Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

η Εμιλυ είναι κοπέλα που δουλεύει εκεί και ασχολείται με τις παραγγελίες εξωτερικού μισό να σου δώσω το μαιλ της

χμ...δεν το κράτησα...

τεσπα..θα γράψεις σε αυτή την φόρμα και θα σου απαντήσουν σούμπιτοι

http://www.olivers-baby-care.co.uk/contacts/

 

 

 

ασε και για μας τις ξανθιες κατι χαχαχα

 

Κανενα eshop για εμας τις γυναικες υπάρχει ??? πήρα που πήρα φορα χαχαχα

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ παντως σαν μοικανός της γράφω κα΄θε φορά και αν θέλω να γράψω κάτι πολύπλοκο παώ στο http://translate.google.gr/?hl=el&tab=wT# και κάνω μετάφραση τα λόγια μου!

 

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΚΑΛΑΜΑΡΑΚΙ.

Αυτο δεν το ηξερα, εισαι Θεα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια!!!!!

 

Αχ δεν τα μπορώ αυτά.... δεν είναι και πολύ καλά τα αγγλικά μου!!!!

 

Άντε να δούμε!!!

 

 

Ο προφορικος λόγος ειναι πιο ευκολος τηλεφωνησε της χαχαχαχ πλακα κανω ε?

 

Σκεψου τί θελεις να της πεις και θα σε βοηθησουμε όλες απο μια λεξουλα η καθεμια το γραψαμε το κειμενο

χαχαχα

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΚΑΛΑΜΑΡΑΚΙ.

Αυτο δεν το ηξερα, εισαι Θεα!!!

 

 

 

ΘΕΛΕΙΚΑΙ ΛΙΓΟ ΔΙΟΡΘΩΣΗ πχ εβαλα

 

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ME ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΜΟΥ .

 

και εγραψε

 

WILL want to know When will I receive my order

 

το σωστο ομως θα ητανε

 

i would like to inform me when will I receive my order ή i would like to inform me about delivery date

 

 

απο τα λίγα που θυμαμαι ;)

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

αν δεν ξέρεις να μιλάς και αν το lower το πήρες στα 12 σου και τώρα είσαι 32 χωρι΄ς practise...πως τα γράφω!!πρέπει να βρεις τρόπους!

 

και εγω στην ιδια περιπτωση ειμαι τα εχω ξεχασει

 

μηπως να το γυριζαμε στην αγγλικη μπας και τα ξανα θυμηθουμε ?

 

 

ε????/Squid (καλαμάρακι) χαχαχα

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πλάκα έχετε ρε κορίτσια!!!!!!!!!

 

Και τι να τις γράψω τωρα.... εχω κολλήσει είμαι και στη δουλεια και κάνω κι άλλα πράγματα κι εχω σαστίσει!!!!

 

 

 

τι θέλεις να την ρωτησεις ??? και εγω στην δουλεια ειμαι , λειπει κια το μπος και δουλευω χαχαχαχχαχα

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

τι θέλεις να την ρωτησεις ??? και εγω στην δουλεια ειμαι , λειπει κια το μπος και δουλευω χαχαχαχχαχα

 

Για τα μεταφορικα του maclaren quest πόσο κοστίζουν???

 

Έμενα αντίθετα το αφεντικό γυρίζει μες τα πόδια μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Για τα μεταφορικα του maclaren quest πόσο κοστίζουν???

 

Έμενα αντίθετα το αφεντικό γυρίζει μες τα πόδια μου!!!

 

 

 

i would like to inform me about the Shipping Costs ....

 

εμενα λειπει 3 days and i have my kefali isixo xaxaxax

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Το έστειλα.....

Για να δούμε.. για να δούμε....

 

Τυχερούλα!!!!!!!!!!

 

 

 

στειλε να σου μεταφρασω αν δεις οτι γραφει πολλα χαχαχαχ

 

οσο για το μπος του δινω αδεια ανευ επιστροφης χαχαχαχα

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια να ρωτησω κι εγω σχετικα με την προπληρωμενη καρτα, μπορω να τη βγαλω απο οποιαδηποτε τραπεζα?αν ναι, μπορω να βαλω μεγαλυτερο ποσο ή ακριβως τα λεφτα της παραγγελιας? αν ειναι ακριβως, μπορω μετα τηλεφωνικωσ να πω στην τραπεζα να σηκωσουν απο το λογαριασμο μου και να τα βαλουν στην καρτα?ρωταω γιατι πρεπει να παω σε αλλο νησι για να βρω τραπεζα:cry:και τελευταιο, οι 10 λιρεσ ποσα ευρω ειναι?σορυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι ασχετη τελειωσ:oops:ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να ρωτησω κι εγω σχετικα με την προπληρωμενη καρτα, μπορω να τη βγαλω απο οποιαδηποτε τραπεζα?αν ναι, μπορω να βαλω μεγαλυτερο ποσο ή ακριβως τα λεφτα της παραγγελιας? αν ειναι ακριβως, μπορω μετα τηλεφωνικωσ να πω στην τραπεζα να σηκωσουν απο το λογαριασμο μου και να τα βαλουν στην καρτα?ρωταω γιατι πρεπει να παω σε αλλο νησι για να βρω τραπεζα:cry:και τελευταιο, οι 10 λιρεσ ποσα ευρω ειναι?σορυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι ασχετη τελειωσ:oops:ευχαριστω....

 

μπορείς να βγάλεις προπληρωμένη από οσο ξε΄ρω από Πειραιώς και Eurobank αν και νομιζω και η Millenium βγάζει. Θα βάζεις κα΄θε φορά το ποσό των αγορών σου σε ευρόπουλα βάζε και κανένα ευρώ παραπάνω δηλαδή 50ευρώ οι αγορε΄ς σου ε βάζε 52 για να είσαι σίγουρη για την ισοτιμία.Όσον αφορά για τις μεταφορε΄ς των χρημάτων σου καλυτερα να ρωτήσεις την τράπεζα

Την ισοτιμία θα την βρίσκεις καθημερινά εδώ αν θέλεις

http://www.dhl.gr/publish/gr/gr/tools/currency.high.html

 

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κι εγω κατι βρε κουριτσια???

στο mothercare πως ξερετε ποσα κιλα ειναι η παραγγελια σας??

 

όταν κάνεις την παραγγελία προχωράς κάνεις check out και μετά σε κάποιο βήμα σε ενημερώνει ότι τα στανταρ μεταφορικά είναι αυτά και τα επιπλέον για τα κιλά σου είναι αυτά σε λιρες δεν θυμάμαι ποτέ να μου γράψανε πόσο κιλά είναι

αλλά και πάλι δεν ξεφεύγεις γιατί μονο ρουχα και γενικά μαλακά είδη μπορείς να πάρεις εγώ το περισσότερο που έχω πληρώσει με κιλά όταν έκανα μια τεράστια κουτα ήταν 15-16 λιρες αλλά ηταν κοντά 8κιλά η κούτα μου

 

Link to comment
Share on other sites

Και η Κύπρου έχει προπληρωμένη κάρτα...κοστίζει 5 ευρώ και σε κάθε κατάθεση σε χρεώνει 1 ευρώ ανεξαρτήτου ποσού...

 

 

 

Στην Πειραιως αν εχεις λογαριασμο ειναι χωρις χρεωση μου ειπαν αλλα δεν το εχω επιβαιβεωσει !

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να ρωτησω κι εγω σχετικα με την προπληρωμενη καρτα, μπορω να τη βγαλω απο οποιαδηποτε τραπεζα?αν ναι, μπορω να βαλω μεγαλυτερο ποσο ή ακριβως τα λεφτα της παραγγελιας? αν ειναι ακριβως, μπορω μετα τηλεφωνικωσ να πω στην τραπεζα να σηκωσουν απο το λογαριασμο μου και να τα βαλουν στην καρτα?ρωταω γιατι πρεπει να παω σε αλλο νησι για να βρω τραπεζα:cry:και τελευταιο, οι 10 λιρεσ ποσα ευρω ειναι?σορυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι ασχετη τελειωσ:oops:ευχαριστω....

 

Αdria αν έχεις τέτοιο πρόβλημα και δεν φοβάσαι το ίντερνετ κάποιες τράπεζες έχουν προπληρωμένες κάρτες on-line (εικονικές δηλαδή). Αρκεί να έχεις λογαριασμό στη συγκεκριμένη τράπεζα, μπαίνεις στο site τους, γράφεσαι, φτιάχνεις μια προπληρωμένη κάρτα και την γεμίζεις ή την αδειάζεις αναλόγως όποτε θες.

Εγώ έχω στην Τράπεζα Περαιώς και είμαι πολύ ευχαριστημένη. (http://www.winbank.gr)

Link to comment
Share on other sites

Αdria αν έχεις τέτοιο πρόβλημα και δεν φοβάσαι το ίντερνετ κάποιες τράπεζες έχουν προπληρωμένες κάρτες on-line (εικονικές δηλαδή). Αρκεί να έχεις λογαριασμό στη συγκεκριμένη τράπεζα, μπαίνεις στο site τους, γράφεσαι, φτιάχνεις μια προπληρωμένη κάρτα και την γεμίζεις ή την αδειάζεις αναλόγως όποτε θες.

Εγώ έχω στην Τράπεζα Περαιώς και είμαι πολύ ευχαριστημένη. (http://www.winbank.gr)

 

 

 

αυτο μου ειπαν !!!! αυτο εχει χρεωση ??

 

επίσης η εθνικη εχει το ιδιο συστημα ?

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

αυτο μου ειπαν !!!! αυτο εχει χρεωση ??

 

επίσης η εθνικη εχει το ιδιο συστημα ?

 

Για την εθνική δεν έχω ιδέα. Δεν ρίχνεις μια ματιά στο σάιτ τους; Στην Πειραιώς πάντως είναι δωρεάν και σε χρεώνουν κάτι ψιλά από την 3η φορά και μετά που θα βάλεις ή θα βγάλεις χρήματα στην προπληρωμένη. 1-2 ευρώ μου φαίνεται χρεώνουν...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...