Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον..σοφάκι στα τζάμπο δεν το έχω δει αυτό που λες.θα ρωτήσω! Female στα ελληνικά σαιτ οι τιμές είναι περίπου ίδιες..έλεγα μην βρω κάτι καλυτερο από έξω..Στέλλα ευχαριστώ για την προσπάθεια..πολύ θα μου άρεσε να μπορούσαν να το στείλουν..τεράααστια διαφορά τιμής!!!όποια άλλη πρόταση δεκτή και σωτήρια!!

Σοφάκι η εγκυμοσύνη πάει καλά μέχρι στιγμής δοξα τω θεώ..αγοράκι περιμένουμε..θα μπω και στο καφέ..χάλασε ο υπηρεσιακός υπολογιστής του άντρα μου και τώρα μου παίρνει συνέχεια αυτόν..η αλήθεια είναι ότι το έχω αμελήσει λίγο το καφέ..μπαίνω όσο προλαβαίνω στο μειλ μου,ψάχνω διάφορα για αγορές και μπαίνω και στο παρεντσ για ενημέρωση..θα μπω όμως σύντομα και στο καφέ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!Χρειάζομαι πάλι τη βοήθειά σας! Θέλω μέχρι τον οκτώβρη που θα γεννήσω να πάρω δώρο στη κόρη μου ένα σπιτάκι κήπου. Θα της πούμε ότι της το έκανε δώρο ο μπέμπης. Έψαξα λίγο και βρήκα πολύ καλές τιμές στο mytoys.de αλλά στο τσεκ αουτ μου έβγαλε μηνυμα ότι το συγκεκριμένο προιόν Δεν αποστέλλεται ελλάδα. Δεν έχω ιδέα που να ψάξω..το ebay kai to amazon δεν ξέρω να τα δουλεύω.. ψώνισα μια φορά μια σμομπυ κουζίνα από το γερμανικό αμαζον μετά από δική σας υπόδειξη κι έμεινα κατευχαριστημένη..όποια θα μπορούσε να με βοηθήσει με σώζει!!! Τα σπιτάκια που κοιτάω είναι τα εξής:http://www.playcity.gr/plastiko-paidiko-spitaki-maciko-koidoini-little-tikes-p-247.html

http://www.littletikes.com/toys/picnic-on-the-patio-playhouse.aspx

ή τέλος πάντων κάτι ανάλογο..απλά στην ελλάδα ζεματάνε οι τιμές και δεν είμαστε σε φάση να δώσουμε τόσο πολλά..όποια μπορεί να με βοηθήσει την ευχαριστώ από καρδιάς..

 

Επειδή το θέμα "σπιτάκια κήπου" το έχω ψάξει αρκετά εώς πολύ θα σου πω οτι δεν έχω βρει κανένα site (ούτε ebay ή amazon) που να στέλνει Ελλάδα δυστυχώς..Ή τα μεταφορικά είναι απαγορευτικά πολλά.. Κατα καιρούς το elc.co.uk βγάζει προσφορές αλλά θα πρέπει να βρεις κάποιο τρόπο να στο στείλουν (ογκώδες αντικείμενο και δε στέλνουν Ελλάδα ούτως ή αλλως).. :(

Προσωπικά κατέληξα να πάρουμε το σπιτάκι του τζαμπο (δεν το πήρα ακόμη)..100 ευρώ έχει..εγώ έχω δυο κόρες 4,5 και 2 (παντως εμένα η "μεγάλη" σημασία δεν έδωσε στο δώρο που έφερε το μωρό!) Με το καλό το μωράκι σου!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια πως ανοιγω case στο paypal???

δεν το βρηκα στις οδηγιες....:confused:

 

απο pediped σε ποσες μερες παραλαβατε γιατι εχω παραγγειλει απο 7/6 και ακομα περιμενω...

ευχαριστω!!!

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα έχω μέρες να σας γράψω γιατί είχα την βάπτιση της μικρής μου! Σας διάβαζα όμως! Ήθελα να σας πω ότι σήμερα παρέλαβα την τσάντα αλλαξιερα απο e bay και είναι φοβερή τώρα λοιπόν που έμαθα το κόλπο θα προχωρήσω και σε άλλες αγορές!!!!

Link to comment
Share on other sites

To amazon τα ακριβινε πάλι το μωρομαντηλα ε; Δεν τα πρόλαβα. Κριμα

 

 

Και ακόμη πιο οικονομικά αυτά. Τα παρήγγειλα χθες

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003P2UU6Y/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω παραγγείλει κάτι από ebay από τις 20/05.

Ο πωλητής το ταχυδρόμησε την επόμενη μέρα αλλά δεν το έλαβα, ένα μήνα τώρα.

Σε μέηλ μου την προηγούμενη εβδομάδα μου είπε να κάνω λίγες μέρες υπομονή.

Σήμερα λέω να τον ξαναενοχλήσω.

Τι συνηθίζεται σε αυτές τις περιπτώσεις?

Το είδος δεν υπάρχει για να μου το ξαναστείλει

Ζητώ refund όλο το ποσό?

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει κάτι από ebay από τις 20/05.

Ο πωλητής το ταχυδρόμησε την επόμενη μέρα αλλά δεν το έλαβα, ένα μήνα τώρα.

Σε μέηλ μου την προηγούμενη εβδομάδα μου είπε να κάνω λίγες μέρες υπομονή.

Σήμερα λέω να τον ξαναενοχλήσω.

Τι συνηθίζεται σε αυτές τις περιπτώσεις?

Το είδος δεν υπάρχει για να μου το ξαναστείλει

Ζητώ refund όλο το ποσό?

 

Καλημερες πρωινες πρωινές !

 

Εγω συνιθιζω να στελνω το εξης κειμενο.

 

' Γεια σας,

Το προιον που πήρα απο εσάς δεν εχει ερθει ακομα. Ειμαι πολύ απογοητευμένη.

Τι μπορουμε να κανουμε για αυτο?"

 

Δεν πετάω το ριφαντ απο το πρωτο μειλ, βλεπω πως μου απαντα και συνεχιζω

 

Αρα αφου εσυ εχεις ηδη κανει την πρωτη κινηση σου ειπε να περιμένεις περιμενες τωρα πας για το δευτερο μειλ κ του λες οτι ακομα δεν ήρθε το προιον πως θα το λυσουμε τωρα?

 

**Συνηθως παω και ξαναδιαβαζω τους ορους στην σελιδα των postage packaging για να ξερω τι θα δεχτει να κάνει.

 

Μεχρι στιγμής δεν ειχα θέμα σε 5 επιστροφές χρηματων που είχα.

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια πως ανοιγω case στο paypal???

δεν το βρηκα στις οδηγιες....:confused:

 

απο pediped σε ποσες μερες παραλαβατε γιατι εχω παραγγειλει απο 7/6 και ακομα περιμενω...

ευχαριστω!!!

 

pasxalitsa σε 3 ημερες σε νησι...ερχονται με κουριερ...δεν κανεις κανενα τηλεφωνημα?? δεν θυμαμαι ομως πως ειχα βρει ποια κουριερ τα εφερνε...και εγω τους πηρα τηλ γιατι τα ειχαν κρατησει στο γραφειο χωρις να με ενημερωσουν...δεν ειχαν βαλει στα στοιχεια το τηλεφωνο μου...πολυ συχνα ανγκαζομαι να βρισκω εγω τα πακετα μου κ οχι εκεινα εμενα

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια πως ανοιγω case στο paypal???

δεν το βρηκα στις οδηγιες....:confused:

 

 

my account -> πας στην καρτέλα Resolution center-->

 

σου βγάζει αυτά

 

Report a problem

 

Didn't receive your item?

 

Received the wrong item?

 

Don't recognize a payment?

 

και διαλέγεις dispute a transaction

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το θέμα "σπιτάκια κήπου" το έχω ψάξει αρκετά εώς πολύ θα σου πω οτι δεν έχω βρει κανένα site (ούτε ebay ή amazon) που να στέλνει Ελλάδα δυστυχώς..Ή τα μεταφορικά είναι απαγορευτικά πολλά.. Κατα καιρούς το elc.co.uk βγάζει προσφορές αλλά θα πρέπει να βρεις κάποιο τρόπο να στο στείλουν (ογκώδες αντικείμενο και δε στέλνουν Ελλάδα ούτως ή αλλως).. :(

Προσωπικά κατέληξα να πάρουμε το σπιτάκι του τζαμπο (δεν το πήρα ακόμη)..100 ευρώ έχει..εγώ έχω δυο κόρες 4,5 και 2 (παντως εμένα η "μεγάλη" σημασία δεν έδωσε στο δώρο που έφερε το μωρό!) Με το καλό το μωράκι σου!:)

 

εμεις πηραμε ενα ωραιοτατο με 100 ευρω απο το τζαμπο ρε παιδια

και μια φιλη μου το εχει επισης

δεν ειναι υπερπαραγωγη αλλα ειναι ωραιο

οταν ημουν πιο αδυνατη εμπαινα κι εγω με το παιδι μεσα !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειχα παραγγειλει απο αμαζον ενα αρμονιο με καρεκλακι και μικροφωνο για τον μικρο

περιμενα περιμενα και σημερα ηρθε μειλ οτι εκανα ακυρωση και θα μου βαλουν πισω τα λεφτα.....δεν εγινε κατι τετοιο...τι παιχτηκε???

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το θέμα "σπιτάκια κήπου" το έχω ψάξει αρκετά εώς πολύ θα σου πω οτι δεν έχω βρει κανένα site (ούτε ebay ή amazon) που να στέλνει Ελλάδα δυστυχώς..Ή τα μεταφορικά είναι απαγορευτικά πολλά.. Κατα καιρούς το elc.co.uk βγάζει προσφορές αλλά θα πρέπει να βρεις κάποιο τρόπο να στο στείλουν (ογκώδες αντικείμενο και δε στέλνουν Ελλάδα ούτως ή αλλως).. :(

Προσωπικά κατέληξα να πάρουμε το σπιτάκι του τζαμπο (δεν το πήρα ακόμη)..100 ευρώ έχει..εγώ έχω δυο κόρες 4,5 και 2 (παντως εμένα η "μεγάλη" σημασία δεν έδωσε στο δώρο που έφερε το μωρό!) Με το καλό το μωράκι σου!:)

 

Με απογοήτευσες..αλλά με έβγαλες και από πολύ κόπο!!Ευχαριστώ πολύ!! Θα πάω να δω αυτό στα jumbo!!!Σας ευχαριστώ πολύ όλες!!

Link to comment
Share on other sites

120 eurw εκτελονισμός ΚΑΙ 75 δολάρια η παραγγελία..

 

edit. και είχα επιλεξει standard shipping.. να σημειώσω ότι ψωνίζω από αμερική χρόνια τώρα και ήταν η μοναδική φορά που με σταμάτησε το τελωνείο.. τι να πω.. η κακια η ωρα?

 

Ευχαριστώ για την απάντηση:D

Θα μου πεις σε παρακαλώ και για τα μεγέθη? είναι μεγάλα? είμαι 12αρι και δεν ξέρω αν πρέπει να πάρω large ή small:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

με email

 

Αυτό ήταν το πρώτο πράγμα που επιχείρησα αλλά όταν του ζήτησα να μου στείλει το ε-μέιλ του μέσω e-bay, το e-bay για λόγους ασφαλείας δεν μου εμφάνιζε το ε-μέιλ του.

Εγώ πώς θα του στείλω την απόδειξη από τα έξοδα επιστροφής δηλαδή?

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο μένα.

Παρέλαβα σήμερα http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=350464033698&var=620014424856&ssPageName=STRK:MEWNX:IT με παραγγελία 11 Ιουνίου.

Επίσης παρέλαβα απο iherb το αντικουνουπικό και το αντηλιακό της Badger και κάποια αιθέρια ελαια

και από http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260677581313&var=560014910439&ssPageName=STRK:MEWNX:IT 3 μπλουζάκια με 10 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά. :) :)

Ακόμα περιμένω χέννα που παρήγγειλα από 1/6 από έναν πωλητή στο Ισραήλ. Πρέπει να επικοινωνήσω μαζί του ή να περιμένω λιγάκι ακόμα;:(

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το θέμα "σπιτάκια κήπου" το έχω ψάξει αρκετά εώς πολύ θα σου πω οτι δεν έχω βρει κανένα site (ούτε ebay ή amazon) που να στέλνει Ελλάδα δυστυχώς..Ή τα μεταφορικά είναι απαγορευτικά πολλά.. Κατα καιρούς το elc.co.uk βγάζει προσφορές αλλά θα πρέπει να βρεις κάποιο τρόπο να στο στείλουν (ογκώδες αντικείμενο και δε στέλνουν Ελλάδα ούτως ή αλλως).. :(

Προσωπικά κατέληξα να πάρουμε το σπιτάκι του τζαμπο (δεν το πήρα ακόμη)..100 ευρώ έχει..εγώ έχω δυο κόρες 4,5 και 2 (παντως εμένα η "μεγάλη" σημασία δεν έδωσε στο δώρο που έφερε το μωρό!) Με το καλό το μωράκι σου!:)

 

και πολυ καλη αγορα θα κανεις !!! μετα απο 1 1/2 χρονο συστηματικης χρησης απο θηριακια το συνιστω....αρκει βεβαια κατα τη διαρκεια του χειμωνα να προστατευεται για να διατηρειται αψογο

επισης μπορειται να ψαξετε σε sites εταιρειων εξοπλισμων παιδοτοπων. Εγω ζητησα απο τον βρεφονηπιακο και μου εδωσαν 3-4 καταλογους με τα παντα μεσα και σε καλλιτερες τιμες.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...