Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια να ρωτησω κι εγω μια και λετε για σεντονια... ψαχνω για τη κουνια σεντονια με λαστιχο γιατι εχω ενα σωρο χωρις λαστιχο... αλα οχι αυτα τα χοντρα τα φανελενια, θελω για καλοκαιρι τα βαμβακερα....εχει αγορασει καμια????

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω ψάξει, γιατί ήθελα με σχεδιάκια που δεν έβρισκα εδώ, όμως να προσέξεις στο εξωτερικό και ειδικά στην Αγγλία τα περισσότερα λευκά είδη με σχέδια δεν είναι 100% βαμβακερά είναι 50 πολυέστερ +50 βαμβάκι πήρα μια υπέροχη παπλωματοθήκη όμως δεν την χρησιμοποίησα γιαυτό το λόγο. Επιπλέον να προσέξεις τις διαστάσεις που πολλές φορές τις δίνουν σε ίντσες. Αν και λόγο βάρους γενικά δεν τα παίρνεις πιο οικονομικά αυτά τα είδη, δηλαδή χρεώνεσαι πολλά μεταφορικά.

 

μαλιστα.... αυτο με τις ιντσες θα με μπερδεψει αρκετα....

απλα επειδη εχω ενα μωρο στο σπιτι και περιμενω και δευτερο δεν εχω χρονο να ψαξω στα μαγαζια...

σε ευχαριστω για την απαντηση....

Link to comment
Share on other sites

αν θες για μικρη διασταση πολυ ωραια εχει το ικεα (60χ120)

 

http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/30122255

 

 

δηλαδη αμα θελουμε μπορουμε να παραγγειλουμε απο ΙΚΕΑ;;;;;;;;

αυτο δε το ηξερα........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πως παραγγελνουμε απο ικεα καλεεεεεεε? απο σαλοπετα λες???

εκτος αν εννοεις να παω σε καταστημα, αλλα εδω δενε χουμε δυστυχως.....

παντως τετοιες διαστασεις ψαχνω, κανονικη κουνια ειναι οχι μονο κρεβατι...

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

ειδατε τι γραφει το ικεα για International delivery????????????

 

http://www.ikea.com/ms/en_GB/customer_service/shop_online/about_delivery.html#how

Can I get products delivered abroad?

 

We are unable to deliver orders outside of mainland England and Wales however we are happy to deliver your order to your shipping agent for onward transfer

 

αυτο που κανει στην ουσια και το ικεα εδω. στην αθηνα που ειχα ψωνισει μια πολυθρονα και εκεινοι δεν την στελνουν εκτος αθηνων, τη παρεδωσαν στη δικη μου μεταφορικη και μου την εφερε κερκυρα...

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

πως παραγγελνουμε απο ικεα καλεεεεεεε?

εκτος αν εννοεις να παω σε καταστημα, αλλα εδω δενε χουμε δυστυχως.....

παντως τετοιες διαστασεις ψαχνω, κανονικη κουνια ειναι οχι μονο κρεβατι...

 

δε ξερω αν μπορουμε να παραγγειλουμε απο το σαιτ που μας εδωσε η Galati....

κι εγω για να βρω ικεα, ταξιδι πρεπει να κανω.....

Link to comment
Share on other sites

Πειτε μου βρε παιδιά και εμένα για το σαλοπέτα είναι site? Με τι διεύθυνση και τι μπορείς να κάνεις μέσου αυτού; Μπορούν να σ' αγοράσουν πράγματα που δεν στέλνονται στην Ελλάδα. Ας βοηθήσει κάποια που το έχει χρησιμοποιήσει να καταλάβω τι γίνεται μια και το χρειάζομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε εσείς...Αφού παρακολουθείτε ένα θέμα πως έχετε απορίες που έχουν απαντηθεί εκατό φορές μόλις 1-2 σελίδες πίσω?

Ορίστε, αντιγράφω πρόχειρα

 

Για τα κορίτσια που ρωτάνε για το Mothercare και άλλα αγγλικά καταστήματα που δεν στέλνουν ελλάδα υπάρχει η υπηρεσία personal shopper oπως αυτή: http://bambam.yokaboo.com/pages/personal-shopper-service/ την έχουν δοκιμάσει κάποια κορίτσια, καθώς και εγώ περιμένω την παραγγελία μου την Δευτέρα ή την Τρίτη.Μπορείτε να την βρείτε και στο Facebook ως salopeta.

 

Ίριδα, υπομονή Νοέμβρη ανοίγει ΙΚΕΑ στα Γιάννενα...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πως και πως το περιμένουμε αυτό το ΙΚΕΑ....έτσι για αλλαγή:D

 

όσες παραγγείλατε από robbeez θυμάστε μήπως με τι ήρθανε; με κούριερ (ποια εταιρεία;) ή με ταχυδρομείο; Περιμένω δεματάκι και θα φύγουμε διακοπές από Δευτερα....

Link to comment
Share on other sites

Με ταχυδρομείο μου είχαν έρθει. Πιθανολογώ πως οοοοοταν έρθουν θα σου αφήσουν ειδοποίηση

 

Σ' ευχαριστώ!! Θα πάρω τηλέφωνο και την ταχυδρόμο εδώ στο χωριό καλού κακού να είμαι σίγουρη ότι δεν θα τα στείλουν πίσω...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχει ψωνίσει καμιά σας απο το ebaby να μου πει εντυπώσεις? Παραγγείλαμε από εκει το καρότσι με χρόνο παράδοσης 40 μέρες....εχω λίγο άγχος γιατί είναι η πρώτη φορά που παραγγ'ελνω μέσω ιντερνετ...ελπίζω να είναι αξιόπιστο eshop...

Link to comment
Share on other sites

Ίριδα, υπομονή Νοέμβρη ανοίγει ΙΚΕΑ στα Γιάννενα...

 

βρε κοριτσια σιγουρα??? ολο λενε οτι ανοιγει και ποτε δεν ανοιγει αυτο το ικεα στα γιαννενα...... εχουν φτιαξει το κτιριο??? που θαναι ξερετε??????? εμεις εχουμε το καραβι που ναι ακριβα τα εισητηρια αλλιως ολο γιαννενα θα μουν!!!!!! αντε για πειτε λεπτομεριες να ζεσταινομαστε χαχαχαχα

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω περιμενω να παραλαβω!:-D

 

αα παρα πολυ ωραια:P

Γιατι την ειχα καταβρει με το mothercare για τα πρωτα ρουχα των μωρων

Και μια αλλη παραγγελεια που ειχα κανει ηταν μεσω Κυπρου αλλα στοιχίζει αρκετά

Μολις ανοιξουν τον Αυγουστο θα το επιχειρήσω και εγω:-P

YUfSp2.png
Link to comment
Share on other sites

βρηκα αυτα τα σεντονια στο αμαζον! επειδη δεν εχω παραγγειλει ποτε απο αυτο για δειτε ψαχνω καλα??????????? http://www.amazon.co.uk/s/qid=1278917286/ref=sr_st?keywords=fitted+sheet+60+x+120&page=1&rh=n%3A59624031%2Ck%3Afitted+sheet+60+x+120%2Cn%3A%2160032031%2Cp_6%3AA3P5ROKL5A1OLE&bbn=59624031&sort=price

ειχατε πει να βαζουμε σελερ το αμαζον... αλλα αναρωτιεμαι αν αξιζει το κοπο μαζι με τα μεταφορικα.... θα παω να ρωτησω κι εδω ποσο κανουν τα σεντονακια.... μου φαινεται στα τζαμπο ολο το σετ, κατωσεντονο με λαστιχο και πανωσεντονο και μαξιλαροθηκη κανει 10 ευρω και αμαζον 7 λιρες μονο κατωσεντονο με λαστιχο.........

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!

απο Σαββατο καπουτ το λαπτοπ και ημουν με στερητικο συνδρομο! Το παρεδωσα σε πλαισιο να του κανουν τα γιατρικα τους!

 

χιχιχιχιχιχιχιχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

περασα απο Καρφουρ , Πετρου Ραλλη να βολιδοσκοπησω για ΝΕΧΤ!

ποτε αρχιζουν , ν ακανω καμια προκρατηση!

και εκαναν το Σαββατο ιιιιιιααααααααααααααααα

χωνω και τα δυο στο καροτσι του ΣΜ και διαλεγα επι 1,5 ωρα χοχοχοοοχοχοχοχο

σημερα παω για να τα πληρωσω!

 

Απο σημερα ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ ΝΕΧΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤ

οποια θελει ειναι κοντα κλπ κλπ ας παει

καπου 20 κομματακια (ειχε και τριπλα σορτσακια κλπ κλπ) απο 250, 125 ευρω!

 

αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ

σημερα κατι μου λεει οτι θα παρω και αλλα

δε θα εχω τα μικρα μαζι!

η Α ελεγε σε ολα ναι

ο Β σε ολλα ΟΧΙ!

η Α μου διαλεξε και ενα δωρακι που ηθελα!

 

 

 

 

 

οσο για το MYTOYS

για μεταφραασεις χρησιμοποιω αυτο

http://translate.google.com/#

απο γερμανικα στα ελληνικα

και μου βγαινουν ικανοποιητικοτατα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

α! και παρκο που ψαχνω (playpen τα λενε) για 2ο φθηνο παλι στα τζαμπο βρισκω με 50 ευρω το φθηνοτερο.....

ουφ εμεις εδω επαρχια δεν εχουμε επιλογες!!!!!!!!

για πειτε και για παρκο τιποτα..........

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Έλαβα μόλις χθεσ απο victoria secret, νωρίτερα από οτι έλεγαν δεν χρεώθηκα τίποτε παραπανω από τα μεταφορικά και μονο και είχα κάνει παραγγελία 190 δολλάρια, όλα άψογα.

 

 

ΑΠΟ ΠΙΟ SITE ΤΑ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΕΣ????

ΕΧΑΣΑ ΜΕΡΙΚΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΟΥΝ ΑΡΡΩΣΤΗ, ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΦΑΩ ΠΑΛΙ ΟΛΑ ΜΟΥ ΤΑ ΛΕΦΤΑΚΙΑ ΑΠ΄ΤΗΝ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ...:lol::lol::lol::lol:

ΓΙΑ ΠΕΣ ΝΑ ΤΑ ΔΩ..

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχει ψωνίσει καμιά σας απο το ebaby να μου πει εντυπώσεις? Παραγγείλαμε από εκει το καρότσι με χρόνο παράδοσης 40 μέρες....εχω λίγο άγχος γιατί είναι η πρώτη φορά που παραγγ'ελνω μέσω ιντερνετ...ελπίζω να είναι αξιόπιστο eshop...

 

Προσωπικά είχα πολύ καλή εμπειρία απο το ebaby. Παρήγγειλα καρότσι Inglesina με χρόνο παράδοσης 40 μέρες επειδή δεν το είχαν στο στοκ και τελικά έφτασε σπίτι μου σε 10 μέρες! Πολύ πιο γρήγορα απ' ότι υπολόγιζα! Σε αυτό το χρονικό διάστημα μου έστελναν συνεχώς ενημερωτικά email πότε το παρήγγειλαν από Inglesina, πότε το έστειλαν για Ελλάδα κτλ...

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αμα θελουμε μπορουμε να παραγγειλουμε απο ΙΚΕΑ;;;;;;;;

αυτο δε το ηξερα........

 

οχι ετσι το εγραψα αν εχεις δυνατοτηα να τα παρεις απο κοντα... ειναι πολυ καλα για την τιμη τους.

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...