Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα κορίτσια! εχτές το απόγευμα έκανα παραγγελία απο pharmaden και μόλις τώρα ήρθε ο κούριερ!!! συσκευασία άψογη και ένα κάρο δειγματάκια μέσα. λίγο τσιμπημένα μτφ (5ευρώ) αλλα έψαχβα τησ chicco to thermo food stay warm και το βρήκα εκεί σε προσφορά.

αααα και τηλεφωνάκι μόλις έστειλα την παραγγελία για το τι ώρες με βολευει η παράδοση νομίζω οτι αξίζει μία θέση στην λίστα μας!

 

Βαλε καλε το Link να δουμε....

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

 

 

βρε κοριτσακι καλο το λινκ που μου εβαλες αλλα ειναι ολα στα γερμανικα!!!!!!!!!!!! δε ξερω γρι.... πως να βρω ποια εινια με δωρεαν μεταφορικα για ελλαδα???

αυτο πχ ειναι? http://www.amazon.de/Pustefix-420869620-KURBELIX-Seifenblasen-Maschine-4l/dp/B000060ODJ/ref=sr_1_14?s=toys&ie=UTF8&qid=1308123150&sr=1-14

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

μολις βρηκα αυτο εδω http://cgi.ebay.co.uk/Bubble-Machine-Bubble-Blower-Bubbles-Fun-Stuff-/220771907395?pt=UK_Toys_Games_Outdoor_Toys_ET&hash=item336707f743

αλλα πουθενα ριβιους.................

μηπως μπορει καμια να βοηθησει να βρω κριτικες? μη το παρω τσαμπα.....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κοριτσακι καλο το λινκ που μου εβαλες αλλα ειναι ολα στα γερμανικα!!!!!!!!!!!! δε ξερω γρι.... πως να βρω ποια εινια με δωρεαν μεταφορικα για ελλαδα???

αυτο πχ ειναι? http://www.amazon.de/Pustefix-420869620-KURBELIX-Seifenblasen-Maschine-4l/dp/B000060ODJ/ref=sr_1_14?s=toys&ie=UTF8&qid=1308123150&sr=1-14

κοριτσάκι μου το Γερμανικό αμαζον δεν έχει δωρεάν μεταφορικά πληρώνεις ένα ποσό (ανάλογα με το αντικείμενο) είτε ο πωλητής είναι το αμαζον είτε κάποιος τρίτος ;)

απλά καμιά φορά η τιμή που έχει το Γερμανικό μπορεί να είναι καλλίτερη σε σχέση με το Αγγλικό ακόμα και με τα μεταφορικά (π.χ κάτι κουζίνες παιδικές που αγοράσαμε αρκετές τα Χριστούγεννα)

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσακι καλο το λινκ που μου εβαλες αλλα ειναι ολα στα γερμανικα!!!!!!!!!!!! δε ξερω γρι.... πως να βρω ποια εινια με δωρεαν μεταφορικα για ελλαδα???

αυτο πχ ειναι? http://www.amazon.de/Pustefix-420869620-KURBELIX-Seifenblasen-Maschine-4l/dp/B000060ODJ/ref=sr_1_14?s=toys&ie=UTF8&qid=1308123150&sr=1-14

 

Το συγκεκριμενο εχει μεταφορικα 7,63 ευρω εκανα εικονικο καλαθακι.Πατας εκει που λεει einkaufswagen και μετα zur kasse gehen.Δεν πατας το bestellung abschicken γιατι θα στειλεις την παραγγελια! Aυτα με τα φτωχα γερμανικα μου αλλα που θα παει θα τα βελτιωσω μολις μεταναστευσω προς τα'κει, λιαν συντομως;)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ για τη βοήθεια. Θα τη ρωτήσω αν έχει ενδοεπικοινωνία και αν δεν έχει θα της πάρω αυτή που μου προτείνατε :D Ελπίζω να τη φέρουν μέχρι τέλος Ιούλη στον Άμαζον!

Είστε απίστευτες :D

Thanks a lot!!!

as1cxHCFg2B0010MzUzNjZsfDQwMzk2Mmx8d2UgYXJlIGluIGxvdmUgZm9y.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ευχαριστώ για τη βοήθεια. Θα τη ρωτήσω αν έχει ενδοεπικοινωνία και αν δεν έχει θα της πάρω αυτή που μου προτείνατε :D Ελπίζω να τη φέρουν μέχρι τέλος Ιούλη στον Άμαζον!

Είστε απίστευτες :D

Thanks a lot!!!

Μελία, τη συγκεκριμένη ενδοεπικοινωνία την πήρα και γω πριν κανένα δίμηνο από το Αμαζον, κάπου 42 ευρώ(από 120 εδώ!!). Βέβαια, όταν κλαίει ο υιός ακούγεται κανονικά από το δωμάτιο και έχει πάει άδικα;)! Ενα άλλο ωραίο δώρο θα ήταν να φτιάξεις diaper cake, που περιλαμβάνει διάφορα απαραίτητα για το μωρό! Εχει αντίστοιχο τόπικ στην ενότητα "βάφτιση"! Γεια σας κορίτσια:-)!

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Και για μένα η ενδοεπικοινωνία ήταν άχρηστο δώρο και μάλιστα μου έκαναν δώρο 2. Όπως επίσης και ο αποστειρωτής γιατί θήλαζα αποκλειστικά και δεν τον χρησιμοποίησα καθόλου. Με το diaper cake συμφωνώ και εγώ, πρωτότυπο και κάτι που σίγουρα θα την συγκινήσει.

Πάντως και μπουρνουζοπετσέτες, σεντονάκια είναι χρήσιμα δώρα ή και παιχνίδι. Εμένα μου έκαναν μόνο 1 παιχνίδι δώρο και αναγκάστηκα και αγόρασα πχ. μομπίλ για την κούνια.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μελία, τη συγκεκριμένη ενδοεπικοινωνία την πήρα και γω πριν κανένα δίμηνο από το Αμαζον, κάπου 42 ευρώ(από 120 εδώ!!). Βέβαια, όταν κλαίει ο υιός ακούγεται κανονικά από το δωμάτιο και έχει πάει άδικα;)! Ενα άλλο ωραίο δώρο θα ήταν να φτιάξεις diaper cake, που περιλαμβάνει διάφορα απαραίτητα για το μωρό! Εχει αντίστοιχο τόπικ στην ενότητα "βάφτιση"! Γεια σας κορίτσια:-)!

Συγγνώμη Μελία, τώρα είδα το λάθος μου! Το θέμα "τούρτα με πάνες" είναι 2 σκαλοπατάκια κάτω από το θέμα εδώ και όχι στη βάφτιση:oops:!

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ. έστειλα μαιλ και ελπιζω να απαντησουν. 60€ για 1 μπλουζακι και 1 τζιν η ψωνάρα... Μακαρι να συμφωνήσουν!!!

 

Μου απάντησαν!!! Η κοπέλα μου είπε ότι θα μου επιστρέψει σήμερα το 10%... ευχαριστώ για τη συμβουλή

Link to comment
Share on other sites

Μελία, τη συγκεκριμένη ενδοεπικοινωνία την πήρα και γω πριν κανένα δίμηνο από το Αμαζον, κάπου 42 ευρώ(από 120 εδώ!!). Βέβαια, όταν κλαίει ο υιός ακούγεται κανονικά από το δωμάτιο και έχει πάει άδικα;)! Ενα άλλο ωραίο δώρο θα ήταν να φτιάξεις diaper cake, που περιλαμβάνει διάφορα απαραίτητα για το μωρό! Εχει αντίστοιχο τόπικ στην ενότητα "βάφτιση"! Γεια σας κορίτσια:-)!

 

Έχω φτιάξει πολλά καλάθια με λουλουδάκια-καλτσάκια, θα της κάνω ένα εννοείται αλλά πόσα καλτσάκια να βάλεις? Με 16 λουλουδάκια βγαίνει το πολύ 17 ευρώ και είναι λίγα. Τούρτα από πάνες δε θα φτιάξω γιατί τα πάμπερς είναι εκτεθειμένα, ακόμη και με γάντι να τα φτιάξω έχουν ανοιχτεί και εγώ αν ήμουν στη θέση της μαμάς δε θα τα φορούσα στο παιδί μου :?

Βλέπω πως βγαίνει άκυρη η ενδοεπικοινωνία άρα λέω να φτιάξω και μια σύνθεση με ρουχάκια, φορμάκια, σεντονάκια και ότι άλλο μου γυαλίσει. Σκέφτηκα να τα βάλω σε ένα κουκλίστικο βρεφικό κρεβατάκι με μια κούκλα μέσα και γύρω γύρω τα υπόλοιπα στολισμένα με ροζ ύφασμα ή τούλι κορδελάκια φιογκάκια κτλ.

Κανένας πωλητής από ebay με φορμάκια υπάρχει στους δοκιμασμένους σας? :rolleyes:

as1cxHCFg2B0010MzUzNjZsfDQwMzk2Mmx8d2UgYXJlIGluIGxvdmUgZm9y.gif
Link to comment
Share on other sites

Έχω φτιάξει πολλά καλάθια με λουλουδάκια-καλτσάκια, θα της κάνω ένα εννοείται αλλά πόσα καλτσάκια να βάλεις? Με 16 λουλουδάκια βγαίνει το πολύ 17 ευρώ και είναι λίγα. Τούρτα από πάνες δε θα φτιάξω γιατί τα πάμπερς είναι εκτεθειμένα, ακόμη και με γάντι να τα φτιάξω έχουν ανοιχτεί και εγώ αν ήμουν στη θέση της μαμάς δε θα τα φορούσα στο παιδί μου :?

Βλέπω πως βγαίνει άκυρη η ενδοεπικοινωνία άρα λέω να φτιάξω και μια σύνθεση με ρουχάκια, φορμάκια, σεντονάκια και ότι άλλο μου γυαλίσει. Σκέφτηκα να τα βάλω σε ένα κουκλίστικο βρεφικό κρεβατάκι με μια κούκλα μέσα και γύρω γύρω τα υπόλοιπα στολισμένα με ροζ ύφασμα ή τούλι κορδελάκια φιογκάκια κτλ.

Κανένας πωλητής από ebay με φορμάκια υπάρχει στους δοκιμασμένους σας? :rolleyes:

 

Mπορεις να την παρεις μια τσαντα αλλαγης ισως...

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

dimitrab έχει πάρει τσάντα :)

 

Κοιτάξτε και αυτό το κατάστημα http://www.aliexpress.com/

πουλάει τα πάντα σε ποσότητα, και συμφέρει πολύ για στολισμό μπομπονιέρας πχ για δωράκια σε παιδικά παρτυ και ότι άλλο μπορεί να χρειαστεί κανείς σε ποσότητα.

Ο ανήρ μου που είναι ιντερνετάκιας επαγγελματίας και ασχολείται μου είπε πως είναι αξιόπιστο και από εδώ ψωνίζουν για μαγαζιά.

Δε ζητάνε όμως κάτι που να αποδεικνύει πως έχεις μαγαζί για να στο στείλουν άρα μπορεί να ψωνίσει οποιοσδήποτε με πολύ καλές τιμές!

as1cxHCFg2B0010MzUzNjZsfDQwMzk2Mmx8d2UgYXJlIGluIGxvdmUgZm9y.gif
Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκι μου το Γερμανικό αμαζον δεν έχει δωρεάν μεταφορικά πληρώνεις ένα ποσό (ανάλογα με το αντικείμενο) είτε ο πωλητής είναι το αμαζον είτε κάποιος τρίτος ;)

απλά καμιά φορά η τιμή που έχει το Γερμανικό μπορεί να είναι καλλίτερη σε σχέση με το Αγγλικό ακόμα και με τα μεταφορικά (π.χ κάτι κουζίνες παιδικές που αγοράσαμε αρκετές τα Χριστούγεννα)

 

αντεεεε νομιζα οτι ειναι οπως το αγγλικο που με ενα ποσο σου δινει δωρεαν μτφ... πως ειχα αυτη την εντυπωση? ενιγουει ευχαριστω πολυ κοριτσια! αυτη απο εβαυ μ'αρεσε πολυ και ηταν οικονομικη αλλα αν δε βρω κριτικες δε τη παιρνω... αμα ειναι να δωσω 3 φορες 10-15 ευρω για να παρω φθηνη παιρνω κατευθειαν ακριβη σαπουνοφουσκομηχανη και τελειωνω.....

αντε βοηθατε να βρω ριβιους!!!!!!!!

σας ξαναβαζω το λινκ

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220771907395&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_1249wt_962

 

Βλέπω πως βγαίνει άκυρη η ενδοεπικοινωνία άρα λέω να φτιάξω και μια σύνθεση με ρουχάκια, φορμάκια, σεντονάκια και ότι άλλο μου γυαλίσει. Σκέφτηκα να τα βάλω σε ένα κουκλίστικο βρεφικό κρεβατάκι με μια κούκλα μέσα και γύρω γύρω τα υπόλοιπα στολισμένα με ροζ ύφασμα ή τούλι κορδελάκια φιογκάκια κτλ.

Κανένας πωλητής από ebay με φορμάκια υπάρχει στους δοκιμασμένους σας? :rolleyes:

 

μελία μου να σου πω κ τη δικη μου πειρα, η ενδοεπικοινωνια ηχου μου φαινεται εντελως αχρηστη αλλα οταν αγορασα μια ηχου ΚΑΙ ΕΙΚΟΝΑΣ δηλαδη με οθονη (ασπρομαυρη μη φανταστεις) μου λυθηκαν τα χερια!!!!!!!! τη προτεινω οσο τιποτα αλλο! απο τη στιγμη που πηγε η μικρη στο δωματιο της εχουμε σωθει.... ουτε να σηκωθεις να δεις που ειναι, αν ξεσκεπαστηκε αν αν αν! τα βλεπεις ολα απο το κρεβατακι σου..... εγω πηρα μια "φθηνη" απο τα τζαμπο με 70 ευρω, βγηκε ομως σκυλι! αν δεν την ειχαμε ριξει 2-3 φορες κατω θα ηταν καινουργια.....

παντως και η ιδεα σου μια χαρα ειναι, βασικα ειναι αναλογα τι ειδους δωρο θε ςνα κανεις και ποσα να δωσεις.... ελα οπως και να το κανουμε και ρουχα θα της φερουν και σεντονια κλπ....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

dimitrab έχει πάρει τσάντα :)

 

Κοιτάξτε και αυτό το κατάστημα http://www.aliexpress.com/

 

Μελία μου παίζει πολύ απάτη στον ali... Υπήρχε παλιώτερα και ο alibaba

 

http://www.alibaba.com/

 

και πήγε άπατος λόγω της απατεωνιάς... (Υπάρχει ακόμα αλλά δεν είναι και πολύ σόϊ)

Δες και τα feedbacks που τους δίνουν. Είναι οι περισσότεροι τρισάθλιοι... Από ΕΒΑΥ δεν ψωνίζουμε, λίγο πολύ, αν ένας πωλητής έχει κάτω από 98% (και πολύ λέω...) Εκεί μέσα οι περισσόρεροι είναι κάτω από 95%.

Προσοχή πολυ μα πάρα πολυ...

Παλιά δούλευα σε Επιμελητήριο και ερχόντουσαν τα παράπονα βροχή από τους εμπόρους που είχαν κάνει αγορές εκεί....

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...