Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Κορίτσια (και αγόρια) :):)έχω αρχίσει να ψήνομαι και εγώ για το ψηφιακό άλμπουμ και θα ήθελα μερικές πληροφορίες για το πώς γίνεται η παραγγελία

πρίν κατεβάσω το πρόγραμμά για να το δω

1 το πρόγραμμα τους είναι εύκολο να το χειριστείς? Πόσο χρόνο σας πήρε να το φτιάξετε ?

2 και σημαντικότερο το αρχείο που δημιουργείς το στέλνεις σε κάποια μορφή κλειδωμένο π.χ σε pdf έτσι ώστε να μην μπορούν να επεξεργαστούν τις εικόνες ? είμαι λίγο psycho όσον αφορά την δημοσιοποίηση εικόνων του παιδιού και έχω τις επιφυλάξεις μου σε αυτό το κομμάτι

Help!! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια (και αγόρια) :):)έχω αρχίσει να ψήνομαι και εγώ για το ψηφιακό άλμπουμ και θα ήθελα μερικές πληροφορίες για το πώς γίνεται η παραγγελία

πρίν κατεβάσω το πρόγραμμά για να το δω

1 το πρόγραμμα τους είναι εύκολο να το χειριστείς? Πόσο χρόνο σας πήρε να το φτιάξετε ?

2 και σημαντικότερο το αρχείο που δημιουργείς το στέλνεις σε κάποια μορφή κλειδωμένο π.χ σε pdf έτσι ώστε να μην μπορούν να επεξεργαστούν τις εικόνες ? είμαι λίγο psycho όσον αφορά την δημοσιοποίηση εικόνων του παιδιού και έχω τις επιφυλάξεις μου σε αυτό το κομμάτι

Help!! :lol::lol::lol:

 

Κοριτσάρα μου, δεν είχα κανένα θέμα να χειριστώ το πρόγραμμα, αλλά λόγω επαγγέλματος δεν μπορώ να σου απαντήσω και αντικειμενικά. Πληροφορικάριος γαρ :)

 

Αυτό που κάνεις είναι να επιλέγεις το μέγεθος, το cover και μετά επιλέγεις τις φωτογραφίες που θες να περιέχει. Εγώ για ευκολία είχα βάλει σε ένα folder αυτές που ήθελα και μετά επέλεξα όλο το folder. Το πρόγραμμα της έβαλε στις σελίδες κατά τέτοιον τρόπο ώστε η ανάλυσή τους να μην πειραχτεί (αν σε κάποια φώτο, η ανάλυση δεν είναι τόσο καλή, στην μαρκάρει). Επίσης είδα ότι της έβαλε κατά χρονολογική σειρά. Είχα τη δυνατότητα να μετακινήσω ή να σβύσω ή την διάταξή τους μέσα στην σελίδα. Μου πήρε καμιά ωρίτσα γιατί ψιλοεπαιζα και άλλαζα διάφορα, αλλά υπό νορμάλ συνθήκες, δηλ. να ξέρεις τι κάνεις, είναι θέμα 10λέπτου.

Όταν είναι έτοιμο, το προσθέτεις στο καλάθι σου. Μετά επιλέγεις παραγγελία και η εφαρμογή κάνει σύνδεση με τον server του ηλεκτρονικού καταστήματος και αρχίζει τη μεταφορά δεδομένων. Παράλληλα, δίνεις τα στοιχεία σου. Δεν ξέρω κατά πόσο η μεταφορά αυτή είναι κρυπτογραφημένη, αλλά εκείνη την ώρα στον ενθουσιασμό μου δεν το σκέφτηκα :( (αν και συνήθως καχύποπτη). Μέσα στα ξημερώματα και καθώς θήλαζα το μωρό, έφαγα φλασιά για την ασφάλεια της συναλλαγής :roll::roll::roll: Ένα άγχος το έχω...και 2 μη σου πω :-(

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως που ειμαι απλη χρηστρια υπολογιστη με πολυ βασικες γνωσεις δεν ειχα κανενα προβλημα στο χειρισμο του προγραμματος μαλιστα εχουν και ενα σαν βοηθο <photobook assistand στο βγαζει το προγραμμα απο μονο του > και για ευκολια αυτο χρησιμοποιω...διαλεγω ποσες σελιδες θελω και ποσες φωτο ανα σελιδα στο περιπου βαζω μεσα ποιες φωτο θελω και μου φτιαχνει απο μονο του ενα προσχεδιο πανω στο οποιο κανω τις αλλαγες μου σε διαταξη φοντο κλπ ειναι πιο γρηγορα ετσι απο το να ξεκιναω μονη μου απο το μηδεν!!!επειδη χαζευω και δοκιμαζω πολλες αλλαγες μπορει να μου παρει και ωρες μεχρι να τελειωσω ενα αλλα εφτιαξα της συνυφαδας μου ενα αλμπουμ μεσα σε μιση με μια ωρα το πολυ!!!ειναι πολυ διασκεδαστικο εγω το εβλεπα και σαν παιχνιδι για τις ελευθερες ωρες μου!!!αυτο που θα παραλαβεις ειανι οτι ακριβως εχεις φτιαξει εσυ δεν επεμβαινουν καθολου δεν ξερω ομως αν κλειδωνουν τις φωτο για να μην μπορουν να τις χρησιμοποιησουν εκεινοι αλλου......:confused:

D1Uip3.png
Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια κατανοώ τις ανησυχιες σας για το διαδικτυο, αλλα τον ιδιο κινδυνο δεν διατρεχεις αν απευθυνθεις και σε οποιοδηποτε φωτογραφειο της πολης σου. Ξερεις αυτος τι θα κανει με τις φωτο σου??? ή και αν το κανει θα παραδεχτει οτι αυτος εκανε???

Link to comment
Share on other sites

και γω το διασκέδασα χθες...αλλά τώρα έχω αγχωθεί...

λογικά έχουν την δυνατότητα να απομονώσουν τα images, άρα και να τα προωθήσουν αλλού...γμτ!!!! τι σκεφτόμουν;;;;; :( :( :(

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κοριτσια κατανοώ τις ανησυχιες σας για το διαδικτυο, αλλα τον ιδιο κινδυνο δεν διατρεχεις αν απευθυνθεις και σε οποιοδηποτε φωτογραφειο της πολης σου. Ξερεις αυτος τι θα κανει με τις φωτο σου??? ή και αν το κανει θα παραδεχτει οτι αυτος εκανε???

 

ε όλο και κάποιο γνωστό έχεις που τον εμπιστεύεσαι στην πόλη σου :roll:

αν και όσοι εμπλέκονται τελικά σε τέτοιου τύπου κυκλώματα είναι συνήθως υπεράνω κάθε υποψίας :mad:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, κοριτσια μολις παρελαβα 1 ζευγαρι παπουτσακια (το νουμερο αν και 5αρι μου φανηκε λιγο μικροτερο) και ενα μαγιο απο το ebay. Στα παπουτσακια ειχε και επιστολη σε περιπτωση που δεν μας κανει το νουμερο να τα επιστρεψω και θα μου δωσουν πισω το ποσο που κατεβαλα. κατα τ'αλλα ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο τις παραλαβες. Ηταν οι πρωτες μου αγορες, περιμενω αλλα δυο αντικειμενα.

Θα ηθελα να σας ρωτησω ειμαι υποχρεωμενη να γραψω feedback???

Link to comment
Share on other sites

μαρια, πιστευω οτι προκειτε για επαγγελματιες, ολη οι ευρωπαιοι εδω και χρονια ετσι εκτυπωνουν φωτογραφιες, δυστηχως οσο και να φυλαγεσαι δεν ξερεις απο που μπορει να σου ερθει!!!

Link to comment
Share on other sites

Ουυυυρεα!!! :):)

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες κοριτσάκια χρησιμοποιώ και το Photoshop και το acdsee και η δουλειά μου είναι σχετική με το επάγγελμα της φωτογραφίας οπότε δεν νομίζω να αντιμετωπίσω θέμα εκεί.

Τώρα μένει να δω σε ποια μορφή σώζει και στέλνει τις εικόνες το πρόγραμμα θα κάνω δοκιμές με άσχετες

Σας μερσώ απεριόριστα :D:D

 

 

anastasaki

Αυτός είναι και ένας λόγος που δεν έχω εκτυπώσει καμία φωτο της μικρής μου (ο άλλος είναι ότι είμαι αμελής) ακόμα και από την βάφτιση ο φωτογράφος μου τις έδωσε σε Hires τα αρχεία (άσχετο άλλα είμαι τόσο αμελής που ούτε αυτές τις φωτο έχω ζητήσει να μου εκτυπώσει ακόμα) :roll::roll:

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

μαρια, πιστευω οτι προκειτε για επαγγελματιες, ολη οι ευρωπαιοι εδω και χρονια ετσι εκτυπωνουν φωτογραφιες, δυστηχως οσο και να φυλαγεσαι δεν ξερεις απο που μπορει να σου ερθει!!!

 

έχεις δίκιο, ποτέ δεν ξέρεις :)

 

Δεν είσαι υποχρεωμένη να αφήσεις feedback, αλλά γιατί όχι; Και αυτοί θα αφήσουν feedback για σένα σαν αγοραστή...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ακόμα μία ευχαριστημένη πελάτισσα του mytoys.de!!!!

Παρήγγειλα στις 10/03 το κάθισμα αυτοκινήτου και σήμερα παρέλαβα.

Όλα καλά και ωραία!

Τώρα περιμένω και το δεύτερο πακέτο, γιατί μετά από 2 ημέρες παρήγγειλα και ρούχα και παιχνίδια. Άπό την μία κακώς που δεν το έκανα μαζί γιατί πλήρωσα 2 φορές τα μεταφορικά (που έτσι και αλλιώς θα ήταν ίδια) αλλά από την άλλη με αποζημίωσε ένα 10% κουπόνι που μου είχε στείλει.

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια εχω κάνει παραγγελία στο chemist direct απο 11/3 κ ακόμη δεν εχει γίνει dispatched .Πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ?

 

εγω παραγγειλα 8/3 και ειμαι στην ιδια μοιρα με εσενα.not yet dispatched.αλλα δεν ανησυχησα ακομα:lol::lol::lol::lol::lol::lol:!

 

εν τω μεταξυ χτες εφυγε απο αμαζον η δευτερη παραγγελια μου και σημερα το μεσημερι ηρθαν σπιτι!

απιστευτο??????????????????????

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια εχω κάνει παραγγελία στο chemist direct απο 11/3 κ ακόμη δεν εχει γίνει dispatched .Πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ?

Στειλε μειλ.....κι εγω το ειχα παθει αυτο αλλα τελικα τα πραγματα ηρθαν!

Τωρα ξαναπαρηγγειλα,μολις ερθουν θα ενημερωσω γιατι πολλες ρωτουσαν τωρα τελευταια για το chemist....

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Στειλε μειλ.....κι εγω το ειχα παθει αυτο αλλα τελικα τα πραγματα ηρθαν!

Τωρα ξαναπαρηγγειλα,μολις ερθουν θα ενημερωσω γιατι πολλες ρωτουσαν τωρα τελευταια για το chemist....

Ευχαριστώ πολυ Φλορα για την άμμεση απάντηση.Θα τους στειλω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω παραγγειλα 8/3 και ειμαι στην ιδια μοιρα με εσενα.noy yet dispatched.αλλα δεν ανησυχησα ακομα:lol::lol::lol::lol::lol::lol:!

 

εν τω μεταξυ χτες εφυγε απο αμαζον η δευτερη παραγγελια μου και σημερα το μεσημερι ηρθαν σπιτι!

απιστευτο??????????????????????

sofaki εγω ήμουν χαλαρή μεχρι το πρωί αλλά μου λέει ο σύζιξ τα πράγματα ποτε έρχονται?:rolleyes::rolleyes:Κ ημουν σίγουρη οτι μεχρι την ερχόμενη εβδομάδα θα τα εχω....:(

Link to comment
Share on other sites

http://stores.shop.ebay.co.uk/tootsie-babyshoes__W0QQ_armrsZ1QQ_fsubZ324338919

Παράγγειλα Τετάρτη και σήμερα μου ήρθαν με τον ταχυδρόμο.

Υπέροχη συσκευασία, υπέροχα παπουτσάκια δερμάτινα τύπου robeez. Μου κόστισαν 5 λίρες με τα μεταφορικά. Θα παραγγείλω κι άλλα σίγουρα!

Α και τα μωρά όλο τα κοιτάνε και γελάνε.

 

 

είναι πολύ όμορφα!!!

 

Να σε ρωτήσω κάτι, οταν παω να τα αγοράσω, μου βγαζει ενα request θελει να κανω place credit card on file, πατάω εκεί και μετα΄με παραπάμπει να ανοιξω λογαριασμό πωλητή. Γιατί εγώ δεν θελω να πουλήσω κατι απλά να αγοράσω... account εχω στο ε-μπει και δεν μου εχει τυχει ξανα αυτο σε προηγουμενη αγορα... :-(:sad:

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Έκανα παραγγελία από http://fotoinsight.net/ και περιμένω :)

Παρήγγειλα 1 άλμπουμ και εκτύπωση φωτογραφιών για να δω πως θα βγουν. Θα ενημερώσω μόλις παραλάβω!

 

Αχ και εγω εχω ετοιμο ενα αλμουμ εκει αλλα θελω να κανω μια χαζη ερωτηση σαν χωρα αποστολης την ελλαδα την εχει ως ελληνικη δημοκρατια ετσι δεν ειναι?Γιατι greece δεν βρηκα πουθενα!!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι ετσι την εχει κι εγω για παν ενδεχομενο εκει που εγραψα την διευθυνση και την πολη αποστολης εβαλα διπλα και την λεξη ΕΛΛΑΔΑ για να ειμαι σιγουρη!!αυτο να κανεις κι εσυ !!βεβαια να επιλεξεις το <ελληνικη δημοκρατια> κιολας ;)

D1Uip3.png
Link to comment
Share on other sites

Ελληνική Δημοκρατία επέλεξα και γω, αλλά δεν σκέφτηκα να το γράψω και Greece ή Ελλάδα :) Λέτε να μην έρθουν ποτέ; :)

 

Λοιπόν, χθες παρέλαβα από olivers το νέο μας καρότσι και το καρεκλάκι του αυτοκινήτου. Έκανα παραγγελία παρασκευή βράδυ (άψογο customer service, i love Emily!), Δευτέρα μεσημέρι ξεκίνησαν και μετά από 6 εργάσιμες τα παρέλαβα! Σε άριστη κατάσταση! Αχ είμαι πολύ χαρούμενη :)

Που αλλού να χαλάσω λεφτά αυτή τη βδομάδα; :D :D :D :D

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

είναι πολύ όμορφα!!!

 

Να σε ρωτήσω κάτι, οταν παω να τα αγοράσω, μου βγαζει ενα request θελει να κανω place credit card on file, πατάω εκεί και μετα΄με παραπάμπει να ανοιξω λογαριασμό πωλητή. Γιατί εγώ δεν θελω να πουλήσω κατι απλά να αγοράσω... account εχω στο ε-μπει και δεν μου εχει τυχει ξανα αυτο σε προηγουμενη αγορα... :-(:sad:

Εγώ πλήρωσα με paypal και δεν μου έβγαλε κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

:)

Που αλλού να χαλάσω λεφτά αυτή τη βδομάδα; :D :D :D :D

χαχα εγω μ ετο ζορι κρατιεμαι να μην χτυπησω απο αμαζον αυτο

http://www.amazon.co.uk/Fisher-Price-Precious-Planets-Cradle-Swing/dp/B001QCY4NU/ref=pd_cp_by_2

λεω μηπως μας κανει δωρο καποιος συγγενης κατι αναλογο και παει στραφι.....

σας λεω το χαζευω καθε μερα...,μου τρεχουν τα σαλια:lol:

D1Uip3.png
Link to comment
Share on other sites

χαχα εγω μ ετο ζορι κρατιεμαι να μην χτυπησω απο αμαζον αυτο

http://www.amazon.co.uk/Fisher-Price-Precious-Planets-Cradle-Swing/dp/B001QCY4NU/ref=pd_cp_by_2

λεω μηπως μας κανει δωρο καποιος συγγενης κατι αναλογο και παει στραφι.....

σας λεω το χαζευω καθε μερα...,μου τρεχουν τα σαλια:lol:

 

ε χτυπα το κοπελια!!!τζαμπα εψαχνα??????:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

χαχα εγω μ ετο ζορι κρατιεμαι να μην χτυπησω απο αμαζον αυτο

http://www.amazon.co.uk/Fisher-Price-Precious-Planets-Cradle-Swing/dp/B001QCY4NU/ref=pd_cp_by_2

λεω μηπως μας κανει δωρο καποιος συγγενης κατι αναλογο και παει στραφι.....

σας λεω το χαζευω καθε μερα...,μου τρεχουν τα σαλια:lol:

 

Εγω παλι λεω να κανεις λιγο υπομονη.,.....

Σιγουρα θα σου κανουν δωρακια ,σιγουρα θα σε ρωτησουν καποιοι αν θες κατι και αν δεν σε ρωτησουν και αν δεν στο παρουν σιγουρα καποιοι θα σου δωσουν χρηματα ....ε μετα ξερεις που να τα ξοδεψεις....

Ακουσε με και περιμενε λιγο!

 

Link to comment
Share on other sites

:D:D Αμαν βρε κοπελιές, !!! πριν σας γνωρίσω μόνο από το mothercare Αγγλίας ψώνιζα................. έχω ξεπαραδιαστεί ..........:mrgreen::mrgreen::mrgreen:άλλο που δεν θέλω!!!:lol::lol:

(ευτυχώς που υπάρχει και αυτό το τόπικ και γλιτώνουμε κάνα φράγκο):lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...