Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια! μιας και φαινεται οτι ειστε πολυ πιο εμπειρες απο μενα στις αγορες μεσω ιντερνετ θα ηθελα να επικαλεστω την βοηθεια σας.

 

Θα ηθελα να αγορασω το καθισμα αυτοκινητου be safe izi sleep 0-13 kg συν την βαση isofix. Στο Λητω στοιχιζει 400 ευρω και ψαχνω μπας και βρω καλυτερη τιμη

 

Το βρηκα κι εδω αλλα ειναι 303 (καθισμα + βαση isofix) + 80 ευρω τα μεταφορικα =383!

http://www.prams-pushchairs.co.uk/besafe-izi-sleep-beigedark-grey-p-1665.html

 

Και εδω καθισμα και βαση 327 (καθισμα + βαση) + 90 ευρω τα μεταφορικα =

417!

http://www.pramworld.co.uk/product/6044/Besafe_Izi_Sleep_Car_Seat_Beige_Dark_Grey

 

Σε αλλα site που το βρηκα φτηνοτερα δεν το εστελναν Ελλαδα.

Εχετε να μου προτινετε καποιο αλλο site εαν δεν καταχραζομαι την καλοσυνη σας?

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια χρειαζομαι επιγοντως βοηθεια! τελικα θα παρω τα εξαρτηματα για το κινητο μου απο το ebay! βρηκα ενα πωλητη που εχει ολα οσα θελω οποτε θα τα παρω ολα μαζι, αλλ μου ειπε οτι γαι καθε κομματι τα μεταφορικα ειναι 0,49 λιρες τελος παντων, ακομα κι ετσι μου ερχονται ολα τα κομματια γυρα στα 20 ευρω που εδω στο γερμανο πχ μονο το καλωδιο για το πισι κοστιζει 15 ευρω... οποτε εχω απιστευτο κερδος... θα παρω και φορτιστη αυτοκινητου, και θηκες κλπ.....

 

η ερωτηση ειναι: πρεπει να αγορασω καθε κομματι ξεχωριστα? δεν υπαρχει τροπος να παραγγειλω απο τον ιδιο πωλητη ολα μαζι τα εξαρτηματα??????? αρα αν ειναι 7 κομματια θα μου ερθουν 7 διαφορετικα πακετα????????????

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια χρειαζομαι επιγοντως βοηθεια! τελικα θα παρω τα εξαρτηματα για το κινητο μου απο το ebay! βρηκα ενα πωλητη που εχει ολα οσα θελω οποτε θα τα παρω ολα μαζι, αλλ μου ειπε οτι γαι καθε κομματι τα μεταφορικα ειναι 0,49 λιρες τελος παντων, ακομα κι ετσι μου ερχονται ολα τα κομματια γυρα στα 20 ευρω που εδω στο γερμανο πχ μονο το καλωδιο για το πισι κοστιζει 15 ευρω... οποτε εχω απιστευτο κερδος... θα παρω και φορτιστη αυτοκινητου, και θηκες κλπ.....

 

η ερωτηση ειναι: πρεπει να αγορασω καθε κομματι ξεχωριστα? δεν υπαρχει τροπος να παραγγειλω απο τον ιδιο πωλητη ολα μαζι τα εξαρτηματα??????? αρα αν ειναι 7 κομματια θα μου ερθουν 7 διαφορετικα πακετα????????????

 

την ιδια ερωτηση ειχα κανει και εγω οταν ειχα αγορασει εξαρτημα απο τον ιδιο...του εστειλα μαιλ εξηγοντας του οτι μπορει να τα στελει ολα μαζι να μην πληρωνω μεταφορικα για το καθενα. αρνηθηκε ομως και μου απαντησε εμεσα οτι βγαζει και απο τα μεταφορικα!

κανε μια ερωτηση να δεις τι θα σου πει ο δικος σου..

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.de/297-STUCK-PAMPERS-WINDELN-ACTIVE-FIT-GROsE-4-9-20-KG-/250677705458?cmd=ViewItem&pt=DE_Baby_Kind_Unterwegs_Wickelzubeh%C3%B6r&hash=item3a5d8e3af2

 

56.90+24.00= 81.00? για 297 πάνες

εδώ έχουν 36,40*3 = 109,20? οι 306 πάνες στα καρφουρ.

διαφορά 25% περίπου.

Αν παραγγείλεις παραπάνω, πέφτουν τα μεταφορικά στο ebay.

Θα το κάνω την άλλη εβδομάδα οπότε θα ξέρω σίγουρα...

 

ειχα και γω μια αμφιβολια για το αν συμφερει αλλα τελικα ειδα στα καρφουρ τις τιμες των παμπερς

 

http://www.carrefour.gr/CarrefourOnline1/Products/000/PID-000451915.aspx

 

αρα συμφερει απο ebay! μονο που δινεις τα χρηματα μαζεμενα.........

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

την ιδια ερωτηση ειχα κανει και εγω οταν ειχα αγορασει εξαρτημα απο τον ιδιο...του εστειλα μαιλ εξηγοντας του οτι μπορει να τα στελει ολα μαζι να μην πληρωνω μεταφορικα για το καθενα. αρνηθηκε ομως και μου απαντησε εμεσα οτι βγαζει και απο τα μεταφορικα!

κανε μια ερωτηση να δεις τι θα σου πει ο δικος σου..

 

μου ειπε οτι τα μεταφορικα για καθε κομματι ειναι 0,49 το ειπα και παραπανω.... μαλιστα ειπε οτι θα μου κανει εκπτωση 0,10 για καθε κομματι αν τα παρω ολα απο εκεινον!

η ερωτηση μου ηταν αν πρεπει να πατησω αγορα για το καθενα ξεχωριστα ή αν υπαρχει τροπος να τα βαλω ολα μαζι σαν καλαθι αγορων... αλλα δε βλεπω τετοια επιλογη..........

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι αλλη μια ερωτηση,αν ξερετε ή αν ειναι καποια τραπεζικος και μπορει να βοηθησει

 

τι εξοδα προμηθειας εχει να στειλει κανεις ποσο σε λογαριασμο στη Γερμανια(στο babybutt.de)????

σε 2 τραπεζες που ρωτησα ζητησαν 25 και 30 ευρω.

οι γερμανοι μου λενε οτι χρησιμοποιωντας το iban και το bic/swift η χρεωση προμηθειας ειναι οπως οταν καταθετεις σε λογαριασμο στην χωρα μας.

Εγω ξερω οτι στην Ελλαδα δεν υπαρχει προμηθεια!

Τι συμβαινει τελικα??

ξερει κανεις??

 

 

κι εγω μεσω ιντερνετ στελνω εμβασματα στο εξωτερικο απο αλφα ομως

με 0,80 εξοδα γαι οποιοδηποτε ποσο!!!!!!!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

μου ειπε οτι τα μεταφορικα για καθε κομματι ειναι 0,49 το ειπα και παραπανω.... μαλιστα ειπε οτι θα μου κανει εκπτωση 0,10 για καθε κομματι αν τα παρω ολα απο εκεινον!

η ερωτηση μου ηταν αν πρεπει να πατησω αγορα για το καθενα ξεχωριστα ή αν υπαρχει τροπος να τα βαλω ολα μαζι σαν καλαθι αγορων... αλλα δε βλεπω τετοια επιλογη..........

 

Αγοράζεις ένα-ένα χωριστά (δηλαδή κάνεις commit to buy), και ή περιμένεις να σου έρθει το συνολικό invoice ή όταν πας να πληρώσεις σου υπολογίζει αυτόματα την έκπτωση, αν το έχει περάσει ο πωλητής στο σύστημα. Πάντως, ένα πακέτο θα σου έρθει... Βοηθάει να τα παρακολουθείς στη λίστα του my ebay, και όταν αγοράσεις το ένα σου προτείνει να αγοράσεις και τα άλλα προϊόντα από τον ίδιο αγοραστή που παρακολουθείς...

Link to comment
Share on other sites

Αγοράζεις ένα-ένα χωριστά (δηλαδή κάνεις commit to buy), και ή περιμένεις να σου έρθει το συνολικό invoice ή όταν πας να πληρώσεις σου υπολογίζει αυτόματα την έκπτωση, αν το έχει περάσει ο πωλητής στο σύστημα. Πάντως, ένα πακέτο θα σου έρθει... Βοηθάει να τα παρακολουθείς στη λίστα του my ebay, και όταν αγοράσεις το ένα σου προτείνει να αγοράσεις και τα άλλα προϊόντα από τον ίδιο αγοραστή που παρακολουθείς...

 

οντως έτσι γίνετε...δεν είχα καταλάβει εγώ καλα!!συγνώμη!!

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

τα καταφερααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

βρε παιδια δε μπορω να το πιστεψω!!!!!!!!!! στο γερμανο μου ζηταγαν 15 ευρω για το usb data cable!!!!!!!!!! με 18,50 πηρα το καλωδιο, φορτιστη αυτοκινητου, 2 πενακια για την οθονη, 2 προστασιες οθονης αυτοκολλητες, handsfree στερεοφωνικο, 2 θηκες δερματινες και 1 θηκη τζελ..........

 

τελικα, ενω τα εβαζα ενα ενα για αγορα, οταν ηρθε η στιγμη να πληρωσω μου τα εβαλε ολα μαζι οποτε δεν παιδευτηκα!!!!!!!!! δεν πληρωσα ομως γιατι περιμενω να μου κανει την εκπτωση πρωτα οπως μου ειχε πει... ειχε επιλογη "request total invoice" και το πατησα.......... ελπιζω να τα εκανα σωστα! και τωρα αναμενω.............

σε ποσες μερες λετε να τα λαβω??? αποταν ολοκληρωθει η πληρωμη φυσικα......... uk ειναι!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μου εστειλαν τελικα email απο babybutt.de

-αν γινω μελος οnline,ναι μπορω να πληρωσω με πιστωτικη(γιατι ρε χριστιανοι δεν το ειπατε αυτο απο την πρωτη στιγμη που παρουσιαστηκε το θεμα με την τραπεζα!!!!θα μου πεις εσυ ρωτησες αμεσως???οχι,παρε τωρα να εχεις:evil:)

-αν θελω,ναι μπορω να ακυρωσω την παραγγελια.

 

οποτε,ηθικο διδαγμα: στο συγκεκριμενο σαιτ,μην κανετε το λαθος να μην γινετε μελη ή αν τελικα το επιλεξετε φροντιστε να μπορειτε να κανετε την συναλλαγη μεσω ebanking.

 

pokoyo,ειμαι πολυ ευχαριστημενη με το σαιτ για το γαλα,θα κοιταξω και το αλλο που προτεινεις.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να ξέρουμε. Εθνική, έμβασμα σε ευρώ μεχρι 1000 προμήθεια 8 ευρώ, μέχρι 50,000 προμ 17 ευρώ. Συσκευή e banking 7 ευρώ και σας λύνει τα χέρια για δεη οτε κοσμοτε κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Koριτσαρες τη βοηθεια σας!!!Ο μικρος μου εριξε τα γυαλια ηλιου κατω και μου εσπασε ο βραχιονας...ειναι τομ φορντ και μου ζητανε 60 εβρω για εναν βραχιονα!!!

Ξερει καμμια κανενα σαιτ με ανταλλακτικα,ψαχνω και στο ebay αλλα τιποτα....μηπως δεν βαζω τη σωστη λεξη στην αναζητηση....ψαχνω για frame....αν καποια ξερει.....θα της ειμαι ευγνωμων!!!

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Update για τη συσκευή one time password της εμπορικής που το έλεγξα μόλις πριν από λίγο:

Κοστίζει 12 ευρω μαζί με τα μεταφορικά και το ΦΠΑ και χρεώνεται στο λογαριασμό.

*

Link to comment
Share on other sites

Koριτσαρες τη βοηθεια σας!!!Ο μικρος μου εριξε τα γυαλια ηλιου κατω και μου εσπασε ο βραχιονας...ειναι τομ φορντ και μου ζητανε 60 εβρω για εναν βραχιονα!!!

Ξερει καμμια κανενα σαιτ με ανταλλακτικα,ψαχνω και στο ebay αλλα τιποτα....μηπως δεν βαζω τη σωστη λεξη στην αναζητηση....ψαχνω για frame....αν καποια ξερει.....θα της ειμαι ευγνωμων!!!

 

Γιατί δεν ρωτάς με μέιλ απευθείας στην εταιρία αναφέροντας τον κωδικό και νομίζω ο αγγλικός όρος για τον ανταλλακτικό βραχίονα είναι "spare ear temple" (Left ή Right). http://www.tomford.com/#/en/eyewear/womens/sun στο client services.Πολλές φορές βγάζεις άκρη απευθείας με τις εταιρίες! Αν βρω κάτι άλλο θα σου πω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια που να εκτυπώσω ψηφιακές φωτογραφίες;

Μπορεί κάποια που έχει μείνει ευχαριστημένη, να μου προτείνει;

Το πόσο πολύ με έχει βοηθήσει στις αγορές μου αυτή η ενότητα δεν λέγεται!!!

Καλαμαράκι και καλαμαρακιου-φίλες ευχαρστωωωωωω!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες παρήγγειλα το Σάββατο σουτιέν θηλασμού από το nursing-brashop.co.uk και ήρθαν σήμερα. Η ποιότητα είναι πάρα πολύ καλή και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένη. Μου ζήτησαν μάλιστα αν μείνω ικανοποιημένη να διαδώσω το site τους και μέσα στο πακέτο είχαν βάλει και δικές τους επαγγελματικές καρτούλες.

Για άλλη μια φορά σας ευχαριστώ που μου ανοίξατε τα μάτια.

Επόμενη αγορά σεντονάκια για την κούνια...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω πως σε site αγορών όπως www.yoox.com (κατάστημα με τσιμπιμένα μέχρι πολύ στιμπιμένα στοκ επωνυμα ρούχα και διαφορα άλλα είδη μόδας) όταν αλλάζεις την χώρα άλλάζει και τιμή!!! Κουφάθηκα μια τσαντα βάζοντας ελλάδα μου την εβγαζε 270 και εξοδα αποστολής 9 βάζοντας Ιταλία 240 και 7 αντιστοιχα. Περιττό να σας πω πως σε μας έβγαζε την ακριβότερη τιμή!!! Αναρωτιέμαι τι γίνεται!! Απαραδεκτο! Μας δουλεύουν στην Ελλάδα μας δουλεύουν και στο εξωτερικό! Ή έχουν μαθει πως στην Ελλάδα είμαστε πλούσιοι!!! Ας μου πει κάποιος πως αυτό το έχει δει και σε άλλο site!! και ειδικά για χώρες εντός ευρώπης το μόνο που μπορεί να αλλάζει είναι η τιμή αποστολής που και αυτό δύσκολο το βλέπω λόγω του ότι όλοι αυτοί συνεργάζονται με διεθνής εταιρίες κούριερ! Όχι και έτσι!!

Link to comment
Share on other sites

μηπως...ο ΦΠΑ???? μηπως..η μακακια μας?????

Ποιο ΦΠΑ βρε γατούλα μου, αφού το ΦΠΑ ισχύει για αγορές εντός Ελλάδος αυτοί έχουν δικό τους δείκτη φορολόγισηςπου ισχύει για όλους! Ποιο το νόημα του ηλεκτρονικού καταστήματος τότε? όταν διαμορφώνει μ'αυτό τον τρόπο τιμές. Εκτός αν έχει βγει και παραέξω η φήμη για το πόσο κορόιδα είμαστε! Αν τα Αγγλικά μου ήταν καλύτερα θα τους έστελνα ένα e-mail να τους... αλλά τώρα το τρώω και δεν λέω τιποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω πως σε site αγορών όπως www.yoox.com (κατάστημα με τσιμπιμένα μέχρι πολύ στιμπιμένα στοκ επωνυμα ρούχα και διαφορα άλλα είδη μόδας) όταν αλλάζεις την χώρα άλλάζει και τιμή!!! Κουφάθηκα μια τσαντα βάζοντας ελλάδα μου την εβγαζε 270 και εξοδα αποστολής 9 βάζοντας Ιταλία 240 και 7 αντιστοιχα. Περιττό να σας πω πως σε μας έβγαζε την ακριβότερη τιμή!!! Αναρωτιέμαι τι γίνεται!! Απαραδεκτο! Μας δουλεύουν στην Ελλάδα μας δουλεύουν και στο εξωτερικό! Ή έχουν μαθει πως στην Ελλάδα είμαστε πλούσιοι!!! Ας μου πει κάποιος πως αυτό το έχει δει και σε άλλο site!! και ειδικά για χώρες εντός ευρώπης το μόνο που μπορεί να αλλάζει είναι η τιμή αποστολής που και αυτό δύσκολο το βλέπω λόγω του ότι όλοι αυτοί συνεργάζονται με διεθνής εταιρίες κούριερ! Όχι και έτσι!!

 

ακριβως το ιδιο γινεται και στο σαιτ με τα παπουτσια robeez

 

εδω σε λιρες

 

 

http://www.robeez.co.uk/Robeez-Soft-Soles-Ballerina-Bear-cream-Robeez-baby-shoes/product.aspx?ProductID=1115&deptid=224&PriceCat=3&Lang=EN-UK

 

 

και εδω σε ευρω(αν και δεν ειναι η τιμη συγκεκριμενα για ελλαδα)

 

 

http://www.robeez.co.uk/robeez-soft-soles-ballerina-bear-cream-robeez-baby-shoes/product.aspx?productid=1115&deptid=224&pricecat=4〈=EN-UK&currencychange=true

 

 

απο ποτε οι 20 λιρες ειναι 34 ευρω οεο????????

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν ρωτάς με μέιλ απευθείας στην εταιρία αναφέροντας τον κωδικό και νομίζω ο αγγλικός όρος για τον ανταλλακτικό βραχίονα είναι "spare ear temple" (Left ή Right). http://www.tomford.com/#/en/eyewear/womens/sun στο client services.Πολλές φορές βγάζεις άκρη απευθείας με τις εταιρίες! Αν βρω κάτι άλλο θα σου πω...

Σ ευχαριστω πολυ!!!!

Τελικα μετα απο ψαξιμο ανακαλυψα οτι μαζι μ εμενα εχουν το ιδιο προβλημα και πολλες αλλες που αγορασαν τομ φορντ,σ ολες εχει σπασει ο βραχιονας.....οποτε δεν νομιζω ν αξιζει να τα επισκευασω!!

Κοριτσια προσοχη στα γιαλια ηλιου τομ φορντ,η ποιοτητα τους οπως ελεγαν πολλοι ειναι η χειριστη.....

Φιλια σε ολες!!!

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...