Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα!!

Εχω κανει καποιες αγορες απο ιντερνετ τελευταια κ ειπα να σας ενημερωσω για ορισμενα σαιτ....

 

Καπου στον Γεναρη εκανα παραγγελια απο το παλιο chemistdirect....:evil:

Η μιση ηρθε μετα απο 15 μερες η αλλη μιση δεν ηρθε ποτε....

Μετα απο ατελειωτα μειλ με απαντησεις τυπου "θα σας ενημερωσουμε" κλπ....Μου ειπαν πως η παραγγελια επεστρεψε σε αυτους:mad:

Μου ζητησαν να ξαναπληρωσω μεταφορικα:twisted: ή να ακυρωθει η παραγγελια...

Τους απαντησαπως ηθελα απλα τα λεφτα μου πισω...Μου ζητησαν να τους πω(λες κ αυτοι δεν γνωριζαν) τι εχω παραλαβει κ τι οχι....

Τους εστειλα με μεηλ τα τμηματα της παραγγελιας ξαναζητωντας τα λεφτα μου...(αυτα ολα γυρω στις 10 ΜΑΡΤΙΟΥ!!!)

Προς το παρον....ακομα περιμενω τα λεφτα μου!!!!!!!!:evil::evil:

ΠΡΟΣΟΧΗ λοιπον με το συγκεκριμενο site!

 

Το mytoys.de αποδειχτηκε αψογο!

Η παραγγελια ηρθε 1 μερα νωριτερα η μιση κ ενα καθισματακι φαγητου 1 μερα μετα!

Παρατηρησα οτι ελειπε ενα πραγματακι.Εστειλα απλα μειλ λεγοντας ποιο προιον λειπει κ μου το στειλαν(χωρις μα κ μου!!!) με εξοδα δικα τους εννοειται!!!

 

Παιδικα παπουτσακια μουγιερ μια χαρα ολα!!!

Νεσπρεσσο τελεια!!!!!

 

Αυτα!!!;)

zuQwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ά!!Να σας ενημερώσω και εγώ. Κάναμε από το γραφείο παραγγελία στο http://www.pharmacy4u.gr/ ύψους € 180. Ηρθε σχεδόν η μισή , χωρισ να μας ειδοποιήσουν για κάτι.Πήραμε τηλ και μας εμημέρωσαν οτι στα προιοντα που έλειπαν προσωρινά είχαν ελλειψη.Θα τα παραγγείλουν για να μας στείλουν κάποια στιγμή και τα υπόλοιπα με χρέωση δική μας!!

Προσωπικά, λοιπόν, στα είδη φαρμακείου ξαναγυρίζω στο συνοικιακό μου κιας πληρώνω 1-2€ παραπάνω. :evil:

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ά!!Να σας ενημερώσω και εγώ. Κάναμε από το γραφείο παραγγελία στο http://www.pharmacy4u.gr/ ύψους ? 180. Ηρθε σχεδόν η μισή , χωρισ να μας ειδοποιήσουν για κάτι.Πήραμε τηλ και μας εμημέρωσαν οτι στα προιοντα που έλειπαν προσωρινά είχαν ελλειψη.Θα τα παραγγείλουν για να μας στείλουν κάποια στιγμή και τα υπόλοιπα με χρέωση δική μας!!

Προσωπικά, λοιπόν, στα είδη φαρμακείου ξαναγυρίζω στο συνοικιακό μου κιας πληρώνω 1-2? παραπάνω. :evil:

 

συμφωνω για το συγκεκριμενο σαιτ,τα εχω γραψει και εγω μερικες σελιδες πιο πισω.φρικτο customer service.............

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που διάβασα αυτά ώστε να μην χάσω χρόνο ζητώντας τους αντικατάσταση μιας ζυγαριάς που πήρα και πρέπει να της αλλάζω μπαταρία κάθε εβδομάδα για να ζυγίζομαι μία φορά κάθε δυο μέρες!!! Ευτυχώς δεν ήταν ακριβή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α, είναι σούπερ! Με γειάααα!!! Εγώ θέλω να πάρω αυτά: http://www.javari.co.uk/dp/B0033UX74K/sr_bv_1_140?overrideBrand=Converse&bv=1&fromPage=search&asins=B0033UX6N2,B00358021Q,B0033UVL02,B002MZZ6Z0,B0033UX74K&contextTitle=Search Results&dept=213376031&node=213376031&nodes=213376031&brands=Converse&sort=shoesbrowserel2 Ο άντρας μου με κοροιδεύει, αλλά εγώ θα τα πάρω!

 

Άμα σου πω ότι τα γλυκοκοίταζα και εγώ αλλά είπα να προτιμήσω κάτι πιο light. Σημείωση, ότι τα δικά μου, έχουν και χακί κορδόνια μέσα για πιο διακριτικές εμφανίσεις!!!

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:Χθες παρέλαβα τις παραγγελίες μου από

fragrancex.com έκαναν 10 εργάσιμες με απλό ταχυδρομείο και από το

javari.co.uk 26 του μήνα τα παραγγελία 29 ήταν στο γραφείο !!!! με ups:mrgreen::mrgreen:και με 7,56 λίρες μεταφορικά

 

Το javari είναι απίστευτα φτηνό στα μεταφορικά του, δεδομένου ότι έρχονται και με ανιχνεύσιμη αποστολή UPS.

 

Καθόλου χαζό δε μου φαίνεται. Το κέρδος τους, αν κατάλαβα καλά, είναι από τη διαφήμιση. Έχουν ποσοστά από τις εταιρείες. Θα στείλω mail στο mothercare για να επιβεβαιώσω ότι συνεργάζονται μαζί τους. Μακάρι να δουλέψει!!!

 

Mακάρι να λειτουργήσει...

 

Επίσης...

Ηθελα να σας ρωτήσω...

Σκεφτομουν να ανεβάσω τη λίστα στο facebook....

Γιατι εκει θα την δει και περισσότερος κόσμος....

Τι λετε?

 

Εννοείται....

 

Κορίτσια προσοχή...κυκλοφορεί γρίπη που θερίζει. 10 μέρες τώρα και δεν λέω να "ισιώσω". Κόλλησε και το μωρό και άστα να πάνε. Συμπτώματα τρελός πονόλαιμος και βήχας, ευτυχώς καθόλου πυρετός ή δέκατα αλλά απίστευτη σωματική ταλαιπωρία και πόνος. Σαν να σε πατάει τρένο μετά από άγριο ξυλοδαρμό και εσύ να έχεις τσιγαρόβηχα από τα άφιλτρα που έκλεβες στα νιάτα σου!!!

 

 

Όσον αφορά το javari.co.uk και τη λάθος αποστολή που μου είχαν κάνει, τελικά συνεννοηθήκαμε να τους επιστρέψω με δικά τους έξοδα τα λάθος παπούτσια και να μου πιστώσουν τόσο τα μεταφορικά όσο και το ποσό της αγοράς. Αυτό έγινε λόγω του ότι έπεσα σε μία πανχαζη στο customer care (προσοχή στην Caroline H.) η οποία άμεσα προθυμοποιήθηκε να μου αντικαταστήσει με νέο ζευγάρι το λάθος, αλλά δυστυχώς -εδώ κολλάει το πάνχαζη- έδωσε ως νέα παραγγελία πάλι το ίδιο λάθος νούμερο. Το ανακαλύπτω στο my account και τους ενημερώνω γραπτά, όπου πλέον αναλαμβάνει κάποιος προϊστάμενος και μου ζητά να κάνουμε την παραπάνω διαδικασία και αν εξακολουθώ να θέλω τα παπούτσια να τα ξαναπαραγγείλω, προκειμένου να είμαστε απόλυτα σίγουροι για την ορθότητα της παραγγελίας!!! Ψιλοστράβωσα δεν λέω, αλλά από την άλλη ανέλαβαν την πλήρη ευθύνη, καθώς και τα έξοδα, οπότε παραμένουν στη συνείδησή μου ως επαγγελματίες.

 

 

Καλό Πάσχα σε όλους, αν δεν τα ξαναπούμε.

wfonp3.png

BPHHp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΣΟΚ :o

Σημερα βιωσα το ταχυτερο customer service!!!

 

Ας τα παρω απο την αρχη... Το Σαββατο πηγα να παρω το δωρο της βαφτισιμιας μου απο τα Φενα και ειδα ενα φορεματακι agatha ruis de la prada για το δικο μου το μπουμπουκι (το οποιο το ειχα ξαναδει στο ιντερνετ) παρα πολυ ωραίο αλλα επειδη την εχω πατησει πολλες φορες ειπα να το ψαξω στο ιντερνετ ωστε να δω τιμουλα και αν δεν με συμφερει να το παρω απο εκει. Στη Φενα εκανε 68,5?. Γυριζοντας λοιπον στο σπιτι μπαινω στο σαιτ τους και βλεπω οτι κοστιζε 50,5. Μπορει βεβαια τα μεταφορικα να ειναι 20? αλλα προσθετοντας και 2 φορεματακια ακομη ακομα των 28-30? την εβγαλα τη διαφορα. Αλλα δεν ειναι αυτο μονο τα παρήγγειλα μετα απο παροτρυνση του συζυγου την Κυριακη τα ξημερώματα και σημερα Μ. Τετάρτη στις 18:00 ηρθε ο κουριερ και μου εφερε το πακετακι. Να φανταστείτε οτι προσπαθουσα να σκεφτω μεχρι να ανεβει ο κουριερ τι περιμενω γιατι το υπολογιζα για μετα το Πασχα. Αυτα ειναι τα φορεματακια 7144.jpg7492.jpg

 

Και ενα ακομα με φιογκακια στις τιραντες . Τελεια ποιοτητα. Απολυτα ευχαριστημενη.

msEMp3.png
Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγείλει πριν 2 μήνες περπου. Ηρθαν σε 6 εργάσιμες. Το μόνο μου πρόβλημα ειναι όπως είχα γράψει με τα νούμερα. Παρείγγειλα 21 νουμερο αλλα το δικό τους 21 είναι μεγάλο. Ειναι ισα με 22 που είχα αγορασει εδω για την πρωτη μου κορη. Εχουν κα δυνατοτητα επιστροφης με δικη τους χρεωση

 

Κοπελιά σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση:D είσαι φοβερή...;)

Link to comment
Share on other sites

Κάποια λύση για το mothercare.com βρήκατε? κοιτάζω τα καινούργια καλοκαιρινά ρούχα και έχω πάθει κατάθλιψη...κάτι πρέπει να βρούμε για να συνεχίσουμε τις αγορές...:rolleyes:

 

Λοιπόν αγαπητές, θα με πείτε απόγονο του Τσε αλλά, έχω να προτείνω την παρακάτω κίνηση (την αναφέρω πολύ περιληπτικά):

 

Προτίθεμαι να συντάξω και να στείλω πρώτη, επωνύμως, ένα κείμενο ερώτησης-δήλωσης προς τα mothercare στο οποίο να αναφέρεται ότι είμαστε πολλοί πελάτες στην Ελλάδα που περιμένουμε να λυθεί το θέμα και να ξεκινήσει εκ νέου η αποστολή στη χώρα μας. Αν κάτι τέτοιο δεν πρόκειται να γίνει ας μας ενημερώσουν επισήμως, αν όχι να μας πουν ποιο είναι το πρόβλημα και πότε εκτιμούν ότι θα λυθεί, προκειμένου να αποταθούμε αλλού για τις αγορές μας. Βασική σημείωση θα είναι, πως δεν χρειάζεται να μας παραπέμψουν στον εδώ αντιπρόσωπό τους, αφού αν επρόκειτο να ψωνίσουμε από εκεί θα το είχαμε ήδη κάνει. (εμμέσως πλην σαφώς τους λέμε πως αν το θέμα έχει δημιουργηθεί για να "καρπωθεί" πελάτες ο αντιπρόσωπος δεν πετυχαίνει)

 

Αυτό λοιπόν το κείμενο θα μπορούσαμε να το συμφωνήσουμε όλες μαζί, ανεβάζοντάς το στο topic, να του δώσουμε και ένα τίτλο π.χ. Greek funs of Mothercare και μετά από εμένα να το στείλετε και όσες παραπάνω θέλετε και μπορείτε. Με την κίνηση αυτή ελπίζω να καταλάβουν πόσο κόσμο πρόκειται να χάσουν και αν μη τι άλλο να μας δώσουν μία οριστική απάντηση-λύση.

 

 

Με αγωνιστικούς(!!!) χαιρετισμούς, η άρρωστη κατά τ'άλλα, συμπολεμίστρια.

wfonp3.png

BPHHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ φυσικά είμαι μέσα...έχω ψωνίσει πολλές φορές και μεγάλους λογαριασμούς έχω κάνει αλλά από Ελλάδα δεν πρόκειται να ψωνίσω γνωρίζοντας την μεγάλη διαφορά τιμολόγησης...σίγουρα θα προτιμήσω άλλη εταιρεία. Ήδη όσα ρούχα έχω αγοράσει στο μεσοδιάστημα είναι από άλλη επώνυμη μάρκα.

Αλήθεια στο σχετικό γκρουπάκι του facebook έχετε γραφτεί? αν όχι κάντε το για να μαζευτούμε και από εκεί.

Καλή αντάμωση στα γουναράδικα σύντροφοι (ο αγαπημένος χαιρετισμός του Βελουχιώτη)...στον αγώνα όλοι μαζί...:mrgreen::lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αγαπητές, θα με πείτε απόγονο του Τσε αλλά, έχω να προτείνω την παρακάτω κίνηση (την αναφέρω πολύ περιληπτικά):

 

Προτίθεμαι να συντάξω και να στείλω πρώτη, επωνύμως, ένα κείμενο ερώτησης-δήλωσης προς τα mothercare στο οποίο να αναφέρεται ότι είμαστε πολλοί πελάτες στην Ελλάδα που περιμένουμε να λυθεί το θέμα και να ξεκινήσει εκ νέου η αποστολή στη χώρα μας. Αν κάτι τέτοιο δεν πρόκειται να γίνει ας μας ενημερώσουν επισήμως, αν όχι να μας πουν ποιο είναι το πρόβλημα και πότε εκτιμούν ότι θα λυθεί, προκειμένου να αποταθούμε αλλού για τις αγορές μας. Βασική σημείωση θα είναι, πως δεν χρειάζεται να μας παραπέμψουν στον εδώ αντιπρόσωπό τους, αφού αν επρόκειτο να ψωνίσουμε από εκεί θα το είχαμε ήδη κάνει. (εμμέσως πλην σαφώς τους λέμε πως αν το θέμα έχει δημιουργηθεί για να "καρπωθεί" πελάτες ο αντιπρόσωπος δεν πετυχαίνει)

 

Αυτό λοιπόν το κείμενο θα μπορούσαμε να το συμφωνήσουμε όλες μαζί, ανεβάζοντάς το στο topic, να του δώσουμε και ένα τίτλο π.χ. Greek funs of Mothercare και μετά από εμένα να το στείλετε και όσες παραπάνω θέλετε και μπορείτε. Με την κίνηση αυτή ελπίζω να καταλάβουν πόσο κόσμο πρόκειται να χάσουν και αν μη τι άλλο να μας δώσουν μία οριστική απάντηση-λύση.

 

 

Με αγωνιστικούς(!!!) χαιρετισμούς, η άρρωστη κατά τ'άλλα, συμπολεμίστρια.

 

Κορίτσι, περαστικά!

Συμφωνώ τρελά & όταν με το καλό το κάνεις, πες μας τι πρέπει να κάνουμε οι υπόλοιποι!

Α, και σχετικά με τα All Star, τώρα που μου είπες για τα χακί κορδόνια, μπορεί να αλλάξω γνώμη & να σε αντιγράψω χαχα. Άσε γιατί με τα άλλα θα φάω γιουχάρισμα απο τον χάζμπαντ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν αγαπητές, θα με πείτε απόγονο του Τσε αλλά, έχω να προτείνω την παρακάτω κίνηση (την αναφέρω πολύ περιληπτικά):

 

Προτίθεμαι να συντάξω και να στείλω πρώτη, επωνύμως, ένα κείμενο ερώτησης-δήλωσης προς τα mothercare στο οποίο να αναφέρεται ότι είμαστε πολλοί πελάτες στην Ελλάδα που περιμένουμε να λυθεί το θέμα και να ξεκινήσει εκ νέου η αποστολή στη χώρα μας. Αν κάτι τέτοιο δεν πρόκειται να γίνει ας μας ενημερώσουν επισήμως, αν όχι να μας πουν ποιο είναι το πρόβλημα και πότε εκτιμούν ότι θα λυθεί, προκειμένου να αποταθούμε αλλού για τις αγορές μας. Βασική σημείωση θα είναι, πως δεν χρειάζεται να μας παραπέμψουν στον εδώ αντιπρόσωπό τους, αφού αν επρόκειτο να ψωνίσουμε από εκεί θα το είχαμε ήδη κάνει. (εμμέσως πλην σαφώς τους λέμε πως αν το θέμα έχει δημιουργηθεί για να "καρπωθεί" πελάτες ο αντιπρόσωπος δεν πετυχαίνει)

 

Αυτό λοιπόν το κείμενο θα μπορούσαμε να το συμφωνήσουμε όλες μαζί, ανεβάζοντάς το στο topic, να του δώσουμε και ένα τίτλο π.χ. Greek funs of Mothercare και μετά από εμένα να το στείλετε και όσες παραπάνω θέλετε και μπορείτε. Με την κίνηση αυτή ελπίζω να καταλάβουν πόσο κόσμο πρόκειται να χάσουν και αν μη τι άλλο να μας δώσουν μία οριστική απάντηση-λύση.

 

 

Με αγωνιστικούς(!!!) χαιρετισμούς, η άρρωστη κατά τ'άλλα, συμπολεμίστρια.

KAI ΕΓΩ ΜΕΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!:mrgreen:

6iY7p3.png?cAMNhNbb
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ φυσικά είμαι μέσα...έχω ψωνίσει πολλές φορές και μεγάλους λογαριασμούς έχω κάνει αλλά από Ελλάδα δεν πρόκειται να ψωνίσω γνωρίζοντας την μεγάλη διαφορά τιμολόγησης...σίγουρα θα προτιμήσω άλλη εταιρεία. Ήδη όσα ρούχα έχω αγοράσει στο μεσοδιάστημα είναι από άλλη επώνυμη μάρκα.

Αλήθεια στο σχετικό γκρουπάκι του facebook έχετε γραφτεί? αν όχι κάντε το για να μαζευτούμε και από εκεί.

Καλή αντάμωση στα γουναράδικα σύντροφοι (ο αγαπημένος χαιρετισμός του Βελουχιώτη)...στον αγώνα όλοι μαζί...:mrgreen::lol:

 

Στ' άρματα, στ' άρματα, μπρόοος στον αγώωωνααααα χαχα!

και εγώ απο πείσμα δεν ψωνίζω απο εδώ. τώρα που θέλω πολλά πράγματα, θα ψάξω σε άλλα καταστήματα.

Ποιό είναι το group στο fb?

Link to comment
Share on other sites

http://www.facebook.com/group.php?v=wall&ref=search&gid=404163485646

αυτο πρεπει να ειναι..

 

παντως εγω ψωνησα κ τα εστειλα σε εναν φιλο μου αγγλια.τα περιμενω να μου ερθουν απο μερα σε μερα..

τα 2 κιλα κοστίζουν 11 λιρες με ταχυδρομείο...για όποιους ενδιαφέρονται!

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΣΟΚ :o

Σημερα βιωσα το ταχυτερο customer service!!!

 

Ας τα παρω απο την αρχη... Το Σαββατο πηγα να παρω το δωρο της βαφτισιμιας μου απο τα Φενα και ειδα ενα φορεματακι agatha ruis de la prada για το δικο μου το μπουμπουκι (το οποιο το ειχα ξαναδει στο ιντερνετ) παρα πολυ ωραίο αλλα επειδη την εχω πατησει πολλες φορες ειπα να το ψαξω στο ιντερνετ ωστε να δω τιμουλα και αν δεν με συμφερει να το παρω απο εκει. Στη Φενα εκανε 68,5?. Γυριζοντας λοιπον στο σπιτι μπαινω στο σαιτ τους και βλεπω οτι κοστιζε 50,5. Μπορει βεβαια τα μεταφορικα να ειναι 20? αλλα προσθετοντας και 2 φορεματακια ακομη ακομα των 28-30? την εβγαλα τη διαφορα. Αλλα δεν ειναι αυτο μονο τα παρήγγειλα μετα απο παροτρυνση του συζυγου την Κυριακη τα ξημερώματα και σημερα Μ. Τετάρτη στις 18:00 ηρθε ο κουριερ και μου εφερε το πακετακι. Να φανταστείτε οτι προσπαθουσα να σκεφτω μεχρι να ανεβει ο κουριερ τι περιμενω γιατι το υπολογιζα για μετα το Πασχα. Αυτα ειναι τα φορεματακια 7144.jpg7492.jpg

 

Και ενα ακομα με φιογκακια στις τιραντες . Τελεια ποιοτητα. Απολυτα ευχαριστημενη.

 

 

Καλημερα , για πες μας και το σαιτ να το βάλω στη λίστα!

 

Υγ εγω ξεκινάω τοτε να δημιουργήσω το γκρουπάκι στο facebook με την λίστα μας!!!

 

Link to comment
Share on other sites

ωραιαααααα

λοιπόν βοηθήστε με λιγο αν μπορειτε...

το γκρουπάκι μολις το έκανα....

γραφω δυο τρια λογια....

τι φωτο να βάλω ...? ριξτε καμια ιδέα ή ακομα καλυτερα ριξτε καμια εικονα

ααα και επισης να αναφερθω οτι ειναι δημιουργια απο τα μελη του παρεντς ή οχι?

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...