Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Κορίτσια, άσχετο, αλλά είχα δει σε μια εκπομπή -νομίζω στη Μενεγάκη, γιατί φυσικά είμαι της κουλτούρας- που είχε έναν φυσικοθεραπευτή-ορθοπαιδικό, θα σας γελάσω, που έλεγε πως αυτές οι βαλιτσούλες που σέρνουν τα παιδάκια στο σχολείο δεν είναι καλή για τη σπονδυλική στήλη. Ο τρόπος δλδ που κρατούν δημιουργεί προβλήματα. Δεν μπορώ να το τεκμηριώσω επιστημονικα γιατι δεν θυμάμαι ακρθιβώς τι έλεγαν, αλλά είπα να σας το πω έτσι & αλλιώς...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αγόρασα από εbay όπου και μου έδωσε tracking number αλλά δεν μου έχει απαντήσει ποιος είναι ο courier :(

 

Επειδή έχω κολλήσει, το tracking number είναι της μορφής EEΧΧΧΧΧΧΧΧΧCN, έχετε καμιά ιδέα ποια μπορεί να είναι η μεταφορική; Το έχω ξαναδεί, αλλά μνήμη χρυσόψαρου δεν βοηθά....

Δεν το "χτυπάς" στα ΕΛΤΑ για κει το βλέπω....

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα 3 ψηφιακά album από το

www.shutterfly.com και έμεινα απίστευτα ευχαριστημένη!!!! Δεν παίζονται οι άνθρωποι στην ποιότητα και στις τιμές!

Μπείτε να δείτε τι μαγικά άλμπουμ φτιάχνουν (ιδιαίτερα για παιδάκια!). Εσείς απλά τους στέλνετε τις φωτο σας και βγαίνει ένα μαγικό αποτέλεσμα. Επειδή το έχω ψάξει, ΕΙΝΑΙ ΦΤΗΝΟΤΕΡΟΙ και από Ελλάδα (αλλά αν δε θέλετε να παραγγείλετε από το εξωτερικό, το καλύτερο στην Ελλάδα είναι -με διαφορά- το www.album2print.gr απλά δεν έχει τόσες πολλές επιλογές όσες το shutterfly!

 

Ελπίζω να βοήθησα τις δημιουργικές μανούλες (όπως εγώ!)

 

 

Και πόσο τα μεταφορικά;Από Αμερική έρχονται από ότι φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια γεία σας,

 

την βοήθεια σας όποια βέβαια γνωρίζει κάτι,

 

πριν 10 μέρες περίπου παράγγειλα ένα καρότσι από το pramworld, όλα καλά με την παραγγελία.

μου έστειλαν το tracking number για να παρακολουθώ την διαδρομή της παραγγελίας μου.

το δέμα το έστειλαν με την INTERLINK η οποία στην Ελλάδα παραδίδει με την dpd. Την οποία DPD αντιπροσώπευε η ΙΝΤΕΡΑΤΤΙΚΑ courier η οποία έχει κλείσει!!!!!!

 

βλέπω πως το δέμα έχει φτάσει στην Ελλάδα από την Πέμπτη αλλά με τίποτα δεν μπορώ να βρώ ποια εταιρεία τελικά θα μου το παραδόσει?????

 

κανένας δεν ξέρει τίποτα!!!

 

καμιά ιδέα???????

 

ευχαριστώ

 

 

καλημερα!!

Εγω εχω παραγγειλει ενα καθισματακι απο το ping pong μου εστειλαν mail το στελνουν με dpd ρωτησα τα courier εδω στην Παρο και ειπαν οτι συνεργαζετε με την acs !!!!!

Ακομα δεν εχω παραλαβει ελπιζω να βοηθησα!!!!!

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγόρασα από εbay όπου και μου έδωσε tracking number αλλά δεν μου έχει απαντήσει ποιος είναι ο courier :(

 

Επειδή έχω κολλήσει, το tracking number είναι της μορφής EEΧΧΧΧΧΧΧΧΧCN, έχετε καμιά ιδέα ποια μπορεί να είναι η μεταφορική; Το έχω ξαναδεί, αλλά μνήμη χρυσόψαρου δεν βοηθά....

σορυ,λαθος

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια γεία σας,

 

την βοήθεια σας όποια βέβαια γνωρίζει κάτι,

 

πριν 10 μέρες περίπου παράγγειλα ένα καρότσι από το pramworld, όλα καλά με την παραγγελία.

μου έστειλαν το tracking number για να παρακολουθώ την διαδρομή της παραγγελίας μου.

το δέμα το έστειλαν με την INTERLINK η οποία στην Ελλάδα παραδίδει με την dpd. Την οποία DPD αντιπροσώπευε η ΙΝΤΕΡΑΤΤΙΚΑ courier η οποία έχει κλείσει!!!!!!

 

βλέπω πως το δέμα έχει φτάσει στην Ελλάδα από την Πέμπτη αλλά με τίποτα δεν μπορώ να βρώ ποια εταιρεία τελικά θα μου το παραδόσει?????

 

κανένας δεν ξέρει τίποτα!!!

 

καμιά ιδέα???????

 

ευχαριστώ

 

 

Από την pramworld παρέλαβα πριν λίγες μέρες καρεκλάκι αυτοκινήτου και καλαθούνα με το stand της. Τα εμπορεύματα έρχονται οδικώς, οπως θα είδες και μέσω του tracking number που σου έδωσαν, μου τα παρέδωσαν δε, αφού έφτασαν Αθήνα, με την DHL. Δεν είχα απολύτως κανένα πρόβλημα, άριστα συσκευασμένα, απλώς από την ώρα που ήρθαν Αθήνα παρέλαβα σε 2 μέρες. :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόοοον το συγκεκριμένο site ΔΕΝ παραδίδει στο Ελλάντα...... ΑΛΛΑ δέχεται πληρωμή με paypal

 

http://www.toysrus.co.uk/browse/babies/product/clothing/bodysuits

 

ΕΡΩΤΗΣΗ

οπότε αν έχω γνωστό στην Λόντρα και πληρώσω με paypal δεν υπάρχει θέμα ΣΩΣΤΑ??? (α.....είναι ενας από τους ανταγωνιστές του Mothercare)

Link to comment
Share on other sites

Από την pramworld παρέλαβα πριν λίγες μέρες καρεκλάκι αυτοκινήτου και καλαθούνα με το stand της. Τα εμπορεύματα έρχονται οδικώς, οπως θα είδες και μέσω του tracking number που σου έδωσαν, μου τα παρέδωσαν δε, αφού έφτασαν Αθήνα, με την DHL. Δεν είχα απολύτως κανένα πρόβλημα, άριστα συσκευασμένα, απλώς από την ώρα που ήρθαν Αθήνα παρέλαβα σε 2 μέρες. :lol::lol::lol:

 

 

τελικά παρέλαβα σήμερα το καρότσι με το καθισματάκι του αυτοκινήτου που είχα παραγγείλει και μου τα περέδοσε η ACS.

Όλα μια χαρά και η συσκευασία και τα πράγματα είμαι απόλυτα ικανοποιημένη!!!!!!!απλά είχα ανχωθεί με την courier........

τέλος καλά όλα καλά.

ευχαριστώ πάντως.:-P

Q3V6p3.png

 

Nhh7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά,βρε γατόνια, τι έγινε με το ebest;Μεσολαβεί για να αγοράσουμε από τα Μothercare ή τσάμπα η χαρά;Εγώ πάντως ακόμη δεν κατάλαβα πώς λειτουργεί κι ας το διαβάζω ξανά και ξανά....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ,μόλις με πήρε τηλέφωνο μια φίλη οικογενειακή απο Αγγλία και μου είπε οτι έρχεται στις αρχές Ιουνίου Ελλάδα,και αν θέλω κάτι για την μπέμπα μου,να της πω να μου το φέρει!!!:D:D

Δεδομένου οτι έιμαστε 8 μηνών,και επομένως ότι σε βασικό απο τις πρώτες αγορές έχουμε πάρει,τί με συμφέρει περισσότερο απο όοολα να πάρω για..απο δω και πέρα, απο αγγλία απο πράγματα που συνήθως δεν στέλνουν Ελλάδα,και απο πού;;;Απο ότι έχω δει εδώ υπάρχει μια προτίμηση στο mothercare,όντως συμφέρει;;Για να μην την ταλαιπωρώ να τρέχει καταστήματα κτλ θέλω να παραγγείλω και να πληρώσω μέσω internet,και να δώσω την δική της διεύθυνση για παραλλαβή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ,μόλις με πήρε τηλέφωνο μια φίλη οικογενειακή απο Αγγλία και μου είπε οτι έρχεται στις αρχές Ιουνίου Ελλάδα,και αν θέλω κάτι για την μπέμπα μου,να της πω να μου το φέρει!!!:D:D

Δεδομένου οτι έιμαστε 8 μηνών,και επομένως ότι σε βασικό απο τις πρώτες αγορές έχουμε πάρει,τί με συμφέρει περισσότερο απο όοολα να πάρω για..απο δω και πέρα, απο αγγλία απο πράγματα που συνήθως δεν στέλνουν Ελλάδα,και απο πού;;;Απο ότι έχω δει εδώ υπάρχει μια προτίμηση στο mothercare,όντως συμφέρει;;Για να μην την ταλαιπωρώ να τρέχει καταστήματα κτλ θέλω να παραγγείλω και να πληρώσω μέσω internet,και να δώσω την δική της διεύθυνση για παραλλαβή.

 

Kira μου εγώ σίγουρα θα παράγγελνα φανελάκια και κορμάκια για ένα χρόνο τουλάχιστον, καλτσάκια, μαγιό για το καλοκαίρι κανέναν υπνόσακο (εμένα με έσωσε γιατί κάνει πολύ ατσούμπαλο υπνο και συνεχώς ήταν ξεσκέπαστη) βασικά είδη δηλαδή που θα χρησιμοποιήσεις ούτως η άλλως...

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ,μόλις με πήρε τηλέφωνο μια φίλη οικογενειακή απο Αγγλία και μου είπε οτι έρχεται στις αρχές Ιουνίου Ελλάδα,και αν θέλω κάτι για την μπέμπα μου,να της πω να μου το φέρει!!!:D:D

Δεδομένου οτι έιμαστε 8 μηνών,και επομένως ότι σε βασικό απο τις πρώτες αγορές έχουμε πάρει,τί με συμφέρει περισσότερο απο όοολα να πάρω για..απο δω και πέρα, απο αγγλία απο πράγματα που συνήθως δεν στέλνουν Ελλάδα,και απο πού;;;Απο ότι έχω δει εδώ υπάρχει μια προτίμηση στο mothercare,όντως συμφέρει;;Για να μην την ταλαιπωρώ να τρέχει καταστήματα κτλ θέλω να παραγγείλω και να πληρώσω μέσω internet,και να δώσω την δική της διεύθυνση για παραλλαβή.

 

Μην το σκέφτεσαι καν, πάρε απο το mothercare :wink:. Έχει τεράστια διαφορά στις τιμές, οπότε ό,τι καλοκαιρινά δεν έχεις πάρει ακόμα να τα πάρεις απο εκεί. Επίσης σκέψου & τι θα χρειαστείς απο Σεπτέμβρη π.χ. φανελάκια, φορμάκια ύπνου, υπνόσακους -όπως είπε η μαμα χρυσα-, φόρμες, μακρυμάνικα t-shirts κλπ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόοοον το συγκεκριμένο site ΔΕΝ παραδίδει στο Ελλάντα...... ΑΛΛΑ δέχεται πληρωμή με paypal

 

http://www.toysrus.co.uk/browse/babies/product/clothing/bodysuits

 

ΕΡΩΤΗΣΗ

οπότε αν έχω γνωστό στην Λόντρα και πληρώσω με paypal δεν υπάρχει θέμα ΣΩΣΤΑ??? (α.....είναι ενας από τους ανταγωνιστές του Mothercare)

 

εννοειται!!!!!!!!!!!!!!!!

μπραβο βρε κοπελα μου! νομιζω πετυχαμε διανα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εχει ωραια ρουχαλακια, απο νουμερα θα παμε ψιλο στη τυχη ε???????

 

επομενως οσες εχουμε γνωστο να μας εξυπηρετησει στην αγγλια, τα σαιτ που δεχονται πληρωμη με Paypal ειναι:

 

www.boots.com

www.toysrus.co.uk

 

το boots εχει παμφηνα pumpers, sudocream και μωρομαντηλα, αλλα λετε θα παει πολλα κιλα?

 

η φθηνοτερη μεταφορικη που εχουμε βρει υπενθυμιζω ειναι η www.parcel2go.com με χρεωση 22 λιρες τα 10 κιλα για ελλαδα

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι, συναγωνιστές, τσεκάρετε λίγο κι εσείς...Το mothercare δέχεται παραγγελίες από Ελλάδα; Ή κάνω κάτι λάθος;

:P:p:p α ρε κοπελιά πρωί πρωί.......:-D:-D με την χαρά έμεινα.........:? ούτε καφέ δεν έχω πιει λέμεεεεεεεεεεεε:mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Όντως...ακόμα στο περίμενε μας έχουν.....

Δεν μου λέτε κοριτσάκια, σκέφτομαι να κάνω παραγγελία απο το la senza για πυτζαμούλες για το μαιευτήριο.Δεν θυμάμαι ποια είχε παραγγείλει, τα νούμερα πως πάνε, γιατί δεν βρίσκω κάποιον οδηγο.Γενικά σαν ποιότητα τι λένε;Πάφθηνα πάντως!!!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει κανει καποια κοπελα επιστροφη στο asos γιατι εκανα λαλακια και παραγγειλα havaianas 17-18 νουμερο ! ξερετε αν εχει εξοδα αποστολης οταν προκειται για επιστροφη?

 

 

Α! παρελαβα και απο το javari! Απλα τελεια τα all star!!!!

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα, χτες έκανα παραγγελια από το mytoys.de - για ενημέρωση μέχρι 200,00 ευρω μπορείς να παραγγείλεις μαζί με τα μεταφορίκα αλλιώς δεν προχωράει στην παραγγελία.

Για να δούμε πότε θα έρθουν?

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...