Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Εγώ πήρα απο το www.otticanet.com γυαλιά του άντρα μου.Ήρθαν σε 4 ημέρες,με 11? μεταφορικά και γνήσια!!Τα βρήκα 50? φθηνότερα απο οτι τα έβρισκα εδώ!!!

 

www.framesdirect.com

 

απο κει είχα πάρει πρίν κανα 8μηνο τα δικά μου, διαφορά 45? με εδώ.

 

Λεωνίδας

 

Δες και εδώ http://www.sunglasses-shop.co.uk μεταφορικα 7Ε

 

 

Σας ευχαριστώ όλους πολύ πολύ! Πάω για μελέτη :wink:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα πληροφορίες για τα crocs. Αραγε συμφέρει να τα παραγγείλουμε απο το σάιτ, είναι πιο ακριβά εδω; γιατί δεν ξέρω καθόλου απο τις τιμές τους και καθώς τώρα ήρθαμε επαρχία δεν έχει μαγαζί με την μάρκα για να δώ. Επίσης μήπως κανείς ξέρει τι γίνεται με τα αμερικάνικα νούμερα γιατί στο ευρωπαικο σαιτ δεν βρίσκω απόθεμα στα προιόντα που θέλω. Τελευταία ερώτηση ο μικρός είναι 1 έτους, θα τον διευκολύνουν άραγε στο περπάτημα και για 21-22 νούμερο εδώ ποιο είναι στην Αμερική. Α όχι έχω ακομα μια ερώτηση. Με τα μεταφορικά τί γίνεται;

Αν δεν μπορείτε να απαντήσετε σε όλα κάντε ότι μπορείτε.

Link to comment
Share on other sites

Το εικονίδιο με το χαμόγελο ήθελα να πάει στο τέλος του μηνύματος για πιο χαριτωμένο αλλα δεν το κατάφερα, βγαίνει στον τίτλο. Αν μου πείτε πως το κάνω και αυτό θα μπορώ να τονίζω το λεπτό μου χιούμορ χωρίς παρεξηγήσεις.

Link to comment
Share on other sites

βρε αγαπούλα γιατί πήρες τόσα;;; 1 έπρεπε να πάρεις να το δοκιμάσεις και μετά να πάρεις κι άλλα! και ρώτα πρώτα, θα στα έστελνα εγώ από δω!

 

δεν το σκεφτηκα να μου τα στελνε καποιος απο αθηνα...... :|

κ πηρα πιο πολλα γιατι τα μεταφορικα ηταν 8 ευρω!!!!!!!!!

ακου τι πηρα,

-1 που το ζουλας 150 μλ

-1 με ενδειξη θερμοκρασιας

-1 που καταληγει σε κουταλακι για τις κρεμουλες μας

-1 με χερουλια που δε τρεχει το γαλα αν δε ρουφηξει

-1 ακομη με χερουλια για πιο αραια υγρα

-2 θηλες γρηγορη ροη

αυτα τα δυο τελευταια με τα χερουλια θα τα χω κ για μετα για χυμουληδες νερακι κλπ κ αυτο με το κουταλακι για τις κρεμουλες...

πηρα ποικιλια δηλαδη σκεπτομενη πιο λογικα! ελπιζω να μην εκανα γκαφα...

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

δεν το σκεφτηκα να μου τα στελνε καποιος απο αθηνα...... :|

κ πηρα πιο πολλα γιατι τα μεταφορικα ηταν 8 ευρω!!!!!!!!!

ακου τι πηρα,

-1 που το ζουλας 150 μλ

-1 με ενδειξη θερμοκρασιας

-1 που καταληγει σε κουταλακι για τις κρεμουλες μας

-1 με χερουλια που δε τρεχει το γαλα αν δε ρουφηξει

-1 ακομη με χερουλια για πιο αραια υγρα

-2 θηλες γρηγορη ροη

αυτα τα δυο τελευταια με τα χερουλια θα τα χω κ για μετα για χυμουληδες νερακι κλπ κ αυτο με το κουταλακι για τις κρεμουλες...

πηρα ποικιλια δηλαδη σκεπτομενη πιο λογικα! ελπιζω να μην εκανα γκαφα...

 

λοιπόν να ξέρεις άλλη φορά που θες κάτι να μου το λες. Θα έρθω 11/06 πάλι ότι θες πες μου να σου φέρω.

 

Αυτό το σιλικονάτο που το ζουλάς το πήρα και γω και το γουστάρει πολύ να πίνει νεράκι.

με ένδειξη θερμοκρασίας δεν είδα...

το κουταλάκι θα είναι πρακτικό; δοκίμασε και πες μου...

αυτό με τα χερουλάκια μια χαρά θα το έχει και πολύ αργότερα

 

του έβαλα και γω την γρήγορη ροή και γινόταν μούσκεμα και του το άλλαξα σε μεσαία ροή και το διαχειρίζεται καλύτερα. βλέπεις και κάνεις, κάθε μωρό είναι διαφορετικό.

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το μπουκάλι με το κουταλάκι το είχαμε εμείς. Για την αρχή ήταν πολύ βολικό γιατί ο μικρός ακόμη και τώρα θέλει να πιάνει το κουτάλι και το πιάτο όταν τρώει, οπότε με το μπουκάλι γλιτώσαμε πολλά μπλουζάκια, πνατελονάκια και σαλιάρες που θα κατέληγαν στο πλυντήριο.

Το κακό είναι ό,τι θέλει από κάτω κάτι να βάλεις γιατί πχ. μπορεί είτε να χυθεί η κρέμα, είτε το μωρό να μην φάει όλη την κουταλιά και η κρέμα πέφτει στις άκριες του κουταλιού. Οπότε εγώ είχα και ένα δεύτερο κουτάλι από κάτω και μάζευα ό,τι περίσσευε. Ένα άλλο μείον είναι ό,τι ό,τι δεν είναι πολύ υγρό μπλοκάρεται στα τοιχώματα του μπουκαλιού και δεν κατεβαίνει κάτω. Επίσης μαζεύει αέρα και προς το τέλος τον πετάει μαζί με κρέμα και όποιον πιάσει ο Χάρος. Δοκιμάστε το.

Εμείς τώρα και 1,5 μήνα καταργήσαμε κάθε τι πλαστικό. Τρώμε στο βαθύ πιάτο της κουζίνας (γυάλινο), πίνουμε από κανονικό ποτηράκι γυάλινο της ρακής ή του κρασιού και τρώμε από κανονικό κουταλάκι.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το μπουκάλι με το κουταλάκι το είχαμε εμείς. Για την αρχή ήταν πολύ βολικό γιατί ο μικρός ακόμη και τώρα θέλει να πιάνει το κουτάλι και το πιάτο όταν τρώει, οπότε με το μπουκάλι γλιτώσαμε πολλά μπλουζάκια, πνατελονάκια και σαλιάρες που θα κατέληγαν στο πλυντήριο.

Το κακό είναι ό,τι θέλει από κάτω κάτι να βάλεις γιατί πχ. μπορεί είτε να χυθεί η κρέμα, είτε το μωρό να μην φάει όλη την κουταλιά και η κρέμα πέφτει στις άκριες του κουταλιού. Οπότε εγώ είχα και ένα δεύτερο κουτάλι από κάτω και μάζευα ό,τι περίσσευε. Ένα άλλο μείον είναι ό,τι ό,τι δεν είναι πολύ υγρό μπλοκάρεται στα τοιχώματα του μπουκαλιού και δεν κατεβαίνει κάτω. Επίσης μαζεύει αέρα και προς το τέλος τον πετάει μαζί με κρέμα και όποιον πιάσει ο Χάρος. Δοκιμάστε το.

Εμείς τώρα και 1,5 μήνα καταργήσαμε κάθε τι πλαστικό. Τρώμε στο βαθύ πιάτο της κουζίνας (γυάλινο), πίνουμε από κανονικό ποτηράκι γυάλινο της ρακής ή του κρασιού και τρώμε από κανονικό κουταλάκι.

 

Άχου ο παίδαρος που πίνει από το ποτήρι της ρακής!

Ώρα είναι και για μας νομίζω να περάσουμε στα κανονικά και να κόψουμε και τα ειδικά απορυπαντικά...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια! Έχω την εξής απορία: έχει κάνει κάποια κοπέλα αγορές από το www.newbabyland.com? Οι τιμές΄του μου φαίνονται πολύ χαμηλές! Μήπως κάποιο λάκκο έχει η φάβα;

 

Νομιζω οτι ειναι κανονικες οι τιμες. Αυτη την κουνια http://www.newbabyland.com/la-cameretta_mobilio_cot-pali-ciak_product-0-18-11818-l2.aspx#

την πηραμε 260 Ε απο την CHICCO. Εδω την εχουν 160 Ε. Τα 100 Ε νομιζω πως ειναι εκτελωνισμοι μεταφορικα και φυσικα το "μεριδιο" της CHICCO.

Εννοειται πως ειναι πολυ καλη η τιμη και συμφερει απλα δεν νομιζω οτι οι τιμες εχουν κατι το κραυγαλεο αν συνυπολογισεις και ολα τα παραπανω. Δεν νομιζω πως κάποιο λάκκο έχει η φάβα. Απλα συμφερει.

a0emy25qixu8hjtz.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια παλι ερωτηση

πως τι και που πρεπει να βαλω για να μου μεταφραση τη σελιδα?

Τα σημαντικότερα πλάσματα για μας χρειάζονται το πιο πολυπόθητο αγαθό της ζωής μας.Το χρόνο μας.

http://www.facebook.com/home.php?

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια βοηθεια σας παρακαλω καλαμαρακι μου μηπως μπορεις να μου απαντησεις απο που να παρω καθησμα αυτοκ για 4,5 ετων??? εχω για μικροτερα και θα το κανω σκαντζα στο μικρο που ειναι 1,5 ετ

ευχαριστω

 

Εμείς πήραμε ένα booster της Britax απο το "begees of bedford" (έτσι λεγεται το κατάστημα) στο Ebay. Συνολικά μας ήρθε γύρω στα 50-70Ε φθηνότερα, δεν θυμάμαι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

Παρακολουθώ αυτό το φορουμ απο την αρχή της λειτουργίας του, τώρα έχω και ένα λόγο να σας γράψω, αν και ακόμα δεν έχω παιδάκι!

 

Δείτε αυτό, είναι ένα καινούριο e-shop και όλες οι παρατηρήσεις συμβουλές απο εσάς που τα ξέρετε καλύτερα είναι ευπρόσδεκτες!!

 

edit admin

 

 

καθολου ποικιλια και ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σας!

 

Παρακολουθώ αυτό το φορουμ απο την αρχή της λειτουργίας του, τώρα έχω και ένα λόγο να σας γράψω, αν και ακόμα δεν έχω παιδάκι!

 

Δείτε αυτό, είναι ένα καινούριο e-shop και όλες οι παρατηρήσεις συμβουλές απο εσάς που τα ξέρετε καλύτερα είναι ευπρόσδεκτες!!

 

edit admin

 

:evil: :evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ήρθε η ώρα να αναφέρω και την δική μου εμπειρία.

Στίς 12/03/10 έβαλα παραγγελία στο e-baby που αφορούσε καροτσάκι Quinny Βuzz και κάθισμα αυτοκινήτου Pebble (συνολικό κόστος μαζί με μεταφορικά 530€).Ταυτόχρονα ζητούσα να μου απαντήσουν γραπτώς με πλήρη ανάλυση και λεπτομέρεια για το τί περιλαμβάνει η παραγγελία μου.Και το ιστορικό έχει ως εξής :

 

12/03/10 με παίρνει στο τηλ.η κα Θέλμα και μου επιβεβαιώνει την παραγγελία μου.Το απόγευμα της ίδιας ημέρας λαμβάνω και δύο e-mail το ένα απο [email protected](που μου δείχνει οτι η παραγγελία μου είναι υπο επεξεργασία) και το άλλο απο την κα Θέλμα που αναφέρει με πλήρη λεπτομέρεια όλα τα παρελκόμενα.

 

25/03/10 μία οικογενειακή μας φίλη παραγγέλνει (για να μας το κάνει δώρο) το portbebeκαι ζητά να συμπεριληφθεί στην δική μου παραγγελία, της απαντούν αυθημερόν και της λένε ότι πρέπει να έχουν τηλεφ. και γραπτή έγκριση από εμένα.

 

26/03/10 με παίρνει τηλεφ.η κα Θέλμα και επιβεβαιώνω προφορικά και κάνοντας reply στο e-mail που μου έχει στείλει σχετικά με το δώρο της φίλης μας ζητώντας της να μου τα στείλει με μία φορτωτική.

 

23/04/10 λαμβάνω e-mail που με ενημερώνει ότι τα πράγματα παραδόθηκαν στην DHL και μου δίνουν και tracking numberγια να παρακολουθώ την εξέλιξη.

 

28/04/10 (εχθές) παρέλαβα ένα δέμα μέ όλα τά πράγματα μέσα σε άψογη κατάσταση.

 

Εννοείται ότι έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα από το sportsdirect όπως σας είπα. Όλα τα παπούτσια ήρθαν οκ μόνο σε ένα ζευγάρι βρήκα λάθος νούμερο. Δεν έχω τσεκάρει ακόμη αν το λάθος ήταν δικό μου ή δικό τους.

Επειδή ο σύζυγος έχει ενστάσεις, γνωρίζεται αν είναι γνήσια τα αθλητικά του???

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

Παρακολουθώ αυτό το φορουμ απο την αρχή της λειτουργίας του, τώρα έχω και ένα λόγο να σας γράψω, αν και ακόμα δεν έχω παιδάκι!

 

Δείτε αυτό, είναι ένα καινούριο e-shop και όλες οι παρατηρήσεις συμβουλές απο εσάς που τα ξέρετε καλύτερα είναι ευπρόσδεκτες!!

 

edit admin

 

Μην τον κράζετε βρε παιδιά τον άνθρωπο αφού θέλει κριτική για το site του θα την ακούσει.

Αγαπητέ κύριε

τα περισσότερα από τα προϊόντα που πουλάτε σε ρούχα εγκυμοσύνης μπορούμε να τα αγοράσουμε από το εξωτερικό τουλάχιστον στην μισή τιμή.

Όσον αφορά τα τυπωμένα t-shirt με τα "χαριτωμένα" τύπου I love mommy οι τιμές τους είναι απλά εξωφρενικές.

Φανταστείτε ότι πλέον ο μέσος Έλληνας έχει υπολογιστή και εκτυπωτή στο σπίτι του και το να τυπώσει ένα σιδερότυπο με χαριτωμένο σλόγκαν το κάνει και η κουτσή Μαρία..........με κόστος κάτω των 8 Ευρώ

αυτά τα ολίγα ..........

Δεν θα αναφερθώ καν στο ότι δεν υπάρχει ποικιλία ..........ούτε στην ποιότητα της ραφής/πατρόν όπως φαίνονται από τις εικόνες (ως γνώστης μιλάω) :?:-?

Link to comment
Share on other sites

Μην τον κράζετε βρε παιδιά τον άνθρωπο αφού θέλει κριτική για το site του θα την ακούσει.

Αγαπητέ κύριε

τα περισσότερα από τα προϊόντα που πουλάτε σε ρούχα εγκυμοσύνης μπορούμε να τα αγοράσουμε από το εξωτερικό τουλάχιστον στην μισή τιμή.

Όσον αφορά τα τυπωμένα t-shirt με τα "χαριτωμένα" τύπου I love mommy οι τιμές τους είναι απλά εξωφρενικές.

Φανταστείτε ότι πλέον ο μέσος Έλληνας έχει υπολογιστή και εκτυπωτή στο σπίτι του και το να τυπώσει ένα σιδερότυπο με χαριτωμένο σλόγκαν το κάνει και η κουτσή Μαρία..........με κόστος κάτω των 8 Ευρώ

αυτά τα ολίγα ..........

Δεν θα αναφερθώ καν στο ότι δεν υπάρχει ποικιλία ..........ούτε στην ποιότητα της ραφής/πατρόν όπως φαίνονται από τις εικόνες (ως γνώστης μιλάω) :?:-?

 

Αγαπητή age, μου άρεσε η ιδέα σου να φτιάξουμε σιδερότυπα! Μπορείς να με παραμπέμψεις κάπου με οδηγίες; Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!

 

Υ.Γ. Όντως, ποιος θα δώσει 20 γιουράκια για ένα μπλουζάκι που το bebe θα φορέσει στο τσακίρ κέφι 2 φορές;;; :confused:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

:oops::oops:Kalamaraki μου απλά έχω βαρεθεί να με αντιμετωπίζουν σαν πρόβατο νομίζω όλοι μας το έχουμε πάθει τον τελευταίο καιρό :evil::evil:

 

Μαράκι μου εγώ προσωπικά δεν το έχω κάνει ποτέ το έχουν κάνει όμως φίλοι μου και είναι απλή η διαδικασία

Γράφεις ότι θέλεις σε ενα word (αν είσαι και προχωρημένος μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το Photoshop για εικόνες και Logo ) και απλά εκτυπώνεις σε ειδικό χαρτί που αγοράζεις π.χ από πλαίσιο

 

εδώ πληροφορίες

http://aspaonline.blogspot.com/2009/01/blog-post_14.html

και αν το googlareis θα σου βγάλει ένα σωρό tip. ;);)

Link to comment
Share on other sites

:oops::oops:Kalamaraki μου απλά έχω βαρεθεί να με αντιμετωπίζουν σαν πρόβατο νομίζω όλοι μας το έχουμε πάθει τον τελευταίο καιρό :evil::evil:

 

Μαράκι μου εγώ προσωπικά δεν το έχω κάνει ποτέ το έχουν κάνει όμως φίλοι μου και είναι απλή η διαδικασία

Γράφεις ότι θέλεις σε ενα word (αν είσαι και προχωρημένος μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το Photoshop για εικόνες και Logo ) και απλά εκτυπώνεις σε ειδικό χαρτί που αγοράζεις π.χ από πλαίσιο

 

εδώ πληροφορίες

http://aspaonline.blogspot.com/2009/01/blog-post_14.html

και αν το googlareis θα σου βγάλει ένα σωρό tip. ;);)

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! :-D

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...