Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Να γράψω κι εγώ την εμπειρία μου με το www.bio-naturel.de :

 

Έκανα την παραγγελία στις 22/04, και μου έστειλαν μήνυμα την 25/04 ότι έστειλαν τα πράγματα. Τελικά, τα παρέλαβα χτες, 05/05, και όλα καλά.

Δεν είχα παράπονο, πέρα από το ότι μου φάνηκαν λίγο αργοί (ίσως γιατί έχω καλομάθει με το childrensalon, που τα στέλνει σε 5 μέρες). Η συνεργασία, πάντως, ήταν καλή, πχ χτες τους έστειλα μέηλ για να ρωτήσω για την παραγγελία μου και ανταποκρίθηκαν σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα.

 

ωραίο site τώρα το είδα...αλλά αγγλική έκδοση δεν έχει? :roll:

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όχι, ρε γμτ, κι εγώ θα το προτιμούσα γιατί τα Γερμανικά μου είναι βασικού επιπέδου. Πάντως, εγώ κινήθηκα λίγο τυφλοσούρτη, δηλαδή ψιλομάντευα τι ήθελε να πει ο ποιητής κι όλα πήγαν καλά. Αν θέλεις οδηγίες, πες μου.

 

Όταν δε τους έγραψα μέηλ, εννοείται ότι βοήθησε συνάδελφος που γνωρίζει άπταιστα τη Γερμανικήν :lol:

 

Α, επίσης, την προηγούμενη Πέμπτη παραγγείλαμε από το amazon και το ένα πακέτο με εκτιμώμενη ημερομηνία παραλαβής 11/05 ήρθε σήμερα :-D Τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

Όχι, ρε γμτ, κι εγώ θα το προτιμούσα γιατί τα Γερμανικά μου είναι βασικού επιπέδου. Πάντως, εγώ κινήθηκα λίγο τυφλοσούρτη, δηλαδή ψιλομάντευα τι ήθελε να πει ο ποιητής κι όλα πήγαν καλά. Αν θέλεις οδηγίες, πες μου.

 

Όταν δε τους έγραψα μέηλ, εννοείται ότι βοήθησε συνάδελφος που γνωρίζει άπταιστα τη Γερμανικήν :lol:

 

Α, επίσης, την προηγούμενη Πέμπτη παραγγείλαμε από το amazon και το ένα πακέτο με εκτιμώμενη ημερομηνία παραλαβής 11/05 ήρθε σήμερα :-D Τέλεια!

 

Peony πόσο ήταν τα μεταφορικά? Εγώ έχω ψωνίσει από εδώ http://www.healthypeach.com/customer/UserLogin.php με πέντε λίρες μεταφορικά και παράδοση στο σπίτι σε μια εβδομάδα.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Tα μεταφορικά ήταν 9,90 αλλά οι τιμές κατατι χαμηλότερες από το healthy peach. πχ το αφρολουτρο calendula της weleda έκανε 5,80 ευρώ ένω στο healthy peach 7,50 λίρες, η κρέμα για το άλλαγμα 4,60 ευρώ αντί για 6,70 λίρες, κτλ κτλ. (εκεί βέβαια παίζει ρόλο κι η αξία της παραγγελίας, εμένα ήταν 75 ? :shock: - πήρα αρκετά πράγματα). Επίσης, ο βασικόε λόγος που δεν προτίμησα το healthy peach ήταν ότι δεν έφερνε μια οδοντόκρεμα που έψαχνα, και τέλος το ίδιο το σάιτ δεν με βόλεψε στο να αναζητήσω τι θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω είμαι στο τσακ να κάνω μια παραγγελία απο το https://www.ecobaby.co.uk (περιμένω να γινει διαθέσιμο το αντηλιακό Lavera Sun Neutral SPF40 -σε περίπου μια βδομάδα μου είπαν) αλλά τώρα με αυτα τα δυο τα site που είπατε με μπερδέψατε...από που να πάρω???

 

Επίσης χτες έκανα μια μεγάλη παραγγελία από το olivers (ατμομαγειρα, γυμναστηριο, humidifier, υπνοσακο, σακουλακια μεντελα, cuski και διαφροα άλλα ψιλα και περιμένω με αγωνία την άφιξη τους! :)

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Tα μεταφορικά ήταν 9,90 αλλά οι τιμές κατατι χαμηλότερες από το healthy peach. πχ το αφρολουτρο calendula της weleda έκανε 5,80 ευρώ ένω στο healthy peach 7,50 λίρες, η κρέμα για το άλλαγμα 4,60 ευρώ αντί για 6,70 λίρες, κτλ κτλ. (εκεί βέβαια παίζει ρόλο κι η αξία της παραγγελίας, εμένα ήταν 75 ? :shock: - πήρα αρκετά πράγματα). Επίσης, ο βασικόε λόγος που δεν προτίμησα το healthy peach ήταν ότι δεν έφερνε μια οδοντόκρεμα που έψαχνα, και τέλος το ίδιο το σάιτ δεν με βόλεψε στο να αναζητήσω τι θέλω.

 

Ενδιαφέρον... Σ'ευχαριστώ!

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Ψιλοάσχετο με το θέμα, αλλά εγώ τον πόνο μου θα τον πω... Ενώ είχαμε αποφασίσει παρέα να πάμε τον Αύγουστο Βερολίνο και να καθόμασταν καμιά βδομάδα, μας παίρνει τηλ η εφορεία να περάσουμε για να διορθώσουμε ένα λαθάκι της προηγούμενης δήλωσης.. Το λαθάκι ήταν ότι πρέπει να πληρώσουμε 600 ευρώ!!!! (Είχαμε επιστροφή 1200 και εντάξει δεν ήταν λαθάκι αλλά κάποιοι βοηθητικοί χώροι του σπιτιού που δεν είχαμε δηλώσει και ελπίζαμε να μην το δουν.. Αμ δε... Τα πάντα τα ελέγχουν πλέον.. Φέτος θα την κάνουμε ηλεκτρονικά μπας και γλυτώσουμε κανά έλεγχο..) Κι ενώ είχα σχεδιάσει να κάνω ψώνια για μένα και το μωρό από την πολύ φτηνή αγορά του Βερολίνου ο άντρας μου δήλωσε ότι δεν πάμε πουθενά!!! Βέβαια δεν έχω σκοπό να το αφήσω έτσι.. Θα το αφήσω να κρυώσει λίγο το θέμα και θα το επαναφέρω...

Θέλω ταξίδι στο Βερολίνο!!!!!

Γμτ την εφορεία και το παλιοκράτος που αντι να κυνηγήσει τους μεγάλους κυνηγάει δυο "υψηλόμισθους" εκπαιδευτικούς... Αίσχος!!!

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εκανα την πρωτη μου παραγγελεια απο το olivers babycare να ρωτησω; μου εστειλε η εμιλη ενα μαιλ που ελεγε τα εξοδα αποστολης και απο οτι καταλαβα αν συμφωνω για να φυγει η παραγγελεια να στειλω το μαιλ πισω καλα καταλαβα η επρεπε να της γραψω και ok i agree για πειτε μου

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βρήκα ένα πολύ ενδιαφέρον site σήμερα και είπα να σας το πω!

http://www.ebaby.gr/

Δεν ξέρω αν υπάρχει στην λίστα αλλά εγώ σήμερα το ανακάλυψα! Νομίζω ό,τι και οι τιμές του είναι πολύ καλές? Τι λέτε και εσείς οι ιο διαβασμένες?

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια βρήκα ένα πολύ ενδιαφέρον site σήμερα και είπα να σας το πω!

http://www.ebaby.gr/

Δεν ξέρω αν υπάρχει στην λίστα αλλά εγώ σήμερα το ανακάλυψα! Νομίζω ό,τι και οι τιμές του είναι πολύ καλές? Τι λέτε και εσείς οι ιο διαβασμένες?

 

Είναι η ελληνική έκδοση του ebaby.it Βέβαια έχει κάποιες διαφορές. Ας πούμε τα καροτσάκια μακλαρεν δεν τα έχει το ιταλικό σαιτ...

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι είδα μετά ότι έχει η λίστα το ebaby.it αλλά όπως και να έχει άλλο να το διαβάζεις στην γλώσσα σου. Πάντως οι τιμές του μου φαίνονται καλές. Το καρότσι που θέλω το βρήκα στο bimbomarket μόνο 12 Ευρώ φθηνότερα σε σχέση με το ebaby.gr αλλά σε κάποια άλλα προιόντα έχει καλύτερες τιμές από το bimbo.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

χαιρετε χαιρετε

λοιπον μολις παρελαβα κατι πραγματακια απο cosy corner ταχυτατοι εξυπηρετικοτατοι εχουν φοβερα πραγματακια αλλα εχω ενα προβλημα

μολις παρελαβα την παραγγελια το πρωι ενα απο τα πραγματακια που ειχα παραγγειλη ειδα οτι ηταν λιγο σπασμενο σε ενα σημειο το εβαλα λοιπον στο κουτι και μολις με αφησε ο μπεμπης τους πηρα τηλεφωνο

λοιπον μου ειπαν οτι το συγκεκριμενο προιον δεν υπαρχει επομενως θα μου επιστρεψουν τα χρηματα πρεπει ομως να τους το στειλω πισω συστημενο με δικα μου εξοδα (τσαμπα προσπαθουσα να τους εξηγησω οτι αυτο δεν ειναι λογικο)

αυτο το βρισκω απαραδεκτο και μαλλον θα κρατησω το προιον και δεν θα ξαναψωνισω απο το συγκεριμενο καταστημα .

εσεις τι λετε για αυτο?

αυτα τα ειπα και ηρεμησαν λιγο τα νευρακια μου

καλημεραααααααα

Link to comment
Share on other sites

χαιρετε χαιρετε

λοιπον μολις παρελαβα κατι πραγματακια απο cosy corner ταχυτατοι εξυπηρετικοτατοι εχουν φοβερα πραγματακια αλλα εχω ενα προβλημα

μολις παρελαβα την παραγγελια το πρωι ενα απο τα πραγματακια που ειχα παραγγειλη ειδα οτι ηταν λιγο σπασμενο σε ενα σημειο το εβαλα λοιπον στο κουτι και μολις με αφησε ο μπεμπης τους πηρα τηλεφωνο

λοιπον μου ειπαν οτι το συγκεκριμενο προιον δεν υπαρχει επομενως θα μου επιστρεψουν τα χρηματα πρεπει ομως να τους το στειλω πισω συστημενο με δικα μου εξοδα (τσαμπα προσπαθουσα να τους εξηγησω οτι αυτο δεν ειναι λογικο)

αυτο το βρισκω απαραδεκτο και μαλλον θα κρατησω το προιον και δεν θα ξαναψωνισω απο το συγκεριμενο καταστημα .

εσεις τι λετε για αυτο?

αυτα τα ειπα και ηρεμησαν λιγο τα νευρακια μου

καλημεραααααααα

Καλέ εκτός από την απαράδεκτη τακτική στη δικιά σου περίπτωση, κράτα και το ότι είναι "φωτιά" στις τιμές! Ίδια προϊόντα τα βρήκα έως και 40% φθηνότερα σε άλλα site. Την πάτησα κι εγώ... αλλά δεν την ξαναπατάω. (από εκεί τουλάχιστον...)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου, έχει ψωνίσει καμιά σας από www.pramworld.co.uk?

Εντυπώσεις;

 

Επίσης, ήθελα να μοιραστώ μαζί σας ότι ψώνισα ρούχα εγκυμοσύνης από www.isabellaoliver.com. Παρόλο που οι τιμές φαινομενικά είναι τσιμπημένες, εγώ έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη με τα 3 φουστανάκια μου τα οποία είναι κομψότατα και έχουν τέλεια εφαρμογή. Τα έλαβα σε 2 μέρες εργάσιμες από τη στιγμή της παραγγελίας (Πέμπτη πρωί έγινε η παραγγελία, Δευτέρα πρωί ο courier βάραγε τα κουδούνια!) :)

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η δική μου εμπειρία με έχει σχέση με κατάστημα από όπου αγόρασα τη Cuddledry πετσέτα 49ευρώ και προχτές την είδα σε Ελληνικό eshop 38ευρώ!!!!! Sorry αλλά γιαυτό προτιμώ τα eshops!!! Το καταλαβαίνω ότι έχουν βέβαια πολλά έξοδα τα καταστήματα αλλά και τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα, εχει ψωνίσει καμιά κοπέλα απο το ebaby.gr ??

Σκεφτομαι να παρω όλο το σύστημα καροτσιου quinny και εχει τρελή διαφορά σε σχέση με τα καταστήματα...Αλλά φοβαμαι..

η κούκλα μου...18/8/2009

το αγορακι μου... 6/11/2012

Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλει απο το ολιβερ να σας ρωτησω τα εξοδα αποστολης τα χρεωνουν στην καρτα που τους δινουμε στην παραγγελια η πληρωνουμε τον κουριερ οταν ερθει σπιτι μας;

Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλει απο το ολιβερ να σας ρωτησω τα εξοδα αποστολης τα χρεωνουν στην καρτα που τους δινουμε στην παραγγελια η πληρωνουμε τον κουριερ οταν ερθει σπιτι μας;

 

Καλημέρα Μαριάντα, τα έξοδα χρεώνονται στην κάρτα μας στο σύνολο του ποσού των αγορών μας, με το καλό να τα δεχτείς! Και εγώ ετοιμάζομαι να αγοράσω από αυτους ξανά ένα καθισμα αυτοκινήτου για την μαμά μου

 

Link to comment
Share on other sites

kalamarou ολο αφορμές ψάχνεις μου φαινεται για να παραγγέλνεις :) :) :)

 

Όχι καλέ.... :rolleyes::rolleyes: απλά η μαμά μου θέλει να την παίρνει και να φεύγει βόλτες ε.... δεν πρέπει να έχει καθισμα? Τώρα να με δεις πως κάνω υπομονή για τις εκπτώσεις Ιουνίου... να αγοράσω καλοκαιρινα ντε!! :mrgreen::mrgreen:

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω έκανα παραγγελία απο το olivers εδω και 10 μέρες και ακόμη να μου έρθει:evil:

Στο email που τους έστειλα η Εμιλυ αλαντησε οτι το ενα αντικειμενο ηταν σπασμενοι και το περιμεναν για αντικατασταση...την ρωτησα ποτε τελικα θα ερθουν και ουτε φωνή ουτε ακρόαση!! :evil:

 

Σκοπεύω να κάνω παραγγελία και από το Mοthercare.co.uk ...πόσο καιρό κάνου αυτοί να τα στείλουν?

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήθελα να ανοίξω νέο θέμα, για αυτό σας βάζω εδώ να το δείτε....

Είναι κάλλυμα για το τραπέζι σαλονιού, για τα παιδάκια... είναι απλά καταπληκτικό!! Για δείτε το, λέω να το πάρω, λεει ότι στέλνει παντού αρκεί να της πουμε που για να μας πει τα μεταφορικά.Της έστειλα μαιλ και περιμένω!!!

http://www.littletumblers.com/faq/

 

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου το μωράκι σου είναι ακόμα μικρούλη και δεν έχει αρχίσει να κλωτσάει σαν κατσικάκι.

Αυτή η εποχή είναι η χειρότερη. Τα μωράκια ζεσταίνονται εύκολα και δε δέχοντα πολλά σκεπάσματα. Δεν μπορείς όμως να τα αφήσεις και ξεσκέπαστα. Περιττό να σου πω πως κάποια βράδια σηκώθηκα και 10 φορές για να τον σκεπάσω. Ξυπνούσα γιατί φταρνιζόταν όταν έμενε λίγο χωρίς ρούχα. Ο υπνόσακος είναι καλή λύση. Σίγουρα θα τον χρησιμοποιήσω όλο το Μάη αντί για λεπτή κουβερτούλα, και σίγουρα κάποια δροσερά βράδια του καλοκαιριού. Επίσης εδώ στην Κρήτη μέχρι και το Νοέμβρη άνετα σκεπάζεσαι με λεπτά ρούχα. Οι υπνόσακοι που έβρισκα εδώ ήταν πολύ χοντροί και ο μπέμπης δεν τους ήθελε με τίποτα. Το δωμάτιό του έχει θερμοκρασία 21 βαθμούς και θέλει κάτι πιο λεπτό. Ο υπνοσακος που πήρα είναι αρκετά ελαφρύς και όσο πρέπει ζεστός.

 

 

Λίγο άσχετο με το θέμα αλλά θέλω να πώ τον πόνο μου!Ρε κορίτσια εμένα πλέον βγάζει και τον υπνόσακό!!!:lol::lol: είναι φυσιολογικό ή το κάνει μόνο το δικό μου το παιδί και πρέπει να το πάω σε γιατρό;lol-045.gif(Η απλά είναι ελλατωματικός ο υπνόσακος; ) lol-053.gif

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι καλέ.... :rolleyes::rolleyes: απλά η μαμά μου θέλει να την παίρνει και να φεύγει βόλτες ε.... δεν πρέπει να έχει καθισμα? Τώρα να με δεις πως κάνω υπομονή για τις εκπτώσεις Ιουνίου... να αγοράσω καλοκαιρινα ντε!! :mrgreen::mrgreen:

 

 

Kαλημέρα σε όλες.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω όσων αφορά τις "εκπτώσεις του Ιουνίου". Την ίδια κουβέντα είχαμε και σε άλλο topic. Για παράδειγμα στην Αγγλία ήξερα ότι ξεκινούν Ιούνιο. Μία άλλη κοπέλα ανέφερε Ιούλιο και αρχίσαμε να "ψαχνόμαστε". Μία γνωστή μου, μου είπε τέλος Μαίου αλλά για αγορές από το internet δεν παίζει ρόλο και τέλος ένας φίλος χρόνια στην Αγγλία μου είπε Ιούλιο και ότι επίσης δεν κάνει διαφορά στις αγορές online.

Τελικά τι ισχύει και πόσο επιρρεάζει τις αγορές On line?

Αν κάποια από τις παλιές γνωρίζει, please, ας μας διαφωτίσει!!!

wfonp3.png

BPHHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...