Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Δηλαδή σε αυτό εδω

http://www.amazon.co.uk/gp/search/ref=sr_in_-2_p_6_0?rh=n:11052681,k:ballerina+set,p_6:A3P5ROKL5A1OLE&bbn=11052681&keywords=ballerina+set&ie=UTF8&qid=1277110817&rnid=367777011

 

seller είναι το amazon? Και πως βλέπουμε τα μεταφορικά και το πότε έρχεται?

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το κάνεις add στο καλάθι σου και μετά check out. Ακολουθείς τα βήματα, συμπληρώνεις διεύθυνση και τρόπο πληρωμής και πριν πατήσεις το τελικό οκ σου βγάζει τα μεταφορικά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Stis 9/6/2010 ekanatin 1h paragelia mou apo to bimbomarket!! Pira ena karotsi Peg Perego Switch kai ena ka8isma autokinitou!! Gnoriza oti den to eixan se dia8esimotita to karotsi kai 8a perimena 10 ergasimes meres!! Ta lefta ta xrewsan stin karta!!! Yparxei periptosi na perimenw perisoteres meres??

__________________

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια από τα ίδια με τη μόνη διαφορά ότι δεν γνώριζα τίποτα. Έκανα παραγγελία στις 9/6/10 από bimbomarket το Uno της Peg Perego. Στο site φαινόταν available. Μου ήρθε email confirmation της παραγγελίας με 2-4 εργάσιμες μέρες παράδοση. Εννοείται ότι τα χρήματα έχουν χρεωθεί στην κάρτα συν τα μεταφορικά. Εχθές τους έστειλα ένα μήνυμα ρωτώντας για την καθυστέρηση μιας και δεν είχα καμία ενημέρωση και μου απάντησαν σήμερα, λέγοντας ότι το καρότσι που παραγγείλαμε δεν ήταν διαθέσιμο και ακόμα περιμένουν από την Peg Perego να τους πεί πότε θα τους φέρει και όταν θα έχουν κάποιο νέο θα με ενημερώσουν. Θεώρησα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ τη συμπεριφορά τους και το γεγονός ότι κανένας δεν με ενημέρωσε ότι δεν υπήρχε το προϊόν. Τους απάντησα φυσικά και τους τα είπα... ζητώντας ενημέρωση για το πότε θα έρθει... και αναφέροντας και την τόσο αντιεπαγγελματική συμπεριφορά τους. Ελπίζω τελικά να έρθει και να μην την πατήσουμε... δεν έχω ξαναπαραγγείλει από αυτό το site και αγχώνομαι λίγο... δεν είναι και λίγα τα χρήματα... και δεν έχουμε και χρόνο πλέον για ψάξιμο.

PuMep3.png?UOeroVFC
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ μια από τα ίδια με τη μόνη διαφορά ότι δεν γνώριζα τίποτα. Έκανα παραγγελία στις 9/6/10 από bimbomarket το Uno της Peg Perego. Στο site φαινόταν available. Μου ήρθε email confirmation της παραγγελίας με 2-4 εργάσιμες μέρες παράδοση. Εννοείται ότι τα χρήματα έχουν χρεωθεί στην κάρτα συν τα μεταφορικά. Εχθές τους έστειλα ένα μήνυμα ρωτώντας για την καθυστέρηση μιας και δεν είχα καμία ενημέρωση και μου απάντησαν σήμερα, λέγοντας ότι το καρότσι που παραγγείλαμε δεν ήταν διαθέσιμο και ακόμα περιμένουν από την Peg Perego να τους πεί πότε θα τους φέρει και όταν θα έχουν κάποιο νέο θα με ενημερώσουν. Θεώρησα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ τη συμπεριφορά τους και το γεγονός ότι κανένας δεν με ενημέρωσε ότι δεν υπήρχε το προϊόν. Τους απάντησα φυσικά και τους τα είπα... ζητώντας ενημέρωση για το πότε θα έρθει... και αναφέροντας και την τόσο αντιεπαγγελματική συμπεριφορά τους. Ελπίζω τελικά να έρθει και να μην την πατήσουμε... δεν έχω ξαναπαραγγείλει από αυτό το site και αγχώνομαι λίγο... δεν είναι και λίγα τα χρήματα... και δεν έχουμε και χρόνο πλέον για ψάξιμο.[

 

 

Don't worry!! 8a er8ei to karotsi mas kai 8a kanoume tis boltes mas!! Egw esteila email alla den pira apantisi akoma!! Gia na doume ti 8a apantisoun se emena!!

Link to comment
Share on other sites

Stis 9/6/2010 ekanatin 1h paragelia mou apo to bimbomarket!! Pira ena karotsi Peg Perego Switch kai ena ka8isma autokinitou!! Gnoriza oti den to eixan se dia8esimotita to karotsi kai 8a perimena 10 ergasimes meres!! Ta lefta ta xrewsan stin karta!!! Yparxei periptosi na perimenw perisoteres meres??

__________________

 

Το ίδιο καρότσι είχα παραγγείλει και εγώ και μάλιστα όλο το σύστημα. Αφού πέρασαν 2 μήνες (κόντευα να γεννήσω) και δεν είχα λάβει τίποτα έστειλα μήνυμα. Μου απάντησαν ότι το χρώμα δεν είναι διαθέσιμο προς το παρόν και αν θέλω να παραγγείλω κάτι άλλο ή να ακυρώσω την παραγγελία. Τελικά διάλεξα άλλο χρώμα και σε 7 μέρες έλαβα όλο το πακέτο σε άριστη κατάσταση. Το κακό ήταν ότι δεν με είχαν ενημερώσει και ο καιρός περνούσε...αυτό με ενόχλησε, θα μπορούσαν από μόνοι τους να με αναζητήσουν και να με ρωτήσουν:confused:

Πάντως είναι αξιόπιστο site μην φοβάστε και πάντα απαντούν στα mail.

Link to comment
Share on other sites

Κατι ειχε αναφερθει babas δεν θυμαμαι λεπτομερώς θα σου πουνε οι πρωινές.

Παντως για να μην ειναι σιγουρα κατι ειχε γινει σε δυο τρια μελη,.....Αλλιως αν δεν ειναι αυτο μηπως δεν στελνει. Δεν το θυμαμαι το σαιτ καθολου αυτο!

 

Εγώ παρήγγειλα καρότσι από newbabyland και έμεινα πολυ ευχαριστημένη!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας. Δεν έχω ψωνήσει ποτέ από το internet αλλά με βάλατε στο τρυπάκι ;). Να αγοράσω ποδήλατο του γιου μου? βρήκα ααυτό με 1 γρήγορη ματιά http://www.fellia.com/Bikes/Kids_Bikes/16%22_Wheel/16_Boys_bike_/ Πώς το βλέπετε? Ακριβό ? Είμαι άσχετη εντελώς! Βασικά θέλω και καλό και φτηνό! Έχει πάρει καμιά σας?

8jPDp3.pngmAB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο καρότσι είχα παραγγείλει και εγώ και μάλιστα όλο το σύστημα. Αφού πέρασαν 2 μήνες (κόντευα να γεννήσω) και δεν είχα λάβει τίποτα έστειλα μήνυμα. Μου απάντησαν ότι το χρώμα δεν είναι διαθέσιμο προς το παρόν και αν θέλω να παραγγείλω κάτι άλλο ή να ακυρώσω την παραγγελία. Τελικά διάλεξα άλλο χρώμα και σε 7 μέρες έλαβα όλο το πακέτο σε άριστη κατάσταση. Το κακό ήταν ότι δεν με είχαν ενημερώσει και ο καιρός περνούσε...αυτό με ενόχλησε, θα μπορούσαν από μόνοι τους να με αναζητήσουν και να με ρωτήσουν:confused:

Πάντως είναι αξιόπιστο site μην φοβάστε και πάντα απαντούν στα mail.

 

 

Ax!! Mhn mou les 2 mines kai arxizw na neuriazw!!! Egw exw eidi gennhsh kai perimenw to karotsi kai ka8hsma autokinitou gia na kanoume tis prwtes boltes!! Telos panton 8a perimenw gia to email tous gia na doume ti 8a mas apantisi!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια γεια σας. Δεν έχω ψωνήσει ποτέ από το internet αλλά με βάλατε στο τρυπάκι ;). Να αγοράσω ποδήλατο του γιου μου? βρήκα ααυτό με 1 γρήγορη ματιά http://www.fellia.com/Bikes/Kids_Bikes/16%22_Wheel/16_Boys_bike_/ Πώς το βλέπετε? Ακριβό ? Είμαι άσχετη εντελώς! Βασικά θέλω και καλό και φτηνό! Έχει πάρει καμιά σας?

αν κατάλαβα καλά τα μεταφορικά είναι 70 λίρες για Ελλάδα :-D

Link to comment
Share on other sites

xaxa σας είπα ότι είμαι άσχετη. Αυτό ούτε που το είδα!!! Έλα μωρέ σιγά τώρα 70 λίρες :shock:

ίσως να σου δώσει κάποια site κάποια άλλη κοπέλα που να έχει αγοράσει αν δεν ψάχνεις κάτι εξειδικευμένο γιατί δεν ρίχνεις μια ματιά στο http://www.mytoys.de/Fahrr%C3%A4der/Fahrr%C3%A4der-Co/KID/de-mt.sp.ca01.05.01/

Τα μεταφορικά νομίζω ότι είναι 15 ευρώ (νομίζω.......... φθηνά είναι πάντως) :-D:roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

ίσως να σου δώσει κάποια site κάποια άλλη κοπέλα που να έχει αγοράσει αν δεν ψάχνεις κάτι εξειδικευμένο γιατί δεν ρίχνεις μια ματιά στο http://www.mytoys.de/Fahrr%C3%A4der/Fahrr%C3%A4der-Co/KID/de-mt.sp.ca01.05.01/

Τα μεταφορικά νομίζω ότι είναι 15 ευρώ (νομίζω.......... φθηνά είναι πάντως) :-D:roll::roll:

 

Ευχαριστώ AGE θα τα δω αύριο. :)

8jPDp3.pngmAB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν είχα παραγγείλει από bimbomarket (1η φορά ψώνιζα από ίντερνετ) παρήγγειλα ο τριο της chicco. Μιλάμε για 350 ευρώ (άρα πολλά για να τα χάσω) και 150 ευρώ φθηνότερα από εδώ (άρα πολλά για να μη ρισκάρω). Το τόλμησα διαβάζοντας τα πολύ καλά σχόλια των κοριτσιών εδώ. Το χρώμα που θέλαμε το έβγαζε διαθέσιμο κατόπιν παραγγελίας σε 15-20 εργάσιμες. Ήρθε σε 9 εργάσιμες (δηλαδή νωρίτερα)σε άψογη κατάσταση.

Θέλω να ελπίζω πως θα παραλάβετε. Απλά με το bimbo τα χω πάρει που αύξησε τόσο τα μεταφορικά ενώ ένα διάστημα τα χε μειώσει αρκετά. Μου φαίνεται όλοι πιάνουν μαζεμένα λεφτά από Ελλάδα και σηκώνουν ψηλά τον αμανέ...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παντως το amazon εδωσε ρεστα!:-D Εδωσα παραγγελια Πεμπτη βραδυ (seller amazon) και σημερα παρελαβα στο σπιτι!!!:cool::cool: Παντα ειναι γρηγοροι αλλα οχι τοσο.....:-D:grin::-D

 

εγω ειχα παραγγειλει δευτερα και την αλλη μερα ηταν σπιτι μου:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια την προηγούμενη βδομάδα αγόρασα από το site των κου-κου το μπαστούνι της Inglesina 100Ε αντί για 150 που είχε στο κατάστημα και μάλιστα χωρίς έξοδα μεταφοράς! Ήρθε στη δουλειά του άντρα μου μετά από 3 μέρες και φυσικά σε άριστη κατάσταση χωρίς κανένα πρόβλημα!Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα η προσφορά αλλά νομίζω πως τα 50Ε είναι αρκετά μεγάλη διαφορά στην τιμή!

Άνοιξη έχει η καρδιά εσένα σαν κοιτά...

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τελικα απο το http://www.airtickets.gr/

ευχαριστω sofaki1978 και μινουλα

 

δυστυχώς το είδα πολύ αργά. Το www.pamediakopes.gr το έχω χρησιμοποιήσει άπειρες φορές, είναι ακόμη πιο φθηνό και από τις ίδιες τις αεροπορικές. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα ούτε με χρεώσεις ούτε με τα εισιτήρια.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...