Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

kalamaraki να σε ρωτησω αν ειχες παρει εκεινο το καλυμμα για το τραπεζι για να μην χτυπανε τα μωρα??

 

επισης να ρωτησω κατι? εχει παρει ποτε καμια (ή εστω δει καποια..) λαδοπανα απο εξωτερικο? πως διαολο λεγονται τα λαδοπανα στα αγγλικα για να ψαξω?

 

Βίκη τελικά δεν το πήρα γιατί ήταν ακριβά τα μεταφορικά από usa και προσέχω την μικρή....:-(

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω αγοραζω τα καλλυντικα και τροφιμα του μωρου απο το http://www.biologisch24.com/

εχω βρε τα weleda μιση τιμη στην κυριολεξια και τα holle που αγοραζω εχει ολη τους την γκαμα. απο 150ε και πανω ειναι δωρεαν τα μεταφορικα αλλιως 10ε.

πληρωνω με πιστωτικη και ερχονται με ειδοποιηση ταχυδρομιου.

τωρα εχω παραγγειλει 2η φορα και τα περιμενω.ειμαι πολυ ευχαριστημενη.στελνουν και δειγματα για μενα ή για το μωρο.

 

Γεια σου Βενετία! Τα weleda τα βρήκα ακόμα πιο φθηνά εδώ www.bce-europe.com Και ήρθαν και σε καλύτερη συσκευασία...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

kalamaraki γράψε μου αν μπορείς σε παρακαλώ το site απο εκεί που πήρες το καθισματάκι γιατι θέλουμε και εμείς να το πάρουμε.

Σε ευχαριστώ

Οταν ο ανθρωπος κάνει σχέδια η μοιρα κουνάει το κεφάλι και γελάει.........

Link to comment
Share on other sites

Δείτε και Paidikoskosmos.gr, προίκα μωρού, νομίζω ΠΟΛΥ οικονομικά. Σύγκρινα τα προϊόντα τους με ακριβώς ίδια άλλων on line καταστημάτων και τα βρίσκω τουλάχιστον 15% οικονομικότερα.

Link to comment
Share on other sites

Κόρίτσια, βρήκα αυτή την ιστοσελίδα http://www.kinderlampenland.de που νομίζω πως έχει πολύ ωραία πράγματα κυρίως για παιδικά δωμάτια και παιχνίδια (haba) σε πιο καλές τιμές από ανάλογη ελληνική ιστοσελίδα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalamaraki γράψε μου αν μπορείς σε παρακαλώ το site απο εκεί που πήρες το καθισματάκι γιατι θέλουμε και εμείς να το πάρουμε.

Σε ευχαριστώ

 

Γλυκιά μου annina το πήρα από το http://www.mothercare.com στην σελιδα αυτή http://www.mothercare.com/Travel-booster-seat-SteriTouch-cushion/dp/B002EJ002I/sr=1-6/qid=1250957214/ref=sr_1_6/278-6785724-9777526?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=44568031&mcb=core Καλές αγορές!!

 

Link to comment
Share on other sites

kalamaraki σε ευχαριστώ πολύ αλλα μάλλον εγώ σου ζητησα λαθος διευθυνση ενοούσα το καθισματάκι αυτοκινήτου τις britax. Το πήρες απο το oliversbabycare? Ειδα που το εγραφες σε μηνυμά σου και μπήκα και το βρήκα 132,50 λιρες αγγλίας. Απο εκεί το πήρες και εσύ?

Ευχαριστώ και συγνώμη για το μπερδεμα.

Οταν ο ανθρωπος κάνει σχέδια η μοιρα κουνάει το κεφάλι και γελάει.........

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει Ανίνα μου, ναι από εκεί το πήρα και μου βγήκε μαζί με ένα εκπτωτικό κουπόνι -5λίρες που είχα, λόγω το οτι αγόραζα δεύτερη φορά από εκεί πάνω από 100λίρες, σύνολο σε ευρόπουλα 194? Νομίζω καλά το πήρα ε?

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα ελληνικό site που μπήκα έχουν το evolva ultra plus 123, στα 269ευρώ.

Τα χρήματα στα βγάζουνε αυτοί πόσα είναι σε ευρώ ή τα υπολογίζεις εσύ ανάλογα με την τιμή που έχει η λίρα όταν τα παραγγέλνεις?

Εμείς θέλουμε να παραγγείλουμε τρια μαζί,(θελουνε και 2 φίλες μου)

θα πλήρώσουμε εξοδά αποστολής για το καθένα ξεχωριστά ή ενα για όλα?

Και κάτι ακόμα τα εξοδα αποστολής είναι 40 ευρώ στανταρ ή αλλαζουν?

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλα δεν έχω ξαναπάρει κάτι απο e-shop και είμαι λίγο ασχετη.

Οταν ο ανθρωπος κάνει σχέδια η μοιρα κουνάει το κεφάλι και γελάει.........

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λεμε...

1. Τα μεταφορικά είναι 40λίρες για κάθε κούτα αλλά οταν την είχα ρωτήσει την Emily με μαιλ γιατί και εγώ ήθελα 2 μου είπε ότι μπορεί να βάλει τα δυο σε μια κόύτα και να πληρώσω μόνο 40λιρες, τώρα στην δική σας περίπτωση θα σας χρεώσει λογικά 80 λίρες (θα βάλει τα δυο σε μια κούτα και το τρίτο μόνο του)όπως και να έχει να της στείλεις μαιλ ζητώντας της πληροφορίες πως μπορείτε να το κάνετε ώστε να βγει οικονομικότερη η αποστολή το δικό της μαιλ είναι το [email protected]

 

2.Ο λογαριασμός βγάινει σε λίρες αγγλίας , εγώ κανω πάντα την αντιστοιχία στο σαιτ της DHL που είναι καθημερινά ενημερωμένο με την ανάλογη αντιστοιχία http://www.dhl.gr/publish/gr/gr/tools/currency.high.html

 

3. Τα λεφτά θα τα τραβήξει από την πιστώτική σου την ημέρα που θα φύγουν τα εμπορεύματα από το μαγαζί τους όχι νωρίτερα.

 

Ότιδήπωτε άλλο θελήσεις εδώ είμαι! ;)

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια εχει παρει καμια απο πινκ πονκ τιποτα?????πηρα εγω αρχες Ιουλίου καροτσακι και κατι ψιλοπραματα και ενω μου ειπαν οτι θα το στελναν αρχες Αυγουστου (αναμενόμενη αποστολη 31 εβδομαδα του ετους) ουτε τα στείλαν ούτε στα e mail απανταν.λετε να μου τα φαγανε τα 500 ευρωπουλακια ??????????????????

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα ! Θελω να σας ρωτησω για το mothercare.com

 

Exei διαφορα απο το ελληνικο ? Μπορω να παραγγειλω και να ερθουν ελλαδα?

 

επίσης όταν λέει 7 λίρες πόσα ευρω ειναι?

 

Ευχαριστω πολύ ΄πολύ πολυ

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια εχει παρει καμια απο πινκ πονκ τιποτα?????πηρα εγω αρχες Ιουλίου καροτσακι και κατι ψιλοπραματα και ενω μου ειπαν οτι θα το στελναν αρχες Αυγουστου (αναμενόμενη αποστολη 31 εβδομαδα του ετους) ουτε τα στείλαν ούτε στα e mail απανταν.λετε να μου τα φαγανε τα 500 ευρωπουλακια ??????????????????

 

Απο το ping pong ψωνίζω και είναι πάρα πολύ συνεπείς. μου είχαν πει παραδοση σε 4-5 εβδομάδες και έτσι εγινε. Όταν ξεκινάει η παραγγελια σου να έρθει σου στέλνουν με email ένα κωδικό για να γνωρίζεις που βρίσκεται το δέμα σου.. πχ εμένα μου ελεγε

Γερμανια

Αυστρια

Βουλγαρία

Θεσσαλονικη

λίγο πολύ ήξερα τι γίνεται. Πάρτους και ένα τηλεφωνο!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα ! Θελω να σας ρωτησω για το mothercare.com

 

Exei διαφορα απο το ελληνικο ? Μπορω να παραγγειλω και να ερθουν ελλαδα?

 

επίσης όταν λέει 7 λίρες πόσα ευρω ειναι?

 

Ευχαριστω πολύ ΄πολύ πολυ

 

Φιλιτσα το αγγλικό σαιτ του mothercare έχει διαφορά ότι είναι φθηνότερα τα ίδια προιόντα με Ελλάδα, στέλνει κυρίως ρουχισμό σεντόνια κτλπ και ότι είναι ελαφρύ στην Ελλάδα,μπορείς να παραγγείλεις και θα έρθουν σε 5-7 εργάσιμες μέρες. Την αντιστοιχία ευρώ=λίρα μπορείς να την βλέπεις εδώ http://www.dhl.gr/publish/gr/gr/tools/currency.high.html και να θυμάσαι ότι χρεώνει 15λίρες αν θυμάμαι ανα παραγγελία σαν μεταφορικά +2 λιρες για κάθε κιλό

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα ! Θελω να σας ρωτησω για το mothercare.com

 

Exei διαφορα απο το ελληνικο ? Μπορω να παραγγειλω και να ερθουν ελλαδα?

 

επίσης όταν λέει 7 λίρες πόσα ευρω ειναι?

 

Ευχαριστω πολύ ΄πολύ πολυ

 

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=39109&page=15

μπες εδω τα εχουμε συζητησει ολα για το αγγλικο σαιτ του Mothercare!!!!!!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Φιλιτσα το αγγλικό σαιτ του mothercare έχει διαφορά ότι είναι φθηνότερα τα ίδια προιόντα με Ελλάδα, στέλνει κυρίως ρουχισμό σεντόνια κτλπ και ότι είναι ελαφρύ στην Ελλάδα,μπορείς να παραγγείλεις και θα έρθουν σε 5-7 εργάσιμες μέρες. Την αντιστοιχία ευρώ=λίρα μπορείς να την βλέπεις εδώ http://www.dhl.gr/publish/gr/gr/tools/currency.high.html και να θυμάσαι ότι χρεώνει 15λίρες αν θυμάμαι ανα παραγγελία σαν μεταφορικά +2 λιρες για κάθε κιλό

 

σ' ευχαριστω πολύ καλαμαρακι μου,

 

εριξα μια ματια δεν βλεπω μεγαλη διαφορα στις τιμες όμως ...

 

πάω να διαβασω και το πόστ της Ιριδας .

 

Πάντως μια πορτα ασφαλειας που θέλω για την εσωτερικη σκαλα την εχει εδω 120 ευρω και μαζι με τα μεταφορικα το ιδιο θα μου βγαινει και απο to ξενο τεσπα

ελπιζω ναμην κανω λαθος στην μετατροπη

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

ioanna21 σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση θα τους παρω και ενα τηλ,να δω τι εγινε γιατι στα mail απαντηση δε πηρα ακομη εχουμε στειλει 3.Η απαντηση σου ειναι καθησυχαστικη!

Link to comment
Share on other sites

σ' ευχαριστω πολύ καλαμαρακι μου,

 

εριξα μια ματια δεν βλεπω μεγαλη διαφορα στις τιμες όμως ...

 

πάω να διαβασω και το πόστ της Ιριδας .

 

Πάντως μια πορτα ασφαλειας που θέλω για την εσωτερικη σκαλα την εχει εδω 120 ευρω και μαζι με τα μεταφορικα το ιδιο θα μου βγαινει και απο to ξενο τεσπα

ελπιζω ναμην κανω λαθος στην μετατροπη

 

Πόρτες ασφαλείας δεν στέλνει....

Όταν μπαίνεις σε ένα προιον να κοιτας κάτω στην σελίδα που λέει delivery information οταν λέει sorry but...και europe zone 2 δεν στέλνει ελλάδα στην ζώνη 2 ανήκει η ελλάδα.

Και ναι έχει μεγάλη διαφορά στις τιμές αρκεί να πάρεις πολλά μαζί , τα εσώρουχα πχ η 7αδα στην ελλάδα έχει 29,5? τα νέα σχέδια και στην αγγλία τα έχει 13,5λίρες=15,61? δηλαδή μισή τιμή.....

Σε όλα τα προιόντα ενδυσης υποδήματα σεντόνια προίκες ρόμπες πετσέτες κτλπ είδη φαγητού μπουκάλια η διαφορά είναι παρααααα πολύ αισθητή αρκει να πάρεις μαζεμενα πράγματα , για ένα προιόν φυσικά και δεν συμφέρει γιατί με τα μεταφορικά έρχεται στα ίδια!

 

Link to comment
Share on other sites

Πόρτες ασφαλείας δεν στέλνει....

Όταν μπαίνεις σε ένα προιον να κοιτας κάτω στην σελίδα που λέει delivery information οταν λέει sorry but...και europe zone 2 δεν στέλνει ελλάδα στην ζώνη 2 ανήκει η ελλάδα.

Και ναι έχει μεγάλη διαφορά στις τιμές αρκεί να πάρεις πολλά μαζί , τα εσώρουχα πχ η 7αδα στην ελλάδα έχει 29,5 τα νέα σχέδια και στην αγγλία τα έχει 13,5λίρες=15,61 δηλαδή μισή τιμή.....

Σε όλα τα προιόντα ενδυσης υποδήματα σεντόνια προίκες ρόμπες πετσέτες κτλπ είδη φαγητού μπουκάλια η διαφορά είναι παρααααα πολύ αισθητή αρκει να πάρεις μαζεμενα πράγματα , για ένα προιόν φυσικά και δεν συμφέρει γιατί με τα μεταφορικά έρχεται στα ίδια!

 

kαλαμαρακι γάτα εισαι ;) δικιο εχεις

 

τωρα για ενημερωσε με δεχετε το μαδερκερ προπληρωμενη καρτα ? ή θελει κανονικη πιστωτικη !

 

Υπάρχει καποιος αλλος τροπος για να πληρωσω ??

 

ευχαριστω πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Φιλίτσα , δέχεται και προπληρωμένη και mastercard και visa αν θυμάμαι σωστά. Και εγώ με προπληρωμένη κάνω τις αγορές μου γιατί φοβάμαι μην βρεθώ χρεωμένη με κανένα άσχετο πράγμα! Καλές αγορές

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...