Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

...με κωδικό NBLN47791358

Όποιος θέλει ας τον χρησιμοποιήσει.

 

20% shopping voucher for all purchases on our website made within the 30th of June!

Using the voucher is very easy: you have to enter the NBLN47791358 code in the shopping

basket after having added the articles you are interested in. At this point you will be able

to add some other goods for a value equal to 20% of the amount of the articles added

previously

url=http://pregnancy.baby-gaga.com/]dev222pr___.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

κι εγω παρηγγειλα απο la senza, ωραια ποιοτητα δεν λεω αλλα τρια σουτιεν ιδιο μεγεθος αλλα στρωνουν τελειως διαφορετικα (το ενα ειναι καλό, το αθλητικό είναι μεγάλο και ενα μαυρο είναι μικρό!). σας συναιβει εσας κατι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να πω κι εγω τι συνεβη με parcel2go !!!!!!!! οι ανθρωποι ειναι αψογοι!!!!!!!!!!!! δευτερα 24 παρελαβαν απο αγγλια και 31 δευτερα ηταν κερκυρα το πακετο μας!!!!!!!!! ουτε καν αθηνα, κατευθειαν στο ταχυδρομειο κερκυρα σε 5 εργασιμες

 

παμε στα "στραβα"¨της υποθεσης..... αφου τις 31 μπηκα στο σαιτ τους και ειδα οτι το δεμα ειναι στο << final depot >> ξεκινησε ο γολγοθας να βρω που στο καλο ειναι το δεμα μου στο ελλαντα! πηγε αθηνα, πηγε γιαννενα? που στο καλο ειναι??? μιλησα 2 φορες με το customer service του parcel2go (και μεσω του Live chat και μεσω e-mail) και πραγματικα ειχαν αμεση ανταποκριση και προφανως μου ειπαν ειναι θεμα του ελληνικου ταχυδρομειου τωρα πια, αφου τελειωσε το μερος τους......

Να ψαχνω να παιρνω τηλεφωνα σε ολα τα ταχυδρομεια, πρωτα πηρα στα κεντρικα αθηνα στις ταχυμεταφορες (ειπε καποια κοπελα οτι αυτοι παιρνουν τα δεματα και οντως ετσι ειναι, απλα δεν ειναι πορτα πορτα γιατι εμας μας εστειλαν ειδοποιηση να παμε να το παραλαβουμε απο το ταχυδρομειο, αλλα ισως φταιει που ηταν μεγαλο το δεμα) μετα να παιρνω γιαννενα μετα κερκυρα και στα 3 ταχυδρομεια και να μην το βρισκουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ο ενας μου λεγε να παρω τον αλλο.... και τελικαααααααααα ανακαλυπτουν οτι το δεμα εχει ηδη φτασει απο τις 31 στο τελικο προορισμο στο ταχυδρομειο στη κερκυρα και απλα ο ταχυδρομος δεν εφερε την ειδοποιηση αμεσως (αλλα σε 3 μερες!!!!!!!!) και οταν τον ρωτησαμε γιατι δε μας εφερε το δεμα, λεει ηταν μεγαλο!!!!! ε τοτε ρε φιλε γιατι δεν εφερες κατευθειαν την ειδοποιηση???? και τα αυτοκινητα τα ΕΛΤΑ τα χουν για μοστρα?????? απαραδεκτοιιιιιιιιιιιιιι

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πήρα κούνια και συρταριέρα από το Πρίμιμέσι. Η κούνια ήρθε μια χαρά. Η συρταριέρα ήρθε σπασμένη. Την αντικατέστησαν μετά παό 1,5 μήνα (ωστόσο είχα γεννήσει) και μετά από πολλές πιέσεις-απειλές. Η επόμενη ήρθε άψογη και έφτιαξα και την σπασμένη με 100 Ευρώ. Έτσι έχω δυο συρταριέρες και γλίτωσα συνολικά 800 Ευρώ.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια αν μπορειτε να μου θυμησετε, ποιο ειναι το σαιτ με τα καροτσια που τα εχει σε καλυτερες τιμες???? το Olivers ??? ηταν και ενα που λεγοταν ping κατι νομιζω.......

ψαχνω για 2ο καροτσι για τη γιαγια για βολτιτσες και θελω κατι οικονομικο, να κλεινει ομπρελα και να ξαπλωνει ως κατω αλλα να ναι καλη ποιοτητα..... βρηκα ενα το brevi champion αν το ξερει καμια..... η brevi ειναι σοι μαρκα?????? στο newbabyland το χει 61,75 ευρω με 27,90 μεταφορικα ομως... κατι τετοιο ψαχνω αλλα φθηνοτερο δε βρισκω (μαζι με μεταφορικα εννοειται)

καμια βοηθεια????????????? θα παω να δω αν υπαρχει και ηδη κανενα τετοιο θεμα..........

ευχαριστωωωωωωω

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια αν μπορειτε να μου θυμησετε, ποιο ειναι το σαιτ με τα καροτσια που τα εχει σε καλυτερες τιμες???? το Olivers ??? ηταν και ενα που λεγοταν ping κατι νομιζω.......

ψαχνω για 2ο καροτσι για τη γιαγια για βολτιτσες και θελω κατι οικονομικο, να κλεινει ομπρελα και να ξαπλωνει ως κατω αλλα να ναι καλη ποιοτητα..... βρηκα ενα το brevi champion αν το ξερει καμια..... η brevi ειναι σοι μαρκα?????? στο newbabyland το χει 61,75 ευρω με 27,90 μεταφορικα ομως... κατι τετοιο ψαχνω αλλα φθηνοτερο δε βρισκω (μαζι με μεταφορικα εννοειται)

καμια βοηθεια????????????? θα παω να δω αν υπαρχει και ηδη κανενα τετοιο θεμα..........

ευχαριστωωωωωωω

 

ριξε μια ματια στο σαιτ του λητω ιριδα.πιστευω θα βρεις οικονομικα.το σαιτ λεγοταν ping-pong on line αλλα καποια στιγμη ειχαν θεμα καποια κοριτσια,ειχαν ανοιξει και σχετικο τοπικ.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

ερωτω κι εγω με τη σειρα μου.......

εχετε παρει ποτε κατι σε επιπλο απο το ιντερνετ;;;;

θελω να παρω κρεβατακι για το γιο μου και το ψαχνω...

αν ξερει καμια σας, ας μου πει!!!!!!!!!!!

 

γεια σου κούκλα! εγώ, το mikio και η female είχαμε πάρει από primimesi.com αλλά είχαν έρθει χτυπημένα (σε κάποιες περιπτώσεις και σπασμένα!!!) και μας βγάλανε το λάδι (πήρε 3 μήνες) να τα αντικαταστήσουν...πέρσι το καλοκαίρι...φέτος που παρήγγειλε μια άλλη μανούλα ήταν όλα άψογα όπως μας είπε...

 

Γνώμη μου πάντως που είμαι καμένη, ΜΑΚΡΙΑ!!!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

εχει ψωνισει καμια κοπελα απο το www.kidsbrandsdirect.com εγω προσπαθώ αλλα δεν μου παιρνει την καρτα βγαζει σφαλμα εχω eurobank visa προπληρωμενη και εχω αρκετα χρηματα μεσα ...:(:(

 

εγώ!! χθες, με προπληρωμένη της πειραιώς και όλα οκ όσον αφορα την κάρτα..τώρα τα περιμένω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σοφακι ειμαι επαρχια και λητω δεν εχουμε για να τα δω απο κοντα και φοβαμαι να παρω ετσι καροτσι ειδικα!! γιατι πηγα προχτες σε ενα καταστημα εδω και ειχε καποια με 50 ευρω πχ αλλα ηταν χαλια κατασκευη ετοιμοροπα δε μαρεσαν.... γιαυτο θελω καποιο που να το χει αγορασει καμια....... θα κανω αναζητηση για το θεμα που λες! ευχαριστω!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια αν μπορειτε να μου θυμησετε, ποιο ειναι το σαιτ με τα καροτσια που τα εχει σε καλυτερες τιμες???? το Olivers ??? ηταν και ενα που λεγοταν ping κατι νομιζω.......

ψαχνω για 2ο καροτσι για τη γιαγια για βολτιτσες και θελω κατι οικονομικο, να κλεινει ομπρελα και να ξαπλωνει ως κατω αλλα να ναι καλη ποιοτητα..... βρηκα ενα το brevi champion αν το ξερει καμια..... η brevi ειναι σοι μαρκα?????? στο newbabyland το χει 61,75 ευρω με 27,90 μεταφορικα ομως... κατι τετοιο ψαχνω αλλα φθηνοτερο δε βρισκω (μαζι με μεταφορικα εννοειται)

καμια βοηθεια????????????? θα παω να δω αν υπαρχει και ηδη κανενα τετοιο θεμα..........

ευχαριστωωωωωωω

γεια σου, irida. Εμεις εχουμε το chicco light way και είναι πολυ καλό με εχτα εξαρτηματα την κουκουλα βροχης και ποδοσακο χειμωνιατικο. κοστιζει 110 ευρω, αν δεν σου φαινονται πολλα τα λεφτα θα σου προτεινα να το δεις (ξαπλωνει τελειως η πλατη, κλεινει σαν μπαστουνι και ειναι ομορφο σχεδιαστικα και πιο φθηνο απο αντιστοιχα maclaren)

Link to comment
Share on other sites

Ίριδα προσωπικά πήρα ένα καρότσι Γερμανικό, της ABC (το έχει και το mytoys) και το επέλεξα σε σχέση με τα πιο γνωστά γιατί ήταν το πιο ολοκληρωμένο. Ξαπλώνει τελείως πίση η πλάτη, έχει ποδόσακο και βασικό για εμάς μπάρα μπροστά. ΕΠίσης κλείνει με το ένα χέρι.

Πρέπει πρώτα να προσδιορίσεις τι είναι σημαντικό για εσένα. Επίσης ο μικρός μου δεν χωορύσε στο μαπλάρεν πχ. του έπεφτε στενό. Στο κίκο ήταν οκ αλλά δεν είχε μπάρα μπροστά και ο μικρός την πιάνει για να σηκώνεται όλη την ώρα.

Ελπίζω να σε βοήθησα.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια αν μπορειτε να μου θυμησετε, ποιο ειναι το σαιτ με τα καροτσια που τα εχει σε καλυτερες τιμες???? το Olivers ??? ηταν και ενα που λεγοταν ping κατι νομιζω.......

ψαχνω για 2ο καροτσι για τη γιαγια για βολτιτσες και θελω κατι οικονομικο, να κλεινει ομπρελα και να ξαπλωνει ως κατω αλλα να ναι καλη ποιοτητα..... βρηκα ενα το brevi champion αν το ξερει καμια..... η brevi ειναι σοι μαρκα?????? στο newbabyland το χει 61,75 ευρω με 27,90 μεταφορικα ομως... κατι τετοιο ψαχνω αλλα φθηνοτερο δε βρισκω (μαζι με μεταφορικα εννοειται)

καμια βοηθεια????????????? θα παω να δω αν υπαρχει και ηδη κανενα τετοιο θεμα..........

ευχαριστωωωωωωω

 

Αν θες την γνωμη μου.... αφου ειναι για δευτερο, εγω ειχα παρει ενα εκεινο το πολυχρωμο με δυο καθισματα που εδινε η Mothercare για την μητερα μου, με αποτελεσμα η πλατη ειναι με χαρτονι, το επλυνε η μητερα μου..... τσαλακωσε το χαρτονι και εγινε ω..... Μετα πηγα και πηρα ενα του τζάμπο απο τα ακριβα του 50ευρώ , το χρωματιστο το ροζ με τις ριγες σε ροζ ασπρο και ζαχαρι, λοιπον βγηκε σκυλι μαυρο,και με πλατη που ξαπλωνει μεχρι τερμα για υπνους ειναι και ελαφρυ το συνιστω ανεπιφύλακτα !! Το μονο μειον δεν εχει ομπρελιτσα στην τιμη ή κουκουλα....

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να πω κι εγω τι συνεβη με parcel2go !!!!!!!! οι ανθρωποι ειναι αψογοι!!!!!!!!!!!! δευτερα 24 παρελαβαν απο αγγλια και 31 δευτερα ηταν κερκυρα το πακετο μας!!!!!!!!! ουτε καν αθηνα, κατευθειαν στο ταχυδρομειο κερκυρα σε 5 εργασιμες

 

παμε στα "στραβα"¨της υποθεσης..... αφου τις 31 μπηκα στο σαιτ τους και ειδα οτι το δεμα ειναι στο << final depot >> ξεκινησε ο γολγοθας να βρω που στο καλο ειναι το δεμα μου στο ελλαντα! πηγε αθηνα, πηγε γιαννενα? που στο καλο ειναι??? μιλησα 2 φορες με το customer service του parcel2go (και μεσω του Live chat και μεσω e-mail) και πραγματικα ειχαν αμεση ανταποκριση και προφανως μου ειπαν ειναι θεμα του ελληνικου ταχυδρομειου τωρα πια, αφου τελειωσε το μερος τους......

Να ψαχνω να παιρνω τηλεφωνα σε ολα τα ταχυδρομεια, πρωτα πηρα στα κεντρικα αθηνα στις ταχυμεταφορες (ειπε καποια κοπελα οτι αυτοι παιρνουν τα δεματα και οντως ετσι ειναι, απλα δεν ειναι πορτα πορτα γιατι εμας μας εστειλαν ειδοποιηση να παμε να το παραλαβουμε απο το ταχυδρομειο, αλλα ισως φταιει που ηταν μεγαλο το δεμα) μετα να παιρνω γιαννενα μετα κερκυρα και στα 3 ταχυδρομεια και να μην το βρισκουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ο ενας μου λεγε να παρω τον αλλο.... και τελικαααααααααα ανακαλυπτουν οτι το δεμα εχει ηδη φτασει απο τις 31 στο τελικο προορισμο στο ταχυδρομειο στη κερκυρα και απλα ο ταχυδρομος δεν εφερε την ειδοποιηση αμεσως (αλλα σε 3 μερες!!!!!!!!) και οταν τον ρωτησαμε γιατι δε μας εφερε το δεμα, λεει ηταν μεγαλο!!!!! ε τοτε ρε φιλε γιατι δεν εφερες κατευθειαν την ειδοποιηση???? και τα αυτοκινητα τα ΕΛΤΑ τα χουν για μοστρα?????? απαραδεκτοιιιιιιιιιιιιιι

 

Σε σχέση με το ταχυδρομείο συγκεκριμένα στην Κέρκυρα πρέπει να πω πως είμαι πολύ εκνευρισμένη.Πέρυσι το καλοκαίρι είχα παραγγείλει βιβλία από Αμερική και βρήκα το δέμα έξω από την εξώπορτα του 3όροφου κτιρίου μας. Εμείς ήμασταν μέσα, ο ταχυδρόμος δεν χτύπησε καν το κουδούνι και σαφώς δεν είχε αφήσει καμιά ειδοποίηση πριν.

Όσα δέματα μου έχουν στείλει είτε από το εξωτερικό,είτε από την Αθήνα ούτε μια φορά δεν ήρθαν σπίτι μας.Πάντα ο "ταλαιπωρημένος" ταχυδρόμος μας αφήνει, και με τρομερή καθυστέρηση,την 2η ειδοποίηση. Την πρώτη την τρώει η μαρμάγκα!!!

Και να φανταστείς ότι μένουμε στην πόλη.Που να είμασταν και σε κανένα χωριό

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν ξέρω τι διαστάσεις θα έχει το πακέτο.

 

Αυτό που θέλω να κάνω είναι να παραγγείλω από mothercare.com, να δηλώσω διεύθυνση παραλήπτη στην Γερμανία και στη συνέχεια να ζητήσω από κούριερ να παραλάβει από Γερμανία και να παραδώσει Ελλάδα.

Το σενάριό αυτό κλωτσάει σε αρκετά σημεία αλλά θα το παλέψω.

1) Πρέπει να υποχρεωθώ σε “γνωστό” γνωστού και αυτό δεν μʼ αρέσει. Αν όμως τα ακόλουθα λυθούν, θα το κάνω

2) Πρέπει να βρω μια αξιόπιστη – δοκιμασμένη και οικονομική κούριερ για να με συμφέρει η όλη διαδικασία

3) Πρέπει να οργανώσω την παράδοση παραλαβή με τέτοιο τρόπο ώστε να μην προκύψει κάποιο πρόβλημα και επομένως να επιβαρύνω στο ελάχιστο τους ξένους ανθρώπους.

Επομένως θα πρέπει να γνωρίζω από πριν τις διατάσεις του πακέτου. Έστειλα σχετικό ερώτημα προς την mothercare..

 

Εδώ αναγράφονται οι περιορισμοί της Parcelforce

https://www.parcel2go.com/parceldelivery-euro.aspx?serviceid=122#122

 

Επίσης, τα ερωτήματα του προηγούμενου ποστ μου τα έστειλα και στην Parcelforce η οποία μου απάντησε:

... Either the collection or the delivery address needs to be in the UK. So we would not be able to collect a parcel from Germany and send to Greece.

To enable me to provide you with a quote I would need the weight and dimensions (length, width and height) of the parcel.

If you could please provide me with this detail I will be more than happy to quote....

 

Καταλήγω και ζητώ την βοήθειά σας στα εξής, δεδομένου ότι δεν έχω πολύ χρόνο για ψάξιμο και οι εμπειρίες σας μου είναι πολύτιμες:

Έχετε δοκιμάσει κάποια οικονομική κούριερ που να παραλαμβάνει από Γερμανία και να παραδίδει Ελλάδα;

Φιλίτσα και Maria_s ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση και συγνώμη για το μεγάλο ποστ.

 

δεν έχω δοκιμάσει από γερμανία...εγώ από μαδερ τα έστειλα σε φίλο στο λονδίνο και η παρσελφορς (καλαμαράκι το'πα καλά; :)) το παρέλαβε από κει...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Κοριτσια εχει κανει καποια αγορες απο το http://www.paulstride.co.uk/index.php ??

Στη λιστα δεν το ειδα...

 

Θελω ενα καθισματακι αυτοκινητου besafe κ ενα καροτσι ομπρελα μακλαρεν...

Εψαξα ολιβερς,pramworld,πινγκπονγκ...Καμια αλλη προταση?

Ευχαριστω!

zuQwp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγώ!! χθες, με προπληρωμένη της πειραιώς και όλα οκ όσον αφορα την κάρτα..τώρα τα περιμένω

 

αχ σ'ευχαριστω για την απαντηση τουλαχιστον τωρα ξερω οτι κατι κανω εγω λαθος ή κατι δεν παει καλά με την καρτα μήπως να βγαλω και εγω πειραιως;)

Link to comment
Share on other sites

γεια σου κούκλα! εγώ, το mikio και η female είχαμε πάρει από primimesi.com αλλά είχαν έρθει χτυπημένα (σε κάποιες περιπτώσεις και σπασμένα!!!) και μας βγάλανε το λάδι (πήρε 3 μήνες) να τα αντικαταστήσουν...πέρσι το καλοκαίρι...φέτος που παρήγγειλε μια άλλη μανούλα ήταν όλα άψογα όπως μας είπε...

 

Γνώμη μου πάντως που είμαι καμένη, ΜΑΚΡΙΑ!!!

 

ευχαριστω για την απαντηση....

πρεπει να παρω γρηγορα κρεβατακι... αρα θα το παρω απο καταστημα εδω...

απλα δε ξερω τι παιζει απο τιμες κι η ερευνα αγορας θα μου παρει καιρο....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!! Σήμερα έκανα μια παραγγελία απο το www.naturalnursery.co.uk και μου έστηλαν και εκπτωτικό κωδικό 10%. Για να δουμε θα ερθουν και στην ώρα τους;;

 

οι τιμες ειναι σε λιρες αγγλιας;;;;

και τον κωδικο τον χρησιμοποιεις οποτε ξαναψωνισεις κι εχεις εκπτωση;;;;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όσον αφορα σαιτ για καρότσια απο τις καλύτερες τιμές έχει το pramworld. Σχετικά με τις κοπέλες απο την Κέρκυρα και το ταχυδρομείο και απέναντι Ηγουμενίτσα τα ίδια χάλια. Εγώ στην αρχή όταν μετακομίσαμε εδώ απο Αθήνα (πριν κανα χρόνο) είχα πάθει πλάκα. Κατ αρχην τα συστημένα δεν τα φέρνουν σπίτι, σου αφήνουν ειδοποιηση(μετά απο κανα δυο μέρες) και το καλύτερο δεν έρχονται καν σπίτι τα δίνουν σε όποιον γνωστό ξέρουν οτι δουλεύει κοντά τους και αυτός μετά κάνει διανομή.

Link to comment
Share on other sites

οι τιμες ειναι σε λιρες αγγλιας;;;;

και τον κωδικο τον χρησιμοποιεις οποτε ξαναψωνισεις κι εχεις εκπτωση;;;;

σε λύρες αγγλίας είναι και τον κωδικό τον χρησημοποιείς στην επόμενη παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όσον αφορα σαιτ για καρότσια απο τις καλύτερες τιμές έχει το pramworld. Σχετικά με τις κοπέλες απο την Κέρκυρα και το ταχυδρομείο και απέναντι Ηγουμενίτσα τα ίδια χάλια. Εγώ στην αρχή όταν μετακομίσαμε εδώ απο Αθήνα (πριν κανα χρόνο) είχα πάθει πλάκα. Κατ αρχην τα συστημένα δεν τα φέρνουν σπίτι, σου αφήνουν ειδοποιηση(μετά απο κανα δυο μέρες) και το καλύτερο δεν έρχονται καν σπίτι τα δίνουν σε όποιον γνωστό ξέρουν οτι δουλεύει κοντά τους και αυτός μετά κάνει διανομή.

Παντού στην επαρχία έτσι είναι. Εδώ μας φέρνει τους λογαριασμούς ληγμένους γιατι βαριέται να τους δίνει όλους μαζί. Του είπα έτσι και φέρει καμία πιστωτική ληγμένη θα τα πληρώσει απο την τσέπη του και ως διαμαγείας είναι ο μοναδικός λογαριασμός που έρχετε στην ώρα του.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...