Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Επίσης το amazon.co.uk έχει περιορισμούς στα είδη που στέλνει για Ελλάδα. Π.χ. δε στέλνει κανενός είδους ηλεκτρονικό κτλ κτλ....

 

Επίσης δες εδώ.... http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=31159&page=17

ψαχνόμουν πριν λίγες μέρες. Δες μήπως σε βολέψει κάτι από αυτές τις πληροφορίες.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας!ήθελα κι εγώ να ρωτήσω κάτι σχετικά με τις πρώτες αγορές..

Επειδή μένω επαρχία (Ζάκυνθο) κι εδώ τα καταστήματα είναι πάρα πάρα πολύ ακριβά,σκεφτόμασταν με τον άντρα μου να πεταγόμασταν Πάτρα να κάνουμε τις αγορές μας .Το θέμα είναι τελικά αξίζει τον κόπο,ή καλύτερα να κάναμε τα ψώνια μας απο το internet;όλοι εδώ στο νησί λένε πάνε στα jumbo στην Πάτρα και ξεμπερδεύουν.Αν βάλεις όμως τα εισητήρια μας,τα έξοδα βενζίνη κτλ για το αυτοκίνητο,την διαμονή,και φυσικά την ταλαιπωρία καλοκαιριάτικα,δεν ξέρω κατα πόσο αξίζει..

Τί λέτε κι εσείς;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!ήθελα κι εγώ να ρωτήσω κάτι σχετικά με τις πρώτες αγορές..

Επειδή μένω επαρχία (Ζάκυνθο) κι εδώ τα καταστήματα είναι πάρα πάρα πολύ ακριβά,σκεφτόμασταν με τον άντρα μου να πεταγόμασταν Πάτρα να κάνουμε τις αγορές μας .Το θέμα είναι τελικά αξίζει τον κόπο,ή καλύτερα να κάναμε τα ψώνια μας απο το internet;όλοι εδώ στο νησί λένε πάνε στα jumbo στην Πάτρα και ξεμπερδεύουν.Αν βάλεις όμως τα εισητήρια μας,τα έξοδα βενζίνη κτλ για το αυτοκίνητο,την διαμονή,και φυσικά την ταλαιπωρία καλοκαιριάτικα,δεν ξέρω κατα πόσο αξίζει..

Τί λέτε κι εσείς;

 

Γειά σου, εγώ μένω στην Πάτρα αλλά όλα τα αγόρα μέσω internet από το mothercare. Όταν πήγα στο jumbo και κοίταξα δεν μου άρεσε τίποτα μου φάνηκαν όλα πολύ φτηνά και κακόγουστα.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!ήθελα κι εγώ να ρωτήσω κάτι σχετικά με τις πρώτες αγορές..

Επειδή μένω επαρχία (Ζάκυνθο) κι εδώ τα καταστήματα είναι πάρα πάρα πολύ ακριβά,σκεφτόμασταν με τον άντρα μου να πεταγόμασταν Πάτρα να κάνουμε τις αγορές μας .Το θέμα είναι τελικά αξίζει τον κόπο,ή καλύτερα να κάναμε τα ψώνια μας απο το internet;όλοι εδώ στο νησί λένε πάνε στα jumbo στην Πάτρα και ξεμπερδεύουν.Αν βάλεις όμως τα εισητήρια μας,τα έξοδα βενζίνη κτλ για το αυτοκίνητο,την διαμονή,και φυσικά την ταλαιπωρία καλοκαιριάτικα,δεν ξέρω κατα πόσο αξίζει..

Τί λέτε κι εσείς;

 

 

Internet!!!!!!!!!!! χωρις δευτερη σκέψη :wink:

Τα καλυτερα ερχονται...

2sgpp2.pngn2LTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δωστε μου τα φωτα σας!! εχω κανει αγορες απο το ολιβερ ολα καλα τωρα εκανα και απο το bimbomarket και ολα καλα μεχρι στιγμης περιμενω την παραγγελια, ενα αλλο σαιτ που μου αρεσει πολυ ειναι το mytoys.de να το μεταφρασω απο τα γερμανικα σαν σαιτ εχω βρει καποιο τροπο αλλα αν παραγγειλω το μαιλ που θα ανταλαξω μαζι τους για την παραγγελια γινεται να ειναι στα αγγλικα η μονο στα γερμανικα σου απαντανε; ειναι ωραιο σαιτ αλλα γερμανικα δεν ξερω οποια γνωριζει ας μου πει παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

έστειλα στο mytoys στα αγγλικά και μου απαντήσαν στα αγγλικα! δεν θα έχεις κανενα πρόβλημα.

Αν σε ενδιαφέρουν τα μεταφορικά είναι 15,95 ευρώ και μου είπε ότι κάνουν περίπου 10-14 εργάσιμες να σου στείλουν τα πράγματα.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα!

8b66868b08.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Εκανα ερευνα αγορας για καθισματακι αυτοκινητου,κατεληξα στο Recaro Young Sport

διοτι ειναι 9-36κιλα σε αντιθεση με το Maxi-cosi Tobi που ειναι 9-18κιλα!

Πηγα σε 2-3 καταστηματα και ρωτησα τιμη και ολοι μου ελεγαν 299,90ευρω !!!

Διαβαζω τις σελιδες εδω και το παραγγελνω απο το http://www.pingpong-online.com ,

και μου βγηκε μαζι με τα μεταφορικα 164ευρω διοτι εχει εκπτωση 5% μεχρι τελος Ιουνιου

και επειδη πληρωσα με prepaid cart ειχε και αλλη εκπτωση 2%!!!!

Επισης μου εστειλαν e-mail ποτε θα το στειλουν και ποτε (περιπου) θα το παραλαβω εγω!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά και πάλι!

Μετά απο μια απογοητεύτική έρευνα αγοράς στην πολη μου,κατέληξα οτι όλα θα τα πάρω απο το internet!!

Αν κατάλαβα καλά διαβάζοντας όλα όσα γράφετε,για την προίκα της μπέμπας συμφέρει το mothercare αγγλίας, και για καροτσάκι, καθισμα αυτοκινήτου και relax το bimbomarket.Για κούνια όμως,που να κοιτάξω,αφου σε κανένα απο τα δύο sites δεν στέλνουν Ελλάδα;

Ενδιαφέρομαι αρχικά για τους πρώτους μηνες για λίκνο,λόγω έλλειψης χώρου,και μετά που θα μετακομίσουμε σε αλλο σπίτι και η μικρή θα έχει το δικό της δωμάτιο για κούνια που γίνεται και κρεββάτι.Ακούω προτάσεις κορίτσια,πελάγωσα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Εκανα ερευνα αγορας για καθισματακι αυτοκινητου,κατεληξα στο Recaro Young Sport

διοτι ειναι 9-36κιλα σε αντιθεση με το Maxi-cosi Tobi που ειναι 9-18κιλα!

Πηγα σε 2-3 καταστηματα και ρωτησα τιμη και ολοι μου ελεγαν 299,90ευρω !!!

Διαβαζω τις σελιδες εδω και το παραγγελνω απο το http://www.pingpong-online.com ,

και μου βγηκε μαζι με τα μεταφορικα 164ευρω διοτι εχει εκπτωση 5% μεχρι τελος Ιουνιου

και επειδη πληρωσα με prepaid cart ειχε και αλλη εκπτωση 2%!!!!

Επισης μου εστειλαν e-mail ποτε θα το στειλουν και ποτε (περιπου) θα το παραλαβω εγω!!!

 

Επειδή θέλω και εγώ να αγοράσω κάθισμα, σύγκρινα την φωτο αυτού που διάλεξες με την αντίστοιχη του ίδιου προιόντος στο λητώ. Η μόνη διαφορά είναι ότι η επωνυμία recaro young sport στο ένα βρίσκεται δεξιά και στο άλλο από αριστερά. Και ρωτάει ο σύζυγος μήπως είναι ιμιτασιον? το site αυτό έχει αυθεντικά προιόντα? επίσης αν μπορείς ενημέρωσέ με για το πόσο χρόνο κάνουν να το στείλουν και αν όντως τα έξοδα είναι 6,25 ευρώ όπως αναφέρεται στο site.

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά και πάλι!

Μετά απο μια απογοητεύτική έρευνα αγοράς στην πολη μου,κατέληξα οτι όλα θα τα πάρω απο το internet!!

Αν κατάλαβα καλά διαβάζοντας όλα όσα γράφετε,για την προίκα της μπέμπας συμφέρει το mothercare αγγλίας, και για καροτσάκι, καθισμα αυτοκινήτου και relax το bimbomarket.Για κούνια όμως,που να κοιτάξω,αφου σε κανένα απο τα δύο sites δεν στέλνουν Ελλάδα;

Ενδιαφέρομαι αρχικά για τους πρώτους μηνες για λίκνο,λόγω έλλειψης χώρου,και μετά που θα μετακομίσουμε σε αλλο σπίτι και η μικρή θα έχει το δικό της δωμάτιο για κούνια που γίνεται και κρεββάτι.Ακούω προτάσεις κορίτσια,πελάγωσα!!

 

Για κούνια κοίταξε στο ιταλικό http://www.primimesi.com

Από εκεί παράγγειλα εγώ και τα περιμένω μέρα με την μέρα.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω και εγώ να αγοράσω κάθισμα, σύγκρινα την φωτο αυτού που διάλεξες με την αντίστοιχη του ίδιου προιόντος στο λητώ. Η μόνη διαφορά είναι ότι η επωνυμία recaro young sport στο ένα βρίσκεται δεξιά και στο άλλο από αριστερά. Και ρωτάει ο σύζυγος μήπως είναι ιμιτασιον? το site αυτό έχει αυθεντικά προιόντα? επίσης αν μπορείς ενημέρωσέ με για το πόσο χρόνο κάνουν να το στείλουν και αν όντως τα έξοδα είναι 6,25 ευρώ όπως αναφέρεται στο site.

 

Ειναι αυθεντικα 100% ,περιπου σε ενα μηνα θα ερθει γιατι ερχεται οδικως και τα εξοδα ειναι

6,25 ευρω !!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω και εγώ να αγοράσω κάθισμα, σύγκρινα την φωτο αυτού που διάλεξες με την αντίστοιχη του ίδιου προιόντος στο λητώ. Η μόνη διαφορά είναι ότι η επωνυμία recaro young sport στο ένα βρίσκεται δεξιά και στο άλλο από αριστερά. Και ρωτάει ο σύζυγος μήπως είναι ιμιτασιον? το site αυτό έχει αυθεντικά προιόντα? επίσης αν μπορείς ενημέρωσέ με για το πόσο χρόνο κάνουν να το στείλουν και αν όντως τα έξοδα είναι 6,25 ευρώ όπως αναφέρεται στο site.

 

Οσο για το δεξια - αριστερα εαν προσεξεις καλα στην φωτο στο Λητω την εχουν ανεβασει αναποδα (διαβασε πως γραφει το Recaro επανω)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σε ολους!

Εκανα ερευνα αγορας για καθισματακι αυτοκινητου,κατεληξα στο Recaro Young Sport

διοτι ειναι 9-36κιλα σε αντιθεση με το Maxi-cosi Tobi που ειναι 9-18κιλα!

Πηγα σε 2-3 καταστηματα και ρωτησα τιμη και ολοι μου ελεγαν 299,90ευρω !!!

Διαβαζω τις σελιδες εδω και το παραγγελνω απο το www.pingpong-online.com ,

και μου βγηκε μαζι με τα μεταφορικα 164ευρω διοτι εχει εκπτωση 5% μεχρι τελος Ιουνιου

και επειδη πληρωσα με prepaid cart ειχε και αλλη εκπτωση 2%!!!!

Επισης μου εστειλαν e-mail ποτε θα το στειλουν και ποτε (περιπου) θα το παραλαβω εγω!!!

Καλησπερα κι εγω ενδιαφερομαι για καθισματακι για αυτα τα κιλα και κοιταζα το Tobi και το YoungSport

Ψαχνω στο pingpong και δεν μπορω να εντοπισω αυτην την προσφορα

Τα Αγγλικα μου δεν ειναι και τα καλυτερα

Μηπως θα μπορουσες λιγο να με βοηθησεις,να μου δωσεις link;;

Και ποσες μερες για παραδοση σου εδωσαν;

Ευχαριστω

4

Link to comment
Share on other sites

που το βλέπεις αυτό? γιατι εγώ βλέπω εκπτώσεις μόνο σε λίγα είδη... :confused:

 

μου εστειλαν email για εκπτωση εως 50%.απο οσο ξερω δεν κανουν εκπτωση παντα σε ολα τα ειδη.οι εκπτωσεις τους ειναι επιλεκτικα.αλλα ειναι καλυτερα απο εδω που δεν κανουν σχεδον καθολου.αρα αν θελεις καποια τωρα μπορεις να επωφεληθεις.εγω ας πουμε πηρα μπουρνουζοπετσετα με 7 λιρες και στην ελλαδα κανει 25.τα σεντονακια αν παρεις ενα το δευτερο το παιρνεις στη μιση τιμη (αυτη βεβαια η προσφορα ισχυε απο πριν).εγω τα ειχα βαλει στο καλαθι αυτα που ηθελα πριν 1 μηνα και μπηκα τωρα και οσα εχουν εκπτωση μου το γραφει διπλα και εκανα την παραγγελια μου.απλα επειδη καποιες κοπελες ρωταγαν ποτε θα ξεκινησουν οι εκπτωσεις θεωρησα καλο να ενημερωσω.παντως δεν ειναι λιγα τα ειδη με εκπτωση.αν πατησεις εκει που λεει sale εχει απ'ολα μεσα.

tt7up3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εψαχνα εχθες για τις εκπτωσεις και τωρα που ειδα το μυνημα σου σκεφτηκα μηπως τις κανουν σε επιλεγμενους πελατες ή σε αυτους που εχουν ξαναψωνισει;;

4

Link to comment
Share on other sites

αυτα που στελνουν παντως ειναι αρκετα....ρουχα σεντονια πετσετες κουβερτες προικα μωρου κλπ.ε νομιζω εχεις μεγαλο κερδος απο αυτα.εμενα η παραγγελια μου στοιχιζει 290ευρω μαζι με μεταφορικα και απο εδω θα τα επαιρνα 520!

tt7up3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!

Ήθελα να ρωτήσω,πως μπορούν να μου στείλουν κάποιο μεγάλο δέμα απο Αγγλία;κοιτάζω στο e-bay για κούνια,βρίσκω πολύ καλές ευκαιρίες,και ενώ κάποιοι είναι διατεθειμένοι να στείλουν με ρωτάνε πως να γίνει η μεταφορά.Έχετε καμία ιδέα;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Απο την ηπειρωτικη ευρωπη υπαρχουν οδικες μεταφορες. Κοιτα στο ebay της γερμανιας και της αυστριας που εχουν ακομη καλυτερες τιμες. (Α! και η Ιρλανδια εχει πολυ καλες τιμες και απευθειας σε ευρω).

Link to comment
Share on other sites

Απο την ηπειρωτικη ευρωπη υπαρχουν οδικες μεταφορες. Κοιτα στο ebay της γερμανιας και της αυστριας που εχουν ακομη καλυτερες τιμες. (Α! και η Ιρλανδια εχει πολυ καλες τιμες και απευθειας σε ευρω).

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ.Θα ρίξω κι εκει μια ματιά..:)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...