Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Να το στειλωωωωωωωωωωω???????????

 

 

Καλημέρα σας,

Ονομάζομαι Ελενα ....................

Θα ηθελα να σας κανω δυο τρεις ερωτήσεις σχετικα με την τραγική διαφορά των τιμών σας στα προιόντα σας εν σιγκριση με την Αγγλική μανα εταιρεια σας Mothercare.

 

Για ποιο λογο υπερτιμολογήτε και κοστολογείτε σχεδόν 100% τα προιόντα στην Ελλαδα? Οταν τα ιδια ακριβως προιόντα με τους ιδιους κωδικους πουλιουνται πχ στην Κυπρο με ενα +5% απο την Αγγλική τιμή? Η πχ στην Αγγλια τα προιόντα τα ιδια εχουν την τραγική χαμηλότερη τιμή απο -70%??????????

 

Ξερετε πολυ καλα οτι πλήθος καταναλωτων ενθερμών της σειράς Mothercare αγοραζε τα προιόντα της απο το ιντερνετ και την επισημη σελίδα της Mothercare και αυτο γιατι κορόιδα δεν ειμαστε.......

Σιγουρα κατι εχει φταιξει και η Αγγλική μανα εταιρεια προσωρινά οπως μας λεει λογω τελωνειου δεν μας στελνει παραγγελιες απο τον Δεκέμβρη του 2009..........

 

Το μονο σιγουρο ειναι οτι εμεις παλι προμηθευομαστε τα προιόντα αυτα απο την Αγγλια σε αυτες τις χαμηλες τιμες , ω ναι υπάρχει τροπος μεσω personal shopper,μέσω εταιρειων που προμηθευουν uk adress μεσω γνωστών μας ή φιλων και φυσικα και παλι κερδισμένες ειμαστε .

 

Γιατι καμια απο εμας δεν προκειτε να πληρώσει αυτα τα τραγικά ποσά οταν πχ για ενα σετ τιραντάκι σορτσάκι το αγοράζω απο αγγλια 16λιρες ήτοι 18,5ευρώ και εδω εσεις εχετε το θράσσος και το πουλάτε στα 36ευρώ......

Θα ηθελα μια λογική απάντηση (αν μπειτε στον κοπο φυσικα να μου απαντήσετε) για ποιο λογο τοοοοοοοοοοσο μεγάλη διαφορα?

Και σας παρακαλώ μη προσβάλετε την νοημοσύνη μου λεγοντας μου δικαιολογιες για το ΦΠΑ , για τα εξοδα εισαγωγης κτλπ.....

Ενήλικας ειμαι, σκεπτόμενη ενημερωμένη και οχι πρόβατο......

 

Παντως ειναι κριμα.....πολυ που δεν μας "αφήνετε" εμας και την Βουλγαρια (εφοσον ο ιδιος ειναι ο επιχειρηματιας αντιπροσωπος στις δυο χωρες αυτες) να ψωνισουμε τα προιόντα της Mothercare , καθως ειμαι σιγουρη οτι εχετε παρατηρήσει μειωση εσόδων και πωλήσεων....

Ο κοσμος εχει ξυπνήσει πια! Και ευτυχως εμεις ενημερώνουμε φιλους γνωστους για τα ωφέλη των αγορών μεσω internet e-shops!!

 

Εμεις παντως βρηκαμε τροπο και ειμαστε παλι κερδισμένες κοντά στο 52% και ναι συνεχιζουμε και αγοράζουμε προιόντα της Mothercare απλα οχι απο τον Ελληνα αντιπρόσωπο!

Πραγματικα θα ήθελα μια απάντηση, ο σκοπος μου δεν ήταν ουτε να σας ειρωνευτω ουτε να σας τα πω και να υσηχάσω....

Περιμένω απαντηση σας.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

Και εννοειτε αν εχετε διορθώσεις πεστε μου

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ρουμανία δεν είναι ?? όχι Βουλγαρία

Επίσης γνώμη μου είναι να μην αναφέρεις το θέμα με τον Personal shopper (μην χάσουμε και αυτή την άκρη από καμιά στραβή) μπορείς όμως να αναφέρεις αντ αυτού την υπηρεσία που προσφέρουν κάποιες εταιρείες με το u.k address (ή ακόμα καλλίτερα άστο να αιωρείται και να ψάχνονται:cool::cool:)

edit XOSE XOSEEEEEEE

Link to comment
Share on other sites

Ρουμανία δεν είναι ?? όχι Βουλγαρία

Επίσης γνώμη μου είναι να μην αναφέρεις το θέμα με τον Personal shopper (μην χάσουμε και αυτή την άκρη από καμιά στραβή) μπορείς όμως να αναφέρεις αντ αυτού την υπηρεσία που προσφέρουν κάποιες εταιρείες με το u.k address (ή ακόμα καλλίτερα άστο να αιωρείται και να ψάχνονται:cool::cool:)

edit XOSE XOSEEEEEEE

 

χαχαχα Λες ε? Μα αφου ειναι καθ' ολα νομιμο....τεσπα δεν θα το αναφέρω αν και το ανεβασα εδω χαχαχαχαχα (ολο βλακειες κανω... :mrgreen::mrgreen:) Εγινε το διορθωνω και το στελνω

Α ...εμενα το αντιβαιρους...δεν με αφηνει να μπω να γινω μελος στη σελιδα τους...για αυτο και τους το στειλω μειλ στο ινφο!

Αν θελετε καντε το ιδιο.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αφου σε λεω....το αντιβαιρους μου δεν με αφηνει να μπω στη σελιδα να γραφτω....και δεν το ρισκαρω γιατι την εχω πατησει παλιοτερα ετσι.

Εγω θα το στειλω στο [email protected] οποια θελει κανει το ιδιο!

 

Link to comment
Share on other sites

female, συγνώμη που καθυστέρησα... το κράνος και διάφορα άλλα για μοτό το πήραμε από http://www.bikersbargains.co.uk. Συγκεκριμένα, πήραμε ένα μάρκας shoei και μας έστειλαν δώρο άλλο ένα μάρκας kbc, αξίας 170 ευρώ παρακαλώ (στην Ελλάδα), που είναι φανταστικό!!!

Μας κόστισαν δύο κράνη μαζί με τα μεταφορικά όσο το shoei εδώ μόνο του! Και από εξυπηρέτηση, παρέλαβα σε 4 εργάσιμες με ΤΝΤ και όταν τους έστειλα email, απαντούσαν αμέσως!!!

Για ότι άλλο χρειάζεσαι, εδώ είμαι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπραβο ρε καλαμαρακι εχουμε σειρα οι υπολοιπες τωρα θα σας ενημερωσω μολις στειλω και εγω!:D

 

Ρε κοριτσια να ρωτησω κατι πηρα κατι πραγματα απο ebey το ενα ειχε 70 ? και το αλλο 20? ξεχωριστες παραγγελιες λετε να περασουν τελωνειο?

:mad:

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε καλαμαρακι εχουμε σειρα οι υπολοιπες τωρα θα σας ενημερωσω μολις στειλω και εγω!:D

 

Ρε κοριτσια να ρωτησω κατι πηρα κατι πραγματα απο ebey το ενα ειχε 70 ? και το αλλο 20? ξεχωριστες παραγγελιες λετε να περασουν τελωνειο?

:mad:

από το e-bay Αμερικής τα πήρες??

Link to comment
Share on other sites

Το γράμμα είναι καταπληκτικό!!Περιμένουμε αντιδράσεις με αγωνία....

Άντε γιατί βαρέθηκα να κάνω delete όλες τις προσφορές που μου στέλνει στο εμείλ μου το Mothercare Αγγλίας...

Link to comment
Share on other sites

Στο ebay Ελλαδας μπηκα αλλα τα προιοντα ηταν απο Αμερικη να αρχισω να κλαιω?????

όχι ακόμα .........:mrgreen::mrgreen: αν είναι ιδιώτης ο πωλητής στείλτου ένα μήνυμα να τα μαρκάρει ως gift ή sample και να σου στείλει το τιμολόγιο με απλό ταχυδρομείο άλλα και να μην είναι δοκίμασε να τον ρωτήσεις αν μπορεί να το κάνει αυτό (ιδίως για το δείγμα δεν νομίζω να σου φέρει αντίρρηση) μια ερώτηση δεν βλάφτει .........:mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν κοριτσάκια μου, μια φίλη που παρήγγειλε 20/04 παρέλαβε μόλις σήμερα!! (είχε και δική μου κολωνίτσα μέσα)

Για να δούμε πότε θα έρθει και η δική μου παραγγελία από 26/04.....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα τους στείλω mail την Δευτέρα σήμερα ούτε την λίστα με τα ψώνια για αύριο δεν έχω όρεξη να κάνω χαχαχα

Θα τους ενημερώσω ότι κόλλησα ιό από το site τους προσπαθώντας να κάνω Online order και θα απαιτήσω όοολη την σειρά τους σε φλιζο υπνόσακους μέχρι η Ευγενία να γίνει 5 χαχαχαχαχα

και με την ευκαιρία θα τους τα χώσω και για τις τιμές.........χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!

Καταρχήν Συγχαρητήρια για την απίστευτη δουλεία που έχετε κάνει!!!!!!!!!!!!!!

Εγώ εδώ και 5 χρόνια ψωνίζω απο το ebay.com αλλά έχει τύχει να ψωνίσω και απο καταστήματα! Βοηθήστε με όμως λίγο, ο Personal shopper τι ακριβώς είναι και πόσο κοστίζει??? Θέλω να παραγγείλω ρούχα απο το aeropostale.com αλλά δυστηχώς στέλνει μόνο Αμερική και Καναδά, και βρήκα αυτό http://www.bongous.com/ που σου δίνει Αμερικάνικη διεύθυνση αλλά δεν κατάλαβα πως γίνεται η χρέωση...

Ματθίλδη 17/08/2007

Λουκάς-Ανδρέας 17/01/2010

 

Link to comment
Share on other sites

O personal shopper ειναι αυτο ακριβως που σημαινει η λεξη, προσωπικός αγοραστης. Τον ενημερωνεις τι θελεις και απο που και παει στα αγοράζει εναντι αμοιβης για τις υπερεσιες του και σου δινει τα ρουχα. Στην Αμερικη ειναι πολυ συνηθες ως υπηρεσια!

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...