Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Λιγο άσχετο αλλά...βοηθήστε με!

Το www.mytoys.de που τόσες φορές διάβασα καλά λόγια, έχει κάπου αγγλική γλώσσα (είναι και λίγο "φορτωμένη" η αρχική σελίδα και αν έχει δεν το βλέπω).Γιατί με Γερμανικά... :confused: . Ευχαριστώ!!

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λιγο άσχετο αλλά...βοηθήστε με!

Το www.mytoys.de που τόσες φορές διάβασα καλά λόγια, έχει κάπου αγγλική γλώσσα (είναι και λίγο "φορτωμένη" η αρχική σελίδα και αν έχει δεν το βλέπω).Γιατί με Γερμανικά... :confused: . Ευχαριστώ!!

 

Δυστυχώς δεν έχει Αγγλικά, είναι μόνο στα Γερμανικά.

Link to comment
Share on other sites

Λιγο άσχετο αλλά...βοηθήστε με!

Το www.mytoys.de που τόσες φορές διάβασα καλά λόγια, έχει κάπου αγγλική γλώσσα (είναι και λίγο "φορτωμένη" η αρχική σελίδα και αν έχει δεν το βλέπω).Γιατί με Γερμανικά... :confused: . Ευχαριστώ!!

 

όχι δεν έχει Αγγλικά πήγαινε σε αυτό

http://translate.google.gr/?client=firefox-a&rls=org.mozilla:el:official&hl=el&tab=wT#

 

και γράψε την διεύθυνση που θέλεις να σου μεταφράσει ζήτα μετάφραση από τα Γερμανικά στα Αγγλικά (γιατί με τα Ελληνικά δεν θα βγάλεις άκρη)

Link to comment
Share on other sites

Ουφ!!Ευχαριστώ για την αμεση απάντηση!Είπα μήπως είχε κάτι και δεν το έβλεπα ....μήπως και αποφύγω google translator(που είναι λίγο"μέσες-άκρες" ).

Θα την βρω την άκρη .Ευχαριστώ πολύ!!:-)

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσάκια μου (και αγοράκια) καλημέρα

δείτε και αυτό το site

http://www.johnlewis.com/

στα delivery info δεν παραδίδει Ελλάδα άλλα γράφει ότι έχει export department οπότε τους έστειλα Mail και η απάντηση τους

 

Dear Eva

 

Thank you for your e-mail, we are able to send goods over to you in Greece.

We will need you to email us the stock numbers of the items you wish to purchase,

you can find this by looking on our website johnlewis.com.

Once we have received your email along with the full address and postcode

we will then be able to give you a quote.

We look forward to hearing from you.

Yours sincerely

 

Οπότε από εδώ μπορούμε να ψωνίσουμε :lol::lol: (και όχι μόνο για τα παιδιά μας) :mrgreen:

οι τιμές νομίζω ότι είναι παρόμοιες με τα Mothercare

Ρίξτε και εσείς μια ματιά και πείτε μου εντυπώσεις .......

α......δεν αναφέρει πουθενά για μεταφορικά (αυτό θα το διευκρινίσω προφανώς βλέπουν την παραγγελία και μετά σου δίνουν τιμή):?

 

Λοιπόν οι τιμές του ειναι μια χαρα...!!!!!!!!!!

Αντε να δουμε και ποσα μεταφορικα θα σου ζητήσει και βουρ για αγορες παυπαλ εχει?

 

Link to comment
Share on other sites

Και στο μαγαζι της Adidas τα δικά μας κανανε 28 ευρω και μου εκοψε 6ευρω γιατι "συμπάθησε" την μικρη μου ειπε...!

Σοφάκι αυτα που δειχνεις ομως ειναι νουμερο για infant trainers ...ειναι αγκαλιας δεν ειναι για περπάτημα, δεν εχουν πλαστικο πέλμα σαν σπορτεξάκια, δεν ειναι για toddler νήπια δηλαδή που ειναι για περπάτημα κανονικο, τι θελω να πω, και στο μαγαζι εκει τα νουμερα εως 19 εχουν μικροτερη τιμή απο τα 20νουμερο και πανω, πχ τα δικα μας απο 28ευρω το νουμερο 23, τα ειχε το νουμερο 19 στα 22ευρω.... Και τα puma που βρηκα χτες στο αλλο μαγαζι τα αγκαλιας τα ειχε 15 ευρω και τα κανονικα απο 22ευρώ εως και 34ευρω.

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!!!!!!ψαχνω να αγορασω το swing tis medela .μπορειτε να με βοηθησετε?

εχει κανει καμια κοπελα αγορα του αντιστοιχου προοιοντος?τα φωτα σας

na deis edw!! Einai elliniko site!!! Den einai pio ftino apo oti 8a breis apo to eksoteriko alla logika 8a exei egguhsi kai tis odhgies sta ellinika!!

http://www.pharmacy4u.gr/product_info.php?cPath=244_545&products_id=9663

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια χρειάζομαι τη βοήθειά σας για δυο πράγματα.

 

1) Έχω λογαριασμό στη Eurobank και θέλω να βγάλω κάρτα για αγορές μέσω ίντερνετ. Είναι εύκολη η διαδικασία; Είναι ασφαλής ή χρειάζεται να μπλεχτώ με paypal κλπ;

 

Προσπάθησα και στην Πειραιώς αλλά μου είπαν ότι πρέπει να κάνω τη διαδικασία μέσω νετ, όπου πρέπει να έχω μπλέξει τους κωδικούς και μου ζητάει να πάρω τηλ. στην Πειραιώς να ξεμπλοκάρει και ξανά πάλι να προσπαθήσω μέσω νετ και τρέχα γύρευε. Από την άλλη η Eurobank δεν είναι η βασική μου τράπεζα να φοβάμαι μη μου φύγουν λεφτά οπότε λέω να το προσπαθήσω έτσι. Είναι ασφαλής; Όποια το χει κάνει, πληρώνει εξτρα συνδρομές;

 

2) Ο άμεσος λόγος που θέλω την κάρτα είναι για αγορά κινητού σε πιο οικονομική τιμή. Ξέρετε κανένα αξιόπιστο site; Το φτηνότερο που έχω βρει το κινητό που με ενδιαφέρει είναι σε κατάστημα της Vodafone 191 ευρώ, ενώ στα άλλα καταστήματα πωλείται στα 260 περίπου και είμαι λίγο επιφυλακτική. Γιατί η διαφορά της τιμής είναι τόσο μεγάλη!!? Οπότε λέω να στραφώ προς το νετ. Θα είναι άραγε ασφαλής επιλογή ως προς την ποιότητα; Έχει κάνει καμία, αγορά κινητού μέσω νετ;

Η φαντασία είναι πιο σημαντική από τη γνώση.

Link to comment
Share on other sites

ΓΙα πες Σοφάκι εχεις παράπονα? αν ειναι να τα γραψουμε για αυτο ρωτάω, εχει γινει κατι με αυτο το σαιτ και εχασα επεισόδιο?

 

ναι ειχα γραψει και εγω και αλλη μια κοπελα οτι εχουν τραγικο customer service.σε εμενα δεν απαντησαν ποτε(χωρις υπερβολη 40 τηλεφωνηματα +ενα e -mail)στο λαθος που εκαναν,παραγγειλα weleda λαδι για κολικους και εστειλαν αλλο λαδι.οκ ανθρωπινο αλλα που να τους βρω για να μου το αλλαξουν οεο????????????

 

στην αλλη κοπελα αν θυμαμαι καλα δεν της ειχαν βαλει ενα προιον στην παραγγελια και της ειπαν οτι θα της το στειλουν σε μια εβδομαδα αλλα να πληρωσει τα εξοδα αποστολης:shock:!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σήμερα παρέλαβα από beauty store, όλα οκ, καλά συσκευασμένα και με τα δωρεάν δειγματάκια τους!!!

Περιττό να σας πω ότι τα ελληνικά ταχυδρομεία είναι μην πω....Ήταν από Πέμπτη εδώ και τελικά πήγα σήμερα μόνη μου και το πήρα.....αφού πρώτα πήρα τηλέφωνο να δω τι γίνεται.....:evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια και εγώ χρειάζομαι τα φώτα σας...

Απο που να αγοράσω μπουκάλια και εξτρα θηλές..Σταματήσαμε τον θηλασμό και χρειάζομαι μπουκαλάκια...Ποιά προτείνετε αλήθεια?

Mjsrp2.pngGuD6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!Χρειάζομαι κι εγώ τη βοήθεια σας. Όπως έχω ξαναγράψει περιμένω δεματάκι από fragrancex με ημερομηνία φόρτωσης 26/03 κι ακόμη τίποτα.Τους έστειλα 2 e-mail κι απάντηση δεν πήρα.Μάλιστα μου στείλανε mail όπου ζητάνε να κάνω κριτική για τα προϊόντα που παρέλαβα(μα πώς;;;)Τί να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!Χρειάζομαι κι εγώ τη βοήθεια σας. Όπως έχω ξαναγράψει περιμένω δεματάκι από fragrancex με ημερομηνία φόρτωσης 26/03 κι ακόμη τίποτα.Τους έστειλα 2 e-mail κι απάντηση δεν πήρα.Μάλιστα μου στείλανε mail όπου ζητάνε να κάνω κριτική για τα προϊόντα που παρέλαβα(μα πώς;;;)Τί να κάνω;

 

Alicia, δυστυχώς με την fragrancex (και τα ελληνικά ταχυδρομεία) έχουμε καθυστερήσεις. Και εγώ μια φορά βομβάρδιζα με email γιατί είχε περάσει μήνας και δεν είχαν έρθει και πάντα απαντούσαν.

Τι να σου πω? Στέλνε συνέχεια!! Δεν ρωτάς και μία από το ταχυδρομείο της γειτονιάς σου? Εμένα η αλήθεια μια άλλη φορά με ψάχνανε και δεν με έβρισκαν. Μετά από αυτό πήγαινα κάθε 3 ημέρες στο ταχυδρομείο! Τελικά ήρθαν τα δεματάκια μου και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Alicia, δυστυχώς με την fragrancex (και τα ελληνικά ταχυδρομεία) έχουμε καθυστερήσεις. Και εγώ μια φορά βομβάρδιζα με email γιατί είχε περάσει μήνας και δεν είχαν έρθει και πάντα απαντούσαν.

Τι να σου πω? Στέλνε συνέχεια!! Δεν ρωτάς και μία από το ταχυδρομείο της γειτονιάς σου? Εμένα η αλήθεια μια άλλη φορά με ψάχνανε και δεν με έβρισκαν. Μετά από αυτό πήγαινα κάθε 3 ημέρες στο ταχυδρομείο! Τελικά ήρθαν τα δεματάκια μου και όλα καλά.

 

Αύριο κιόλας θα παω στο ταχυδρομείο της γειτονιάς μου.Γιατί έχω πετύχει και κάτι σπίρτα ταχυδρόμους τελευταία... Σ'ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε ακόμη ένα site στη λίστα με τα φυτικά καλλυντικά.

 

http://www.iloveburt.com

 

ήρθαν σε λιγότερο από 5 μέρες μια χαρα συσκευασμένα. ;)

 

Πόσο είναι τα μεταφορικά?

 

Ποια προϊόντα δοκίμασες αν επιτρέπεται?

aPiIp2.png AMd6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Πόσο είναι τα μεταφορικά?

 

Ποια προϊόντα δοκίμασες αν επιτρέπεται?

 

πήρα τα baby shampoo

 

τα μεταφορικά φαίνονται στο καλάθι αγορών σου όταν επιλέξεις τι θέλεις...δεν θυμάμαι καλά αλλά δεν ειναι πολλά.

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...