Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

ξαναπαραγγειλα εχτες απο Mytoys! ελπιζω αυτη τη φορα ο Μικυ να βρει το δρομο του!

μου εδωσαν κουπονιο εκπτωτικο αξιας 16+ για να μην εχω διπλη αποστολη

επιστροφη λεφτων στη πιστωτικη εντος 14 ημερων!

αμα τα παραλαβω θα το πω

ΑΨΟΓΟΙ

 

 

χμμμμμμμμμ στελνω παραγγελια μαδερκερ! φιλεναδα παει αγγλια χοπ χοπ!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βρήκα το γάλα της μικρής πιο φθηνό από την Γερμανία.

Τηλεφώνησα στην εισαγωγική εταιρία που είναι στην Θεσ/νίκη και τους ζήτησα να μου το δώσουν σε καλύτερη τιμή για να μην το παραγγείλω από Γερμανία λέγοντάς τους ότι δεν θέλω να στείλω τα χρήματά μου έξω...

Η απάντησή τους ήταν ότι δεν γίνεται..να φανταστείτε ότι το γάλα υπάρχει σε ολόκληρη πόλη μόνο σε ένα κατάστημα βιολογικό και λένε ότι το στηρίζουν...τι στήριξη είναι αυτή ρε παιδιά που εγώ θα στείλω τα χρήματά μου στην Γερμανία; Βγαίνει 2,5? πιο φθηνό το μικρό κουτί μαζί με τα μεταφορικά...έλεος δηλαδή! Και οι εισαγωγείς δεν κάνουν τίποτα....μας γδέρνουν!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα το γάλα της μικρής πιο φθηνό από την Γερμανία.

Τηλεφώνησα στην εισαγωγική εταιρία που είναι στην Θεσ/νίκη και τους ζήτησα να μου το δώσουν σε καλύτερη τιμή για να μην το παραγγείλω από Γερμανία λέγοντάς τους ότι δεν θέλω να στείλω τα χρήματά μου έξω...

Η απάντησή τους ήταν ότι δεν γίνεται..να φανταστείτε ότι το γάλα υπάρχει σε ολόκληρη πόλη μόνο σε ένα κατάστημα βιολογικό και λένε ότι το στηρίζουν...τι στήριξη είναι αυτή ρε παιδιά που εγώ θα στείλω τα χρήματά μου στην Γερμανία; Βγαίνει 2,5? πιο φθηνό το μικρό κουτί μαζί με τα μεταφορικά...έλεος δηλαδή! Και οι εισαγωγείς δεν κάνουν τίποτα....μας γδέρνουν!

 

Ποιό γαλατάκι παίρνεις και απο που το βρήκες????

Mjsrp2.pngGuD6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Παίρνω το βιολογικό της HOLLE Νο1 γιατί διαβασα τα συστατικά σε άλλα γάλατα και φρίκαρα...

Αυτό είναι το site:

 

http://www.biologisch24.com/index.php/cat/c55_Holle.html?gclid=CJ-nt9z826ICFR-Y2Aodw0jgYw

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου δεν ξερω αν με μαλωσετε οτι ειναι ασχετο αλλα δεν ειχα που να το ρωτησω

πηρε καμια την ραπτομηχανη απ τα LIDL να μου πει πως παει

καλα εννοειται θελω να μαθω δεν ξερω σχεδον τιποτε

απλα θελω να φτιαξω κουκλες για τα παιδια και τετοια και παιδευομαι με το χερι

ενδιαφερθηκε και ο αντρουλης μου να του κανω λεει κανα γυρισματακι

αν εχετε ιδεα πειτε μου λιγο

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια τελικά τα crocs από αυτό το σάιτ http://www.minimoonsailors.co.uk ήρθαν σε 9 ημέρες χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

να ρωτησω κάτι? αυτα τα crocs κάνουν για μικρα παιδακι κατω των 2?τι θελω να πω...ο γιος μου εχει 1μιση μήνα που ποερπαταει. ψαχνω κατι να του φοραω μεσα στο σπίτι που αλωνίζει. ξερω πως αυτα ειναι βολικά και ελαφρυα. πιανουν καλα ομως στο πόδι? εννοειται πρέπει να επιλέξω οχι παντοφλακια αλλα παπουτσάκια (αυτα που πιανουν στο πανω μερος της φτέρνας) μήπως ομως του βγαίνουν κ τον δυσκολεύει?

M6bap3.png

 

cik1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Πρόσφατα ψώνισα πρώτη φορά από ιντερνετ.

Πραγματικά οι τιμές ειδικά σε μερικά προιόντα είναι απίστευτα χαμηλές..

μάλλον εδώ είναι υψηλές.... :-(

 

Προσπαθώ να ψωνίσω απο amazon πρώτη φορά και όταν πάω να πληρώσω με συνδέει με μια κάρτα του amazon.

τι σημαίνει αυτό ?

γράφομαι κανονικά και πληρώνω με την κάρτα μου ?

ή εννοεί κάτι άλλο ?

 

επίσης θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να ξεγραφτώ απο το paypal.

Noμίζω πως έχω γραφτεί και στο αμερικάνικο και στο αγγλικό.

ή δεν έχει σημασία ?

 

αν οι απορίες μου σας φαίνονται χαζούλες είναι μάλλον γιατί είναι !!!!

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κάτι? αυτα τα crocs κάνουν για μικρα παιδακι κατω των 2?τι θελω να πω...ο γιος μου εχει 1μιση μήνα που ποερπαταει. ψαχνω κατι να του φοραω μεσα στο σπίτι που αλωνίζει. ξερω πως αυτα ειναι βολικά και ελαφρυα. πιανουν καλα ομως στο πόδι? εννοειται πρέπει να επιλέξω οχι παντοφλακια αλλα παπουτσάκια (αυτα που πιανουν στο πανω μερος της φτέρνας) μήπως ομως του βγαίνουν κ τον δυσκολεύει?

 

ο γιος μου φοράει κροκς απο 1,5 ετών

Ανατομικά δεν είναι αλλά ειναι πολύ πρακτικά και βολικά

Το εξαιρετικό τους προσόν για καλοκαίρι είναι ότι το παιδί μπορεί να παίζει σε

νερά και δεν γλιστράει !!

 

τώρα το πόσο θα τα βολευτεί το κάθε παιδάκι φαντάζομαι δεν μπορείς να το ξέρεις απο πριν! :-)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι κοριτσάκια;;Πού μπορώ να βρώ βάση σιδερένια για κούνια εξωτερικού χωρου παιδική;ή και κούνια ολόκληρη τετοιου τύπου,αλλα σε καλή τιμή;εχω δει εδώ http://www.mytoys.de/Simba-Hello-Kitty-3-in-1-Schaukel/Schaukeln-Rutschen/Spielen-im-Freien/KID/de-mt.to.ca02.17.08.03/1824504 αυτή την κούνια,αλλα δεν εχει βάση..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πηρα ενα φορεμα για την βαπτιση μας..

http://cgi.ebay.co.uk/Yellow-Royal-Sex-Cocktail-Evening-Party-Dress-UK-6-16-/260625254961?cmd=ViewItem&pt=Women_s_Clothing&hash=item3cae79ca31#ht_6230wt_1137

εκανα την παραγγελια στις 26 ιουνιου κ σημερα ηταν εδω..

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Πρόσφατα ψώνισα πρώτη φορά από ιντερνετ.

Πραγματικά οι τιμές ειδικά σε μερικά προιόντα είναι απίστευτα χαμηλές..

μάλλον εδώ είναι υψηλές.... :-(

 

Προσπαθώ να ψωνίσω απο amazon πρώτη φορά και όταν πάω να πληρώσω με συνδέει με μια κάρτα του amazon.

τι σημαίνει αυτό ?

γράφομαι κανονικά και πληρώνω με την κάρτα μου ?

ή εννοεί κάτι άλλο ?

 

επίσης θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να ξεγραφτώ απο το paypal.

Noμίζω πως έχω γραφτεί και στο αμερικάνικο και στο αγγλικό.

ή δεν έχει σημασία ?

 

αν οι απορίες μου σας φαίνονται χαζούλες είναι μάλλον γιατί είναι !!!!

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Νομίζω πως πρέπει να έχεις την κάρτα τους για να πάρεις το συγκεκριμένο είδος (που προφανώς έχει εκπτωση)

Νομίζω πως το paypal είναι ενα. Νομίζω ρώτα το στους ίδιους τo paypal απ' οτι ξέρω είναι .com

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας, στα ηλεκτρονικά καταστήματα που επισκέπτεστε, έχετε δει κάπου υπνόσακους σε φλις για παιδάκια λίγο μεγαλύτερα (4ων+) όχι εκείνους που πουλάνε εδώ και είναι σαν πάπλωμα, εγώ ψάχνω σαν ολόσωμη φόρμα φλις (χωρίς ποδαράκι). Αν κάποιου το μάτι έπεσε σε κάτι τέτοιο ή υποψιάζεται που μπορώ να βρώ ας μου πει!!

Link to comment
Share on other sites

πηρα ενα φορεμα για την βαπτιση μας..

http://cgi.ebay.co.uk/Yellow-Royal-Sex-Cocktail-Evening-Party-Dress-UK-6-16-/260625254961?cmd=ViewItem&pt=Women_s_Clothing&hash=item3cae79ca31#ht_6230wt_1137

εκανα την παραγγελια στις 26 ιουνιου κ σημερα ηταν εδω..

 

Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν το φόρεμα ήταν τελικά καλό, γιατί ότι έχω πάρει απ' το e-bay ήταν πατάτα!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κάτι? αυτα τα crocs κάνουν για μικρα παιδακι κατω των 2?τι θελω να πω...ο γιος μου εχει 1μιση μήνα που ποερπαταει. ψαχνω κατι να του φοραω μεσα στο σπίτι που αλωνίζει. ξερω πως αυτα ειναι βολικά και ελαφρυα. πιανουν καλα ομως στο πόδι? εννοειται πρέπει να επιλέξω οχι παντοφλακια αλλα παπουτσάκια (αυτα που πιανουν στο πανω μερος της φτέρνας) μήπως ομως του βγαίνουν κ τον δυσκολεύει?

Salomi εγώ θα έλεγα όχι κροκς πάρε πεδιλάκια με δύο σκρατς για το σπίτι (κάτι σε οικονομικό όχι δερμάτινα) τα κροκς όταν ιδρώσει το πόδι μέσα γλυστάει, δεν είναι σταθερά στο πόδι γιατί έχουν φορμα άνετη και γενικά δεν κάνουν γιαυτό που το θές, ασε που θα τα βγάζει συνεχώς!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

petalouditsa και εγώ παρήγγειλα στις 26 μέσω ebay ένα φόρεμα, μου είπαν ότι εστάλη 29/6 αλλά ακόμα τίποτα. Πολύ φοβάμαι ότι θα ρθει τέλος του μήνα... Φλώραααααααααααααα

παρέλαβες καλέ?

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα...

Μήπως μπορεί να βοήθησει κάποια κοπέλα σχετικά με το paypal...να μου εξηγήσει δηλαδή γιατί είμαι άσχετη!

Ευχαριστώ!

δες εδώ

http://www.ramafa.gr/PAYPAL_KODIX.pdf

και εδώ γενικές πληροφορίες

http://blogthea.gr/NextStep/ooaethococ-aea-uploads-downloads/49311-paypal-aeecieeue-aa-aenssaeei-dhethnco-iaecaueo-aea-oa-dhuioa-o-aoeeu-ia-oi-paypal.html

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και μια ερωτηση σχετικα με το paypal; Εκανα λογαριασμο, και εβαλα μια χρεωστικη καρτα μου ειπαν οτι την χρεωσαν με 1.50 ευρω (τα οποια θα μου επιστραφουν) και τωρα περιμενω να μου αποσταλλει ο τετραψηφιος για να πιστοποιησω την καρτα( καλα τα λεω; )

Ποτε θα μου αποσταλλει; Πως θα μου αποσταλλει; Πρεπει να κανω εγω κατι;

Ειμαι εντελως ασχετη με τις ηλεκτρονικες αγορες τετοιου ειδους....:mrgreen:

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να κανω και μια ερωτηση σχετικα με το paypal; Εκανα λογαριασμο, και εβαλα μια χρεωστικη καρτα μου ειπαν οτι την χρεωσαν με 1.50 ευρω (τα οποια θα μου επιστραφουν) και τωρα περιμενω να μου αποσταλλει ο τετραψηφιος για να πιστοποιησω την καρτα( καλα τα λεω; )

Ποτε θα μου αποσταλλει; Πως θα μου αποσταλλει; Πρεπει να κανω εγω κατι;

Ειμαι εντελως ασχετη με τις ηλεκτρονικες αγορες τετοιου ειδους....:mrgreen:

Θα πάρεις τηλέφωνο στην τράπεζα σου στην υπηρεσία καρτών το γράφει επάνω στην κάρτα σου και θα τους ζητήσεις τον 4 ψήφιο από την χρέωση του Paypal. Ο τετραψήφιος φαίνεται μετά από 3-4 μέρες και τότε θα μπορούν να τον δουν και αυτοί. Διαφορετικά θα περιμένεις τον αναλυτικό της κάρτας που έρχεται κάθε μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεις τηλέφωνο στην τράπεζα σου στην υπηρεσία καρτών το γράφει επάνω στην κάρτα σου και θα τους ζητήσεις τον 4 ψήφιο από την χρέωση του Paypal. Ο τετραψήφιος φαίνεται μετά από 3-4 μέρες και τότε θα μπορούν να τον δουν και αυτοί. Διαφορετικά θα περιμένεις τον αναλυτικό της κάρτας που έρχεται κάθε μήνα.

Σε ευχαριστω πολυ age. Αναλυτικος δεν μου ερχεται, οποτε θα παρω τηλ σε λιγες μερες. Τα ρουχα απο e bay, σας εχουν βγει καλα; Ειπα να παρω κατι και το σκεφτομαι ...

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Salomi εγώ θα έλεγα όχι κροκς πάρε πεδιλάκια με δύο σκρατς για το σπίτι (κάτι σε οικονομικό όχι δερμάτινα) τα κροκς όταν ιδρώσει το πόδι μέσα γλυστάει, δεν είναι σταθερά στο πόδι γιατί έχουν φορμα άνετη και γενικά δεν κάνουν γιαυτό που το θές, ασε που θα τα βγάζει συνεχώς!

 

alphae σ ευχαριστω! ακριβως αυτο με προβληματιζε. αν γλυστρανε τα ποδια και μηπως βγαινουν ευκολα! οποτε αν παρω μονο για παραλια...

M6bap3.png

 

cik1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...