Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια η dhl ειναι λογικα κουριερ οπως και η ups?Eεεε,λοιπον οτι εσταλη με ups ηρθε πολυ πιο γρηγορα ακομη κι αν η παραγγελια με dhl εφυγε νωριτερα!!Τι κουφο ειναι αυτο?

Επισης οταν ελαβα την παραγγελια του amazon.co.uk απο dhl,οι ταχυμεταφορες των ΕΛΤΑ με τις οποιες συνεργαζονται ως φαινεται μου ζητησαν και 3 ευρω γιατι περασε λεει τελωνειο...

εννοειται οτι δεν εδωσα!!!

Link to comment
Share on other sites

γατα age!

seat back protector!

Μην τα πάρεις, είναι πολύ κοντά για την πλάτη του καθίσματος και με χαζό σύστημα στερέωσης (αυτοκόλλητο χριτς-χράτς) στην πλάτη που ξεκολλάει αμέσως από τον πιτσιρικά ειδικά άμα ζεσταθεί από τον ήλιο!!!Εγώ το πήρα από ebay πολύ πιο φτηνό αλλά μεγάλη βλακεία προϊόν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ματσουλινακο...το ενα που παρελαβα...μια χαρα ειναι ! δε πηρα αυτο με τις θηκες γιατι πιστευω οτι θα το χτυπαγαν με τα ποδια τους, απλο πλαστικο

βασικα ηθελα να ξεχωρισω τους χωρους γιατι παντα ειχαμε καβγα για το σε ποια θεση θα κατσουν! τωρα θα ειναι νεραιδες και μικυ και ο καθενας μοκο!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

ματσουλινακο...το ενα που παρελαβα...μια χαρα ειναι ! δε πηρα αυτο με τις θηκες γιατι πιστευω οτι θα το χτυπαγαν με τα ποδια τους, απλο πλαστικο

βασικα ηθελα να ξεχωρισω τους χωρους γιατι παντα ειχαμε καβγα για το σε ποια θεση θα κατσουν! τωρα θα ειναι νεραιδες και μικυ και ο καθενας μοκο!!!

 

Με γειά σας λοιπόν...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια η dhl ειναι λογικα κουριερ οπως και η ups?Eεεε,λοιπον οτι εσταλη με ups ηρθε πολυ πιο γρηγορα ακομη κι αν η παραγγελια με dhl εφυγε νωριτερα!!Τι κουφο ειναι αυτο?

Επισης οταν ελαβα την παραγγελια του amazon.co.uk απο dhl,οι ταχυμεταφορες των ΕΛΤΑ με τις οποιες συνεργαζονται ως φαινεται μου ζητησαν και 3 ευρω γιατι περασε λεει τελωνειο...

εννοειται οτι δεν εδωσα!!!

 

και το δέμα στο δώσανε ή το επιστρέψανε;

η dhl εχει και κούριερ αλλά και απλό ταχυδρομείο νομίζω (δεν είμαι και σίγουρη όμως..).

και εγώ σήμερα παρελαβα απο αμαζον το 1 από τα 4 δέματα. Κυριακή βράδυ παρήγγειλα, Δευτέρα έφυγε με UPS και σήμερα ήταν σπίτι!

άλλο δύο φύγανε με royal mail, δηλαδή ταχυδρομείο, και ένα με DHL!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και το δέμα στο δώσανε ή το επιστρέψανε;

η dhl εχει και κούριερ αλλά και απλό ταχυδρομείο νομίζω (δεν είμαι και σίγουρη όμως..).

και εγώ σήμερα παρελαβα απο αμαζον το 1 από τα 4 δέματα. Κυριακή βράδυ παρήγγειλα, Δευτέρα έφυγε με UPS και σήμερα ήταν σπίτι!

άλλο δύο φύγανε με royal mail, δηλαδή ταχυδρομείο, και ένα με DHL!

 

μου το δωσανε...μιλησα στο τηλεφωνο με εναν υπευθυνο και μολις του ειπα οτι το δεμα ηρθε απο Αγγλια κι οχι απο εκτος Ε.Ε ειπε οτι μαλλον εγινε λαθος και να μην δωσω τα 3 ευρω!

Link to comment
Share on other sites

μου το δωσανε...μιλησα στο τηλεφωνο με εναν υπευθυνο και μολις του ειπα οτι το δεμα ηρθε απο Αγγλια κι οχι απο εκτος Ε.Ε ειπε οτι μαλλον εγινε λαθος και να μην δωσω τα 3 ευρω!

 

μάλλον ο υπάλληλος θα βγάζει έξτρα χαρτζιλίκι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λόγω πολύς δουλειάς μόλις τώρα μπήκα για την σήμερον ημέρα και σας διαβάζω μαζικά!

 

Οχι ....βλεπει ματσ ο συζηγος χανω εγω το τουρκικο....ε και χαζευω!

 

Αχ καλαμαράκι μου, αυτό το τούρκικο! ΤΟΟΟ κόλλημα έχω φάει και το βλέπω σε γνωστό ιντερνετικό γιατί καθημερινές με τα πιτσιρίκια δεν προλαβαίνω.....off topic sorry

 

Εγω πια δεν μπαινω ουτε στο σαιτ τους.....

αφου βρηκα τα νεχτ και τα τεσκο τελειωσαν για μεναααααααααααααααα

Τωρα μονο αν μου φέρουν δωρο μοδερ

 

Συμφωνώ απολύτως!! Τέσκο και πάλι τέσκο! Απλά περιμένω τις εκπτώσεις που ξεκινάνε μέσα Ιουλίου (εάν θυμάμαι καλά) στην Αγγλία μπας και δω και κάτι άλλο. Με τίποτα δεν χορταίνει το μάτι μου πιά! Η τσέπη να δεις....

 

να ξανακοιτάξεις το υπόλοιπο του λογαριασμού σου................. (σε μένα πάντα πιάνει):mrgreen::mrgreen:

 

ΜΜΜΜ σε μένα έτσι και έτσι!!!:-P:-P

 

κοριτσια η dhl ειναι λογικα κουριερ οπως και η ups?Eεεε,λοιπον οτι εσταλη με ups ηρθε πολυ πιο γρηγορα ακομη κι αν η παραγγελια με dhl εφυγε νωριτερα!!Τι κουφο ειναι αυτο?

Επισης οταν ελαβα την παραγγελια του amazon.co.uk απο dhl,οι ταχυμεταφορες των ΕΛΤΑ με τις οποιες συνεργαζονται ως φαινεται μου ζητησαν και 3 ευρω γιατι περασε λεει τελωνειο...

εννοειται οτι δεν εδωσα!!!

 

Νομίζω ότι συμβαίνει καμιά φορά. Άλλες εταιρείες είναι πιο γρήγορες σε κάποιες χώρες από άλλες. Και επίσης παίζει και θέμα χρόνου διαλογής πακέτων κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

Θυμήστε μου... Αν είναι seller το amazon.co.uk μεταφορικά περίπου 7 λίρες ανεξαρτήτως αριθμού προϊόντων ή βάρους?

 

εξαρταται την ποσοτητα και βαρος....εγω με 28 αντικειμενα και αρκετα βαρια,πληρωσα 16 λιρες περιπου.

Link to comment
Share on other sites

kalamaraki και ΚΑΡΔΙΑ παρακολουθώ κατά διαστήματα όσα γράφετε για τις αγορές. kalamaraki πολυυυυ χρήσιμες οι πληροφορίες σου:P ο λόγος που γράφω τώρα είναι γιατι μου κέντρισε το ενδιαφερον οτι αναφέρατε για το τουρκικό:-Pεγώ το έβλεπα όταν το είχε σε άλλο κανάλι το χειμώνα και ξέρω όλη την ιστορία, όμως μου άρεσε τόσο πολύ που το παρακαλοθώ και τώρα ξανά σε άλλο καναλι. έχει πολλάαααα επεισόδια ακόμη,αλλά δεν μαρτυράω τίποτα.

lMVOp3.png

 

HcIWp3.png

Link to comment
Share on other sites

ου-ου!!!!!!!την απορια μου δεν θα τη λυσει καμιαααα;;;;

γεια σας!!για διαφωτιστε με για 'σαλοπετα' και 'μπαμπαμ', διαβαζω κ δεν καταλαβαινω:confused::confused::confused:! μπορουμε να παραγγειλουμε απο μαδερκερ επιτελους;τι παιζει ακριβως; πηγα μεχρι 14 σελ. πισω, δεν βρηκα κατι!!:confused: ευχαριστω!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι μπορείς και από μαδερκερ και από όποιο αγγλικό σάιτ θέλεις. κάνεις αυτό που περιγράφει η AGE

 

πας στο σιτε του mothercare βρίσκεις τι θες να αγοράσεις ανοίγεις μια σελίδα στο word κάπου τέλος πάντων που να μπορείς να κάνεις copy paste

πες ότι θες να αγοράσεις αυτό

http://www.mothercare.com/Disney-Sho...44041&mcb=core το κάνεις copy και paste στο word doc δίπλά γράφεις και το νούμερο π.χ. 12-24 παράλοιλα βάζεις τα ίδια αντικείμενα σστο καλάθι για να ξέρεις τι ζημιά έχεις κάνει....... συνεχίζεις μέχρι να τελιώσεις όλη την παραγγελία .........μετά πας στο Order form της bambam και κάνεις copy paste τα λινκ με τις παραγγελίες το στέλνεις και σου απαντάει το ποσό που πρέπει να πληρώσεις με paypal

αυτά σε γενικές γραμμές

 

η χρέωση είναι γύρω στις 35 λίρες αν θυμάμαι καλά

Link to comment
Share on other sites

ου-ου!!!!!!!την απορια μου δεν θα τη λυσει καμιαααα;;;;

 

Θα σου πω εγώ.

Μπορείς ότι θες από Αγγλία να στο αγοράσει για λογαριασμό σου η σαλοπέτα που είναι το site

http://bambam.yokaboo.com/

 

Γράφεις στην φόρμα παραγγελίας τα link των προϊόντων που θέλεις να σου αγοράσουν, τα τεμάχια και τα νούμερα...φυσικά και από mothercare!

Τους καταθέτεις μέσω paypal τα χρήματα και αυτοι τα αγοράζουν. Τα μεταφορικά είναι εδώ

http://bambam.yokaboo.com/pages/personal-shopper-service-1/

 

Η αμοιβήτους ανάλογα με το ύψος της παραγγελίας,τα μεταφορικά από το site που παραγγέλνεις για να τα στείλουν σε αυτούς (είναι φθηνά γιατί είναι εντός Αγγλίας) και τα μεταφορικά για Ελλάδα.

Εγώ έχω παραγγείλει και περιμένω να μου τα στείλουν!!!

Αξίζει αν έχεις να παραγγείλεις αρκετά πραγματάκια και από διαφορετικές ιστοσελίδες!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! εχει παραγγειλει καμια απο http://www.chinastockshoes.com/page.html?id=8? εχει πολυ καλες τιμες! ειναι αξιοπιστο λετε? να τολμησω?

 

κοριτσια μπορει καμια να με διαφωτισει για το παραπανω site?

eNortjK1UjK1NDM1VrIGXDAS3QKo03.png

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...