους κολικούς....

 

άσε το κουλό!!!!! 1 μπουκάλι (φαρδύ κιόλας που δε μας βόλεψε ποτέ) στα mothercare 11 ευρώ σχεδόν.... ήταν το μονο bpa που είχαν....

μια τριάδα (με το κανονικό λαιμό) από ένα σαιτ που είχα βρει τοτε με προσφορές 8,9 ευρώ!!!!!!!!

έμεινα μλκς!!!!!!!!!

παραγγειλα 5 μπουκάλια σύνολο με όλες τις πιπίλες που θα άλλαζα στο μέλλον ανάλογα την ηλικία και κάτι άλλα ανταλακτικά και πλήρωσα 35 ευρώ.....

εδώ με 35 ευρώ θα έπαιρνα μόνο τρία μπουκάλια και ρέστα 2 ευρώ.......

 

άσε που επέμεναν στο mothercare ότι έχουν τα bpa free ενώ ήτανε ψέμα!!!!!!!!!!!!!!

 

καλα το πιατακι φαινεται φοβερο τελικα δεν το ξεκολαει γιατι ο δικος μου ειναι πολυ ζωηρος βεβαια μεχρι να χορτασει κυριος μετα γινεται το πανηγυρι μη τολμησω και γυρισω αλλου

ναι το ξερω αυτο με τα Dr Brownws το επαθα και εγω μια απ τα ιδια και με πολλα αλλα και στο μαδερ (που και καλα νοιαζεται σιγα τωρα) αλλα και αλλου

 

να δεις ομως τι εχω παθει τα μικρα εχουν κολλησει με τα Νουκ και την θηλη τη μικρη τη στραβη τη στραβωμαρα μου που τους τα πηρα. πηρα και εγω πλαστικο του μπραουν το στενο ασχετα απ τη βαλβιδα εβαλα τη θηλη εκεινη κατι γινεται με τον μπομπιρα πιο ευκολο

αλλα δε, δε τραβαει η ομαδα. μη κολλησει η συνηθεια δεν πινουν το γαλα

εδωσα τα γυαλινα για να παρω επενδυση αστα.πρεπει κατι στραβο να βρουμε παλι για να ισιωσει η κατασταση. παντως απ τα Χρισουγεννα ασχολουμε με τις αγορες απο το εξωτερικο και εγω επισκεφτει σαιτ ακομη και υπερατλαντικα παρα μα παρα πολλα, αλλα διστασα να κανω παραγγελια απο οποιοδηποτε. κολλαω στη διαδικασια και με προβληματιζουν οι αλλαγες αλλα και οι μεταφορικες εταιρειες. τωρα μαλλον καποια στιγμη υποβοηθουμενη απο την εμπειρια σας θα το επιχειρησω.

 

θελω επισης να επισημανω οτι το γερμανικο amazon σε συγκρισεις το βρηκα κατι τι φθηνοτερο απο το αγγλικο ισως λογω ισοτιμιων και με καλυτερες καταχωρησεις ανα ομαδα προιοντων

Link to comment
Share on other sites

εγώ τον Μαιο που αγόρασα γυαλιά ηλιου βρήκα αρκετα μεγαλες διαφορες στη τιμή με εδώ

http://www.koumpios.gr/

και προτιμησα να αγορασω απο εκει.Εννοειται θα εχεις δοκιμασει το συγκεκριμενο γυαλι,για να εισαι σιγουρη οτι θα σου πηγαινει ,θα ξερεις μοντελο κτλ και μετα παραγγελια!;)

 

δες κι εδω που τα γραφω αναλυτικα..

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1567161&highlight=%E3%F5%E1%EB%E9%E1+%E7%EB%E9%EF%F5#post1567161

 

 

 

Αχ τελεια Kira μου!

Σευχαριστω για την απαντηση!

Τρεχω να τσεκαρω κ επανερχομαι για εντυπωσεις!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! θελω να αγορασω τα pierre cardin προικια (παπλωμα, παντα, κουνουπιερα, σεντονια) στην μπουμπου μου. Μηπως εχετε κανενα σαιτ που θα μπορουσα να τα βρω πιο οικονομικα?

Εαν δεν καταχραζομαι την καλοσυνη σας θα ηθελα να ρωτησω το ιδιο και την ενδοεπικοινωνια angelcare. Την εβαλα στο ebay.com και βρισκω κατι μεγαλη διακυμανση τιμων! Μαλλον κατι δεν καταλαβαινω η ασχετη εξου και οι τεραστιες αποκλισεις στις τιμες!!!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα! θελω να αγορασω τα pierre cardin προικια (παπλωμα, παντα, κουνουπιερα, σεντονια) στην μπουμπου μου. Μηπως εχετε κανενα σαιτ που θα μπορουσα να τα βρω πιο οικονομικα?

Εαν δεν καταχραζομαι την καλοσυνη σας θα ηθελα να ρωτησω το ιδιο και την ενδοεπικοινωνια angelcare. Την εβαλα στο ebay.com και βρισκω κατι μεγαλη διακυμανση τιμων! Μαλλον κατι δεν καταλαβαινω η ασχετη εξου και οι τεραστιες αποκλισεις στις τιμες!!!

 

Βρε christy μου το έψαξα για σενα και είδα ότι οι διακυμάνσεις στις τιμές οφείλονται στο ότι δεν είναι όλες τιμές αγοράς είναι και αρχικές τιμές δημοπρασίας. Στις τιμές αγοράς η αποκλιση δεν βλέπω να είναι τεράστια, κανα δύο τιμές εξερετικά μικρές είναι στο ότι το προιον είναι μεταχειρισμένο. Όμως απ' ότι είδα λιγοι το στέλνουν Ελλάδα. Εκτός αν επικοινωνήσεις με τον πωλητή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψώνισα κάτι gadgetακια αλλά όχι ρούχα...Στα reviews για το lightinthebox τα σχόλια για τα ρούχα διίστανται άλλοι δυσαρεστημένοι άλλοι όχι... Τι να σου πω... :)

matsoulinako ευχαριστω πολυ!

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Βρε christy μου το έψαξα για σενα και είδα ότι οι διακυμάνσεις στις τιμές οφείλονται στο ότι δεν είναι όλες τιμές αγοράς είναι και αρχικές τιμές δημοπρασίας. Στις τιμές αγοράς η αποκλιση δεν βλέπω να είναι τεράστια, κανα δύο τιμές εξερετικά μικρές είναι στο ότι το προιον είναι μεταχειρισμένο. Όμως απ' ότι είδα λιγοι το στέλνουν Ελλάδα. Εκτός αν επικοινωνήσεις με τον πωλητή.

 

το ελληνικο ebay το εχει 149 ευρω. και παλι εχει διαφορα με την ελληνικη αγορα. Μου εχουν πει ομως οτι στο ebay.com εχει καλυτερες τιμες γιάυτο το εψαξα. θα ζητησω την βοηθεια καποιου φιλου που να ειναι πιο σχετικος απο μενα γιατι εγω δεν ξεχωριζω την δημοπρασια και τα μεταχειρισμενα.

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! θελω να αγορασω τα pierre cardin προικια (παπλωμα, παντα, κουνουπιερα, σεντονια) στην μπουμπου μου. Μηπως εχετε κανενα σαιτ που θα μπορουσα να τα βρω πιο οικονομικα?

Εαν δεν καταχραζομαι την καλοσυνη σας θα ηθελα να ρωτησω το ιδιο και την ενδοεπικοινωνια angelcare. Την εβαλα στο ebay.com και βρισκω κατι μεγαλη διακυμανση τιμων! Μαλλον κατι δεν καταλαβαινω η ασχετη εξου και οι τεραστιες αποκλισεις στις τιμες!!!

 

εγω την αγορασα πολυ οκονομικα απο amazon.co.uk-περιειχε 1 parent unit,1 sensor pad και 1 για το μωρο.

Η katia81 το πηρε απο ebay με 2 parent unit,1 sensor pad επισης πολυ φτηνα.

αν δει το μνμ ισως θυμαται να σου πει ποιος πωλητης ηταν!

Link to comment
Share on other sites

εγω την αγορασα πολυ οκονομικα απο amazon.co.uk-περιειχε 1 parent unit,1 sensor pad και 1 για το μωρο.

Η katia81 το πηρε απο ebay με 2 parent unit,1 sensor pad επισης πολυ φτηνα.

αν δει το μνμ ισως θυμαται να σου πει ποιος πωλητης ηταν!

οταν λες φτηνα για τι ποσο μιλας δεδομενου οτι στην ελλαδα ο αντιπορσωπος το δινει 200 ευρω με δωρο τον καδο για τις πανες!

 

Αφου την εχεις μηπως ξερεις εαν εχει εμβελεια σε μεζονετα?Τα υπνοδωματια ειναι στον πανω οροφο και οταν κοιμαται το μωρο θα θελω να κατεβαινω με την συσκευη του γονεα κατω να κανω καμια δουλεια. Θα πιανει ή θα εχω προβλημα?

 

Το δευτερο parent unit που χρησιμευει? μηπως πρεπει και εγω να το παρω για να εχω ενα σε καθε οροφο?

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια και τα μπιμπερο της NUBY ειναι απο σιλικονη (αυτη που χρησιμοποιουν οι γιατροι λεει) εχει μια σειρα κ για νεογεννητα......

ευχαριστω κοριτσι μου που ενδιαφερθηκες εχω καποια Νuby αλλα μονο για νερακι

στο γαλα κολλαμε... θα ψαξω αυτο για τα νεογεννητα. να σαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Εσύ φλόρα και οι άλλες φίλες, υπάρχει ένα αντικουνουπικό με υπερήχους στο telemarketing είναι και πανάκριβο 49 ευρώ. Κάνει δουλεια ή θα πετάξω τα χρήματα μου που δεν μου περισεύουν άλλωστε! Ξέρει κανείς αν κάνει και θόρυβο όταν δουλεύει; Το έχει αγοράσει κανείς;

 

 

μηπως εννοεις αυτο;

http://www.amazon.de/gp/product/B002RRT01E/ref=s9_simh_gw_p79_i1?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=center-3&pf_rd_r=08FJEYENEVKFP0D1H6X6&pf_rd_t=101&pf_rd_p=463375153&pf_rd_i=301128

 

μεγαλη η διαφορα!

http://www.telemarketing.gr/default.asp?pid=5&la=1&itm=8696&ct=80

Link to comment
Share on other sites

εχει παρει το ματι σας πουθενα αυτα τα φυτικα μπιλακια για τα ουλα?

http://www.osanit.de/ απο δανια ειναι αν δεν κανω λαθος..

επισης ξετετε που μπορω να βρω κτηνιατρικά φαρμακα (προέλευσης γαλλιας?

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

οταν λες φτηνα για τι ποσο μιλας δεδομενου οτι στην ελλαδα ο αντιπορσωπος το δινει 200 ευρω με δωρο τον καδο για τις πανες!

 

Αφου την εχεις μηπως ξερεις εαν εχει εμβελεια σε μεζονετα?Τα υπνοδωματια ειναι στον πανω οροφο και οταν κοιμαται το μωρο θα θελω να κατεβαινω με την συσκευη του γονεα κατω να κανω καμια δουλεια. Θα πιανει ή θα εχω προβλημα?

 

Το δευτερο parent unit που χρησιμευει? μηπως πρεπει και εγω να το παρω για να εχω ενα σε καθε οροφο?

 

για κοιτα και μονη σου την τιμη στο παρακατω λινκ και θα δεις διαφορα

http://www.amazon.co.uk/Angelcare-AC401-Movement-Sensor-Monitor/dp/B0013FW5G8/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=baby&qid=1282556019&sr=8-1

 

δυστυχως για την εμβελεια δεν ξερω να σου πω.Στην θεση σου θα επαιρνα τηλεφωνο στον Ελληνα αντιπροσωπο και θα ρωτουσα.Αυτοι θα ξερουν σιγουρα!

 

το 2ο parent unit,ισως να σου ειναι απαραιτητο μιας και εισαι σε μεζονετα...ναι,πιστευω θα το χρειαστεις!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...