Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Kalamaraki το http://www.himalayadirect.com/default.asp έχει δοκιμαστεί.Δες εδώ: http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=31159&page=108 καταχώρηση 3224

 

εφτασεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

 

σορυ ειχα τις σουπιες στο ματι!!!

το κανω ευθης αμέσως!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εφτασεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

 

σορυ ειχα τις σουπιες στο ματι!!!

το κανω ευθης αμέσως!!!!!

Που εισαι βρε Καλαμαρακι.......εχω καιρο να σε δω μεσα!!!

Σουπιες εεεε.....μμμμ μ αρεσουν πολυ!!

Φιλια!!

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Που εισαι βρε Καλαμαρακι.......εχω καιρο να σε δω μεσα!!!

Σουπιες εεεε.....μμμμ μ αρεσουν πολυ!!

Φιλια!!

 

Καλημερα Φλορα μου ;)

Το ξερω μωρε δεν πολυμπαινω τωρα.....!

Συνήθως βραδάκι μονο γιατι ξενυχτάω..!

Αλλα σας διαβάζω ανελλειπως!!!!!!!

Τις καλημερεεεεεεεεεεεεες μου!!!!!!!!!!!

 

Ναι ναι σουπιες με σπανάκι μιαμ μιαμ!

Ε ειπα να μην παρω απο την ιδια μου τη ράτσα χαχαχαχα!

 

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα και για μενα απο http://www.pramworld.co.uk!!Ηρθαν απο το κουριερ σημερα το πρωι(Σαββατο!!!) και τα εφεραν σε πολυ καλη κατασταση,με ολα τα πιστοποιητικα τους.Ειμαι πολυ ευχαριστημενη για ολα-τιμες,κερδος,εξυπηρετηση.Κι ολα αυτα...χαρη στην απιστευτη λιστα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια παρήγγειλα θήλαστρο swing της Medela σε πολύ καλή τιμή απο εδω http://baby-years.com. Ενώ στην Ελλάδα το έβρισκα 150Ε, απο εκεί το πήρα 79 λίρες + 12 τα μεταφορικά = 91 λίρες = 101Ε. Πήρα και διάφορα μπιμπερό και άλλα πράγματα και έτσι μοιράστηκε το κόστος μεταφορικών. Θα το λάβω μία απο αυτές τις μέρες και θα σας πω εάν όλα ΟΚ.

 

Εάν θέλετε μπορείτε να προσθέσετε το σάιτ στα αξιόπιστα. Η παραγγελία έγινε 17 Μαρτίου, μου την απέστειλαν 19 Μαρτίου και 23 ήταν ήδη στο ταχυδρομείο εδώ. Ήρθαν άριστα συσκευασμένα με συστημένο δέμα.

Το θήλαστρο ήρθε όντως με αγγλική μπρίζα, πήρα αντάπτορα με 3Ε και όλα λειτουργούν άψογα!!!

KVQKp3.png5gpbp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια σκεφτηκα κατι (μπορει και να ειναι χαζο δεν ξερω) ολες θελουμε να ψωνισουμε απο τα mothercare αλλα προς το παρον δεν γινεται και για ποσο ακομη....αν λεω αν ψωνιζαμε μεσω www.ebest.gr ? ? που το εχει στη λίστα του ?

Σας το γραφω γιατι να πω την αληθεια δεν μπορω να καταλάβω το κερδος αυτης της σελίδας εσεις σιγουρα θα γνωριζετε κατι παραπάνω....εεεε ειναι χαζο εε ???

πειτε μου την γνωμη σας.

Παντως ψωνισα ξανα απο mytoys και οπως πάντα αψογοι αγορασα ενα καλοκαιρινο καροτσακι και ενα παιχνιδακι για την μικρη !!

φιλάκια;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!!

Είμαι καινούρια στην παρέα (σχεδον δηλαδή, γιατί εδώ και μέρες διαβάζω τις απόψεις σας και με έχετε βοηθήσει πάαααααααρα πολύ και για πάααααααρα πολλά πράγματα)!

Ήθελα να ρωτήσω αν εχει κανεις χρησιμοποιήσει το www.aramex.com για να κάνει αγορές από site που δεν στέλνουν Ελλάδα. Αν εχω καταλάβει καλά πληρώνεις σαν εγγραφή περίπου 26€ αλλά δεν εχω καταλάβει μετά τι γινεται... Χρεώνεται η παραγγελία ανά κιλό???? Και αν έρχεται από Αμερική, τι γίνεται με το τελωνείο??

Αν έχει καμιά σας εμπειρία, please help!!

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τα νούμερα εγώ παίρνω το κανονικό μου ενώ ο άντρας μου ένα μικρότερο, άρα δεν μπορώ να σε συμβουλεύσω. Τώρα τυπικά λένε πως πρέπει να πάρεις ένα νούμερο μικρότερα.Δες και το size guide της converse.com μήπως σε βοηθήσει. Δεν ξέρω αν μπορεις να χρησιμοποιήσεις και τις μετρήσεις σε cm. Εγώ πάντως που φορά 39-40 παίρνω το 7 που αντιστοιχεί στο 40. Όσο για το τι διάλεξα...κατάφερα και πάλι να πέσει το μάτι μου στο πιο ακριβό (και συλλεκτικό όπως μου είπε εδώ η αντιπροσωπεία) που φυσικά ξυπνά και τα rock απομεινάρια της εφηβείας μου. Δες και πες μου http://www.javari.co.uk/dp/B00313JZIG/sr_bv_1_1?overrideBrand=Converse&bv=1&fromPage=search&asins=B00313JZIG,B00368BTEE,B0033UX3WG,B00368BTNA,B000094VPR&contextTitle=Search%20Results&dept=213377031&node=213377031&nodes=213377031&brands=Converse&sort=shoesbrowserel2

 

Α, είναι σούπερ! Με γειάααα!!! Εγώ θέλω να πάρω αυτά: http://www.javari.co.uk/dp/B0033UX74K/sr_bv_1_140?overrideBrand=Converse&bv=1&fromPage=search&asins=B0033UX6N2,B00358021Q,B0033UVL02,B002MZZ6Z0,B0033UX74K&contextTitle=Search Results&dept=213376031&node=213376031&nodes=213376031&brands=Converse&sort=shoesbrowserel2 Ο άντρας μου με κοροιδεύει, αλλά εγώ θα τα πάρω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια σκεφτηκα κατι (μπορει και να ειναι χαζο δεν ξερω) ολες θελουμε να ψωνισουμε απο τα mothercare αλλα προς το παρον δεν γινεται και για ποσο ακομη....αν λεω αν ψωνιζαμε μεσω www.ebest.gr ? ? που το εχει στη λίστα του ?

Σας το γραφω γιατι να πω την αληθεια δεν μπορω να καταλάβω το κερδος αυτης της σελίδας εσεις σιγουρα θα γνωριζετε κατι παραπάνω....εεεε ειναι χαζο εε ???

πειτε μου την γνωμη σας.

Παντως ψωνισα ξανα απο mytoys και οπως πάντα αψογοι αγορασα ενα καλοκαιρινο καροτσακι και ενα παιχνιδακι για την μικρη !!

φιλάκια;)

πως γινεται με το ebest????δεν καταλαβαινω....:confused:

D1Uip3.png
Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανένα καλό κορίτσι τι μεταφορικά εχει το fragrancedirect?

£2.49 το πρώτο αντικείμενο κ για καθε ενα μετα £1.99 το οποίο ισχύει για αγορές απο £60.00 κ πάνω.Αλλιως £6.50 το πρωτο αντικείμενο κ για καθε ενα μετα£2.50

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και από μένα!!

Είμαι καινούρια στην παρέα (σχεδον δηλαδή, γιατί εδώ και μέρες διαβάζω τις απόψεις σας και με έχετε βοηθήσει πάαααααααρα πολύ και για πάααααααρα πολλά πράγματα)!

Ήθελα να ρωτήσω αν εχει κανεις χρησιμοποιήσει το www.aramex.com για να κάνει αγορές από site που δεν στέλνουν Ελλάδα. Αν εχω καταλάβει καλά πληρώνεις σαν εγγραφή περίπου 26? αλλά δεν εχω καταλάβει μετά τι γινεται... Χρεώνεται η παραγγελία ανά κιλό???? Και αν έρχεται από Αμερική, τι γίνεται με το τελωνείο??

Αν έχει καμιά σας εμπειρία, please help!!

 

 

Πάρε τηλ. την Γενική Ταχυδρομική είναι ο εκπρόσωπός τους στην Ελλάδα

http://www.aramex.com/offices/default.aspx?category=8

Πληρώνεις μία φορά γύρω στα 35$ για να μπορείς να χρησιμοποιήσεις τις υπηρεσίες της aramex αφού φτάσουν τα πράγματα σου στις αποθήκες της τότε αναλαμβάνει η Γενική

Εδώ θα βρεις τον τιμοκατάλογο από ότι μου είπε η κοπέλα που μίλησα οι τιμές είναι χωρίς φπα αλλά δεν την έχω χρησιμοποιήσει για να σου πω παραπάνω.

http://www.aramex.com/shopandship/rate_calculator.aspx

 

Με το τελωνείο αν έρχεται το δέμα από Αμερική δεν μπορεί να σου εγγυηθεί κανείς τίποτα ανάλογα πως θα ξυπνήσει ο τελωνειακός και πόση δουλειά έχουν. Οι χώρες της ευρωπαϊκής ένωσης δεν έχουν δασμούς

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:Χθες παρέλαβα τις παραγγελίες μου από

fragrancex.com έκαναν 10 εργάσιμες με απλό ταχυδρομείο και από το

javari.co.uk 26 του μήνα τα παραγγελία 29 ήταν στο γραφείο !!!! με ups:mrgreen::mrgreen: και με 7,56 λίρες μεταφορικά

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια σκεφτηκα κατι (μπορει και να ειναι χαζο δεν ξερω) ολες θελουμε να ψωνισουμε απο τα mothercare αλλα προς το παρον δεν γινεται και για ποσο ακομη....αν λεω αν ψωνιζαμε μεσω www.ebest.gr ? ? που το εχει στη λίστα του ?

Σας το γραφω γιατι να πω την αληθεια δεν μπορω να καταλάβω το κερδος αυτης της σελίδας εσεις σιγουρα θα γνωριζετε κατι παραπάνω....εεεε ειναι χαζο εε ???

 

Καθόλου χαζό δε μου φαίνεται. Το κέρδος τους, αν κατάλαβα καλά, είναι από τη διαφήμιση. Έχουν ποσοστά από τις εταιρείες. Θα στείλω mail στο mothercare για να επιβεβαιώσω ότι συνεργάζονται μαζί τους. Μακάρι να δουλέψει!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα

 

Στη λίστα των sites- κατηγορία Καταστήματα καλλυντικών και αρωμάτων στο fragrancex.com να σβήσετε τα δωρεάν μεταφορικά διότι τα χρεώνουν.Βέβαια και πάλι συμφέρει γιατί είναι πάμφθηνα σε σχέση με εδώ.

Ευχαριστώ,

βετα:lol:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα

 

Στη λίστα των sites- κατηγορία Καταστήματα καλλυντικών και αρωμάτων στο fragrancex.com να σβήσετε τα δωρεάν μεταφορικά διότι τα χρεώνουν.Βέβαια και πάλι συμφέρει γιατί είναι πάμφθηνα σε σχέση με εδώ.

Ευχαριστώ,

 

Απο που και ως που τα χρεώνουν....!!!

Αφου βάζουμε την λεξη Free αριστερά διπλα εκει που γράφει gift certificate or coupon που σου κανει το λογαριασμο οταν επιλέγεις worldwide standard shipping Και ιδου....σου σβήνει ακυρώνει τα μεταφορικά!

Απλά μάλλον δεν γνώριζες για το κουπόνι...

 

Link to comment
Share on other sites

Age καλημέρα

Πλήρωσες δασμούς όταν ψώνισες από το fragrancex.com ? Ξέρεις μήπως πώς υπολογίζονται?

 

Εγω εχω κανει 7 ηδη συναλλαγες με το fragrancex.com και πλήρωσα μονο τις 3 φορές απο 3ευρώ μονο! Ενω το ποσό δεν ήταν πάντα το ίδιο και καποιες φορές ειχε υπερβει και τα 100ευρώ!

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...