Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

κοριτσια μπορειτε να μου πειτε παρακαλω απο που θα μπορουσα να αγορασω φορμακια και σεντονακια για το νεο μας μωρο??/με ποιοτητα μοδερ αν γινεται...ξερω ξυνω πληγες αλλα...τι να κανω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

bimbomarket έχει ξεφύγει με τα μεταφορικά!!! 75 ευρώ για 1 πάρκο, 1 πόρτα ασφαλείας για τη σκάλα και 1 μπανάκι!!!! ΕΛΕΟΣ!!!

 

το mytoys δεν έχει πάρκο όπως το θέλω με δίχτυ κλπ...καμιά άλλη πρόταση κορίτσια;;;;

 

α και ένα οφφ τόπικ...μετά τον χρόνο, τι μπανάκι θέλουμε για τα μωρά;;; πως τα μπανιάρουμε;

 

Για πάρκο εγω έχω δει αυτό:

 

www.koukou.gr/default.asp?pid=3&la=1&itmID=830

 

δεν ξέρω αν ψάχνεις κάτι τέτοιο,βασικά εμένα μου άρεσε που επιλέγεις τι είδους δίχτυ θέλεις και εχει δωρεαν μεταφορικα

ouQHp3.png

w1tfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Για πάρκο εγω έχω δει αυτό:

 

www.koukou.gr/default.asp?pid=3&la=1&itmID=830

 

δεν ξέρω αν ψάχνεις κάτι τέτοιο,βασικά εμένα μου άρεσε που επιλέγεις τι είδους δίχτυ θέλεις και εχει δωρεαν μεταφορικα

 

Και εγω αυτο εχω αλλα μια ερωτηση να κανω..

 

Το διχτυ ειναι πολυ πυκνο μεχρι τη μεση και αραιο μεχρι επανω..

 

Δεν θα επρεπε να ειναι το αντιθετο? Το πηρα για να ενθαρρυνω το μεπμπουλη να σηκωθει, αλλα δεν φτανει στο πανω μερος οπου τα δαχτυλακια του χωραν στο διχτυ... Αρα τι εξυπηρετει το διπλο διχτυ?

 

Δεν ξερω αν καταλαβατε τι εννοω, δεν ηπια και καφε ακομα...

Link to comment
Share on other sites

 

κόρες, έχει παραγγείλει καμιά από newbabyland?

 

θέλω να πάρω 1 πάρκο και πόρτα ασφαλείας για την σκάλα (εδώ στο νησί πιάνουν πωπούς λέέέέέμεεεε) για το σπίτι του παππού...που να παραγγείλω, για πείτε...

 

Ναιιι!!! Εγώ πήρα καρότσι και έμεινα πολύ ευχαριστημένη.

Α ρε τυχερή που είσαι στο νησί!...

Link to comment
Share on other sites

Το διπλό δίχτυ έχει της εξής φιλοσοφία. Κάτω είναι πυκνό για να μην μπορέι το μωρό να βάλει τα ποδαράκια του και να σκαρφαλώσει (παλιά το έκαναν αυτό το παιδιά γι'αυτό και άλλαξαν οι εταιρίες) και το αραιό δίχτυ ψηλά είναι ακριβό για να μπορεί να πιάνει και να σηκωθεί.

Ο καλύτερος τρόπος να μάθει να σηκώνεται είναι να του κρεμάσεις παιχνιδάκια γύρω γύρω για να έχει λόγο να σηκωθεί. Εγώ τον έβαλα στο πάρκο 6 μηνών και σε 10 μέρες σηκωνόταν όρθιος μόνος του!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όταν δεν χώραγε πια σε αυτό που απλά το ακουμπάς πάνω στην μπανιέρα, πήρα ένα που μου πρότεινε η κουνιάδα μου, μπορεί να είναι κάπως ακριβό(αλλά για μένα τα αξίζει τα λεφτά του), γύρω στα 50 ευρώ από το πρεμαμαν (δεν έχω ξανά ψωνίσει τίποτε από εκεί, είναι γενικά πανάκριβο και δεν αξίζει).

Έχει 2 θέσεις, μια ξαπλωτή και μια καθιστή, εγώ ακόμη αυτό έχω.

Στις άκρες περνάς κάτι ράγες, που επιμηκύνονται και πάνω σε αυτές στηρίζεται η μπανιέρα και οι ράγες ακουμπούν στα χείλια της μπανιέρας σου.

Ελπίζω να τα έγραψα καλά:lol::lol::lol:

 

αυτό έχω και γω αλλά είναι μέχρι 12 μηνών και γω ψάχνω για μετά...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια επαναλαμβανομαο διοτι ισως μπορειτε να βιηθησετε.. μπορειτε να μου πειτε παρακαλω απο που θα μπορουσα να αγορασω φορμακια και σεντονακια για το νεο μας μωρο??/με ποιοτητα μαδερ αν γινεται...ξερω ξυνω πληγες αλλα...τι να κανω....

Link to comment
Share on other sites

αυτό έχω και γω αλλά είναι μέχρι 12 μηνών και γω ψάχνω για μετά...

 

Εντάξει είσαι τότε, εμένα είναι 90 πόντους και 13 κιλά και τον κάνω μια χαρά εκεί μπάνιο.

Μετά φαντάζομαι ότι θα είναι εύκολο να καθίσουν μες στην μπανιέρα, αρκεί να υπάρχει ένα αντιολισθητικό στον πάτο της μπανιέρας.

Υπάρχουν και κάτι καθισματάκια με βεντούζα αλλά δεν ξέρω για ποιές ηλικίες είναι.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια επαναλαμβανομαο διοτι ισως μπορειτε να βιηθησετε.. μπορειτε να μου πειτε παρακαλω απο που θα μπορουσα να αγορασω φορμακια και σεντονακια για το νεο μας μωρο??/με ποιοτητα μαδερ αν γινεται...ξερω ξυνω πληγες αλλα...τι να κανω....

 

Κοριτσάκι μου δεν ξέρω να σου πω, αλλά υπάρχει ένα κατάστημα στην Αθήνα που λέγεται motherbaby και έχει πολύ καλές τιμές.

Μπες στην ιστοσελίδα τους και πάρε τους τηλέφωνο να σου πουν.

Δεν έχω πάει εγώ ποτέ, αλλά έχει πάει η πεθερά μου και μου είχε πάρει διάφορα σε πολύ καλές τιμές και δεν είχαν πάθει τίποτα, παρά το πολύ πλύσιμο. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε ευχαριστω κοριτσακι μου!!!απο εκει πηραμε την κουνια και ολη την προικα της...απλα τωρα ειμαι Κερκυρα και ελεγα για κανενα ιντερνετικο...παντως μια και το ανεφερες εχει πολυ καλες τιμες, καλη ποιοτητα και αριστη εξυπηρετηση...ασε που μπορεις να βρεις το ιδιο επιπλο αλλου στη διπλασια τιμη...συγκεκριμενα η κουμπαρα μας πηρε απο φιρματο πολυκαταστημα μια αλλαξιερα 400 ευρω περιπου ενω εμεις ακριβως την ιδια-εβγαζε ματι παρολο που ηταν αλλο χρωμα- την ειχαμε παρει απο εκει 230..

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια θελω τη βοηθεια σας..

ψαχνω φορεμα βαφτισης για την μικρη.

απεχθάνομαι τα γυαλιστερά κ γενικά αυτα που ειναι σαν μπομπονιέρες..

θελω φορεματάκι που να το βαλει κ μετα, που να μην κανει μπαμ οτι ειναι βαφτιστικό!!

εχετε τίποτα υπόψιν?

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια θελω τη βοηθεια σας..

ψαχνω φορεμα βαφτισης για την μικρη.

απεχθάνομαι τα γυαλιστερά κ γενικά αυτα που ειναι σαν μπομπονιέρες..

θελω φορεματάκι που να το βαλει κ μετα, που να μην κανει μπαμ οτι ειναι βαφτιστικό!!

εχετε τίποτα υπόψιν?

 

Εννοείς για πρώτο βαφτιστικό;Εγώ είχα πάρει απο το ΗΡΑ.Έχει μια σειρά βαφτιστικών η οποία είναι πολύ απλή και καθόλου στυλ μπομπονιέρα !Αυτές τις μέρες μάλιστα μου έχουν στείλει και μύνημα οτι έχει εκπτώσεις 30% .

Ενναλακτικά δες εδώ: http://www.justdresses.co.uk/index.php?inc=1&cat=6 και εδώ: http://www.childrensalon.com έχει κάποια κομμάτια που παρόλο που δεν είναι βαφτιστικά μπορεί να σου κάνουν.

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Παρέλαβα από το ASOS αλλά τζίφος! Μου έπεσαν μικρά. Δεν καταλαβαίνω γιατί εφόσον στα Αγγλικά νούμερα βάζω το 10άρικ αι εγώ παράγγειλα 2 φορέματα στο 12 για παν ενδεχόμενο. Δεν μου κάνουν όμως.

Θα τα επιστρέψω, το έχει κάνει καμιά??? Στοίχισαν 137,00 Ευρώ μαζί με τα μεταφορικά.

 

 

την εχω πατησει και γω με αγγλικο site.πηρα ενα φορεμα στο νουμερο που αντιστοιχουσε με το ελληνικο και τελικα κανει μονο σστην 12χρονη κορη μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

helloooooooooo να μαι κι εγω!!!!!

 

κοριτσια θελω τη βοηθεια σας..ψαχνω φορεμα βαφτισης για την μικρη.

απεχθάνομαι τα γυαλιστερά κ γενικά αυτα που ειναι σαν μπομπονιέρες..

θελω φορεματάκι που να το βαλει κ μετα, που να μην κανει μπαμ οτι ειναι βαφτιστικό!!

εχετε τίποτα υπόψιν?

 

κοριτσακι κι εγω για μια ειδικη περιπτωση (αν και μου αρεσουν προσωπικα τα φορεματακια στυλ μπομπονιερα) επειδη ομως ηθελα να το φορεσει και μετα η μικρη της πηρα απο ΗΡΑ, γυρω στα 60 ευρω εκανε... Σε τετοιες τιμες εχει πολυ ωραια φορεματακια το ΗΡΑ, πολυ γουστοζικα...

 

κοριτσια καλησπερα, εχει ψωνισει καμμια απο το healthzone?ειδα οτι εχει καλες τιμες αλλα τα δωρεαν μεταφορικα ειναι μονο για αγορες ανω των 50 ευρω..

 

εχουμε ψωνισει αρκετες απο κει... πολυ εξυπηρετικοι ανθρωποι... οντως με 50 ευρω εχει δωρεαν μεταφορικα κι ερχονται με acs

 

kalamaraki, σχετικα με το mothercare, πες τους ότι αν δεν λάβεις ικανοποιητική απάντηση θα προωθήσεις το μήνυμα σου στην επιτροπή ανταγωνισμού και θα ρωτήσεις αν το αγγλικό μοδερ έχει το δικαίωμα να ακυρώνει παραγγελίες από Ελλάδα

 

καλαμαρακι μπορεις να προσθεσεις κι αυτο???????????????? εσυ το στειλες ηδη, αλλα για να το στειλουμε εμεις τουλαχιστον................

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα, εχει ψωνισει καμμια απο το healthzone?ειδα οτι εχει καλες τιμες αλλα τα δωρεαν μεταφορικα ειναι μονο για αγορες ανω των 50 ευρω..

 

ναι εχω παραγγειλει 2 φορες.η δευτερη παραγγελια μαλιστα ηρθε προχτες.και τις 2 φορες που παραγγειλα μου βαλανε μεσα στο κουτι διαφορα δειγματα,σαμπουαν,κρεμες.δεν εχω κανενα παραπονο.και τα εξοδα αποστολης για αγορες κατω των 50 ειναι 2 ευρω.το πιο φθηνο φαρμακειο on line ειναι το pharmacy4u.κοιτα τις τις τιμες του,ειναι πολυ καλες.αλλα και αυτο εχει μεταφορικα κατω των 50 ευρω.αλλα αν παραγγειλεις απο το pharmacy4u πες μου ουτως ωστε να σου πω τι να προσεξεις.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

το ebaby τι μεταφορικα εχει?δεν θελω βαρια πραγματα (τυπου καροτσακι), απλα κοιταξα για βρεφικα προιοντα και προιοντα για τον θηλασμο σε καλες τιμες αλλα δεν ξερω τα μεταφορικα!!ευχαριστω για τις απαντησεις σας.. :) (πάντως στο healthzone βρηκα φτηνοτερα την purelan medela τα 37 γρ απο οτι στο pharmacy)

bV6Dp3.png
Link to comment
Share on other sites

το ebaby τι μεταφορικα εχει?δεν θελω βαρια πραγματα (τυπου καροτσακι), απλα κοιταξα για βρεφικα προιοντα και προιοντα για τον θηλασμο σε καλες τιμες αλλα δεν ξερω τα μεταφορικα!!ευχαριστω για τις απαντησεις σας.. :) (πάντως στο healthzone βρηκα φτηνοτερα την purelan medela τα 37 γρ απο οτι στο pharmacy)

 

 

νομιζω στο e baby μπορεις μολις τελειωσεις με το καλαθι σου να δεις τα μεταφορικα,ενα βημα πριν την πληρωμη.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα.

Καπου σε αυτο το ποστ αναφερθηκε κατι για αγορα απο Monsoon Αγγλια...αλλα δεν στελνει Ελλαδα,.πως μπορουμε να παρουμε ρουχα απο εκει?

Το ελληνικο καταστημα δεν εχει αυτα που θελω

Σας ευχαριστω

Φιλια πολλα

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σοφάκι1978 θα μπορούσες να μου πεις τί να προσέξω:

σχετικά με το "pharmacy4u πες μου ουτως ωστε να σου πω τι να προσεξεις"!!!

επειδή θέλω να παραγγείλω κάποια προιόντα. ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

το ebaby τι μεταφορικα εχει?δεν θελω βαρια πραγματα (τυπου καροτσακι), απλα κοιταξα για βρεφικα προιοντα και προιοντα για τον θηλασμο σε καλες τιμες αλλα δεν ξερω τα μεταφορικα!!ευχαριστω για τις απαντησεις σας.. :) (πάντως στο healthzone βρηκα φτηνοτερα την purelan medela τα 37 γρ απο οτι στο pharmacy)

 

Καλημερα εγω γιατι δεν την βρησκω στο σαιτ αυτη την κρεμα?

 

και κατι αλλο αν μπορεις να με βοηθησεις οταν περναω την καρτα μου γραφει invalid card name εσυ δεν ειχες προβλημα μαλλον ε?

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...