Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και έχω και δεύτερη ερώτηση... :D

Ποιά είχε εκτυπώσει φώτος στο foto.com

http://gr.foto.com/default.asp;;

Είναι καλές οι φωτογραφίες; Θέλει η αδερφή μου να εκτυπώσει μπόλικες και αναρωτιόμουν αν αξίζει τον κόπο:?:

 

Εγώ έχω εκτυπώσει πολλές φορές και φωτογραφίες και άλμπουμ. Πολλή καλή ποιότητα, μην το φοβάσαι. Απλά είχα γράψει κάπου σαν "κόλπο" για μικρότερα μεταφορικά, να επιλέξει μεγέθη φωτογραφιών που μπαίνουν στον ίδιο φάκελο αποστολής.

2IW7p3.png

xwifp2.png

Link to comment
Share on other sites

και εγω απωθημενο εχω μια τετοια καρεκλα:-(:sad::-(!

 

απλα να πω οτι οι τιμες εδω ξεκινουν απο 200 ευρω,πηρε η φιλη μου απο τον μουστακα.

μμμ εγω την ειχα παρει πολυ φθηνα απο ebay kai einai polu kali!

 

http://cgi.ebay.co.uk/SUPREMO-BAMBINO-OAK-WOOD-Glider-Recliner-Nursing-Chair_W0QQitemZ370364167975QQcmdZViewItemQQptZUK_Baby_Nursery_Furniture_ET?hash=item563b6cb727#ht_5881wt_1165

 

απο οτι βλεπω εχει και ακομα πιο φθηνη,

http://cgi.ebay.co.uk/Glider-Chair-Footstool-Cream-Cushions-Natural-Wood_W0QQitemZ130373967894QQcmdZViewItemQQptZUK_Baby_Nursery_Furniture_ET?hash=item1e5ae4e016#ht_1703wt_1165

 

για ψαξτε το... την εχω λιωσει την καρεκλα...προς το παρον καθομαι οταν την κοιμιζω, της λεω παραμυθια και χρησιμευει και σαν προστατευτικο διπλα στο κρεβατι να μην πεσει η μικρη μου!

 

Οταν με το καλο γεννησω το δευτερο θα θηλαζω εκει...παντως ειναι τοσο ανετη που με περνει ο υπνος πρωτα εμενα χαχαχαχαχα

 

Κορίτσια ποια έχει παραγγείλει από το sportsdirect??

Με τα νούμερα τι παίζει?

Ας με βοηθήσει κάποια όταν μπορέσει.

 

Σημερα παρέλαβα!!! Λοιπον απο σποντα σε αυτο το σαιτ πηρα και το πρωτο ποδηλατακι της μικρης μου και ειναι οοοοοοοοοοοοοοοοοονειρο. ΠΟλυ στοιβαρο και καλη κατασκευη καμια σχεση με αυτα που εβλεπα εδω και ειχαν και πανω απο 100 ευρω...(το πηρα 40 λιρες !!!!)

 

Ολα αψογα ηρθαν.

 

Για τα νουμερα τι ακριβως? Ρουχα? παπουτσια? εχει εναν οδηγο κατω κατω στη σελιδα... επισης οταν μετραει στηθος περιφερεια κλπ ειναι σε ιντσες.

 

Παντως φοβερο σαιτ απο εσας το εμαθα να ειστε καλα...

 

πητα μια φορμα καπρι για μεα, αντιντας δικα μου, 2 ζευγαρια αθλητικα της μικρης (πηρα ενα φθηνο 6 λιρες απλα να δοκιμασω το νουμερο και τελικα ειναι πολυ καλυτερο απο το πιο ακριβο, δερματινο και φοβερη ποιοτητα...)

 

μια μπλουζα ποδηλασιας και 2 ζευγαρια καλτσες ποδοσφαίρου του αντρα μου,

 

πεδιλακια θαλασσης της μικρης, κουδουνακι για το ποδηλατο της, 3 ζευγαρια καλτσες για μενα, ενα πολο μπλουζακι lee couper kai ena ta shirt moschino

 

oooola ayta mazi με τα μεταφορικά εκαναν 190 ευρω...

 

και θα γραψω οπως ακριβως η φιλη που το συστησε... μονο τα δικα μου αντιντας και το ποδηλατο κανουν 200.

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Tσα!

Σημερα το πρωι παρελαβα απο mytoys.de το καθισματακι αυτοκινητου με τη βαση isofix Maxi cosi. Ηρθαν ακριβως σε δεκα εργασιμες αψογα συσκευασμενα με δωρο εκπτωτικο κουπονι 5 ευρω (σε καποια πραγματα θα ειναι παντα σφιχτοι οι Γερμανοι!!! ).Το σαιτ ειναι καταπληκτικο και ειμαι πολυ ευχαριστημενη καθως ειναι η δευτερη φορα που παραγγελνω απο κει.

Απολυτα ικανοποιημενη ειμαι και απο το mybeautystore.de για βιολογικα καλλυντικα dr.Hauschka γιατι αν και τα εστειλαν με απλο ταχυδρομειο ηταν στην πορτα μου σε 12 μερες και μεσα στο κουτι με τα καλλυντικα υπηρχαν γυρω στα 20(!!!!!!!!) δειγματακια!Αυτα!

Καληνυχτιζω και ελπιζω να ξημερωσει η αυριανη μερα και να εχω λιγοτερη καταναλωτικη μανια χιχιχι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσάκια, επειδή δεν ξέρω γρι γερμανικά πως μπορούμε να βλέπουμε τη σελίδα μεταφρασμένη στο mytoys.de?

 

Μου αρέσει να χαμογελώ να να βλέπω τον κόσμο μέσα από ροζ γυαλιά..!Μου φτιάχνει τη διάθεση

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια, επειδή δεν ξέρω γρι γερμανικά πως μπορούμε να βλέπουμε τη σελίδα μεταφρασμένη στο mytoys.de?

 

 

Πηγαίνεις στην σελίδα του site,επιλέγεις το link της σελίδας στην γραμμή του explorer,το κάνεις αντιγραφή,πηγαίνεις στην αρχική σελίδα του google ,πατάς μεταφραση,και εκει που ανοίγει κάνεις επικόλληση το link,και επιλέγεις σε ποια γλώσσα θέλεις να γίνει η μετάφραση.Η συγκεκριμένη σελίδα θα βγει έτσι αν την μεταφράσεις στα αγγλικά: http://translate.google.gr/translate?js=y&prev=_t&hl=el&ie=UTF-8&layout=1&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.mytoys.de%2F&sl=de&tl=en

 

Η παραγγελία όμως πρέπει να γίνει στην αυθεντική σελίδα,με αυτόν τον τρόπο απλα θα βλέπεις το κείμενο μεταφρασμένο..

Link to comment
Share on other sites

Όχι το paypal δεν μου έστειλε ποτέ τέτοιο μέιλ. Έχω ψωνίσει τουλάχιστον 10 φορές. Εγώ πάτησα την επιλογή verified και έγινε όλο αυτό το μπλέξιμο.

 

 

Μου το κανε κι εμενα τελευταια φορα....ελεγε πως μετα απο δυο μερες θα λαμβανα εναν αριθμο στο λογαριασμο μου, στο σαιτ της κυπρου και θα εβρισκα εκει καποιον 4ψηφιο αριθμο,......αυτον το αριθμο θα επρεπε να τον περασω μετα στο paypal και θα μου επιστρεφονταν τα 1 μισι ευρω.......οντως βρηκα τον αριθμο και το εκανα και εγινε το balance. Δεν πηρα τηλεφωνο την τραπεζα......ελεγχω μεσω ιντερνετ το account moy.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και χρόνια εκτυπώνω τις φωτογραφίες μου απο http://www.bonusprint.ie/. Είναι άψογοι στην εξυπηρέτηση, έχουν πολύ καλές τιμές εκτυπώσεων (0,09 η φώτο 10Χ15) και το καλύτερο είναι ότι τα μεταφορικά είναι 2,50Ε, ανεξάρτητα απο το πόσες φώτο θα εκτυπώσεις. Η συσκευασία είναι πάντα άριστη, τίποτα τσαλακομένο και το καλύτερο? Πολύ γρήγορη αποστολή. Ψηφιακά τους άλμπουμ ή άλλα προιόντα δεν έχω δοκιμάσει, τα κάνω απο αλλού.

 

Να σε ρωτήσω,πώς μπορώ να πληρώσω σε αυτό το site;ανέβασα τις φωτο μου,έκανα checkout,επιλέγω εκει που έχει τρόπο πληρωμής "visa debit" και διαπίστωσα οτι δεν δέχεται την χρεωστική μου της Πειραιώς,(που έχω χρησιμοποιήσει σε πολλές άλλες αγορές στο ιντερνετ),αλλα δεν βλέπω να εχει paypal..Πιστωτική δεν έχω για να χρησιμοποιήσω..Τους στέλνω mail ,και μου απαντούν:

 

 

Thank you for your email.

 

We can only accept Paypal orders through our Browser Upload method

(directly though our website). If you are trying to place the order via

our old Print Service software or through the Windows Print Wizard or

Picasa, we can only accept Visa or Mastercard credit cards.

 

If you have any other queries please do not hesitate to contact us.

Best regards,

 

Michael Gell

 

Digital Customer Services

For more information about our services and products please visit our

website www.bonusprint.com

 

 

Τί κάνω λάθος;;:confused:τις φωτό τις ανέβασα πατώντας την επιλογή "digital photos" στην αρχική τους σελίδα..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Έχει πάρει καμιά σας κάτι από εδώ: http://www.bonprix.gr/bg/home.htm ;

Να έχουν καλή ποιότητα άραγε;;

 

Η δικιά μου εμπειρία δεν είναι καθόλου καλή από αυτό το κατάστημα. Παρήγγειλα μέσω internet (όχι τηλεφωνικά) ένα κάλλυμα για καναπέ και μου ήρθαν 1 σουτιέν και μια μπλούζα (τα παρέλαβε άλλο άτομο που ήταν στο σπιτι και το ποσό που ήταν να πληρώσει ήταν σχετικά κοντά σε αυτό που του είχα πει άρα δεν παραξενεύτηκε). Τα στέλνω πίσω και μου στέλνουν τα χρήματα με ταχυδρομική επιταγή (το κόστος των μεταφορικών δεν επιστρέφεται αλλά είπα εντάξει θα μου έρθει το κάλλυμα χωρίς κόστος μεταφορικών οπότε εντάξει). Περιμένω 3-4 εβδομάδες δεν έρχεται τίποτα, τους παίρνω τηλέφωνο και μου είπαν να ξαναπάρω μετά από καμιά βδομάδα. Ξαναπαίρνω και μου απαντούν ότι αφού δεν έχει έρθει ακόμα η παραγγελία μου μάλλον δεν θα έρθει ποτέ, ίσως δεν έχουν stock. Τους εξήγησα ότι είχαν κάνει λάθος στην αρχή και έχω ήδη χρεωθεί τα μεταφορικά αλλά δεν καταλάβαιναν τίποτα. Εγώ πάντως δεν ξαναψωνίζω από εκεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα τώρα είδα τα προβλήματα με το ping pong!Εδώσα μία παραγγελία την περασμένη εβδομάδα για ένα καρότσι τις maclaren και μου έστειλαν email πως θα μου το στείλουν την 16η εβδομάδα (δηλαδή την άλλη Δευτέρα).Είναι η δεύτερη φορά που ψωνίζω απο εκεί (και το 1ο καρότσι τον Μαίο απο εκεί το πήραμε)και δεν είχα κάποιο πρόβλημα.Αυτή την φορά διάλεξα η πληρωμή να γίνει απο την κάρτα μου με την αποστολή του καροτσιου και ακόμα δεν έχουν πάρει χρήματα.Ελπίζω όλα να πάνε καλά!Το καρότσι το πήραμε -59 ευρώ πιό φθηνά απο την Ελλάδα και χωρίς μεταφόρικά αφου τα μεταφορικά ήταν 6,25 ευρώ και μας έκανα και μία εκπτωση 5%!!!!

pcs9p3.pngTYJ2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω εκτυπώσει πολλές φορές και φωτογραφίες και άλμπουμ. Πολλή καλή ποιότητα, μην το φοβάσαι. Απλά είχα γράψει κάπου σαν "κόλπο" για μικρότερα μεταφορικά, να επιλέξει μεγέθη φωτογραφιών που μπαίνουν στον ίδιο φάκελο αποστολής.

 

α ωραία! σέυχαριστώ πολύ:)

Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου εμπειρία δεν είναι καθόλου καλή από αυτό το κατάστημα. Παρήγγειλα μέσω internet (όχι τηλεφωνικά) ένα κάλλυμα για καναπέ και μου ήρθαν 1 σουτιέν και μια μπλούζα (τα παρέλαβε άλλο άτομο που ήταν στο σπιτι και το ποσό που ήταν να πληρώσει ήταν σχετικά κοντά σε αυτό που του είχα πει άρα δεν παραξενεύτηκε). Τα στέλνω πίσω και μου στέλνουν τα χρήματα με ταχυδρομική επιταγή (το κόστος των μεταφορικών δεν επιστρέφεται αλλά είπα εντάξει θα μου έρθει το κάλλυμα χωρίς κόστος μεταφορικών οπότε εντάξει). Περιμένω 3-4 εβδομάδες δεν έρχεται τίποτα, τους παίρνω τηλέφωνο και μου είπαν να ξαναπάρω μετά από καμιά βδομάδα. Ξαναπαίρνω και μου απαντούν ότι αφού δεν έχει έρθει ακόμα η παραγγελία μου μάλλον δεν θα έρθει ποτέ, ίσως δεν έχουν stock. Τους εξήγησα ότι είχαν κάνει λάθος στην αρχή και έχω ήδη χρεωθεί τα μεταφορικά αλλά δεν καταλάβαιναν τίποτα. Εγώ πάντως δεν ξαναψωνίζω από εκεί.

 

ωχ κατάλαβα.... και χάρηκα γιατί είχε σχετικά καλές τιμές:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πηγαίνεις στην σελίδα του site,επιλέγεις το link της σελίδας στην γραμμή του explorer,το κάνεις αντιγραφή,πηγαίνεις στην αρχική σελίδα του google ,πατάς μεταφραση,και εκει που ανοίγει κάνεις επικόλληση το link,και επιλέγεις σε ποια γλώσσα θέλεις να γίνει η μετάφραση.Η συγκεκριμένη σελίδα θα βγει έτσι αν την μεταφράσεις στα αγγλικά: http://translate.google.gr/translate?js=y&prev=_t&hl=el&ie=UTF-8&layout=1&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.mytoys.de%2F&sl=de&tl=en

 

Η παραγγελία όμως πρέπει να γίνει στην αυθεντική σελίδα,με αυτόν τον τρόπο απλα θα βλέπεις το κείμενο μεταφρασμένο..

 

Σε ευχαριστω πάρα πολύ!:D

 

Μου αρέσει να χαμογελώ να να βλέπω τον κόσμο μέσα από ροζ γυαλιά..!Μου φτιάχνει τη διάθεση

Link to comment
Share on other sites

Εχει ψωνισει καμμια σας προσφατα απο asos.com?

Αν ναι απο ποιοτητα τι λενε ?

Μεταφορικα ποσο πληρωσατε_

 

Thanks

Σήμερα παρέλαβα ακόμα μια παραγγελία μου.Για καθημερινά ρουχα που έχω πάρει η ποιότητα είναι πολυ καλή,μεταφορικά έχει 7Ε για απλή αποστολή κ παραλαβή σε 10 μερες το πολύ,εγω συνήθως στις 5εργάσιμες παραλαμβάνω,κ 14Ε για γρήγορη παραλαβή σε 3μέρες.Στο συστήνω ανεπιφύλακτα κ τωρα έχει κ εκπτώσεις:D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τσακαλακια θέλω την βοήθεια σας.

Ψάχνω να βρω site με πράγματα Paul Frank.

Συγκεκριμένα έχω ερωτευτεί αυτήν εδώ την κουβερτούλα

paulfrank.jpg

 

Έψαξα και το μόνο που βρήκα είναι αυτό http://shop.paulfrank.com/ και είναι στην Αμερική γμτ.

Οποία έχει δει κάτι ας μου πει σας παρακαλώ.

 

up!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δειτε λιγο αυτο.....μια γρηγορη ματια του εριξα...

γι αυτους που ενδιαφερονται για αγορες απο Αμερικη...

http://www.borderlinx.com/a/flash/common/shop-usa/landing_page_EN_eu.html?utm_source=Landing%2Bpage&utm_medium=email&utm_campaign=Landing%2Bpage%20Paypal%20EU&mpch=ads

Το pay pal μου το στειλε

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχετε ψωνισει απο το http://www.toys.gr? Η πληρωμη γινεται μονο μεσω τραπεζας η πιστοτικης καρτας προκαταβολικα? Πως μπορω να ειμαι σιγουρη οτι θα μου στειλουν το προιον μετα?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχετε ψωνισει απο το www.toys.gr? Η πληρωμη γινεται μονο μεσω τραπεζας η πιστοτικης καρτας προκαταβολικα? Πως μπορω να ειμαι σιγουρη οτι θα μου στειλουν το προιον μετα?

 

Εμενα μου ηρθαν παντως ολα τα προιοντα....μιλαμε για τελεια εξυπηρετηση!!!Ηρθαν και μια μερα πιο πριν απο την ημερα που μου'χαν πει!!!Τωρα ετοιμαζω και 2.φορα να κανω τη παραγγελια μου...πληρωσα μεσω Paypal!!!Μη φοβασαι καθολου!!!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα τα all stars μου απο το ebay......

δεν θυμαμαι ποια κοπελα ειχε βαλει το λινκ....την ευχαριστω παντως!!

απο Κινα παρακαλω,καμμια απολυτως διαφορα με τα γνησια,μεχρι και το καρτελακι ηταν το ιδιο.....μονο 20 εβρω,ηρθαν σε 10 μερες με trucking number και δωρεαν μεταφορικα!!!

Απ οτι βλεπω ομως εχει ληξει η list :(......θα ξαναβαλει σιγουρα:D !!

ο seller ειναι ο abc_2012 για οσες και οσους θελουν να τον βαλουν στους αγαπημενους πωλητες!!!

Αυτα......απο το μετωπο του ebay!!!

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...